Přechod z mm na um

jana4321
30. bře 2019

Dobrý den, potřebovala bych poradit jak přejít z mateřského mléka na umělé? Moje doktorka mi předepsal ATB deoxymykoin při, kterých mám ukončit kojení. Bohužel už nemůže napsat jiné protože ty nezabírají.
Ale když dám malé láhev tak ji odmítá. Jak jí tedy naučit na láhev s um?

hanka_12345
30. bře 2019

@jana4321 to bych si teda neljzla pokud odmita lahev tak najednou nemit mliko...co budes delat? Nas malej by projecel noc, to bych nedala

jana4321
autor
30. bře 2019

@hanka_12345 zapomněla jsem napsat, že jedna z laktačních poradkyn mi řekla že mohu kojit dal. Ale já mám hrozný strach.
A to víte, že dokud si malá nevezme láhev s mlékem nebo mě někdo další neujisti, že mohu kojit dále i s těmito léky tak si je nevezmu.

fifina86
30. bře 2019

@jana4321 podivej se na mamila.sk maji tam prehled leku ;) Pripadne je kontaktuj.

luj89
30. bře 2019

@jana4321 ano, dle lekařek v Mamile se s nimi kojit dá (i když to není lék první volby, nicméně pokud nezabírají jiná ATB...). Myslím, že UM je pro dítě horší, než MM při braní deoxymykoinu. Byla by škoda přijít o výhody kojení.

olga_
30. bře 2019

Zeptej se i tady v Odborné laktační poradně. Pokud mamila.sk doporučuje, šla bych do toho i s kojením.

jana4321
autor
30. bře 2019

Mamila.sk píše že mohu kojit dal, že je to pro dítě lepší než přechod na um

olga_
30. bře 2019

@jana4321 Tak za mě máš vyřešeno. Případně podej ten dotaz v té poradně nebo kontaktuj i tu mamilu o podrobnější informace a zkušenosti z praxe. Doktoři o tom ví často velké kulové a nemají zkušenosti...

tynka9
30. bře 2019

Cituji z lékárnické informace:

V souvislosti s podáním tetracyklinův průběhu těhotenstvíexistuje zvýšenériziko poškození funkce jater. Doxycyklin prochazí placentou a přestupuje do mateřskeho mléka, kde jeho koncentrace dosahuje cca 30-40 % koncentrace v plazměmatky. Klinicka zkušenost ukázala, že tetracykliny jsou škodlivépro plod i pro kojence, jelikožzpomalují osteogenezi (růst kostí) a negativně ovlivnují vyvoj zubů (ireverzibilnízabarvení, hypoplazie skloviny). Vzhledem k uvedeným skutečnostem je užívání doxycyklinu ženami během těhotenství a v období kojení kontraindikováno. Je-li doxycyklin podávan ženám ve fertilním věku, je nutné vyloučit možnost těhotenství.

Nedá se to udělat tak, že by sis odsála dostatek mm do zásoby, přes léčbu atb použila mm, ale z láhve. A aby sis uchovala laktaci tak odsávala i přes léčbu akorát toto mléko vylévala?

jana4321
autor
30. bře 2019

@tynka9 je to na 10 dnů tolik mléka neodsaju. Hold prostě budu zkoušet láhev a až si ji vezme já podám léčbu. Nic jiného mi nezbyde
@olga_ kontaktovala jsem dvě poradkyně jedna je pro kojeni i přes léčbu druhá ne. Do této poradny jsem psala ale zatím bez odpovědi

kittyy17
30. bře 2019

@jana4321 nejdřív dávej z láhve svoje odstrikane mléko, potom prejdi na umělé. Doporučuji láhev Philips Avent natural, a mléko Sunar. Možná se ti podaří udržet kojení odstrikavanim a potom se k němu vrátit... Kolik je prckovi?
S tou lahví musíš mít trpělivost, zmáčknout tu savičkou aby něco teklo a malá to pochopila

olga_
30. bře 2019

@jana4321 Tak pokud to není nějaká extra akutní léčba a pokud nejsi srovnaná s tím, že je kojení při léčbě pro tebe ok, odsávej, co to půjde, případně využij nějakou mléčnou banku (ale nevím, jak to funguje). Plus bych ještě pořešila alternativní podávání - jiné než flaška. Rozhodnout se budeš muset nakonec stejně sama. Já za sebe bych odkládala léčbu, co to jde, pokud to opravdu není akutní záležitost, během léčby bych kojila. Zkus ještě kontaktovat LP a dulu Martinu Šebestovou (působí na Berounsku, dojíždí do porodnice i v Příbrami). Mohla by ti poradit s těmi alternativními způsoby krmení, případně podat také svůj pohled na věc. Kontakt si vygoogli.
Přijde mi kruté připravit se o kojení kvůli 10 dnům...

kittyy17
30. bře 2019

@jana4321 ještě mě napadá, tu láhev svěř babičce nebo manželovi a jdi ven...

jana4321
autor
30. bře 2019

@kittyy17 malé jsou 4 měsíce
@olga_ děkuji léčba právě už nutná je. Zkoušely jsme jiné léky ale vůbec nezabírají zánět se akorát rozlezl dal 😔 ale oddalovat to budu a nebo to hold risknu. Jen nechci malé ublížit.
@kittyy17 děkuji zkusím to

kittyy17
30. bře 2019

@jana4321 nebo si ji nachystej stejně jako na kojení, i to prso vytáhni, ale dej jí do pusy malíček, a až začne cucat a sat, rychle vyměn za láhev...
Kašli na to, jestli přijdeš o kojení, pro dítě je důležitější zdravá maminka. Oba kluci vyrostli na UM, a jsou zdraví temperamentní a bez alergií

garfulka78
30. bře 2019

Naše malá měla také problém s lahví a to nemluvím jaký problém měla s UM (Hipp, Beba i Nutrilon - měla průjem a zvracela) nakonec má Sunar premium a s tím je v pohodě. Vyzkoušela jsem i různé lahvičky a jen dvě neodmítala 1) Medela Calma, ale tam je brtální cena cca 500,- Kč, ta je přímo pro kojené děti a má naptosto jinou savičku než ostatní lahve 2) MAM anti-colic ta je cca za 160,- Kč. Jinak bych doporučila odstříkat a zamrazit, jsou sáčky do mrazáku 30 ks cca za 300,- Kč, pokus se odsříkat každý den něco a zamrazit. A jinak s přechodem na UM pevné nervy, jsem dost ráda, že už to máme za sebou. 🙂

luj89
31. bře 2019

Jak jsem psala, ja bych do toho sla (stojim si za tim, ze je lepsi 10 dni kojit dite s temito atb, nez prijit o vyhody kojeni ve smyslu snizeno rizika obezity,cukrovky aj.). Ale kdyby ses rozhodla pro um po dobu lecby, tak urcite ne lahvi (tedy pokud nechces odstavit), zadna neni vhodna pro kojene deti, i kdyz vyrobce bude tvrdit opak (logicky ze...). Da se podavat kaliskem (cevkou po prstu nebo strikackou spis ne, ale porad je to asi mensi zlo nez lahev). Drzim palce 🙂

jana4321
autor
31. bře 2019

@luj89 upřímně mi nic jiného nezbývá protože malá vidí flašku a řve. Takže jsem si řekla, že se s tím srovnám abych byla v klidu a že jí neublížím a nasadíme do týdne ATB. Děkuji za rady všem

lucasice
23. kvě 2019
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

Když jsme přecházeli na UM dcera se mi též osypala z bývalého mléka. Volala jsem doktorce a ta mi ho také doporučila. Dcera ho pije asi čtvrtý měsíc a jsme bez problému.