Přechod z kojení na umělé mléko

vladivojna
9. lis 2017

Zdravím,
potřebuji dceru naučit z určitého důvodu na lahev a umělé mlíčko (bude mít 10 měsíců). S přechodem mám ale velký problém. Nejenže malé UM moc nechutná, ale přijde mi, že tím, jak je zvyklá na prso, neumí z lahve, která teče jak blázen, pít. Mimo jiné prso miluje nejen skrze jídlo, ale i na uklidnění.
Potřebuji se dozvědět faktické rady pouze k tomuto problému. Moc děkuji za Vaše rady a zkušenosti.
P.S. Uvažovala jsem nad Medelou Calma, ale recenze mě odradily.
Díky moc😉

vladivojna
autor
9. lis 2017

ještě jsem se chtěla zeptat ohledně té Medely Calmy, zdali je určená pouze pro mateřské mléko nebo i pro umělé? Překousne to ten složitý systém? 🙂

fallingstars
9. lis 2017

@vladivojna S přechodem neporadím, ale kamarádka Medelou krmila UM a v pohodě 😉

vladivojna
autor
9. lis 2017

@fallingstars děkuji za info s UM. 🙂

netopejr
10. lis 2017

Nějak nechápu, proc chceš v 10 mes přecházet na UM, kdyz dítěti můžeš dat normální jídlo, ba i normální mlíko? A proc ho chceš učit ns flašku, kdyz normálně deti pijou uz normalne z hrnku/sklenice, jedi lžičkou....??? Nebylo by lepsi jít normální cestou?

michaeellka
10. lis 2017

@vladivojna samozřejmě ze i pro umělý. Umožňuje snadný přechod z prsa na tuto láhev protože je tvarem nejvíce podobná.
Budu prodávat úplně novou kdybyste chtěla

michaeellka
10. lis 2017

@vladivojna tady ta flaska teče dle jejího sání, samovolně nevyteka a z lahve vytece az po sání.

michaeellka
10. lis 2017

@vladivojna A pokud ji UM zatím moc nechutna, začala bych vašim odstrikanym mlékem z lahve, aby dostala to stejne mléko na které je zvykla a naučila se a zvykla si na láhev a pak bych zkusila vyměnit za uměle

pikl
10. lis 2017

@vladivojna my jsme zkoušeli dát naší malé odstříkané mléko z lahvičky Medela calma a vůbec to nechtěla.. Trošku si cucla jen když byla v polospanku a tu láhev jsme zmackli, abysme tomu pomohli. Takže pokud bych chtěla přestat kojit, zkusila bych normální láhev, že které to teče samo.

vladivojna
autor
10. lis 2017

@netopejr v noci? no, spíš ne. Přes den jíme normálně
@michaeellka taky jsem zkoušela :/ Asi to opravdu chce výdrž
@pikl máme doma asi tři - různé druhy saviček i s jednou dírkou, se čtyrmi →nic nechce. Včera jsem jí nacpala kaší a stejně se za tři hodiny vzbudila a dosála se z prsa, které celé vypila 🙂

netopejr
10. lis 2017

@vladivojna Tak pokud má žízeň, tak voda ze sklenice.
Jinak těžko radit, respektuju neuvedený důvod, nevím co je za problém s nočním nakojenímm, když mi to nešlo s vodou.
Anebo pak, aby spala s tatínkem, v jiné místnosti, necítí mlíko, tak se ho nedomáhá.

vladivojna
autor
14. lis 2017

@netopejr zkusim, diky 😏

blackhole
8. dub 2018

@netopejr možná blbý dotaz, ale jak učit na skleničku, když při pití dělá pohyby jazýčkem jako při kojení, kouše okraj hrnku zubama a 90% vody skončí na bryndáku a všude možně? Dávám mu jen trochu vody na dno hrníčku. Už mi dochází trpělivost.