Poradíte, jestli dát UM?

24. bře 2022

Prosím poraďte. Můj měsíční klouček má docela velké nároky. Přibírá tak na hraně už od začátku. Pro kojení dělám fakt maximum. Přijde mi že ráno když jsem odpočinutá tak mám krásně hodně mlíka, ale s postupem dne prostě klesá. Odpoledne už malej tahá, ale přijde mi že vůbec nepije. Zkoušela jsem odstříkat schválně a odstříkla jsem max polévkovou lžíci. Večer se samozřejmě budí. Tak si říkám že bych mu přidala k odpoledni UM, ale připadám si hrozně 🤦‍♀️ jak krkavčí matka.

konidana
24. bře 2022

Nedávala bych. Tak jak to máš, to je normální a úplně v pořádku🙂 Jestli aspoň trochu přibírá (dlouhodobě, -kojenci přibírají skokově), tak to neřeš. Během dalšího měsíce by se laktace už měla ustálit😘. (než přijde další růstový spurt😉

elesse
24. bře 2022

Souhlasím s konidanou. Všechno se ustálí a bude to v pohodě, máš mléka tolik, kolik potřebuje

autor
24. bře 2022

@konidana
@elesse děkuji 🙏

jjasmina
25. bře 2022

Také bych Um nedávala, takhle je to správně. Já jsem třeba neodstrikala nikdy nic

87pavlina
25. bře 2022

Taky jsem během prvního měsíce chtěla několikrát dát flašku. Teď jsem pyšná na to, že jsem ji nedala. S váhou jsme to měli podobně jako vy. Ono se to srovná. Zkus víc kojit v noci nebo častěji přes den. Hlavně hodně pít a jíst pořádný jídla a být v POHODĚ 😉 Držím palce 😉