Potíže s UM - po 4 měsících na Beba 1HA nechce pít

malajda
7. únor 2013

Zdravím, máme s malým (4,5 měsíce) potíže s UM. Hned od narození je na BEBA 1HA. Poslední týden se mi u jídla hrozně vzteká, nehce pít, v podstatě jí pořádně jen v noci, protože krmení zaspí. Konzultovala jsem s Dr. a ta mi navrhla zkusit nehypoalergenní mléko, že mu vadí hořká chuť HA mléka. Ale přijde mi dost divné, že by mu tak najednou začala vadit chuť, když hypoal. mléko doteď pil v pohodě....Zatím jsem jen zkusila namíchat půl napůl....žádný úspěch..... Nemáte někdo podobné zkušenosti. Popř, jaké mléko doporučujete...? Díky za odpověď.

mafeska
8. únor 2013

@malajda podobnou zkušenost nemám takže asi moc neporadim. Já bych zkusila to co říká doktorka, změnit mléko. Alenka na bebě HA byla od narození taky, sice se nevztekala ale začala dost blinkat, než si stihla krknout vylítlo z ní hrozný mnoství mléka. Ze dne na den jsem přešli na klasický nutrilon a bylo po blinkání.

malajda
autor
8. únor 2013

Miki mi neblinká, jen prostě nechce jíst. Asi budu muset přejít na normál mléko, ale moc se mi do toho nechce, jsem totiž alergik..... Ale prostě asi budu muset zvolit menší zlo. Takže teď pouze hledám nejvhodnější náhradu. Chci se zeptat, Nutrilon je přislazovaný? Díky.

kvetinka84
9. únor 2013

@malajda Mě tohle malý dělal taky, zkoušela jsem různá mléka, ale nic nepomohlo. Pil jen v noci jak píšeš, přes den mlíko vůbec nechtěl, kroutil se vztekal, vůbec nepřibíral. Byl to děs, dokonce jsme byli na vyšetření bříška, jestli nemá zdravotní problém. Do 4 měsíců pil v pohodě. Nakonec to vyřešili příkrmy, po lžičce papá krásně, na flašku má vypěstovanou averzi do dneška, ale jak má mlíko už jen 3x denně, tak ho vzal na milost. Začínali jsme taky na Bebě HA sensitive, pak jsem vyzkoušela Sunar Nutradefense, Hipp bio combiotic a Nutrilon a nakonec jsme se vrátili k Bebě, z ostatních mlík měl prdíky a bolelo ho bříško, Nutrilon přímo odmítal, přišel mi nejvíc hořký. Půl roku jsem dávala HA mlíka a teď jsme přecházeli na pokračovací Bebu 2 a už jsem mu koupila normální a ne HA a přijde mi, že je opravdu sladší a víc mu chutná. Takže to chce pevné nervy a vydržet, hodně maminek mi doporučilo ten Sunar, že je sladký, že se na něj děti hodně chytí, u nás bohužel úspěch neměl, bolelo ho po něm bříško

zalaretti
9. únor 2013

Přesně tak, také jsme dávali do půl roka BEBU HA a teď BEBU PRO 2, je sladší, ale malej HA pil stejně, jako teď normální BEBU🙂, Sunar jsem zkoušela, malej se nemohl dva dny vykadit a blinkal, Beba nás opět z toho vytáhla, takže BEBU mohu jedině doporučit 🙂 .

malajda
autor
12. únor 2013

kvetinka87, díky za podporu a za potvrzení mého "pocitu". Mám totiž úplně stejný dojem, že ho prostě buď bolí bříško z mléka nebo že už zkusím příkrm. Jako kdybys mluvila o tom mém prckovi. Je to pro mě trošku novinka, protože moje starší dcerka naopak nechtěla opustit lahvičku a na UM byla do 8.měsíce, příkrmy a lžičku rezolutně odmítala....;) JJ, sice stejné hnízdo, ale je vidět, že má každý svou hlavu;). Zatím moc díky....K.

malajda
autor
12. únor 2013

@kvetinka84 ještě se chci zeptat, kdy jsi začala s prvním příkrmem????

kvetinka84
13. únor 2013

@malajda U nás to způsobily tříměsíční koliky, prý vůbec není pravda, že tříměsíční koliky jsou od narození do 3. měsíce, naopak prý mnohem častěji jsou od 4. do 6. měsíce. To mi vysvětlil sám primář dětského oddělení, u kterého jsme byli na sonu bříška. Také mi řekl, že střídání mlék to jen zhoršilo. Malej byl 4 měsíce kojený, pak jsme začali dávat UM a objevily se tyto problémy, měsíc jsme se trápili a v 5 měsících jsme začli s příkrmama. Vše jsem ale konzultovala s naší pediatričkou

kvetinka84
13. únor 2013

@malajda Tak mu zkus dát tu Bebu sensitive, je také hypoalergenní a obsahuje speciální probiotika pro regulaci trávení. Nám moc pomohla

malajda
autor
14. únor 2013

Díky za typ......

kvetinka84
15. únor 2013

@malajda Kdybys chtěla, zbyly mi doma dvě nenačaté plechovky BEBY sensitive HA, odprodám za 200,- jednu, normálně stojí 260,-

malajda
autor
15. únor 2013

Díky za nabídku, jen by mne zajímalo, jestli jsou to nové Beba sensitive s "protihrudkující" složkou. Pokud ano, pak musím odmítnout, malý má totiž po těchto nových Beba průjmy. Sehnala jsem ještě Beba Ha v původní receptuře, ty mu vyhovovaly.......

kvetinka84
16. únor 2013

@malajda Hm, tak je na ní napsáno" nová, lepší rozpustnost", tak to jí asi má

malajda
autor
16. únor 2013

To je bohužel nové složení 😢 .... moc děkuju za nabídku, ale tohle mléko nemůžeme.....