Proč nesmí mimi dostat umělé m. dřív jak za 3 hodiny?

janaboris
15. pro 2008

Z jakého důvodu se musí UM dávat nejdřív za 3 hodiny.Co se stane když ho dám dřív?Ublíží to nějak miminku?Nebo ho to může nějak trvale poškodit?
Náš malej hlavně večer než usne vypije třeba 120 a víc nechce ale za hodinu se vzbudí a vypije ještě 150.Přece ho nenechám hlady...
Máte někdo podobné zkušenosti?

lenkabu
15. pro 2008

zapletalovi:Vanda mi čaj místo mlíka odmítala do 7,5 měs 😉 Začalo to fungovat až potom,do tý doby nekompromisně mlíko.

Mně zase dr radila jen Holandii...někdy dám Choceňský,Dobrá máma mi nepřijde jako jogurt 😅 Špatný to neni,ale mámd ojem že to s jogurtem už má málo společnýho a stejně tak activie.Soudím jen podle toho jak to chutná,podrobně si složení nepamatuju...pořádný jogurt ovšemnení to co ze skleničky vyteče(activie) a dobrá máma mi připadá spíš jako tvaroh.

janaboris
autor
15. pro 2008

lenkabu,tak to jsi asi nezkoušela dobrou mámu vanilkovou,ta s tvarohem nemá nic společného a banánová a maruňková taky ne!!!!!!chutnají ještě k tomu úplně stejně jako aktivie vanilková a banánová...ale tekuté jsou to máš pravdu 😉 ale to už nesouvisí s tématem...

andy80
15. pro 2008

tak mě se dařilo malou čajem oblbnout, ale tak na 10 minut 😀

lenkabu
15. pro 2008

janaboris:všechny jsem nezkoušela,párkrát jsem je koupila pro sebe a nechutnalo mi to tak je malé nedávám.Až bude starší tak asi budu,zatím chci aby jedla "skutečný" jogurt. 😉

janaboris
autor
15. pro 2008

jj🙂

hancas
15. pro 2008

já dávám ětem bebu 2HA a papají zhruba po 4 hodinách,spapají příkrm a po tom jesště 150ml mléka,je pravda,že když jim to dám po 2-3 hodinách tak mi vipijí maximálně 20ml a už nechtějí,sunar,nutrion,beba.....jsou opravdu hustší a děti je tak často nepotřebují, a s těma jogurtama taky jsem dávala dobrou mámu,ale ted jsem začala dával holandii a je fakt super.ale asi každej jogurt naěím prckům chutná a nedelají v tom rozdíly.

bramburka
15. pro 2008

Jani, OK, treba zrovna roste a když rostou tak jsou prostě hladovější, no 😉 ale dlouhodobě bych asi zkusila ty intervaly protahovat.

Je pravda, že moje malá extra velkej jedlík není, já nekojím, dávám Sunar, ted ve 13ti mesicich vypije tak max 210 ml na noc. Ovocný jogurty ještě ani nedávám, vidíš, mě Dr. rekla bilý jogurt od 8. mesice, ovocný ne. Od roka pomalu pridat tvaroh... co Dr. to nazor, já dostavala v 6ti mesicich na noc svíčkovou do flašky 😉 a určitě byla ohřívaná z lednice, ale víte co, ono se to vůbec tak nějak moc řeší 😵

zuzik03
15. pro 2008

janaboris, dle informaci z netu je slozeni dobre mamy (jahodove) nasledujici (doufam, ze to odpovida kelimku 😉 ):

mléko, jogurtová kultura, cukr, jahodová složka (jahody 40%, cukr, glukózový sirup, zahušťovadla: kukuřičný škrob E1442, pektin, guma guar, aroma, barvivo: karmín; regulátory kyselosti: kyselina citrónová, citrát sodný) zahušťovadla: želatina. Obsah tuku nejméně 2,7 % hmotnosti

to fakt neni jogurt 😉 pro tak male mimco, zvlast pro jeho ledviny, uplne staci slozeni: mleko, mlecna bilkovina a ziva jogurtova kultura 🙂

janaboris
autor
16. pro 2008

zuzik tak nevím,ale řekla bych,že to fakt moc řešíte co se týká jogurtů,jsou mnohem horší věci který bych teda řekla že můžou poškodit miminko a ne jen ledviny,třeba když matka kouří,pije,v nejhorších případech i droguje a kojí,nebo když dítě žije v zakouřeném prostředí,nebo když se dítěti dává paštika s chlebem,buchty s mákem apod. v 7 měsících,jakože znám takovou osobu...proboha někteří dávají dítěti všechno,neřídí se furt nějakýma tabulkama a děcka jsou zdravější než ty co se furt nějak omezují!!!!!!!!Znám spoustu mamin které jogurty dávají ale nepíší to sem protože by je někdo hned zkritizoval...doktorka mi řekla že dobrou mámu může tak nevidím důvod proč by ji nemohl,jednak na tom jogurtu není napsané od kdy se může nebo nemůže dávat,ono to není teda na žádném jogurtu...jednak je to určeno dětem a jednak to asi taky někdo musel schválit že to je vhodné pro děti,nemyslíš???????Je to teda můj názor...

Jinak jsem dala malému večer 150 kaše a stejně se mi v noci 2x probudil že chce mlíčko a vypil poprvé okolo půlnoci 130ml a podruhé okolo půl 5 120ml mlíčka.Takže prostě asi potřebuje mlíčko...

Děkuji všem za příspěvky do tohoto tématu.

lenkabu
16. pro 2008

janaboris: Dobrá máma je určitě lepší než svíčková a buchty s mákem 😉 Já to řeším protože chybná výživa v dětství se může rpojevit až během života,ne hned, tak chci nějaký budoucí problémy co nejvíc eliminovat...ale to se ukáže až za pár let jestli to mělo cenu.Třeba to řeším zbytečně.

anta
16. pro 2008

My jsme též na UM a malému dávám nejdříve po třech a čtvrt hodinách, vypije 150 ml a stačí mu to bohatě. U nás je to tenká hranice, taky se nám bohužel stalo, že jsme ho přecpávali a on byl nevrlý, protože měl bolení bříška. 😉

janaboris
autor
16. pro 2008

jojo lenkabu já myslím že každá mamka ví co je pro její miminko nejlepší,podle mě se hodně maminek nejvíc řídí tím jak byly samy krmeny v dětství,podle toho co jim řeknou babičky,co nám dávali a taky jsme vyrostli a jsme zdraví,teď se to moc řeší,pořád nějaká zdravá výživa...

anta
16. pro 2008

No já mám taky frk, znám paní, co má tříměsíčního chlapečka a ta se mi chlubila, že jí malej krásně papá jablíčka!! 😨 Já když kojila a dala jsem si jablko, tak to s malým nebylo naprosto k vydržení. 😖 Ale je fakt, že ta paní nemá ani přední zuby a je jí něco přes čtyřicet let, moc teda malýho neřeší 😀 😀

janaboris
autor
16. pro 2008

malej vypije za celý den okolo 600ml,jeden čas jsem si to i zapisovala a vypil každý den stejně,on si to prostě hlídá sám.třeba mu nachystám 120 a vypije jen 90 a podrhé mu nachystám 150 a vypije to všechno.Je to pokaždé jinak.Během dne mu dávám mlíčko tak 2x a pak před spaním 1x a v noci 2x.Celkově to dělá okolo těch 600.Vypije pokaždé jinak,ale celkově to dělá pokaždé okolo těch 60ml.Dávám mu i příkrmy.Těch sní taky pokaždé jiné množství a nepravidelně.Během dne dodržuji 3 hodinové intervaly v pohodě,to má i 5 hodinové pauzy během krmení mlíčkem díky příkrmům,ale to večer před spaním vypije třeba trochu a za hodinku nebo za 2 se probudí a chce ještě mlíčko.No asi mu to nevadí,takže mu to tak budu dávat dál,jak si řekne.

anta
16. pro 2008

Já si to zapisuji dodnes. Máme doma sešit,kde máme záznamy od doby, kdy jsme si ho přinesli z porodnice, krásná to vzpomínka 😉

janaboris
autor
16. pro 2008

tak jsem právě volala mé dětské dr.nedalo mi to...tak mi řekla že u miminek se musí ten 3 hodinový interval dodržovat proto že by mohly mít zažívací potíže-blinkání,nadýmání,nechutenství,bolení bříška,že se v žaludku tráví první mlíčko a když se smíchá s tím druhým že to může dělat nedobrotu,ale teď skoro v 7 měsících tak už to prý ničemu nevadí.Řekla mi že mám dát na noc kaši a pak klidně ještě dokrmit mlíkem.

no a k dobré mámě mi řekla že ji dávat můžu v pohodě,akorát ne tu jahodovou a čokoládovou.
že začít by se mělo bílým,klidně i tou sladkou bílou aktívií a pak už to je jedno.vanilková,banánová,meruňková.Když po tom dítko neblinká tak mu to vyhovuje mi řekla.
že dobrou mámou by se nemělo začínat kvůli éčkám že by po tom mohlo mimi blinkat ale malej je úplně v pohodě tak nevidím důvod proč nedávat.

naše dětská dr.je na výživu dost přísná takže jí věřím 😉

janaboris
autor
16. pro 2008

já si taky píšu deníček🙂

kacka.va
16. pro 2008

Jani: my dobrou mámu nekupujeme vůbec 🙂. Jednou jsem to po shlédnutí reklamy koupila, ale nechutná mi a pro mě to prostě není pocitivý jogurt 😉, ta chuť mi přijde umělá a spíš mi to připomínalo light jogurty 🙂

janaboris
autor
16. pro 2008

nám chutná 😀

zuzik03
16. pro 2008

janaboris, nechtěla jsem v žádném případě kritizovat, souhlasím, že se to moc řeší a že jsou horší věci a ať si každý dítěti dává co chce, jen jsem chtěla říct, že to prostě není jogurt 😉

anta
16. pro 2008

A jak vám děti kakají po UM? Nám Honýs obden, dnes jsem čekala nadílku a zatím nic, tak mu budu muset pomoci 😉

andy80
16. pro 2008

tak dobrou mámu ani já ani děti nemusí. Jiřík má rád klasický smetanový jogurt nejlépe jahoda a borůvka a malé chutná Hollandia a Activia bílá. Ze začátku jsem jí dávala čistý jogurt, teď do něj dávám čerstvé ovoce (banán, jablíčko, hrušku a už jsem dávala i mandarinku a v pohodě). A já osobně si nejvíc pochutnám taky na pořádném smetanovém jogurtu, ať je z jakoukoliv příchutí. A nejlepší jsou ty jogurty ve skleničkách, akorát ta cena je trošku někde jinde než jsem ochotná za jogurt dát.

anta: po UM malá kaká i několikrát denně

anta
16. pro 2008

Aha, tak ten náš ne, někdy si myslím, že ho kvůli tomu bolí bříší 😨

andy80
16. pro 2008

anta: kojené děti nemusí kakat klidně i 10 dní, ale děti na UM by měli kakat alespoň jednou denně. Zkus mu dát trošku fenyklového čajíku.

anta
16. pro 2008

Dávám, ale i tak nám kaká obden, dr. říkala, že se nic neděje.
No, když byl kojený, tak se nám stalo, že nekakal 12 dní.

bustik
16. pro 2008

Ty jo, to mě vůbec nenapadlo a ani jsem to nikde neslyšela, že se UM nesmí dávat dřív jak za 3 hodiny. 😕 Malá chce přes den jíst co 2 hodiny. Dr to ví a nic na to neřekla. Nutrilon Extra jsem zkoušela a absolutně nepomáhá. Je tedy pravda, že blinká a i prdíky má, ale to raději obětuji ušpiněnou plenku a občas večer bolení bříška než co 2 hodiny hodinu usedavého pláče (spíš řevu) 😅

anta
16. pro 2008

Nám malej papá tak za tři a čtvrt hodiny i později, ale tak hodinu po papání vždy blinká 😒

kate77
21. pro 2008

Když jsem byla s malou hospitalizovaná v Krči,tak tam říkali,min ty 2,5-3 hodky..takže taky jsem někdy dávala hned za 2 hodky..co jsem měla dělat když řvala hlady..a jiné mlíko sytící jsme nemohli..(alergie na bílkovinu krav.mlíka)..ted už měla 5 měs a máme opačný problém...stává se z ní nejedlík..

geminis
21. pro 2008

když se dá mlíčko dřív, hrozí, že se mu tím rozhasí trávení...
a ne vždy, když dítě řve, je to z hladu!!!

londra
21. pro 2008

jo, a jestli kupujete nutlilon, tak na krabicích ze září byly jiné doporučené dávky než dneska - nišší. My pily víc a já měla depku a pak to koupim znova a tam je to jinak. Tak ani odborníci podle mě nevědí.... Máme skoro 4měsíční holčičku a pije 180ml po 3 hodinách v 7,10,13,16 a v 19(na noc) už 210ml a celou noc pak spí. měří 64cm a váží 6,4kg. Je takhle spokojená a já to už neřeším - miminko si řekne samo a krabice je jen vodítko- tak to beru jáá