Příprava umělého mléka v noci. Jak to udělat rychle?

palenda
23. říj 2009

Nevím, jestli se to už někde neřešilo, já to nemohla najít. Ale musím přejít z kojení na UM a nějak si neumím představit, jak to budeme dělat v noci. Už teď dávám večer UM před spaním, to není problém. Ale jak to dělat v noci, když se mi prcek vzbudí, pláče .... ta příprava je docela zdlouhavá, takže se bojím toho, že se mi úplně probere, než to připravím. Doteď jsem dala prso a bylo to.

Jinak Víteček se mi budí na krmení tak kolem půlnoci, ale dnes třeba až ve 2:30. Poraďte, jak to děláte, aby noční příprava byla co nejrychlejší.

A s tím souvisí i dotaz - kdy začnou děti spát celou noc (tj. bez nočního krmení?)

bmmz
23. říj 2009

prevarena lucka v termoske ochladena na teplotu 40stupnov ... nalejem do flase dam mlieko a ochladim na ok teplotu ...zalezitost 2min

pindruska
23. říj 2009

palenda: já to dělala následovně: převařila jsem si vodu (používali jsme Dobrou vodu), část jsem dala do termosky (tam zůstala teplá až do rána) a část jsem dala do klasické lahve (tam vychladla). Když se prcek probudil, tak jsem vodu "namíchala" z termosky a z lahve na vhodnou teplotu, přidala UM a bylo hotovo. Taky jsem ze začátku nevěděla jak na to, nakonec jsem si tento tip přečetla někde na netu.

holis84
23. říj 2009

ja uvarim vodu v konvici, naleju do lahvicky tu ponorim do misky, zaliju vodou vychlazenou v lednicce necham minutku odstat zatim prebalim, nasypu mliko zastercham a muze se pit.

nebo si predem prevarenou vodu ohrej cca 20s v mikrovlnce to se muze pac ve vode vitaminy nejsou a pak nasyp mliko zasterchej a je to 🙂 taky jsem se toho hrozne bala ale tohle mi poradily maminky 🙂

a nechces mu v noci misto mlika dat jen caj? cetla jsem ze tak so odvykne v noci jist. Kika ma 2 m a ji jen v 19h a pak az ve 4h rano 🙂 ale tp kojim

lienka79
23. říj 2009

ahoj
Ja som mala vo flasi pripraevnu prevarenu vodu a len som ju ohriala v MW...presne som uz vedela,ze na tolko vody, tolko seklund ohrevu,aby bolo akurat....a cela úriprava mlieka trvala tak minutu...aka dlha priprava?Ved je to rychlejsie,ako kojenie 🙄

shaula
23. říj 2009

Lienka - rychlejší než kojení? To nemyslíš vážně 😀 Vytáhnout prs je rozhodně rychlejší než míchat mlíko 😀

Palenda - v 9 měsících bych ho už pomalu od nočního krmení odnaučovala - můžeš třeba postupně snižovat množství nebo počet nočních krmení, zkoušet nabídnout raději čaj. Já jsem noční kojení utnula někdy v 8 nebo 9 měsících, kdy jsem zjistila, že si ze mě kluci dělají jen dudlík a pořádně nepijí. Tak místo prsa dostali jen čaj a bylo to 😉

morgan
23. říj 2009

Taky přihřeju vodu v mikrovlnce na pár vteřin a pak přidám mlíko, je to rychlý a během minuty podávám. Sice mi malej trochu pobrekává, ale vypije to a spí dál, je to v pohodě.
Ale taky by mě zajímalo, kdy začne spát celou noc, budí se mi o půlnoci a pak tak v půl pátý.. 😝
Čaj jsem dříve zkoušela, ale akorát se rozčílil 😀

lula5
23. říj 2009

Ja som dokojila v 6m a UM v noci nedavala. Pri kojeni sa budila kazde 2 hodky (posledny mesiac), po prechode na UM sa budila raz max 2x, ale vzdy dostala len dudel. Tri noci "bojovala" kratkym placom a odvtedy spava celu noc. UM dostane az rano. Rano bolo kedysi 5,30h, postupne sa posunulo na 6,30-7h. Mas idealny cas nato to aspon skusit, pretoze raz to kvoli kazivosti zubkov urobit budes musiet.

soanpe
23. říj 2009

já mám termosku na nočním stolku a UM v lahvičce. zalití a protřepání je otázka 20s 😎 takže ani minuta.za tu dobu se snad nevyndá prso z pyžama 😀
holce je 10m a noční mlíko si bere kolem 2.hod. ranní a stáhne tak 150-170ml a nevidím na tom nic špatného.Ovšem pokud by vážila 10kg,jak se na MK některé chlubí 😲 tak bych to řešila.Protože dítko s nadváhou není nic pěkného a nedovedu si představit ten záhul na srdce a pozděi na klouby. 😝
Na další se mi budí až kolem 8.hod. 😎

eldenisa
23. říj 2009

Mě malinká usíná okolo 7 pak ji ještě v 8 večer dám UM mlíčko jelikož taky nekojím a pak stává okolo pů l5 to ji vždycky vezmu do kuchyně a do nachystané vody nasypu mlíko a dám do MW,tím že ji vezmu sebou a pořád ji držím,nikdy nepláče.Pak jí normálně dám do postýlky,ona si tam ještě pokecá s medvídky a zase pí 😉

helka101
23. říj 2009

My sme papali v noci každé 3 hodinky.. od narodenia.. do 4mesiaca, od 4mesiaca sme spinkali celu noc.. takže mlieko som zarabala ako písali kočky vyššie, prevarena voda, ktora vychladla, dalšia nachystana v kanvici, ked sa začal maly mrviť, tak som vyštartovala, dakedy to šlo aj z plačom, ale vypil si mliečko, pokukal a zaspinkal... 😉 len som nemohla vypnúť svetlo dokym bol hore..
vyčerpavajuce bolo premna vstavať tie každe tri hodinky.. 🙄 ale po 4mesiacoch mi dožičil celonočny spanok, ktory trva dodnes.. 😉

palenda
autor
23. říj 2009

Holčiny, moc moc díky za rady a tipy. Mikrovlnku nemáme, takže asi zkusím tu variantu mít to připravené v termosce na nočním stolku - jsem totiž děsně líná chodit v noci ještě do kuchyně (máme tu dost chladno - hroznej barák, ještě, že se budeme stěhovat 🙂)

shaula, lula5 - jo, s tím odnaučováním to plánuju, chci snižovat množství mléka v noci - jinak to, že krmím jednou za noc je úspěch, když jsem kojila, tak to bylo tak 3-4x za noc. Ale začneme až v neděli, dnes a zítra tu mám na noc neteř a synovce, spíme všichni v ložnici ... a nechtěla bych tu mít o půlnoci 3 probuzené děti 😀

holis 84, eldenisa - závidím, že vám vaši broučci takhle krásně spinkají, věřím, že u nás to taky tak někdy bude 😵

soanpe - můj brouček má 10 kg, ale je celkově velký, není tlusťoch (ale ani žádná žížala, to zas ne 🙂 ). Věřím, že to ještě vyběhá 🙂

soanpe
23. říj 2009

palenda,
já myslela takový ty dětičky, co jsou už fakt pomalu obezní 😉 někdo je prostě těžkej,protože má víc svalů a mohutnější kostru 🙂
Když jsem byla na 10m prohlídce,kdy dcerka měla 74cm a 8,4kg a po nás šla holčička 6měs. 10,5kg a 66cm 😅

sylvka
23. říj 2009

ahoj pale,já dělám UM(sunar) než jdu spát(cca.23h.) a udělám ho horký,martínek ho pije tak do 3,ve 4 - 5 h.se vzbudí,přebalím a sním v ruce mu dělám čerstvé.vypije ho a spí někdy až do 9:30(to je ale fakt max) 😝

palenda
autor
23. říj 2009

Soan - jasně, chápu, jak jsi to myslela 🙂 Taky jsem několik takových dětiček viděla

Sylvka - takhle jsem to taky zkusila udělat, jenže to se mi jako na potvoru vzbudil brzo a já to narychlo ochlazovala ... navíc - na krabici píšou, že hotové se to má nechat max.2 hodiny - takže taky se mi stalo to, že jsem mlíko připravila ve 22:30, když jsem šla spát a on se mi pak probudil až ve 3hodiny a to jsem se bála mu to dát

zuza.m
23. říj 2009

no mne znižovanie mlieka vobec nepomohlo a maly ked prestalo tiec spustil obrovsky rev.odstavil sa sam,jednoducho v noci zrazu nechcel a vypil iba čajik.teras už nechce ani čajik postači dudka.
a ako som to robila v noci?ešte ked sa mrvil som utekala do kuchyni kde sommala presne množstvo pripravene už vo flaške,strčila do mikrovlnky dala už sekundy ktore som vedela že ohreju akurat a potom dala mlieko.stihla som to ešte než začal maly plakat tak že uplne pianko .maly dopapal a spinkal dalej.papaval okolo 2 a pootm po 3hodinach sa budil pravidelne.
a ked sme boli raz na chate a nebola mikrovlnka tak som to robila tak tiež pomocou termosky ,len tam bolo to riziko že osm musela sem tam aj ochladzovat,na moje prekvapenie ta termoska celkom dobre držala teplotu 😅 no ato bol nespokojny mrnus že to nemal ešte ked sa mrvil. 🙂

lisanda
24. říj 2009

Mám dotaz - UM se může připravit předem a pak přihřát?nebo jen tak podat i když je hotový delší dobu. Já jsem myslela že je jak s MM. Já to dělám tak, že vodu ohřeju a pak přidám UM- promíchám- dopávám 🙂 Neb ohř vodu dám do termovaku - UM do zásobníku

perla200
24. říj 2009

nie lisanda...mlieko nemôžes dat dvakrát do mikrovlnky....iba raz....neviem prečo ale je to tak....ja to robím tak že nalejem lucku dam mlieko zamiesam dam do mikrovlnky....a ked vyberiem znovu premiesam...a davam malej...

sunea
24. říj 2009

UM vydrzi pripravene max. 2 hodiny (vraveli mi aj v porodnici, a je to myslim aj na krabici s mliekom pri navode).

monkula
24. říj 2009

Môj manžel pripravoval Jarkovi UM na noc takto: Do fľaše del potrebné množstvo mlieka a prevaril si vodu v konvici... KeĎ malý zamrnčal, tak rýchlo vstal, a na pár sekúnd zapol konvici, len aby sa voda ohriala a zamiešal....
Ale tá termoska je asi lepšia... my sme v tedy nemali... 😅

lienka79
25. říj 2009

shaula...no myslim,ze je to rychlejsie....Flasu stiahne za 3 min a kojenie trva dlhsie..
Tym tu ale nejdem obhajovat UM...jasne,keby ma inu moznost, tak radsej ho necham cickat....
A;le priprava UM je velmi rychla...mala som sterilizator...prevarenu vodu..takze to bola bleskovka

kaleilah
25. říj 2009

Holky, jen jak tady řešíte že UM max dvě hodiny a pak se musí udělat jiný...až tak šíleně bych to neprožívala...jsem zdravotní sestra, pracovala jsem na kojeneckým oddělení a běžná praxe-Po ránu z kuchyňky donesou mlíka udělaný ve flaškách, to se dá do lednice a co se nezdělá, dodělává se i druhý den ráno. Je to zavedený systém, na flašku se píše datum a hodina a mlíka se vylévají po 24 hod. Samozřejmě ne že se dají ohřívané zpět do lednice 😉 ale 24 hod vydrží bez problémů. Tak a přeberte si to jak chcete, mě nekamenujte, já si ten systém nevymyslela 😀 😀

píšu to hlavně kvůli té noci, myslím že není problém ho udělat dopředu večer, dát do lednice a v noci jen ohřát 🙂

junovka
25. říj 2009

sorry, ale ja by som takto to nerobila ako pise kaleilah, nakolko mam neprijemne spomienky , ked sme s Nely boli hospitalizovany v nemocnici, tiez nam takto robili UM, a Nely mala z toho same hnacky.Clovek ide dieta vyliecit do nemocnice a nakoniec este ho tam viac dobabru 😔 Ja si myslim, ze nenadarmo pisu na UM , ze treba spotrebovat do 2 hodin.Ja som vstavala ku jednej aj druhej dcerke v noci, aby som im urobila mliecko, zvladli sme to v pohode 🙂 .....ved to stavanie v noci na mliecko nebude trvat cely zivot 😉

kaleilah
25. říj 2009

junovka, a nemohlo to být spíš tím ž v nemocnici třeba používají jiný mlíko než dáváte doma? Je hrozně druhůmlík, u nás na odd se dělala je BEBA HA a nutrouš, když mimčo bylo zvyklý na jiný mlíko, museli si mámy donýst jiný... nebo třeba i tou změnou prostředí?

Každopádně se nezastávám!!!!!!!!! postupu v nemocnici, myslím že těch pár minut by nikoho nezabilo, i když je fakt že když je pět příjmů, spousta dětí u kterých nejsou rodiče, tak každá minutka je k dobru aby se stihlo 😉

Takže nechávat mlíko 24 hod v lednici bych neudělala.Ale myslím že když tam bude 4 hodiny než se v noci ohřeje, není to žádná katastrofa 😉

fidka79
25. říj 2009

my smekojili do 7mes aj ked od 5mes sme zacali prikrmy a ked mal5apol mesiaca sla som naspat do prace takze ked nestacilo MM sa dokrmoval Adamko s UM.teraz sme cisto len na UM.zo zaciatku sme v noci pouzivali uz pripravene UM v 200ml kartonikoch.tu to dostat bezne kupit neviem ako na sk.len sme otvorili krabicku a vliali do flasky.teraz v noci si ho beriem na ruky aby neplakal,lucku prihrejem v MW a len dam mliecko a zamiesam.v noci sa nam adamko budi tak 1-2x.cumlik nepouzivame od narodenia ho proste nechce... 😉

jankaw
26. říj 2009

Ja som davala UM od zaciatku lebo som nemala mlieko, zo zaciatku som tiez prevarala vodu a chladila a rano som uz nevladzala ani chodit ako som bola vycerpana. 😝 Potom sme tiez presli na termosku, prvu co sme mali tak nic moc lebo voda v nej nevydrzala dlho tepla ale manzel nasiel taku poriadnu kde vydrzi 24 hodin voda tepla. Tak si vzdy pred spanim prevarim vodu necham v konvici vychladnut, uz mam odsledovane po akom case bude mat spravnu teplotu a nalejem do termosky, keby bola moc tepla alebo studena tak ju rozriedim Luckou alebo prilejem trochu vriacej vody. Rano ked idem do kuchyne robit mlieko tak dam zase zovriet vodu a ked sa zobudim tak je akurat vlazna a mam nachystane na den 🙂

misakulicka
26. říj 2009

holky----mám 1,5 ročního kluka a 3 týdenní miminko....dnes nad ránem, když už jsem nevěděla jak ukonejšit miminko jsem se rozhodla použít poprvé Hami mlíko od 0 měsíců....ALE! já blbec jsem -jak jsem zvyklá u toho staršího-jsem nalila do lahvičky normální vodu z kohoutku....vůbec jsem nějak nepřemýšlela a došlo mi to až ráno.....tak mě to mrzí....co se tak může stát? nevíte? už tedy dávám kojeneckou...ale jak jsem byla zblblá...tak jsem to tak nějak spletla...ach jo

sylvka
26. říj 2009

kelei,já to taky tak neprožívá.ještě bych si na to dávala bacha kdyby byl opravdu maličký,třeba do půl roka,ale u 13měs.dítěte. 😝 misa,já myslim že jednou se nic neděje.myslim že varujou spíš před dlouhodob.užíváním. 😉

bzuco
26. říj 2009

ja som najprv dávala prevarenú vodu a ohrievala v mikrovlnke a asi od roka som prestala prevárať a zarábala som mlieko do klasickej vody z vodovodu - neprevarenej

sylvka
26. říj 2009

já jsem převařovala vodu do 7m.(do 6 jsem kojila) a teď dávám nepřevařenou kojeneckou vodu a budu dávat do 1,5 roku.

kaleilah
26. říj 2009

Misa v opravdu nejhorším případě bude mít mimčo srajdu 😉 a vzhledem k tomu že oni to mají řídký pořád to ani nepoznáš, max. že bude mít stolička jinou barvu. Vova z vodovodu je přísně kontrolovaná, není tak přece nic co by mu ublížilo. Já převářim vodu pro malýho dotěď, ale dělám to proto, že mi přijde prostě divný dát mlíko do vody z vodovodu, kafe si taky nerozpustim v teplý vodě...je mi to prostě divný, ale nedělá mi problém dolít čaj když je vařící studenou vodou z vodovodu. A taky mi přijde že v převařený vodě se mi mlíko a kaše líp rozpustí, možná vařením voda změkne? 😅 fakt netušim, ale jde to prostě líp 😀