Příprava umělého mléka v noci. Jak to udělat rychle?

palenda
23. říj 2009

Nevím, jestli se to už někde neřešilo, já to nemohla najít. Ale musím přejít z kojení na UM a nějak si neumím představit, jak to budeme dělat v noci. Už teď dávám večer UM před spaním, to není problém. Ale jak to dělat v noci, když se mi prcek vzbudí, pláče .... ta příprava je docela zdlouhavá, takže se bojím toho, že se mi úplně probere, než to připravím. Doteď jsem dala prso a bylo to.

Jinak Víteček se mi budí na krmení tak kolem půlnoci, ale dnes třeba až ve 2:30. Poraďte, jak to děláte, aby noční příprava byla co nejrychlejší.

A s tím souvisí i dotaz - kdy začnou děti spát celou noc (tj. bez nočního krmení?)

kinirka
16. dub 2017

Dotaz mimo, omlouvám se, ale nevíte, jak zruším u sebe údaj, že čekám miminko v březnu?? Mimi už je na světě a v profilu to jde změnit jen na "miminko neplánuji, snažíme se, ano čekám, neřeknu". Už teď jsem podle MK v 44. týdnu - nejsem slonice! 😀

veronikav31
16. dub 2017

@kinirka ohřátí UM je špatně. Stačí nalít převařenou horkou vodu do termosky. Pak nalít do lahne-vychladit ve sklenici s vodou, přidat UM a je to. A nebo další postup je: nalít vodu z termosky do lahve, zředit studenou kojeneckou vodou, dát UM, zamýchat a je to 🙂 Oba dva způsoby se dají praktikovat jak ve dne,v noci, tak i na cestách

kaja2016
18. dub 2017

@veronikav31 Nebo ještě jeden způsob, který doporučuji u novorozenců, protože je nejhygienictejsi. Nalít převařenou vychladnou vodu do láhve, rozmíchat s mlíkem v prášku, do plechacku nebo speciálního plastového hrnečku k tomu určenému nalít horkou vodu s termosky a láhev vložit. Ale lze to bez zbytečného řvaní aplikovat spíš ve fázi, kdy dítě dostává po třech hodinách a ne když se samo budi hladem.

brokovich
18. dub 2017

@kinirka vyber variantu, ze nepovis, jestli cekas miminko nebo, ze neplanujete. Tim se to zrusi, tusim. A pokud chces, tak pak zadej mimi samostatne jako syna /dceru v te same casti profilu. .

brokovich
18. dub 2017

Nas prcek vzdy chtel mlicko ted a hned, nemela jsem to srdce ho nechat brečet celou dobu, co se pripravovalo, takze u nas se odbouralo teple mleko. Do lahvicek si pripravim prevarenou vodu a do davkovace naplnim UM. Dam to na nocni stolek. Ditko zabreci, nasypu davku do lahvicky, zatrepu a hotovo.

kinirka
19. dub 2017

@brokovich Díky za radu a taky za info, že nejsem jediná, komu dítě řve hystericky hlady, i když jedlo před hodinou! 🙂 Má teprve 2 týdny, tak uvidíme, jestli časem sní i pecen chleba, krajáč mléka, mámu tátu..😨

brokovich
19. dub 2017

@kinirka Řve furt, a to uz ma 19 mesicu. V noci se 2x budi na mliko. 😀

kinirka
19. dub 2017

@brokovich Tak to se mám na co těšit 🙂

makronka222
19. dub 2017

@kinirka neni dobry aby dite UM melo drive jak po 2 hodinach, pokud ti breci hlady po hodine, zkus zvysit davku UM nebo jinou znacku at mu neoddelas jatra

kaja2016
20. dub 2017

@brokovich hele já jsem i někde četla, že některý děti studený mlíko preferujou. Já si taky všimla, že dcera to moc neřeší, někdy to prostě v polospanku namíchán blbě a až pak zjistím, že to je docela studenější než by mělo...

brokovich
20. dub 2017

@kaja2016 mozny to je. Kdyz udelam teply, tak to moc nemusi😀

iva27
20. dub 2017

Nas malej taky nechce teply mliko..Porad jsem si rikala proc u ty flasky jeci a nakonec opravdu zjistila,ze ta teplota..