Příprava umělého mléka v noci. Jak to udělat rychle?

palenda
23. říj 2009

Nevím, jestli se to už někde neřešilo, já to nemohla najít. Ale musím přejít z kojení na UM a nějak si neumím představit, jak to budeme dělat v noci. Už teď dávám večer UM před spaním, to není problém. Ale jak to dělat v noci, když se mi prcek vzbudí, pláče .... ta příprava je docela zdlouhavá, takže se bojím toho, že se mi úplně probere, než to připravím. Doteď jsem dala prso a bylo to.

Jinak Víteček se mi budí na krmení tak kolem půlnoci, ale dnes třeba až ve 2:30. Poraďte, jak to děláte, aby noční příprava byla co nejrychlejší.

A s tím souvisí i dotaz - kdy začnou děti spát celou noc (tj. bez nočního krmení?)

leniccka
26. říj 2009

my vodu neprevarame... mame filtracnu kanvicu, z ktorej lejeme vodu aj do rychlovarnej kanvice, v noci kanvicu na chvilku zapnem rukou citim aka tepla je voda a nalejem do flasky, nasypem mlieko zatrepem a sup do izby krmit... vacsinou do 1 minuty 🙂))))

emanka
26. říj 2009

Kaleilah, voda z vodovodu obsahuje dusičnany, na ktoré môže byť bábo alergické, môže omodrieť, zadusiť sa...A určite je v tom ešte aj niečo iné, veď prečo by všetci odporúčali kojeneckú vodu, že? A ak obsahuje sodík, tak aj tú treba prevariť. Ja používam ružovú Lucku, ktorú asi od tretieho mesiaca už nepreváram, ale zohrievam v mikrovlnke. Ona sa ani nemusí prevárať, len mne to bolo divné, že takému malinkému novorodeniatkovi budem dávať neprevarenú vodu 😉

edusik
26. říj 2009

baby ja dávam UM asi 3 týždne, malá má 4 a pol mes., ale... ked bola na MM papala o cca 22,00, 3-4,a potom až okolo 7.00, no na UM o 21.00, 00.00, 3.00, 5-6.00 no proste častejšie ako pri MM, a zväčša spapá celú 120ml - 150 ml mi vypila zatiaľ len raz - a vy píšete že pri UM papá v noci nemej až nič.... ako to? a k tej vode, ja preváram lucku alebo drobčeka, ohrievam v MW, ale ako to tak tu čítam ma napadlo, ved ked nás prikrmovali, takéto vody neexistovali, všetko bolo len z vodovodu, a čoby len nás, ved môj 12r. synovec tiež bol na vode z vodovodu, kde v 90-tych rokoch bolo niečo také.... ???????????

kaleilah
26. říj 2009

emanka 😅 😅 😅 teda, nic proti ale opravdu se mi nezdá že by dítě mělo být alergický na čistou vodu a mohlo se mi zaduset...Jé, to daši abych nekoupala a neomývala obličej popř. ručičky, protože mimča ruce cucají a co potom, když olízne prstík a dostane mi záchvat 😀 😉 při alergii je totiž jedno jestli je to kapka nebo celej litr 😉

Jen tak mimochodem, podle tebe teda může být mimčo alergický a zhruba v roce alergický být přestane? 😅 😉 teda, to jsou novinky, jak ta věda pokročila...a to nejsem tak stará 😀

Ještě jsem teda nepotkala člověka alergickýho na vodu,ale to j asi tím že na ní dostal reakci a umřel 😢

smoulinka.ciko
26. říj 2009

Ahoj, ja taky davam UM od počatku. Davala jsem koj. vodu a asi mezi 3 až 4 měsícem, jsem začala davat normální převařenou vodu. Asi tak od 5 měsíce vypije okolo 19 hodiny velkou flašku a spala až do sedme do rana. teraz ma 9 měsíců, dostava už i normalni mliko střídané sunarem, a na večer vypije flašku řídší krupičky. A spi cca od 19 do 7. 😅

A tu vodu bych opravdu neřešila pokud to není voda ze studny 🙂

misi78
27. říj 2009

Emanka souhlasim s kaleilah. Necetla jsi nahodou ted test na tzv. kojenecke vody? Spousta jich vubec nesplnila podminky a byli horsi nez voda z kohoutku. 😅
My mame taky filtracni konvici. Jinak ja na noc delam taky to, ze si namicham mlicko dopredu a pak ho jen ohreju v mikrovlnce. A malej je v pohode. Teda delala jsem to tak, ted uz vydrzi spinkat od posledniho krmeni tak v deset az do semi, pul osme do rana.
Taky mi prijde, ze se to dneska strasne prehani. Jo a taky uz nevyvaruju lahvicky jen umyvam, jen tak dva krat do tydne je vyvarim. A ted me ukamenujte 😀

lesnenka
27. říj 2009

Ahoj. Já také dávám UM od narození. Kojeneckou vodu jsem dávala do konce šestinedělí, potom od té doby převařuji vodu z vodovodu. Flašky uždávno nevyvařuji.a jak se tu už psalo. vodu ohřeji v mokrovlnce, přidám mlíko a je to.Mě už malej taky spal celou noc a už je to zase tak měsíc, co chce i v noci jíst a je jedno jestli měl mlíko nabo kaši. Mám vyzkoušeno, že čaj nezabírá.

kaleilah
27. říj 2009

les, i nás to samý, před rokem spal celou noc, vydtželo mu to asi měsíc a teď chce zase jedno mlíko po půlnoci, čaj taky bez úspěchu, navíc tu 270 fakt vysaje do dna, přitom má večeří-pečivo s něčím, polívku atd a hodinu na to chpdí spát s mlíkem ☹

labradorik
27. říj 2009

tak ja vecer prevarim v konvici vodu,necham vychladnut ,nalejem do termosky,vylozim si to na pult aj z mliekom aj z flaskou a ked som v noci ochrapana najdem to aj po tme. ja sa preberam este len kym sa mi maly mrvi takze kym je schiopny jedenia mliecko uz je davno nachystane...a papame o pol osmej vecer a potom az o piatej alebo pol siestej rano...a to mame len tri mesiace a ecele dva tyzdne 😉 jaj ale zabudla som povedat ze maly je velky papac takze on my vecer vypije aj 220 ml.cez den okolo 180ml

kaleilah
27. říj 2009

misi78 no ne, on se mnou i někdo souhlasí 😀 😀 😀 občas si připadám jak nejhorší matka, protože nemám sterilizátor a nevyvařuju (upřímně, když jsem kojila, tak jsem se měla natolik ráda, že jsem si nestrkala prsa do vařící páry nebo popř. řezala a strkala do hrnce s vodou 😀 ) a venku jsem si prsa taky neomývala před kojením, a to teda ani doma, takže jsem nějak nenašla důvod proč vyvařovat. Vyvařovala jsem jen kvůli flašce, používala jsem MAM a aby se všechno uvolnilo z tý gumy, jinak flaška rychle zasmrádně. Někdy mi to tu přijde šíleně ujetý, vždyť když dáš měsíční mimčo na zem-i když na hrací deku a pod, tak šmátrá všude po podlaze rukama atd, dá je do pusinky. Nic se nemá přehánět 😉 z čeho by pak ty bobíšci získali imunitu?

misi78
27. říj 2009

Kaleilah ty jsi muj clovek. 😀 Ja taky nemam sterilizator a ono to moje vyvarovani vypada tak ze do flasky naleju vrelou vodu a vyleju ji 😀 A taky mame doma velkeho psa, zlateho retrievra a sice kazdej den vysavam ale rozhodne kazdej den nevytiram. A malej lozi po zemi kde pes chodi a nevadi mi to a musim rict tuk tuk tuk ze jsme jeste nebyli ani jednou nemocni a to chodime na plavco, kde jsou dalsi deti. 🙂
Treba mi prisla ujeta jedna znama, ktera odmitla v praci polozit na zem i autosedacku, kdyz v ni mela mimino.

palenda
autor
27. říj 2009

Koukám, že se diskuze celkem rozjela....já se vracím, abych ještě jednou poděkovala za rady, už jsem si zvykla, že než jdu spát, tak si převařím vodu - dám do termosky. Trochu převařené a vychladlé dám do lahvičky a pak to v noci jen doleju tou převařenou. A taky si připravím dávku mlíka (toho prášku) do kelímku a to v noci jen nasypu do lahvičky 🙂

Jinak taky už nevyvařuju (jen občas vypláchnu právě převařenou vodou) a vodu používám z kohoutku, která projede ještě přes filtr.

lesnenka - jé, ty máš doma taky Vítka 🙂 To je hezký 🙂

kaleilah
27. říj 2009

My máme labradorku. 😀 😀 Vysavač mám teda neustále zapnutej v chodbě a přejedu tak desetkrát denně chodbu a obývák, jen ten prostředek a u pelechu, ale to jen protože chlupy jsou jak jehličky a nejdou ani vyprat.
Jinak vytírat tedamusim, ale hlavně kvůli tomu že náš byt je průchodďák pro naše kámoše, pořád tu je někdo, prý je u nás jklídek pohoda 😀 😀 😀 a máme tmavou podlahu, a momentálně největší zábava našeho prdlouše je vycintat čajík na zem, slízat ze země (jak raněný zvířátko u potůčku 😀 😀 😀 ) a kdyby náhodou nějaká kapka zůstala, dosucha vytřít piškotkem. A protože papání se nevyhazuje, nechat piškotek olíznout hafíkovi a pak spapat.samozřejmě daný, ne pejsek 😀 😀 😀

A víš co je nejdivnější? Že mi dítě žije!!! 😀 😀 😀 nemá ani alergii,ani se mi nedusí a neumírá z vody z vodovodu, a kromě rýmičky a kašlíku na jaře je úplně v pohodě 😀

lowlik
1. čer 2016

Ja si uvarim plnou konvici vody a kdyz je cas krmeni, tak vodu znova uvarim, ale jen na teplotu co chci.

kalfje
28. čer 2016

a co rikate na to, kdyz vezmu studenou kojeneckou vodu bez prevareni, nasypu mleko, zamicham a ohreju na pozadovanou teplotu? je to spatne?

claire90
28. čer 2016

Já už třetí rok používám termosku - ohřeju vodu v rychlovarce, naliju do termosky (teplá mi vydrží celý den), v malé petce mám studenou vodu a v noci, na cestách, ale i přes den namíchám vodu dle potřeby, přisypu prášek a hotovo, zabere to ani ne minutku 🙂

@kalfje mléko se lépe rozpouští v teplé vodě, tudíž bych nejdřív ohřála na přiměřenou teplotu a pak nasypala, zamíchala a podávala. Jinak plnohodně nepřevařuju ani kohoutkovou vodu, tudíž pokud by šlo o to nepřevažení, tak v tom problém též nevidím 😉

lucyanek
28. čer 2016

Když byl malý ještě hodně malý, dělali jsme mlíčko z převařené kojenecké vody (vždy jsem převařila naráz vodu na celý den), teď už bez převařování - studené, nasypu mléko, pořádně protřepu a dám do ohřívače ohřívat a za tři minutky je hotové 🙂

lucyanek
28. čer 2016

A v noci jsem to dělala úplně stejně - hold jsem musela vstát a jít to udělat 😀 A jsem zdravá a živá 😀

umnataly
28. čer 2016

Ahoj, já ještě doporučuji dávkovač na mléko. Je to výborné, když se dítě budí na mléko víckrát za noc nebo když trávíte s miminkem více času venku. Koupili jsme ho v DM, tam ho vyrábí Babylove a byl docela levný. Dá se uzavřít a má zúžené hrdlo na vysypání dávky do lahvičky. Když se přesypává v noci, tak je to pro mě hodně důležité, jinak je půlka mléka rozsypaná kolem🙂. A vodu dávám večer do termosky, takže je příprava opravdu za vteřinku 😉

zlatkavlk
28. čer 2016

Já mám taky termosku, do té si večer převařím v rychlovarce kohoutkovou vodu a tu pak v lahvičce doředím kojovodou, mléko jsem měla taky připravené v dávkovači, takže fakt rychlovka 🙂

kalfje
29. čer 2016

moc vam vsem dekuji za prispevky...tak ju, pouziju termosku-zitra hned zkusim 🙂

zuzkamed
29. čer 2016

Termoska rozhodně nejlepší řešení. Dělám to tak i když u nás třeba spí v obýváku návštěva a nechci je ráno budit vařením vody, tak si před spaním připravím vodu do termosky, do rána v pohodě horká vydrží, případně to ředím kojeneckou vodou, abych měla hned správnou teplotu. Jo a taky si rovnou připravit dávku mléka do dávkovače (nebo já používám prostě kelimek od Aventu) a je to. Připravuji si to takto, i když jdeme třeba na výlet a krmím někde venku.

luciestancova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kaja2016
9. srp 2016

ja mam dve rychlovarky, jednu malinkou v loznici a druhou normalne v kuchyni. mam tam presny mnozstvi vody, ktery potrebuju k ohrivani lahvicky. to delam v plechovym hrnicku. No a kdyz se mala probudi, tak prvni co zapnu rychlovarku. V lahvicce mam uz kojeneckou vodu, nahodim tam pocet odmerek (nebo i mam pripraveno v davkovaci) a mezitim uz je voda vrouci, naleju do hrnku, strcim tam lahvicku a je to za 5 sekund. me to takhle funguje nejlip. Tu vodu, co jsem pouzila na ohrev zase naleju zpatky do rychlovarky a tak porad dokola.

kinirka
14. dub 2017

Ahoj, ptala jsem se už ve staré diskuzi, zkusím ještě tady - jedna věc mi pořád uniká. Nutrilon se dá dobře rozmíchat ve studené vodě? V návodu píšou rozmíchat v cca 40 stupňové vodě a plno holek tu píše "vezmu z ledničky, připravím, ohřeju".. Jak to tedy je? Já myslela, že když ho připravím v té teplé vodě dle návodu, tak pak už nesmím zchladit a znovu ohřát.. Díky za názor (malému jsou necelé dva týdny). Jinak termoska je dobrý nápad, zatím mě převařování malých dávek co hoďku dvě jak se pořád budí pěkně deptalo...

luciiinka87
14. dub 2017

@kinirka Tak rozmichat jde, ale v teple vode se rozpusti beze zbytku. Mne prijde udelani mleka na pohodu. Vezmu vyvarenou flasku, naleju kojenecky rajec rovnou z lahve, strcim na odzkousene vteriny do mikrovlnky (u nas cca 20s), vyndam, nasypu pozadovany pocet odmerek a protrepu lahev. Odzkousim a podavam 🙂 Za 1 minutu mam hotovo. Ale je teda fakt, ze moje mama ma novejsi mikrovlnku a i na plny vykon tam stojim jak trubka dobu, nejak to pomaleji ohriva, tak pak chapu, ze to nektere maminky stve 🙂

luciiinka87
14. dub 2017

@kinirka jinak, je to proste klasicky suseny mleko obohacene o vitaminy a mineraly a mozna zredukovane o nezadouci veci pro zazivani miminka. Malej ma 4 mesice a kdyz nechce mleko, treba ted ma rymu, tak dam mleko do lednice a pak ohreju. Podotykam, ze se to delat nema a ze nektere mimi na to muze byt nejak haklive, ale mam druhe dite a problem jim to teda nedela. Pokud mi ale nevypije mleko, co jsem mela v lednici a znovu ohrala, tak uz vylejvam, znovu uz ho do lednice nedavam. To by mi prislo uz trochu prilis.

astyna
14. dub 2017

Já jsem si vždy před spaním převařila dost vody, pak ji jen ohřála v mikrovlnce na pár sekund, hodila odměrky, zamíchala a hotovo 🙂 Vodu jsem převařovala do roku.

astyna
14. dub 2017

@zuzkamed

Také jsem to tak dělala, abych je nerušila 🙂

kinirka
16. dub 2017

Ok, díky za odpovědi...tak to musím prostě nějak vychytat, abych malému neškodila ještě víc. U mě to bylo složitější tím, že jsem dávala prstem přes stříkačku, takže příprava do skleničky a pak nabírat po dávkách, docela náročné i na manipulaci s dítětem... To bylo pro případ, že bych ještě mohla kojit, ale vypadá to, že skončím už taky u lahvičky:(, tak to bude zase jednodušší..