Přechod z Nutrilonu na Bebu, nesedí synovi x zvyká si?

benettka
1. bře 2015

Ahoj, máte nějaké zkušenosti s přechodem z Nutrilonu 1 na Beba comfort 1? Malému je 5 týdnů a už je víceméně jen na UM, dávala jsem mu Nutrilon Pronutra 1, ale protože ho občas zlobilo bříško a stolička, rozhodli jsme se zkusit Bebu Comfort 1. Včera jsme začali a mlíčko pije normálně, vypije si dávku jak byl zvyklý, chvíli je klid, ale pak začne být neklidný a šije s sebou, večer a v noci chvílemi i dost křičel, přitom vykakal se normálně, zácpu nemá. Nevím jak dlouho mám vydržet zkoušet Bebu, aby se netrápil a případně se vrátit k Nutrilonu? Nevím, jestli mu fakt nesedí nebo si jen musí zvyknout..? 😕 Díky...

toga25
1. bře 2015

Nechala bych mlíčko tak 2-3 týdny, aby si ,,sedlo" 🙂
A zkusit nějaké kapičky na bříško. Nám pomohly BioGaia (sice stojí kolem 400 Kč, ale zabraly za cca 7-10 dní a bylo po problému). Dávala jsem asi do 3 měsíce vždycky večer s posledním mlíčkem a malý byl spokojený 🙂 Byli jsme na Sunaru complex.
Jinak zkusit masáže bříška, k tomu třeba mastičku Pupík - někomu pomáhá, někomu ne. Musíš vyzkoušet co sedí právě tvému miminku. Chlapečci trpí prý na bolení bříška a prdíky víc než holčičky.
Nebo zkus nahřívací polštářek z třešňovými peckami (koupí se na netu i v DM by měli mít). Ať se vám brzy uleví 🙂

benettka
autor
1. bře 2015

Díky, Pupíka, polštářek i Gaiu máme (tu jen chvíli, asi ještě nezabrala), ale nevypadá to na bolest bříška, to pláče a chová se jinak. Spíš jestli mu to fakt něčím nesedí... 😢

zanri
1. bře 2015

Beba je rozhodně míň zátěžová na bříško než Nutrilon, pokud to nevyzvrací a má dobrou stolici, nechala bych Bebu,trvá to, než se tam ty probiotické bakterie zabydlí 😉 , my dokrmovali od narození Bebou Pro, Comfortku jsem zkusila až od 6 měsíce, obsahuje jiná probiotika, ale pak jsme se vrátili k Bebě Pro. Prdíky mají kluci 2-3 měsíce, a to cca 30 minut po jídle, vyzkoušeli jsme všechno, ale ono stejně nic nezabere - musí se to vydržet🙂) - a fakt to pak přestane - zkusit Infacol, Gaia, polštářek - nejlepší byly stejně masáže bříška a cviky s nožičkama - doporučuji olejíček na masáže Amálka

cabo
1. bře 2015

@benettka Maly je na Nutrilonu od 5-ti tydnu. Take jsem zkousela prejit na Bebu,ale maly mi po ni brecel necele dve hodiny od nakrmeni! Dr.mi rekla,ze mam mlicko nechat 5-7 dni,ze si brisko musi zvyknout,ze se to treba upravi. Ale nestalo se. Za celych 5 dni se nestalo,ze by vydrzel vic ja 1,5-2 hod! Tak jsem po 5-ti dnech zase presla na Nutrilon a mame ho doted (8.mesicu). Zkuste par dni vydrzet a pokud to bude trvat, asi bych se vratila zpet k Nutrilonu.
Prdiky ho mohou trapit u jakehokoli mlicka. U nas byli do necelych trech mesicu. Davala jsem Sabsymplex, biogaju na noc, masirovala jsem brisko a tak....