Přechod na UM, tmavě zelená stolice a kakání s rourkou

andy3103
27. črc 2015

Dobrý den... chci se se poradit..mm skoro 3 měsíční holčičku ,nedávno jsme začly po poradě s doktorkou dokrmovat sunarem... no a malá má tmavě zelenou stolici...a ještě k tomu se sama nevykadí... když jí rourkuju tak to jde a má to řítké tak jak by asi měla mít..nevíte čím to je ? že jí mat tmavě zelenou a sama se nevykaka i když to má docel řítké,? Moc děkuju za jakékoli rady 🙂

lunderin
28. črc 2015

Já myslím, že po UM mléku je stolička hustší, né že by to byla formovaná stolice, ale je hustší něž po MM. Já měla trochu šok, když jsem přišla z porodnice, kde dostával nutrilon a pak jsme přešli na moje mléko a stolice mi najednou přišla brutálně řídká a panikařila jsem, že má průjem.
Doporučila bych možná nějaké laktobacilíky, mně vyhovovaly ty, co se přímo jmenujou laktobacilíky, měla jsem i bio gaiu a nebyla jsem spokojená. (malej hodně trpěl na prdíky)
Kdyby to nepomáhalo, určitě k doktorce, rourkovat se nemá moc často, může na to vzniknout návyk (neumí se pak vyprázdnit normálně).
Přeju hodně štěstí, my přešli po 6. měsíci na sunar, protože nedělalo dobrotu, když měl mléko ode mě i UM dohromady, bolelo ho bříško a nestálo to za to.

555744
28. črc 2015

U nás dvojčat - krmení stejné, měl také jeden zelenou stolici (druhý normál), donesli jsme i doktorovi ukázat, bylo to normální. Vykakávala jsem rourkou před každou nocí, nevrtěli se tak v noci a nebudili, že je tlačí prdíky. Ze se potom děti neumí vytlačit sami jsem také slyšela, ale nepotvrdilo se mi to ani u jednoho dítěte - a to jsem předtím takto praktikovala i u dcery. On je to normální reflex, až se jí bude chtít, tak to půjde samo, uvidíte, nemusíte mít obavy. Ono právě že je to u Vaší dcery řídké, nemusí mít díky tomu ve střevech ten správný tlak na vypuzení bobku...

555744
28. črc 2015

U nás dvojčat - krmení stejné, měl také jeden zelenou stolici (druhý normál), donesli jsme i doktorovi ukázat, bylo to normální. Vykakávala jsem rourkou před každou nocí, nevrtěli se tak v noci a nebudili, že je tlačí prdíky. Ze se potom děti neumí vytlačit sami jsem také slyšela, ale nepotvrdilo se mi to ani u jednoho dítěte - a to jsem předtím takto praktikovala i u dcery. On je to normální reflex, až se jí bude chtít, tak to půjde samo, uvidíte, nemusíte mít obavy. Ono právě že je to u Vaší dcery řídké, nemusí mít díky tomu ve střevech ten správný tlak na vypuzení bobku...jo a kojili jsme i dokrmovali Nutrilonem...

andy3103
autor
28. črc 2015

@lunderin no mě právě děsí ta mavá zelená barva... moc už nekojím protože jí to nechutná...takže spíše dávám jen um.. akorat po ránu a trochu večer předtím kojím..ale tak 5 minut pak uz to plive a brečí...takže jí mám třeba nechat týden bez rourkování? děkuji

andy3103
autor
28. črc 2015

@555744 děkuji moc

andy3103
autor
28. črc 2015

@555744 pardon já jsem odpověděla obrácene :D vás jsem se chtěla zeptat jesti jí mám nechat teda pár dní bez rourky

555744
28. črc 2015

No tak s tím kojením, můj názor je, že né že by jí mlíčko nechutnalo, ale je to tzv. líné dítě. Já jsem měla také děti dvě ze 3 líné cucat. Nebýt toho jednoho jediného šikuly, který cucal krásně, už jsem si myslela, že jsem totálně neschopná. Bylo to, jak píšete. Po pár minutách dítě odvrací hlavu, pláče. Je to proto, že první mlíčko je řidší, teče samo, je to na žízeň. Za ním už teče husčí, na jídlo, a už neteče samo, ale vyžaduje se po dítěti, aby si ho vytáhlo. První dcera - líná papat, na příkrmu také od 3.měsíce, neprospívala, myslela jsem, že necucá, protože má prdíky a jak se u kojení začla kroutit a plakat, tak že ji z toho bolí bříško. Omyl-líné dítě, prostě se jí nechtělo a rozčilovalo ji to, že to neteče samo. Až u dvojčat jsem zjistila, jak to je: prostě, kojila jsem je současně a jeden se po pár minutách začal otáčet pryč s pláčem, takže jsem poznala, že došlo přední mléko, to co teče samo, dostal dudel aby neřval, druhý byl stále přisátý a snaživě cucal dál, dokud to nerozcucal a nezačlo zase téct. To jsem vyndala tomu prvnímu dudel, nacucla ho na prso a ten si spokojeně baštil bez práce. Díky tomu jednomu šikulkovi jsem kojila i hodinu, kluci si u toho pochrupovali, spokojení...kojila jsem je do 8. měsíců. Na kojení.net jsem na to potom narazila, že sice každá matka je schopna kojení, ale už se neříká, že ne každé dítě. že ty líné cucat prostě kojit moc dlouho nejde. Prostě neprospívají a tak matky musí dávat UM, až zcela mléko ztratí. No a s kakáním, pokud nemáte prdíky, což už by jste ve 3. měsících mohli mít pomalu za sebou, zkuste rourku vynechat, uvidíte, co to udělá. Pokud ji bude bříško tlačit, klidně rourku použijte. Víte, oni mimča víceméně pořád leží a jak se ještě moc nehýbou, nemají moc možnost samovolně se vyprdět. Pomáhá také hodně nošení v šátku a vibrační lehátka. A jak se začnou otáčet, tak ty pohyby jim pomůžou také a bude po prdíkách. A jak jsem psala, u nás zelená stolička, byla i taková mazlavá, prostě se mi vůbec nelíbila, ale bylo to v pořádku, to si nemusíte dělat starosti. Starosti jsou, až když je tam hlen - a to nepřehlédnete, nebo krev - to by byla nesnášenlivost kravské bílkoviny. No já tedy píšu jen své názory a zkušenosti, nejsem dr. ani laktační poradkyně nebo tak, jen matka se 3 dětma :o) někdo to třeba bude vidět jinak...

andy3103
autor
28. črc 2015

no to ona asi liná je 😀 občas se mi vzteká i flašky... ale pokud má hlad tak neremcá a pije 😀 ... prdí o sto 6 ..dáváme kapky takže bolesti bříška od prdíků máme zdárně za sebou..zkusímpočkat jak se to vivine s tím kakáním...děkuji moc 🙂

evicka844
28. črc 2015

Na to je nejlepší Hipp Bio Combiotik, stolice je po něm jako po MM, mimča pak nemají problém se stolicí. Mléko totiž obsahuje probiotika.

andy3103
autor
29. črc 2015

No to jsme zkoušeli a nevykala se taky ...