Převařená voda z kohoutku, jak se zbavit bordelu?

bassangha
20. črc 2016

Ahoj, prosím radu, kdo používá převařenou vodu z vodovodu k pití, jak se zbavit toho bordelu, co v ní po převaření plave? Úplně se mi to příčí dát jí to k pití. Koupila jsem za tím účelem Rajec kojeneckou a úplně stejný problém. Díky

andreaandrejka
20. črc 2016

@bassangha Kojeneckou už přece převařovat nemusíš, ne?

japona
20. črc 2016

@bassangha pokud vám něco plave po prevareni vody z kohoutku a i po prevareni rajce, nemůže vám něco odpadávat z konvice/ hrnce?

junkka
20. črc 2016

@bassangha tak treba zrovna rajec se prevarovat nemusi, je to napsane na lahvi ;)

bassangha
autor
20. črc 2016

Tak někdo píše převařovat i kojeneckou někdo ne. Já používám už několik měsíců z vodovodu a vařím v nerezových hrncích a vždy stejné. Myslela jsem jestli třeba není nějaký filtr přes který by se to dalo slít.

kajsav
20. črc 2016

Koukám zrovna na kojeneckou vodu Rajec a není tam napsáno, že se nemusí převařovat. Je tam uvedeno, že pokud se po převaření objeví usazeniny nebo mikrofilm, tak je to projevem obsahu minerálů, vapníku a hořčíku a že to nemá vliv na kvalitu. K

oplatecka
20. črc 2016

A co zkusit filtrační konvici? 🙂

bassangha
autor
20. črc 2016

@oplatecka Myslíte typu Brita nebo jak se jmenuje?

oplatecka
20. črc 2016

@bassangha Ano. Já používám zrovna Britu a nikdy jsem v té přefiltrované vodě žádný "bordel" neměla... A taky mi ta voda přijde mnohem chutnější než z vodovodu 🙂

martiniquest
20. črc 2016

@bassangha Ten bordel, který po převaření vody z vodovodu ve vodě plave, jsou vysrážené minerály. Čím tvrdší voda = tím více"bordelu". Normálně to přelij přes husté sítko.

martiniquest
20. črc 2016

@oplatecka Nic jsi po převaření vody z Brity ve vodě neměla proto, že Brita odstraňuje tvrdost vody 🙂

oplatecka
20. črc 2016

@martiniquest To je mi jasné 😀

therenka
20. črc 2016

Používám Rajec, převařovat se nemusí a binec nikde žádný neplave 🙂
V kohoutku máme hodně tvrdou vodu (tam se ten "binec" sráží), ale normal z ní vařím, pijeme ji bez problémů, kojeneckou dostává k pití jen kojenec 🙂

junkka
20. črc 2016

@kajsav prave ze to tam uvedeno je, takova jakoby nalepka

kacca11
20. črc 2016

Podle me to je bud bordel z konvice nebo mineraly, ktere se prevarenim stazily. Nevim tedy jak u kojenecke vody, to si netroufam tvrdit, ale voda s nizkym obsahem mineralu mebyva moc vhodna k piti,ma tendenci se hovat jako voda destilovana a ta pitna neni.

kajsav
20. črc 2016

@therenka
@junkka děkuju za upozornění, nálepky jsem si vůbec nevšimla, jen toho popisu. 🙂 Používám Fromín nebo Aquilu první, Rajec mám poprvé. 😉

vendicka
21. črc 2016

Já se na to zrovna předevčírem ptala doktorky, jestli mám kojeneckou převařovat, a řekla mi že rozhodně ano aspoň do 1 roku dítětě. Prý není vyjímkou, že se do vrtu pramene něco dostane a než se to zjistí, chvíli to trvá, takže se může mimčo něčím nakazit, vodu testují jen jednou za čas. Navíc mi dala jakousi brožurku o příkrmech a tam píšou, že i do jídel pouze převařenou kojeneckou vodu, protože se do ní může něco dostat už po otevření láhve. Navíc po otevření by se měla do tří dnů spotřebovat, což se asi nikomu z nás nepovede, že...

astyna
24. črc 2016

převařuju kohoutkovou vodu a hodně záleží, kde to dělám. V Praze máme měkkou vodu, takže je čirá a bez "sajrajtu", ale když převuřuju u babičky na severní Moravě, dost v tom plave cosi kvůli tomu, že je tam voda dosti tvrdá - i mi to nechává šmouhy na láhvi 😨

Kojeneckou jsem kupovala dříve, pak jsem párkrát zapomněla a no zapomněla i dodnes 😀

Taky bych nejdříve zkontrolovala konvici a vše kolem.