Pijí vám děti při krmení různé dávky umělého mlíčka?

alena36
8. dub 2012

Dcerka má necelé 4 týdny, máme problém s přibíráním a taky se chci zeptat, zda vy, co máte děti na UM, vám pijí vždy stejnou dávku UM, nebo je to různé. Mě občas pije 60, někdy ani ne 50, vím, že je to asi málo, ale ona po určitém množství přestane polykat a můžu se snažit stříkačkou, lžičkou, ale plive to, i když je odkrknutá. Už někdy propadám zoufalství, sice za poslední týden přibrala 190 g, ale další týden si tím nejsem jistá. Díky za vaše názory. Nekojím, protože malá měla slabý sací reflex a ode mne si vzala tak 20 ml a tím končila.

amrash
8. dub 2012

@alena36
Syn bude mit 8 tydnu a take vypije casto jinou davku. Nekdy usne, jindy mu musim za chvili pridelat. Myslim, ze prirustek 190 gr je super. Lekarka rikala, ze prumer je tak 150 gr. Priroda si rekne sama, neboj!

jituska86
8. dub 2012

ahojky taky bych se rada zeptala mam tydenni mimco nekojim malej nechce sat i z flasky mu to trva... ale spis me zajima kolik ma takhle stare mimco pit malej pije tak 100ml pri kazdem piti. U doktorky sme jeste nebyli jdeme ve ctvrtek.

chanellka
8. dub 2012

@jituska86 tý joooo 100ml to je malej dobrej teda že tak baští, my jsme částečně na nutrilonu a částečně ještě na mateřským mléku, odsávám a dávám to malýmu s flašky a vypije mi tak 80 mateřiny nebo 60 nutrilonu, ale to je nejspíš tou různou konzistencí mléka...🙂

jituska86
8. dub 2012

no mozna mam slabe mliko ale tech 100-120ml si veme. Ale nestacim pomalu vyrabet.

maja3.s
8. dub 2012

@jituska86 ...týdenní mimčo 100ml???Tak to je teda fakt jedlík.
Mimčo by mělo vypít 120-150ml/kg/den...a pak to vydělíš počtem krmení a vyjde ti dávka,kterou by měl za jedno krmení vypít.
Jinak my máme skoro 4-měsíční miminko a pije tak 120-130ml...a krmím 6x/den. Od začátku nepije z prsu,takže odstříkávám 😝 a dostává MM z flašky+dokrmujem UM

clloi
8. dub 2012

@alena36 tak to ti přibrala krásně, naše ve 4 týdnech přibírala tak 100g/týden, dr. říkala, že hlavně nesmí hubnout 😉

jituska86
10. dub 2012

A muzu se zeptat odstrikam jelikoz malej nesaje muzu mu to smichat s UM nebo mam dat MM a pak UM nekdy tolik neodstrikam....a mate nake zkusenosti jak podporit laktaci u nekojeneho miminka???

maja3.s
11. dub 2012

@jituska86 ...já to teda dávám zlvášť UM a zvlášť MM
Laktaci můžeš podpořit tím, že budeš co nejčastěji kojit - nebo odstříkávat - a nejlépe v noci, to je laktakce největší. Mně taky hodně pomohly homeopatika...Válčím takhle už skoro 4.měsíce 😝 Malá pije 6x/den a 3x-4x dostává ještě teď odstříkané MM...ale je to teda hodně časové náročné 😖

jajajbc
11. dub 2012

já taky beru homeopatika na podporu laktace ,malé jsou 4měsíce a prvních 14dnů od narození jsem přikrmovala nutrilonem injekční stříkačkou.beru LAC CANINUM 5C H a RICINUS COMMUNIS 5 C H.až to bude tak daleko že to budu chtít zastavit tak se má brát potence 30 C H.nevím jak přibírají děti vám,ale ta moje žížalka ma ted´ka už 8kg.přez den kojím každé 2-3 h a v noci se vzbudí 3x

jituska86
12. dub 2012

@maja3.s ahojky dekuji za radu a stim odstrikanim mas pravdu je to casove dost narocne jeste kdyz sem doma tak to jde ale az budu muset nekam ject tak nevim..ale doktorka mi rekla ze si stoho nemam nic delat a aspon neco ze staci a mame davat UM. No ja takhle valcim 12dni a sem s toho na prasky skoro zadny spanek...jinak malej pije 100ml a za tyden nabral 480gramu ale ubirat prej nemam aby nebyl nervozni...kolikrat mi vypije i 150ml