Pláč a kroucení při krmení umělým mlékem. Poradíte?

nikka.vo
17. zář 2007

Ahoj maminky, asi 2 měsíce krmím syna UM - Nutrilon (na noc Forte) ... a asi poslední měsíc dělá syn to, že cca v půce vypité flašky se začne kroutit, kňourat, brečet... Tak musim chvilku počkat, pak mu flašku zase nabídnu a on se krásně přisaje, ale za několik vteřin zase a takhle to opakuje až do vypití celé flašky. Hlad má, poznám kdy nemá chuť, protože začne dudlíka vytlačovat jazykem.
občas se kroutí méně, když ho položim na podložený polštář, jakoby kdyby se mu nelíbilo na ruce, ale občas se kroutí i na tom polštáři.

Myslim si, že ho bolí bříško, ale vážně nevim a už jsem z toho neustálého boje unavená...

Nemá někdo stejnou zkušenost? Nebo nenapadá vás, co by to mohlo být? Mléko mu chutná, teplotou mléka to taky není... 🙄

Budu vděčná za jakoukoliv radu, připomínku nebo názor... díky!!!

Podobné téma jsem nenašla, tak doufám, že nejsem slepá!

Veronika

georgine
17. zář 2007

ahoj niko, nemá treba malou dirku ze se mu spatne saje... nebo se mu to ucpává..

pipisek
17. zář 2007

ahoj nikka
já myslím, že nezáleží na tom, jestli krmíš MM nebo UM. já kojím, na noc dokrmuju nutrilonem a někdy se mi malá kroutí u kojení. bude to tím, že malého bolí bříško, tady na koníkovi jsem to v nějaké diskusi vyčetla. zkrátka se jídlem dají do pohybu střeva a mimčo se pak kroutí. malá mě u kojení ještě kouše a tahá bradavky, fakt lahůdka 😀
musíme vydržet, doufám, že se to věkem spraví 😝

izy
17. zář 2007

Ahoj. je mozne, ze ho tlaci vzduch, ktery nasaje pri piti. zkus ho dat do svisle polohy (nebo pres rameno) at si odgrcne. muzes ho i trosku poplacavat po zadickach. stava se to pri kojeni, ale myslim, ze u piti z flasky se to taky muze stavat.

nikka.vo
autor
17. zář 2007

no s tou dírkou mě to už napadlo, mámě lahvičku Avent a dudlíka mu dávám s jednou dírou, jelikož mi po tý s dvěma dost blindí, ale párkrát jsem to zkoušela dát mu se dvěma a změna minimální... 😖

nikka.vo
autor
17. zář 2007

a odkrnout ho taky dávám...a pomůže to na chvíli...začne se kroutit po delší době, ale stejně...

slevik
17. zář 2007

Čus Nikouši,
máme stejný problém 😖 . Akorát teda u kojení... Chvíli pije v klidu (taky bych řekla tak půlku času 😉 ) a pak se začne kroutit, šponovat, brečet, vztekat a pouštět prsu. Vždycky se pustí, ale hned se zase hladově chytne, ale pak začne... a takhle pořád dokola. Docela mě to štve, ale zatím jsem nenašla nic, co pomáhá. Odříhnout dávám vždycky i v průbehu kojení a to nepomáhá, jediný co trochu zabralo, je jemné pohupování 😎 .
Nicméně taky jsem někde četla, že to je tím, že se jim těžko saje (u MM jde přední mlíko líp, pak už je to horší...), tak se rozčilují ☹ . Taky věřím, že se to časem zlepší...

med
17. zář 2007

Ahoj, my máme také stejný problém. Terezce jsou 2 měsíce a krmíme Sunarem. Taky máme dudlík Avent s jednou dirkou. Chvíli vydrží pít a pak se začne kroutit, takže se s ní skoro při každém krmení peru, až jsem z toho kolikrát spocená. Dávám odkrknout několikrát za pití, takže nám trvá i 45 minut než se najíme. Když jsme někde venku a krmíme, tak všichni koukaj, jak kdybych jí neuměla nakrmit z lahve... 😒 Připadá mi, že je to tím, že je pak už unavená z toho sání, ale když jsem jí zkusila dát dudlík se dvěma dirkami, tak jí to teklo všude kolem, až za uši.
Pa.

slevik
17. zář 2007

Med - na nás zase všichni venku koukaj, že snad neumím kojit nebo co 😠 😀
Jojo, přesně tak, jednak se jim těžko saje, jsou unavená a s tím bříškem je to taky pravda (střeva se při pití dají do pohybu a bolí je bříško) 😖

nikka.vo
autor
17. zář 2007

přitom jsem to zkoušela podumlat 😀 a přijde mi, že to zas tak málo neteče z té jedné dírky... 😖

Ukojených miminek bych to pochopila, že se začnou vtekat,protože jim mlíko teče nejdřív rychle (přední) a pak už musej tahat silněji, ale přeci jen to UM jim teče rychle pořád stejně a mám pocit, že i s tou jednou dírou mu to teče všude kolem. moje máma zase naopak říkala, jestli to na něj neteče až moc rychle...ale zvláštní je, že ze začátku to nedělal.

Ale to možná bylo tím, že neměl tak vysoké dávky a to bříško ho ani nestihlo začít bolet...

na jednu stranu jste mě uklidnili, že v tom nejsem sama (samozřejmě vám to nepřeju)... že prostě neni Dominik nějak divnej

řešení asi neni žádné 😲

slevik
17. zář 2007

Niko - mě to malá taky dřív nedělala, a to by vlastně teď už měla být zkušenější a líp pít 😀 U nás je to teď cca poslední měsíc, možná ani ne...
Asi bych to spíš než rychlosti toku (😀) přisoudila tomu bříšku. Co takhle zkusit před pitím namazat bříško Pupíkem? Teda, to mě jen tak napadlo...

nikka.vo
autor
17. zář 2007

Nám teda pupík nedělá nic... 😖

Což o to, to on se Domča přes den vyprdí o 106...to umí sám, ale při tom jídle má asi křeče, ne vyloženě prdíky.

Chjo... 🙄

Díky za radu...Evíku, Slevíku 😵 😵 😵

teda všem 😉

slevik
17. zář 2007

Nikouši - nemáš zač, bo jsem neporadila 😀 Ale aspoň potěšila, že máme stejnej problém 😉
Kdyby někdo věděl, co s tím, taky to ocením 😎

med
17. zář 2007

Sleviku - ještě mám děsně ráda při krmení venku ty starý babči, který jsou děsně chytrý a snaží se mi radit, že to má moc horký nebo studený nebo že jí to moc cpu do pusy atd... No comment 🙂
Já tedy Pupíkem mažu při každém přebalování a přebaluji před krmením. Tak nevím 🙂
Tak snad si ty naše miminka zvyknou...

terkaz
17. zář 2007

ahojky , mne to Filip dela u kojeni taky, uplne se zakloni a zacne rvat a pak se zase prisaje...jsem z toho vzdycky uplne vyrizena , ma uz docela silu... 😖

androna
17. zář 2007

devcata tak to je zaujimave tema.maly to robil asi v tom stejnom veku ako vase deticky ale prestalo to.tak snad vas to potesi.davala som stale odgrgnut.tym jak sa vztekal tak sa nahltal vzduchu a stale dokola ale asi po 3tyzdnoch ci mesiaci to prestalo a zacal pit o polovicu kratsiu dobu.akoby sa naucil kvalitne kojit.tak dufam ze vas potesi aspon to ze to prestane. 😎

androna
17. zář 2007

no a myslim ze mi obcas pomahalo ho nechat vyhladovat posunut krmenie a to uz potom tolko nevymyslal. 😀

slevik
17. zář 2007

Med - taky bych řekla no coment, já už radši okolí ignoruju (aspoň většinou, bo mám pusu prořízlou 😀 )
Andy - super, potěšilas 😵 Ale na posun krmení asi nemám odvahu, u nás stačí trošku přetáhnout a řve jak divá 😒 😀

zero
17. zář 2007

Ahoj holky,
jé vy jste mě potěšily.My máme úplně stejný problém.Už od narození krmíme UM a taky to dřív nedělala.Až tak okolo toho druhého měsíce.Několikrát jsme krmili dokonce hodinu.Vždycky se začne celá úplně vzpínat a šíleně vztekat.Venku jsem jí ještě nekrmila,protože jsem si říkala že nebudu dělat lidem divadlo.Akorát má doma stejně chytrou tchýni,která všechno ví a zná a ona když měla děti tak to dělal nejlíp.Ale malou mi nakrmit jeětě nezkusila.Prý se bojí. 😝 😀 😝

med
17. zář 2007

Tak koukám, že to asi není nic ojedinělýho 🙂
Tchýni mám doma (teda přes chodbu) taky děsně chytrou. Když se malá začne takhle mlít, tak mi tvrdí, že je pokakaná, ať jí jdu přebalit nebo jí šahá na nožky, jestli jí není zima... Taky jí ještě nezkusila nakrmit...
Já myslím, že to určitě přestane, otázkou zůstává - kdy??? 😀

aknela
17. zář 2007

Ahojky, malá mi to dělala taky. Zkuste před jídlem dát trochu čajíčku u nás nejlépe fungoval heřmánkový (malou vždycky hezky prohnal, ale bezbolestně). Nikdy neměla problém s kakáním. Držím palce.

macek13
17. zář 2007

ahoj med, mi měli stejný problém a doktorka mi řekla, že takhle dlouho krmit nemůžu.Jedli jsme 100 tak 45 min. měli jsme Avent a vyzkoušeli snad všechny druhy dudlíky. těd máme jinou lahev Mam a krmíme 150ml za 15 min. ještě se někdy vzteká, ale to je tam kousek, který ucpe dudlík nebo prdík. S Aventem jsem teda spokojená nebyla, hlavně máme Nutrilon AR a ten je hustší a neprotékal správnou rychlostí ani 1,2,3, dudlíkem od aventu. ted jsme v poho.

slevik
17. zář 2007

Tak my problém s prdíky ani kakáním nemáme, všechnoi zvládá Verunka sama a v pohodě 😀. Ale je fakt, že nejvíc kadí u kojení...

med
17. zář 2007

Terka taky kaká u krmení. Když jsme měli Nutrilon, tak kakala jednou za dva dny - taky u krmení, ale to pak letělo skrz, protože jí plínka byla málo. Se Sunarem kadí každý den a bez převlíkání a koupání 🙂 I ty prdíky nás opouštějí, tak si nemyslím, že by se kroutila kvůli prdíkům.
Teď jsem jí krmila a když se začala kroutit, tak jsem odložila láhev a masírovala bříško a trošku to na chvilku pomohlo.

zero
17. zář 2007

Macku13
tu lahev mam máš tu protikolikovou s kulatým dudlíkem nebo tu obyčejnou s tvarovaným dudlíkem.Díky

sparka
17. zář 2007

ahojky mam ten samy problem a uz nevim co mam delat..kdyz malou kojim tak se strasne krouti a rve a ja mam co delat aby vypila50ml..a nevite cim muze byt ze kdyz jsem ji dala umele mleko tak se mi tak za 10 min.poblindila?no a kdyz ji dam umele mleko tak skoro vzdy mi ublinkne na rameno..je to normalni?

med
17. zář 2007

Sparko, já myslím, že pokud neubírá na váze, že to nic není. Ale jedna moje známá měla chlapečka, co jí taky stále ublinkával a doktoři řekli, že se mu pořádně nevyvinula nějaká záklopka, ale asi ve třech měsících se to spravilo samo.

macek13
17. zář 2007

zero, protikolikovou, stále skoro 200,- ale je klid a mám pocit i mín prdíků. možná je to ale tím. že se blížíme ke 3 měsícům.Tenkrát jsem vzala láhev k doktorce s mlíkem a ona to taky vyzkoušela., pak ji otočila nad dřez a teklo to strašně pomalo i z dudlíku 2 a malý mi pak i málo jedl, protože se u toho strašně unavil, když tahal skoro 45 min.

sonije
17. zář 2007

Ahojky, my jsem měli podobný problém, ale kroucení pokračovalo ještě půl hodiny po papání a malej měl potom i zácpu.. Bylo to po Nutrilonu.. Na citlivé bříško jsme chvílli dávali i ten Nutrilon Komfort, ale pořád to nezabíralo, zkusili jsme ještě sunar a hipp, ale 100% spokojený je až po mlíčku Beba.. Chce to zkusit nějaké jiné mlíčko a vybrat, které mu sedne.. Beba sice nedělá variantu forte, ale je i tak dost sytá.. A když malému na večer nestačí, občas mu ještě přidám třicítku🙂. Co se týče flašek, krmíme Nukem a canpolem, všechny mají antikolikový dudlíky a jsou v pohodě. No a ještě přidávám 3x denně do flašky Sab simplex. V prních týdnech nezabíral, ale v kombinaci s novým mlíčkem je to dobrý.. Kaká už aspoň obden,ale hlavně už se nekroutí..

ebsian
5. led 2013

Tak toto přesně co popisujete prožíváme při kojení, někdy krásně během přisátí vyletí prdanec a několikrát, někdy se šponuje a kroutí a pouští prso a je nevrlá..Tak koukám, že nejsme jediní, kdo to tak má..

zerog
3. bře 2014

díky za tuhle diskuzi holky!! mám navlas stejný problém a těší mne, že v tom nejsme sama, jsme z toho už docela zoufalí. dříve to také nedělal-je mu 7 týdnů-teď se kroutí, svíjí, vzteká a křičí snad u každého kojení a každého krmení z lahve.máme pouze MM i do lahve.taky mám Avent, možná by stálo za to zkusit minimálně jiný dudlík od Aventu-máme dva druhy anebo rovnou ten antikolikový dudlík jak tu píšete od Nuku nebo Mam..to by mohlo pomoci..jinak kapky dávám, cvičíme s nožičkami, klasické triky na prdíky, prdík někdy vylétne během kojení či pití z lahve a je klid. ne vždy ale, někdy to dost trvá. odkrknout taky dávám, někdy to pomůže, někdy ne nebo až časem..ale taky kvůli tomu krmíme strašně dlouho.jak tu píšete, pokud to přestane třeba na těch třech čtyřech měsících s tím jak celkově ustoupí větry a koliky, protože už se víc hýbou, to to by bylo fajn zbavit se toho...to mne těší..do té doby to musíme nějak přežít, ale ten antikolikový dudlík by snad mohl zabrat..minimálně to zkusím.díky všem za užitečné tipy.