Probouzení a krmení miminka. Poradíte, prosím?

megan25
26. dub 2022

Ahoj holky,
máme měsíční miminko Honzíka plně na UM. Do dnes jsme budily po 4 hodinách ale v noci je na něm vidět že by spal klidně i déle. Dáváme každé 4 hodiny cca 120ml Nutrilonu. Nevím kolik mu dávat mlíčka když přes den bude spát 4 hodiny a v noci bude mít spánek třeba 6 hodin. Poradíte mi někdo? 🙂 Všichni nám radí ať ho necháváme spát, ale pak nevíme kolik toho mlíčka dát. 🙂

leniczka23
27. dub 2022

@megan25 určitě nechte spát a Um dej úplně stejně jako bys dala normálně. Není důvod navyšovat, nebo nějak upravovat dávku.😉

jjasmina
27. dub 2022

@megan25 proč budut ve vašem případě? Nechala bych spát, já jsem kojila, takže u nás to buzení být muselo, ake ve vašem případě bych nechala spinkat❤️

linducha90
27. dub 2022

@megan25 dávku navyšovat nemusíš, nech ho normálně spinkat, vzbudí se na jídlo sám 😉 dcera je taky od porodnice na UM a v noci mi spala i šest hodin.

j.a.n.i
27. dub 2022

@jjasmina Nevidim duvod pro buzeni ditka ani pri kojení.

jjasmina
27. dub 2022

@j.a.n.i potřebovala jsem první měsíc navýšit laktaci

biciklissie
27. dub 2022

Pokud je to zdravé a přibývající miminko, tak nemusíš budit. Dávku bych vždy dávala o trochu víc než vypije.

darinka84
27. dub 2022

@megan25 nebudila a užívala si že spí.. Pravděpodobně se to za pár týdnů či měsíců změní. To pak člověk rád vzpomíná 😀😀 já ze začátku musela také budit kvůli laktaci, nekojene ne a dávala jsem dávku pořád stejnou jak dítě potřebovalo

goovana
27. dub 2022

@megan25 miminko si samo řekne kdy má hlad...nebudila bych v žádném případě a mlíčko bych nechala stejnou dávku

vitezove
30. dub 2022

@megan25 pokud vím, budí se kvůli laktaci. Pokud je na UM tak není důvod budit. Nechala bych aby se probudil sám a pak date mlíčko. Úplně obvyklou dávku. Naše dítě nikdy nevypilo celou lahev. Klidně mu můžete v noci dát o odmerku navíc. Ale neřešila bych to. Prostě až se vzbudí na jídlo, tak dostane jídlo.

cilkat
30. dub 2022

Obvykle se doporučuje dítě budit do 2,5 kg...

nazka
1. kvě 2022

@cilkat mně dokonce dr říkala do 4 kg, přesto jsem nebudila a holky to přežily v pohodě.
Věřím, že dítě, kdyz má hlad, tak si řekne.

veruuu_kubesovic
1. kvě 2022

Nebudila jsem, ale užívala si, že spí...

lennus
1. kvě 2022

Pokud dítě prospívá, není důvod budit, jen se mu naruší noc. Syn se narodil o dva měsíce dříve a budili ho co 3 hodiny, což chápu, ale ještě v roce se budil 5x za noc, byla jsem šíleně nevyspaná. Dcera donošená, nebudila jsem, jen v prvních dnech, kdy mě bolela prsa, jsem jí dala, než jsem šla spát před půlnocí, spí doteď krásně. Vlastně se od miminka probudila jen několikrát v noci, když ji něco trápilo, spočítala bych to na prstech jedné ruky.

merope
1. kvě 2022

@cilkat Už v porodnici jsme měli "povolení" v noci nebudit (a odcházeli jsme když měl mlaďoch něco kolem 2,3 kilo).

@goovana Ne každé, ale pokud dítě aspoň přiměřeně prospívá, tak noční krmení stačí i u maličkých klidně po 6 hodinách. Ale třeba my měli jednu dobu od doktorky vyloženě že pak přes den budit na krmení - protože neprospíval. Čili to je asi klíčové, nicméně první bych zkrátila intervaly přes den na 3 hodiny, než pak zasahovala do nočního krmení.

taholkaz
2. kvě 2022

@megan25 Pediatrička mi vysvětlila, že nutnost budit dítě po 3 hodinách (či potom větších intervalech) na kojení či krmení UM je nutná jen u dětí, které nepřibírají nebo i hubnou. Nám právě syn stagnoval na váze, chvíli i hubnul, takže mně rázně doporučila budit i v noci po 3 hodinách, aby nedocházelo k dalšímu úbytku na váze.

diorka93
5. črc 2022

@linducha90 a jak malou uspáváte?