Poraďte nejaké chutné mlíčko

ewuli
10. říj 2008

Ahoj maminky, náš malý už delší dobu odmítá mlíčko.Jedl Nutlilon AR.Jen mu dám lahvičku do pusinky zak zvrací.Nemocný ale není.Papá jen když usne,to něco i vypije.Teď jsem volala dr. a řekl ať nakoupim hodně druhů mlíček a všechno vyzkoušim,že mu to prostě nechutná.Máte někdo podobnou zkušenost?JAké jste pak začali dávat.Nemusí být prý

ewuli
autor
13. říj 2008

ano,říkala a poradil mi ať právě nakoupim hodně druhů a že mu něco bude chutnal,ale nic..taky dobře prospívá,je veselý atd. takžemi přijde,že to nebude řešit dokud do něj něco dostanu a bude vypadat tak jak vypadá.ale pro mě je to fakt hrozný.

kubinkov
13. říj 2008

ewuli: moje rada není odborná, ale můžeš zkusit i plnotučné trvanlivé mléko, není tam ideální poměr mléčných bílkovin, jako v adaptovaných sušených mlékách, ale i v mléčných kojeneckých kaších, až na výjimky, je sušené obyčejné mléko. Malému jsem pro něj už taky šla, ale po pár dnech odmítání MM jsem mu začala dávat sušené UM a najednou mu kojení přestalo vadit. 🙂

radka.m.
13. říj 2008

ewuli,mně když malý začal bojkotovat kojení,tak jsme taky vyzkoušeli různá um a nechtěl nic z toho.tak jsem začala odsávat a ládovat to do něho lžičkou,jinak bych totiž do něj nedostala ani kapku a to hlavně z flašky,ono se to zdá tou lžičkou dost těžké,ale pokud prcek mlíčko nechce,tak aspon trochu do něj tou lžičkou dostaneš,kdežto tou lahví nic.my teda pijeme mlíčko doted lžičkou,klidně i 250ml,ale z flašky bych do něj nedostala vůbec nic,přitom čaj mi pije normálně z flašky,ale tou lžičkou mu tu pusinku krásně otevřeš.

jabber
13. říj 2008

ewuli - a nemůže to být třeba dudlíkem? Jestli na něj není třeba moc velký a nedáví ho nějak 😖 , možná to v mlíce vůbec není 😉

ewuli
autor
14. říj 2008

už jsem vyzkoušela i různé lahve,různé dudlíky,ruzné tvary a nic...

adulik23
14. říj 2008

ewuli - ja som mala doma 100 druhov flias a ku kazdej silikonovy aj kaucukovy cumlik a nic. 😠 (doma som mala nutrilon a bebu, tak som mu nukala len to). potom som si dala prestavku a asi o tyzden som kupila sunar a ten vypije z akejkolvek flase. 🙂
skus aj ty tu pauzu. nic tym nestratis. 😉

ewuli
autor
14. říj 2008

andulik23-jak to myslíš přestávku?Jako,že jsi mu vůbec žádné mlíko nedávala?

ewuli
autor
14. říj 2008

napadlo mě,že bych mu zkusila jogurt.Alespoň něco mléčného co by možná snědl lžičkou normálně.Někde píšou od7.měsíců,ale Hami prodává jogurty od 6.měsíce.,tak nevím. 7 měsíců má za 10 dní. Co myslíte,mám to zkusit?Jaký by jste dali aby mu chutnal?Nebo je to blbost a mám počkat?

adulik23
14. říj 2008

ewuli - len som ho kojila. sice mu to nestacilo, ale nemala som uz nervy kupovat stale nove flasky a mlieka, s tym ze tentoraz to snad vyjde. 😖 no a po tyzdni som mu dala ten sunar a ide to doteraz. 😎
s jogurtom neviem. niekde pisu od 7 mesiaca, niekde az od roku a ja som zacala tusim ked mal 10m.

ewuli
autor
14. říj 2008

ale já nekojím,má jen UM,takže tohle nemůžu

ewuli
autor
15. říj 2008

tak jsem mu dnes zkusila opět ten sunar banánový,ale lžičko,a snědl 80ml takže to je úspěch.snad to nebyla náhoda.zítra v 8 jdeme k doktorovi,ptž i když do něj dostanu něco přes den ve spánku tak mi to hned jak se probere vyzvrací.v noci pije mlíčko ale normálně a neblinká.jsem zvědavá co bude chtít dr. dělat,docela se bojím..

zolik
15. říj 2008

ahojky, jestli můžu přidám se i já se svou troškou do mlýna.
Ewuli - vím co prožíváš a přeju ti pevné nervy, protože tohle odmítání fakt leze na psychiku a já za sebe můžu říct, že mě to deptalo.
Moje dcerka nikdy nebyla velká ale od května cca 4 měsíců také odmítala mléko. Vyzkoušeli jsme bebu, nutrilon a nic. Jak říkáš mléko jsem sem tam do ní nacpala po 30 ml přes den a v noci jsem ji budila co 3 hod. aby to dohnala v polospánku. A tenhle bojkot jí vydržel téměř až do konce prázdnin. výhodou bylo alespoň to, že mohla příkrmy. Dala si trochu čaje, tak se to dalo snést. Pomohl už výše jmenovaný sunar banánový - od uknčeného 6 . měsíce což vy už můžete. A jak čtu tak konečně něco zabralo. V DM drogerii mají ještě od nestlé i od sunarky mlíčka pro dobrou snídani noc. a od 6 měsíce jsou ochucená. Je třeba medové a to chutná nebo hruškové. Vyzkoušej. Je to balení po 2 ks a v každém je 250 ml. Hustší mléčné kaše. Držím palečky ať Michálkovi brzo chutná a ty už si budeš užívat jen krásného mateřství.

ewuli
autor
15. říj 2008

vystihla jsi to opravdu přeně.Jak jste na tom teď?

zolik
15. říj 2008

Ewu - protože přesně vím, čím procházíš a musím říct že málo kdo mě v tý blbý době pochopil. ☹ Krom manžela. Ten v tom jel se mnou 😀 Ale vydrž. Snaž se do něj dát tekutiny, já pak dávala mlíčko do zeleninového příkrmu, aby měl aspoň něco. A to jí celkem chutnalo, pak i do přesnídávky. A závěr?
Po 6tém měsíci u nás nastal zlom. Je to cca měsíc. Malá prostě nejedla, dostavala průjem a vyhladověla. A to jí asi nastartovalo. Přešli jsme na ten banánovej sunar, ten jí začal chutnat a dneska není problém když má hladíka aby vypila 16é 200 ml. a to je v jejím případě zázrak. Takže vypije přes den cca 600 ml. mlíka, sní masozeleninový i ovocný příkrm a ještě pije čaj. Ze mě se stala spokojená máma, která se netrápí a raduje se z každého dne s malým nezbedou. A malá i krásně přibrala, zakulatili se jí tvářičky a je na ní radost pohledět. Držím pěstičky ať je u vás takovýhle obrat co nejdřív. 😉

zolik
15. říj 2008

fuj to za byl román, ale o tomhle se moc krátce psát nedá, takže sorry 😅

ewuli
autor
15. říj 2008

strašně moc děkuji co jsi napsala.Doufám,že se to také obrátí.Představa,že mi jednou vypije i 120ml a bude vzhůru ..to by bylo nádherný..Tchýně mi právě řekla něco jako,že jsem histerka a moc to řešim atd.Fakt mě nas...Ale u nás je to horší v tom,že máme nemocný ledviny a potřebujeme hodně tekutin na zavodňování a hlavně ne zvracet amít průjem.to bych hned museli na kapačku.Vůbec to nechápe a nějaký vysvětlování pořád dokola už u ní vzdávám.Bohužel s ní ještě asi 4 měsíce budeme bydlet než se dostaví náš dům.Přesně jak říkaš,jen manžel je v tom se mnou..

zolik
15. říj 2008

Ewu. o to víc přeju pevné nervi. Přesně jsi vystihla, to co jsem tu psala. Že tohle, kdo neprožije - nepochopí. Dnešní děti jsou spíš otesánci, kteří se rádi a s chutí nabaštěj. A já každé takové mamče strašně záviděla. Taky jsem se hrozně bála dehydratace a vy to máte ještě o to horší, že vás trápí ty ledviny. Zkus ještě ty kašičky z DMka. Malá když už nic, tak tohohle si cucla. Bylo to syté a výživné. A pak si dala třeba kapku čaje. Vždy po troškách. Od 4 měsíce měli jen rýžovou ale i ta celkem chutnala. Ale Když dítě v 5 měsících vypije 60 - 90 ml. tak to bylo hodně málo a jak jsem psala a někdy ani to ne.
takže naše typy jak jsme to s malou kouleli:
takže shrnuto - přidat mlíčko či vodu do příkrmu - aspoň pár ml navíc - i ty jsou dobré.
Mlíčko s kaší od nestlé z DM třeba navečír nebo v noci.
Podávali jsme každou chvilku čaj i když si 2 x cucla.
Začli dávat banánovej sunar. Mňam. - největší výhra 😵
jo ještě jsem jí dělala a z UM banánovej koktej.. Rozmixovala banán s UM mlíkem a jak to bylo sladký a hustý tak to zdlábla.
Ředila přesnídávky.
Toť asi vše. Budu na vás myslet a strašně moooc držim pěstičky a tobě nervy na uzdě. Nevzdávej to a říkej si že bude líp. 😉

sisstin
15. říj 2008

holky..tak nám nechutná žádné mléko, ani ty hotovky..ani ty tekuté kaše..prostě nic z flašky 😕 ale už to neřešim, malej má skoro rok..žádný UM neměl tak dva měsíce..jinak jí ukázkově..tak dávám hodně jogurtů, kaší atd. 😉

ale jinak jsme taky bojovali od malička..150ml vypil asi 10x v životě..jinak 120a méně 😝

ukana
15. říj 2008

mozno ma ukamenujete, ale synovec v polroku odmietal akekolvek UM a tak sestra presla na obycajne plnotucne mlieko, prevarene, to vypil uplne v pohode....dodnes nema moc rad mlieko, je len jogurty a syry 🙄

ewuli
autor
16. říj 2008

tak jsme dnes byli u doktora a to co řekl mě šokovalo!!Když nechce mlíko,tak mu ho dnes nemam dát,mam mu dávat rohlíky,piškoty,tvaroh plnotučný,jogurty,sušenky atd. Porstě to,co bych si nikdy nedovolila mu v 6 měsícíchdát,ani ta to pomyslet. a důvod proč mlíko nechce je prý asi ten,že mi malého předávkovali lékama.Do každého mlíka totiž dostává kapsli vápníku.takže léky vysadit a zavést takovou stravu..

bielanevesta
16. říj 2008

Ahojky, ja som síce rok kojila ale potom som hľadala mliečko čo by mala ako náhradu MM a zároveń jednu mliečnu dávku...takto po roznych "testoch" som prišla na to, že jej fakt najviac chutí Hipp 3 vanilkový, ten je taký fajne hustý a ráno ho vybzunkne ako nič 250 🙂

bielanevesta
16. říj 2008

Ewuli ježiši sušenky sú sice od 6.mesiacov ale tvaroh sa má dávať určite až tak od roka... 😒

ewuli
autor
16. říj 2008

no právě a rohlík taky.navíc při našem onemocnění mě to šokuje ještě více.Dr. se ale na tom domlouval ještě s klinikou tak snad vědí co dělaj.teď je další věc,jestli si to vůbec vezme.

bielanevesta
16. říj 2008

Ewuli to je fakt zvláštne 😒 ale za chvíľu bude mať 7 mesiacov to by už ten rohlík snáď mohol ktovie...držím pesti 😉

dgm
16. říj 2008

Doufam, ze tohle neni diskuze jenom o nahradach MM kravskym mlekem? Zkusily jste uz rostlinna mleka?

ewuli
autor
16. říj 2008

zkusila jsem sojové

binki
16. říj 2008

ewuli: myslím, že každé dítě má jinou chuť i trávení, my zkoušeli Nutrilon HA, Nutrilon 1-3, Hami, Aptamil, ad. Když po nějaké době mu "přestalo" chutnat, tak jsem prostě zkusila jiné mléčko..

ewuli
autor
16. říj 2008

já zkusila všechny a stálo to cca 3 tis a zvrací je.

ewuli
autor
16. říj 2008

a prý mu můžu dát i meltu

binki
16. říj 2008

udělala vám doktorka test na snášenlivost mléčné bílkoviny? mm má dráždivý tračník a mléčné výrobky mu dělají potíže...každopádně ti doporučuju koupit od firmy Valosun probiotika, můžeš to přidat do mlíčka, jídla a kromě jiného mají schopnost zvýšit toleranci na mléčnou bílkovinu...