Počet a množství umělé výživy pro 2měsíční miminko

lavenderl
25. srp 2016

Zdravím všechny a prosím Vás, jestli byste mi nenapsaly, kolik ml UM dáváte dvouměsíčnímu miminku, nebo podobně starému. A jak často Vaše dítko denně krmíte? Mám s tím teď trochu problémy, doktorka mi tvrdí max 90 ml, to nám ale poslední dobou nestačí, dávám 120 ml + odměrky a to někdy vypije a hned si cucá ruce a někdy mu to stačí, že i trošku nechá, tak nevím. V noci ještě před pár dny vydržel spát i 5 hodiny +- a teď se mi budí hned po třech. Problém taky je, že blinká a přijde mi, že už je plný, ale cucal by dál. Vím, že je každé miminko individuální, ale alespoň pro orientaci. Diskuzí je mnoho, ale někdy se člověk nedočte, jak staré miminko matky vlastně mají, každý dává chytré vzorce, ale mně jde o Vaše zkušenosti. No znáte to, některé příspěvky by ani neměly spatřit světlo světa :D
Děkuji

zuzka_1985
25. srp 2016

ahoj, moj maly v dvoch mesiacoch vypil cca 60 ml amilku, ale ja som ho aj kojila. Papal zhruba kadze 4 hodiny a ked sa zacali intervaly skracovat, vedela som, ze treba pridat odmerku.

keyllah
25. srp 2016

Tak můj prcek, dnes přesně týden, vypije min. 60ml na jednu dávku -) někdy mu to vystačí jen ti hodiny (to většinou přes den), v noci vydrží tak 4-5hod. Na oběd už dnes měl i 90ml a spinká. V nemocnici proplakal tři dny, pořád si žužlal ručičky a mlaskal....podle doktorky byl přepapaný a bolelo ho bříško- 4 noc jsem to nevydržela a dokrmila tolik, co chtěl a najednou spinkal spokojeně skoro celou noc. Akorát ho víc hlídám po papání, delší dobu ho nechávám odbrkávat a hlídám, kdyby začal blinkat. Ale zatím vše v pořádku. Krmila bych, jak potřebuje.

jahodnice
25. srp 2016

Malé je 5 měsíců, na UM je od narození, za den vypije zhruba tu denní doporučovanou dávku, nekdy víc jindy míň. Pije ale častěji a menší dávky než je doporučováno na krabici. Mám ještě skoro dvouleťačku, sunar pije ráno a na noc, ráno tak ze 6 odměrek, víc na jeden zátah nezvládne, večer tak 7-10 odměrek před usnutím. Důležité je, aby mimo přibývalo na váze a bylo celkově spokojené.

lavenderl
autor
25. srp 2016

Děkuji za příspěvky. Je to někdy vážně věda. Asi zkusím dát na večer více a taky hlídat blinkání no 🙂 to je nejhorší, někdy to letí všude !

alenka_p
25. srp 2016

Taky my jsme kolem těch 2 měsíců přešli z 90 ml na 120, jinak mi řval hlady třeba po hodině...teď jsou prckovi více než 3 měsíce a furt pije 120 ml 7x denně, až bude chtít víc, dostane víc 🙂

stastnablcha
26. srp 2016

ahoj. ja sa - musim sa priznat - vobec neriadim tym co bolo uvedene. pri synovi, ktory mal stale problemy s kakanim som to dodrziavala, a ked sme nasli konecne mlieco co sadlo, pil kolko vladal. velakrat som mliecko vylievala a vela krat dorabala.. povedala som si ze ked pije dietatko z prsnika aj tak neviem kolko vypije a pije kolko chce. Teraz dcera nema absolutne ziadny problem s bruskom, mliecko sadlo na prvy sup, a vazne jej amilku zarabam viac ako je uvedene na jej vek a niekedy vypije niekedy nie. nikdy mi negrckala, alebo jej to mliecko vazne sadlo, alebo je uzasna v tom ze sa nevie "prežrat" 🙂 bodaj by som to aj ja tak zvladla 🙂
maly mi zvracklaval stale, jemu som pridavala do mliecka zahustovak, ale ten mal silny reflux.

lavenderl
autor
26. srp 2016

@stastnablcha A můžu se zeptat jaké mléko vám sedlo při těch problémech s bříškem?

stastnablcha
26. srp 2016

@lavenderl ahoj.. zistili sme ze maly mal silny reflux a navyse alergiu na vela veci, takze (a dufam ze to pisem spravne) sa dal nejaky hydrolizát. chodili sme na predpis k nasej lekarke a toto mliecko nam odporucili aj v nemocnici kde som s nim chodila. myslim ze od nutrilonu bolo. ale pravda je ze chutil hrozne .. a dlho trvalo kym ho pil. aj z neho chuda moje zvrackal.. a po pol roku sme presli uz na normalne kupovane myslim v DM - ale uz neviem co to bolo za mliecko. to mu chutilo a prospieval, ale stale sme boli na rektalnej rurke... teraz mame amilk a asi je mala bezproblemova lebo nema ziadne bolesti bruska, s rektalnou rurkou sme sa ani nepriblizili k nej... 🙂 hovori sa ze chlapci maju vacsie problemy. este nam pomohol taky krem na brusko, vola sa Pupik a tym sme sa umastili. a espulmisan 🙂

monikagurthova
26. srp 2016

@lavenderl naši malé jsou 4,5 měsíce a pres den pije 120ml+odmerky i po 2 hodinach. Pokud vydrží dyl vypije 150+odmerky a to samé na noc. Někdy vydrží spát od pul 8 do 4 někdy se mi od 2 rano budí po 3 hodinach. Ha to neřeším dávám ji když ma hlad. Malej ti muže boli kat s prejedeni a nebo muže mít reflux. Mala mi třeba zvraci po všem krom Hippu. A od te doby co jsem nějaké dávkování a hodiny a tak přestala resit tak mame pokoj obě. Ma hlad vím ze jedla před 2 hodinami (bývá to dopoledne když vydrží celou noc jako by to doháněla) udělám min když vydrží 3-4 hodiny udělám víc bud to vypije nebo nechá.

lastom
17. zář 2016

ahoj, my mame 3 deti, najmensie este stale pije amilk bifido, starsie deti pili nutrilon a sunar, takze aj tu vidiet, ze kazde dietatko ma ine chute a pritom su vsetky nase. Ale je to naozaj indvidualne, u nas to bolo v takomto veku od 60 do 120 ml /2 chlapci viac, dievcatko menej/. To mnozstvo by som nechala na dietatku, dolezite je, aby mu dobre sadlo na brusko, aby nevracalo. Ak ti spi 2 mesacne dietatko 3 hodiny, tak to je podla mna super. Pravdepodobne sa naozaj budi na hlad, tak skus pomalicky zvysovat davky a uvidis, ci to nejako ovplyvni dlzku spanku

serenna30
17. zář 2016

@lavenderl muj prcek ma 8 tydnu a pije 100-110 po 3 hodinach pres den. Na nic davam 120. Vypije kolem 700 denne. Nebudim ho kdyz spankem pretahne ty 3 hodiny, protoze prospiva. Ručicky v pusine moc neřes, to delaji v tomto veku vsechna miminka.

renda12
30. zář 2016

@serenna30 můžu poprosit o odpověď můj má 2měsíce a týden a dnes začal hrozně plakát a já věděla zeptat Má papat takže jsemt dala prs nic hrozně dal plakal tak říkám nic musím dát láhev a vypil 130ml okamžitě byl klid. Dávala jsem mu jen večer dokrm chci se proto zeptat na baleních je 150ml body ale vím že to nemá mám tedy dávat 120ml co 3hod a dodržovat čas protože přece jen u prsu kdykoliv cucnul kdy chtěl ale jak u um?

serenna30
30. zář 2016

@renda12 UM by se melo davat po 2,5-3 hodinach max.

babuna
30. zář 2016

teda to jsme asi divní 🙂 máme UM - NAN (od nutrilonu - kupujeme v polsku) a malá má 7týdnů a vypije 120-130ml na jedno krmení (krmím 5x denně) dle návodu 🙂 a dle dr. je to v pořádku - spí 3-4h přes den a v noci 5-6 (krmím mezi 20-21h usíná kolem 22h a budí se na krmení mezi 3-4 pak spí do 8) ... bohužel je plně na UM ze zdr, důvodů nemohu kojit :(

renda12
30. zář 2016

@serenna30 já mám právě na bebe 5x150ml což se mi zdá málo a ještě můžu dát dohromady um a trochu odstrikane

monikagurthova
30. zář 2016

@lavenderl nase mala ve dvou měsících pila 90ml + odmerky cca 8-10 dávek denně 😀