Ohřát umělé mléko do hodiny?

v_eronik_a88
24. čer 2019

Ahoj,chci se zeptat,dcera mi vypije z UM max. 120-140 ml na jeden zatah,pak lahev plive a vzteka se,ze nechce. Mela by vypit 5x denne 180 ml. Nicmene za chvili: 30-40 min si rada dopije ten zbytek...
Muzu treba do pul hodiny/hodiny mlicko jeste prihrat v ohrivacce? Nebo vylivate a pripravujete takovy kousek cerstvy?
Diky a neukamenujte me 😀

vercik83
24. čer 2019

Prihravala jsem

roni2017
24. čer 2019

Za půl hodinky bych s klidem přihrala

gruyerre
24. čer 2019

@v_eronik_a88 nic se ji nestane, ale kdyz víš, ze vypije max. 150ml,tak proc ji neuděláš jen 150 a až bude mít znovu hlad, muzes jí pripravit 30ml nového mléka 🙂?

terkapali
24. čer 2019

U nás to stejný, dělám 150ml malý to někdy vypije někdy ne, ale třeba za 20 min si to chce dopit. Tak to normálně prihreju

sister05
24. čer 2019

Ehm, ikdyz mi za to utrhnete hlavu, před osmi lety jsem si normálně dělala do zásoby dvě dávky UM do lednice a pak to jen ohřála. Bylo to z časových důvodů. Nikdy se nic nestalo, vše bylo ok. Mléko nebylo kysle ani jinak znehodnocené a dost mi to v mém stavu pomáhalo. Takže si myslím, že ohřívaný zbyteček nevadí. Samozřejmě taky bych si netroufla mít předpřipraveny celodenní dávky 😎

ah1234
24. čer 2019

Skus ochutnat cerstve UM a zohriate UM po polhodine a uvidis aky je v tom rozdiel. UM sa ma robit cerstve. Nezohrievaj. Radsej urob len tolko, kolko ti dcera na istotu vypije a ked tak jej dorob. Neuveris ako rychlo sa UM kazi a ake je hnusne odstate.
Ako vazne, obetuj par korun.. my sme jednu dobu snad polovicu krabice vyliali, maly nechcel jest. Ale nelutujem ani koruny

julielim
24. čer 2019

Ja byla lina, davala jsem ho pak maly nejcasteji studeny 😃 nebo jsem ho taky ohrivala

julielim
24. čer 2019

@sister05 vsak to se normalne dela, UM do zasoby do lednice. Na tom neni nic divnyho

miba10
24. čer 2019

Neohrivam. Pokud zbyde, tak dám jak je. Než by se to v ohrivacce ohralo, tak by asi zbourala barák 😂

lastovenka
24. čer 2019

@v_eronik_a88 Můžu se jen zeptat, proč 5x denně? Kdo Ti řekl, že máš mlíčko dávat jen 5x denne? Když to plive, tak už nemá hlad, tak bych to mimču vůbec necpala a počkala, až zase bude mít hlad.........................

v_eronik_a88
autor
25. čer 2019

Mne prave po te pul hodine prijde jeste chutove stejne.
Nejde o penize,na to,ze vylivam dost mlika, jsem si uz zvykla,spis bych chtela,aby mela dcera nejaky rezim...a nestravily jsme doma cely den tim,ze vypije jednou 100 ml,za pul hodiny 50 ml a za dalsi pul hodinu tech zbylych 30 ml...nevim,jak ji naucit,aby toho vypila vic naraz...
Na krabici s UM je 5x denne 180 ml,vim,ze je to orientacni,ale i tak bych byla rada,kdybysme mohli vyrazit aspon nekam na vylet 😀a ne furt sedet doma,ohrivat mliko a ucucavat po troskach 😀

jitkaem
Autor odpověď smazal
Zobraz
veroniquecz
25. čer 2019

@v_eronik_a88 když jsme někam šli, řešila jsem termoskou, flašku se studenou vodou a do davkovace mléko a můžeš dělat čerstvé i venku ;) taky záleží kolik prckovi je.

g_m
25. čer 2019

@v_eronik_a88 A po té půl hodině ti řve hlady nebo jí to dáváš, protože prostě máš pocit, že když je to na krabici, tak to musí vypít? Nemyslím to zle, ale každé mimi to má jinak a nemá hlad, protože ji po půl hodině dávkuješ novým mlékem, i když po troškách, proto ti pak nevypije těch 180ml. Dej jí 100ml a ne za půl hodiny, ale klidně zkus za dvě a půl nebo klidně tři hoďky větší dávku. Ale nekrm ji po troškách, to je jasné, že pak nebude mít takový hlad...

v_eronik_a88
autor
25. čer 2019

@g_m Moje dcera snad nerve hlady nikdy 😀
Ja vim,ale kdyz jde treba spinkat,tak to pred tim chce dopit...pak v klidu usne.
Ja vim,ze na krabici je to orientacni...mame dnes 5 mesicu,tzn. ze by mela vypit 5x 210 mlika,coz je uplne nemyslitelne 😀
Davame jeden prikrm k obedu,takze cca 800 ml mlika by mela dat za ten den,coz jsme nedaly ani bez prikrmu...😀
Ale kdyz mi vypije treba 100 ml naraz,to bych ji musela 8x denne delat 100ku...nebudu delat nic jineho nez krmit😞
Taky jsme mely problem s nepribiranim,tak proto se snazim,aby snedla co nejvice...

v_eronik_a88
autor
25. čer 2019

@lastovenka mely jsme problem s nepribiranim,proto se snazim,aby jedla co nejvic...vim,ze na krabici je to orientacni,ale tak podobnou davku by snist mela. A kdyby mi jedla po 100ml,tak nedelam celej den nic jinyho,nez ze sedim doma,pripravuju mliko a krmime😀

g_m
25. čer 2019

@v_eronik_a88 8x denně 100ml je co 3h, to není tak hrozné... A teď jí klidně můžeš nějakou svačinku nahradit ovocem, přesnídávkou, takže klidně můžete i ven a na výlet 😉

v_eronik_a88
autor
25. čer 2019

@g_m Jenze mne mala v noci spi klidne 8-10 hodin,takze to bych ji pak musela krmit co hodinu a pul...
No necham to na ni,snad ty miminka nejsou hloupa a kdyz maji hlad,reknou si,kdyz ne,nevezmou si 😉

yenefer1
Autor odpověď smazal
Zobraz
yenefer1
25. čer 2019

Já bych to tak nehrotila, že nevypije, co píšou na krabici, naše malá má 5 měsíců a taky to nevypije ani zdaleka 😀. Chápu, že měla problém s přibíráním, ale myslím, že teď už to nebude tak dramatické. Ono teď už ty děti obecně přibírají pomaleji 🙂. Jinak nechápu, proč bys měla jen sedět doma a dělat mlíko, my jsme venku skoro pořád. Mám termosku s horkou vodou, menší láhev ze studenou a zásobníky na mlíko a "uvařím" kde je potřeba 🙂
@v_eronik_a88

daasqua
25. čer 2019

Holka doteď (12m) vypije naráz maximálně 130ml (MM odstříkané), kolem půl roku to bylo tak 120ml, pak odhazuje flašku (výjimečně teď dá 150ml, když má žízeň). A má hlad už od začátku každé 2 hodiny na minutu přesně. V noci spí 11-12 hodin v kuse bez jídla (už od 2m).
Takže taky máme "malý žaludek" a neřeším to 🙂 Na ven jsem mívala připravené jedno moje mlíko a pak odsypané sušené, takže výletovat se dalo i 8 hodin s 3 jídly 🙂

lastovenka
25. čer 2019

@daasqua 11 - 12 hodin v kuse? To fakt?

ah1234
25. čer 2019

@lastovenka sj moj tak spi od mala. Niekedy aj 15 hodin

lastovenka
25. čer 2019

@ah1234 To spí už od narození takhle? Mně 43 vzbouzi každý tři hodiny..... Je jí dva měsíce..... Tak si říkám jestli začne někdy spát v noci dyl......

ah1234
25. čer 2019

@lastovenka plus minus po tych 2 mesiacoch. Ja som ho predtym max po 3 hodinach aj rak budila lebo bol malicky a nepriberal..

properjoey
25. čer 2019

Vyprdni se na krabici 😉ani jedno moje dítě nikdy nevypilo víc než 120 ml naráz! Nikdy, ani ve 2 letech! Dostávali oba po 3 hodinách, syn častěji a vypil vždy vše, dcera blbě jedla, též hospitalizace pro neprospívání, ve 3 mesicich- tenkrát nás propustili s denní dávkou 700ml, že to stačí.holt ne každé dítě je žrout...jinak osobně bych neprihrivala, ale dělala nové.a hlavně bych neměnila po hodině, pak to má na chuť a ne na jídlo...

yenefer1
25. čer 2019

@lastovenka naše malá taky od těch cca 2 měsíců spí celou noc. Od 20h do cca 5, to se vzbudí na mlíko, a potom ještě spí tak do 8 někdy i do 10 😅 (to teda fakt vyjímečně). Ale kamarádky syn se budil na mlíko po 3 hodinách až do roka, teď, ve 14 měsících, už prý vydrží spát celou noc...

daasqua
25. čer 2019

@lastovenka Jj, spí v noci krásně, lebedím si, takto skvěle jsem se nevyspala už léééta 😎 Ale je to celkem výjimečné, zvlášť u kojených dětí, většinou se děti budí tak po těch 3 hodinách... napřed kvůli hladu a potom často, že si chtějí zadudat a přitulit. To se ještě celkem dá, lepší než po půlhodině, jak jsem někde slyšela 😀

lastovenka
25. čer 2019

@yenefer1 to se máš!😀

lastovenka
25. čer 2019

@daasqua závidím😀