Odmítání UM. Poradíte?

zuzroko
13. zář 2020

Zdravím, už si nevím rady 😩 malá 3 měsíce na UM. Vždy jsem dala cca v 18:00 90ml kaše a v 19:15 150ml mlíčka a spát. Poslední dobou s mlíkem dost bojujeme. Táhne se to už přes měsíc a mlíko prostě před spaním nechce. Tak jaem zkusila dát teď víc kaše. Dává někdo jen kaši a spát bez mlíka? Pak se v noci jednou probudí vypije 200ml a ráno cca po 6 hodinách zase šílený boj a mlíko prostě nechce a radši se nají. Mlíko změnit nemůžeme máme speciálni kvůli ABKM, ale předtím nedělalo žádný problém. Jenže nemůže žádné mléčné výrobky, tak se snažím abych aspoň to UM do ní dostala. Není v 9 měsících na odstav přeci brzo? 🙄 dohromady i s kaší má za den teď max 450 ml UM není to málo? Děkuji moc za rady.

revmelin
16. zář 2020

U nás to bylo stejně. Večer kaše a pak to zapila před usnutím mlékem. Po čase už nechtěla, napila se jen trochu čaje. A od 4,5m boj s mlékem. Teď už vím, že když nám rostou zuby, dcera mléko úplně odmítá. Z kraje pomáhalo krmit v leže a ne u mě v náručí, poté dávat chladné mléko. Teď už nepomáhá nic. Dle mudr- pokud odmítá mléko do 14 dní, nemám řešit. Více dnů už by byl problém. U nás to bylo vždy max 5 dní. Poslední měsíc se mi daří dostat do malé mléko v noci když spí. Přes den ho nechce ani když zuby nerostou. K vůli tekutinám dávám přes den dostatek čaje. Máme 8 měsíců a vypije mi 2x - 3x po 240ml UM

riavais
16. zář 2020

@zuzroko podobné som riešila u pediatra. Náš malý tiež už veľmi UM nedá, je skoro 3 mesiace na príkrmoch. V 7 mesiacoch nám DR doporučila aspoň 300ml UM a to dá pred spaním takže vašich 400 je úplne v pohode. Pripadne doporučila zmeniť značku (kvôli chuti). Ale ešte by som sa určite poradila u lekára ako to je s odstavením ale viem, že známa už mala miminko bez UM od 10m pretože ho odmietalo a nič sa nestalo 😊

zuzroko
autor
16. zář 2020

@riavais máme právě allergy care mléko kvůli alergii a oni jsou všechny tyhle hrozně hnusné 😩 ale dřív to pila úplně normálně. No tak snad to taky zvládneme s tím málem co vypije. Děkuju ☺️

zuzroko
autor
16. zář 2020

@revmelin a v noci jí normálně dáte flašku když spinká a ona začne sát?

riavais
16. zář 2020

@zuzroko ahaaa, tak to nemáte jednoduché ☹️ Určite to zvládnete 👏😊

leniccka1
7. bře 2021

Zdravím, dceři je 13 měsíců do teďka jsem plně kojila . Pila ráno, odpoledne než šla spát a večer a v noci ,ale z ničeho nic mi přes den odmítá úplně prso vzteká se se u něj řve a ,teďka už nechce ani pít večer před spaním je to boj musím vždy chvilku počkat ,až je v polospánku a pak se vždy napije . Dcera od malá neumí pít z flašky jen to tak žvýká v pusince , když se potřebuje napít . A přijde mi brzy jí nechat úplně bez mléka ,dnes jsem zkoušela UM chvilku to žmoulala v pusince a pak nechtěla . Nemáte někdo stejnou zkušenost .