Přes den pije vodu místo mlíčka, poraďte

luciedu
22. čer 2013

Ahojky, prosím o radu, jsem úplně zoufalá. Mám čtyřměsíčního chlapečka, od narození na umělém mlíčku. Snažila jsem se udržovat tříhodinové intervaly s jídlem, vypil tak 100 ml, vždy na dvakrát, ale vypil. V úterý jsme byly v poradně a podle doktora máme začít s příkrmami. V té souvislosti jsem koupila malému flašku na vodu. A to byl asi kámen celého úrazu. Od té doby malý nechce vůbec mlíčko, vždy potáhne tak 20 ml a to je konec, pak se začne kroutit, vztekat. Ale jak mu nabídnu vodu, pije jak pominutý. Zato noci se nám zhoršili. Nikdy moc dobře nespal, ale teď je to katastrofa. Vždy jsem ho večer nakrmila o půl osmé a spal i do dvanácti a pak se vzbudil na jídlo, teď je budí už v osm a řve hlady. Mlíčko totiž pije jen v polospánku a zase jen po trochách. V noci vypije celkem tak 300 ml. Nemůže přece být ve dne na vodě. Přeházel se nám tím celý režim, spánkový, malý je pořád ukňouraný, nervozní a já nevím jestli protože má hlad nebo chce spát. tak to všechno zkouším do kolečka, ale v tom případě doma nic neudělám a trpí tím i má tříletá dcera. Poraďtě

mataharyy
22. čer 2013

@luciedu Zkus změnit dudlík - savičku, někdy to pomáhá 😉 Nebo mléko, třeba mu už nesedí a proto ho odmítá... Já jsem tedy ani po zavedení příkrmů, zvláště tedy ve čtyřech měsících vodu nedávala, ale je fakt že když potom tu vodu taky pili snáz a více, protože to byli lenochodi a ta voda se jim lépe cucala, snáz tekla, tak jsem koupila savičku s větší dírou a bylo vystaráno 😉

olasek
22. čer 2013

Ahojky, taky mám chlapečka, který je od narození na UM....k tvému problému mě napadá...jaká je ta flaštička na vodu - tedy, co má za savičku? Neteče lépe než ta, ze které pije mlíčko? Možná by bylo fajn zkusit na mlíčko už savičku s větší dírkou tj. tu od 6.měsíce. Po každém napití necháváš odříhnout? Mám zkušenost, že se kolikrát nakupí mimču v bříšku vzduch už jen kvůli těm podivným savičkám a pak mi odstrkává flašku....takže za jedno jídlo ( mlíčko) nechávám odříhnout i 3x. Odříhne si a pokračujeme .... Jinak jsem začínala dávat vodu nebo čajík hlavně v době příkrmu, aby to měl spojené s jídlem, teď v parným létu podávám přiměřeně na osvěžení ( těch 250ml průběžně za den ale vypije, )...vždyť v mlíčku je 80% vody, neměl by mít nějak obrovskou žízeň. Mokrá plínka na osvěžení vždy s sebou udělá taky hodně....

aaa
22. čer 2013

Souhlasím s Olasek, taky mám malého od narození na UM, používám lahvičky MAM, na mlíčko má savičku č.3 a na vodu a šťávu č. 2. Mlíčko mu teče skoro samo, o šťávu se musí víc snažit 😉

luciedu
autor
23. čer 2013

díky za rady, zítra zkusím koupit jinou láhev nebo savičku od 6. měsíců. Uvidíme jestli to pomůže. Nám se totiž s tím změnil i celý den, dříve jsme měli určitý režim, spal v určitých intervalech, papal ve stejnou dobu. Ale od té doby, nechce papat, spí jak mu to vyhovuje, jednou 10 minut, jednou 2 hodiny, žádný režim. Jsem z toho úplně zoufalá. Navíc jsem začala s těmi příkrmy a malý ani neochutnává, jen to vyplivne a začne brečet. Hrůza

olasek
23. čer 2013

@luciedu nezoufej...s temi prikrmy to tak nekdy je...proste pomalicku, po troskach, vyzkousej, co mu chutna-vetsinou ta mrkvicka na uspech, protoze je sladka. On vecne odmitat nebude, zvykne si, neboj 😉 Jinak naprosto chapu, ze jsi znicena z toho rezimu resp.nerezimu.....k tomu moc radu nemam. Treba to bylo tim teplem...miminka to moc rady nemaji, navic pil vic vody tak nemel tolik hlad....snad se s chladnejsim pocasim vrati vse do starych koleji 😉