Po přechodu na UM má dcera problémy se zažíváním

littlejane
5. čer 2012

Dobrý den, dcera (4 měsíce) pomalu přechází na UM. Kojení už nestačí. Zvolila jsem Sunar Nutradefense 1. Dnes je to 4.den, kdy je v podstatě jen na UM. Od té doby máme problém se zažíváním. Vždy cca 2 hodiny po vypití lahvičky se začne kroutit a snazí se tlačit. Taky má průjem. Přebaluju až 8x - 10x denně. Stolice je ale normální bez krve, žlutá (míchaná vajíčka ) 🙂) Chudinka je z toho celá opruzená. Zajímalo by mě, zda jste někdo měl tento problém. A jestli to vyřešila změna UM. Jak dlouho mám vlastně počkat než změním značku UM? Nechci bez rozmyslu střídat UM, to by jí taky moc neprospělo. Díky.

2veverka
5. čer 2012

Nezmiňuješ, jestli u toho ještě kojíš. Byla jsem ve stejné situaci jako ty ve 4. měsíci, ale po mnoha konzultacích se to překlenulo tak, že jsem začala dávat rýžovou kaši večer a kojení se krásně udrželo dosud (10. měsíc). Tahle reakce na Sunar mi připadá pravděpodobná, sama mám dobrou zkušenost s Nutrilonem, snad existují i typy proti kolikám.

littlejane
autor
5. čer 2012

ze začátku jsem kojila a dokrmovala UM jen na noc. Teď už ale přes den máme jen lahvičku, kojím jen v noci, ale už i v noci musím někdy běžet dodělat mlíko. Takže převládá UM.

vendullka
6. čer 2012

a nezkoušela jsi něco na podporu tvorby MM?

beruska24.9.
6. čer 2012

@littlejane - mladší je na nutrilonu, zkoušela jsem přejít na tebou zmiňovaný sunar a dělal ji problémy. takže jsem to nechala být a zůstala u nutrilonu. takže je možné, že ji ten sunar ´´nesedí´´.

littlejane
autor
6. čer 2012

tak kojení je už bezpředmětné. Dnes jsme byly u mudr, máme buď nějakou infekci nebo špatně trávíme laktózu. každopádně jsme nafasovaly Nutrilon low lactose a máme přestat kojit. Vzhledem k tomu, že už jen tak ucucávala, je moje mlíčko moc řídké a plné právě laktózy. Od poledne zatím nemáme ani jednu pokakanou plínu, tak snad to už bude ok. Akorát má trochu zvýšenou teplotu. Takže stále nevím, jestli není jen klasicky nemocná. Uvidíme.

littlejane
autor
6. čer 2012

@beruska24.9. - jojo, taky jsme přešly na nutrilon, tak uvidíme ....

luthien.k
6. čer 2012

@littlejane a nebo má alergii na BKM... Pokud ani low lactose nepomůže, bylo by dobré dát Nutrilon alergy digestive care nebo Nestlé alfare.

littlejane
autor
6. čer 2012

@luthien.k - mudr mi ted právě doporučila ten low lactose a pak že se uvidí ...

luthien.k
6. čer 2012

@littlejane jasně, já osobně bych spíš dala ten Nutr. ADC, aby bylo podchycené oboje, intol. laktózy i alergie na BKM.

littlejane
autor
6. čer 2012

@luthien.k - musím říct, že od oběda nemáme zatím ani jednu pokakanou plínu. tak snad to zabralo. akorát jí vylítla horečka, celé odpoledne kolem 37 a ted 38,2. Dala jsem jí čípek, vypila flašku mlíka a ted už spinká. Ale tak nevím, co to má znamenat, přeci kdyby to bylo tou intol. lakt. tak snad nemá horečky ??? 😕

luthien.k
6. čer 2012

@littlejane no ona intol. lakt. může být přechodně způsobena právě infekcí ve střevech.