Proč nesmí mimi dostat umělé m. dřív jak za 3 hodiny?

janaboris
15. pro 2008

Z jakého důvodu se musí UM dávat nejdřív za 3 hodiny.Co se stane když ho dám dřív?Ublíží to nějak miminku?Nebo ho to může nějak trvale poškodit?
Náš malej hlavně večer než usne vypije třeba 120 a víc nechce ale za hodinu se vzbudí a vypije ještě 150.Přece ho nenechám hlady...
Máte někdo podobné zkušenosti?

bramburka
15. pro 2008

tzn. dohoromady vypije behem jedne hodiny 270 ,l. no petěš koště teda, bych řekla, že nemá hlad, ale že má prostě na něco teplého chut, dej mu 150ml, co vypije vypije, zbytek mu dej dopit klidne za hodinu (mezitim to dej do lednici, ale pokud das za hodinu ani nemusis) a kdyz bude plakat, tak mu dej vodičku nebo čaj. Fakt je to jen takový rozmar, hlad nemá 😉

Muzes ho docela slusne zabetonovat, plati to spis tedy pro ty malý mimča. POkud myslis, ze ma hlad, dej kaši, co sní sní, a do postylky klido mliko.

alishia
15. pro 2008

bramburka: to je blbost to davat do lednice a znova to pak ohrivat. Jasne se na vsech krabickach pise, ze zbytky se nemaji znova podavat z duvodu rozmnozeni bakterii.

lenkabu
15. pro 2008

Zkus dát teplý čaj za hodinu, u nás zabíral když chtěla mlíko jen "ze zvyku".

janaboris
autor
15. pro 2008

souhlasím s alishia taky co nevypije vyliju
dávám sunar a ten je za půl hodiny fakt hnusnej,na nutrilonu píší spotřebujte do 2 hodin ale na sunaru to nepíší a asi vědí proč
bramburka čaj nechce a kaši taky ne prostě dokud nedostane mlíko tak řve a neusne
doktorka mě říkala že se nemá dávat UM dřív jak za 3 hodiny proto že se během té doby tráví bílkoviny,ale nevím na co to má vliv,sestřička mi dneska řekla že by mohl být nadmutý když se dá UM dřív jak za 3 hodiny...to nás ale už netrápí,tak nevím jestli to vadí ještě nějak jinak...

kacka.va
15. pro 2008

janaboris: většinou je to proto, že to UM děti tráví mnohem déle než mateřské, takže hrozí, že když dáš brzo další dávku, tak mimčo nebude mít ještě strávenou ani tu předchozí.

janaboris
autor
15. pro 2008

Lenkabu teplý čaj jsem nezkoušela,zkusím,děkuji za radu.
Kacka.va a čemu to vadí že to ještě nemá strávené?

kacka.va
15. pro 2008

no mohl by mít problémy s bolením bříška, někde se uvádí, že by mohli děti víc blinkat, protože mají v žaludku něco natrávené a to se jim smíchá s tím novým, dokonce jsem slyšela i o jakémsi páleží žáhy miminek, ale to nevím, jestli na tom je něco pravdy.

janaboris
autor
15. pro 2008

jelikož malej po to chrupká hned tak asi bolení nemá 😅

kacka.va
15. pro 2008

tak to je dobře, ale dej bacha, ať z něj nemáš otesánka, přece jen je to u umělého dítěte jiné, než u kojeného

janaboris
autor
15. pro 2008

to nehrozí mít z něj otesánka,nějaké to kilčo navíc by neškodilo.v 6 měsících měl 6680g 🙂

kim
15. pro 2008

Janaboris, neřeš to 😎 Když to Boriskovi nevadí(prdíky, blinkání) taky jsem v období spurtu dávala dřív jak za 3 hodiny - jsme od začátku na Nutroši a taky to nevadilo, moje Dr.razí heslo, dát, když si řekne dítě..tak zase samo, že ne, aby měl za den 10x mlíko, ale když to Boris dělá jen takhle večer, tak bych mu vyhověla 😎 😉

bramburka
15. pro 2008

no ja jsem ji to davala dopit, ale nedavala jse to do lednicky, normalne jsem udelala davku a kdyz se za hodinku prihlasila, tak jsem ji to dala dopit, nechladila jsem, nechala jsem to v ohryvačce lahvi - dala jsem tehdy i dotaz na laktační poradkyni na www.kojeni.net a ta mi rekla, ze klidne do dvou hodinek to tam muzu nechat - nikdy ji tedy nic nebylo...no tak nevim, ale samo to vylij, ale prominte, jestli myslite ze v 6ti mesicich si dite rekne o 270 ml mlika, to mi prijde hustý 😉

janaboris
autor
15. pro 2008

no bramburka dávám malému tolik kolik potřebuje,on to všechno stráví,často kaká a už od 5,5 měsíců leze,teď v 6 měsících už stojí v postýlce,pořád kope nožkama apod.příkrmy už taky dávám.Za den mi vypije okolo 600ml mlíčka což je úplně normální na jeho věk,tak moc nechápu čemu se divíš

janaboris
autor
15. pro 2008

mě spíš zajímalo proč se nemá dávat mlíčko dřív jak za 3 hodiny a na to mi už odpověděla kim,mockrát děkuji
kim,jo a dělá to jen večer...

bramburka
15. pro 2008

ja se nedivím množství 600 ml, ale množství 270 ml během jedné hodiny 😉 a vubec nepochybuji, že je malý šikovný, ale zatěžuješ mu organismus - hlavně ledviny.

janaboris
autor
15. pro 2008

no zkusím mu začít dávat kaše,dneska jsem ji byla koupit,tak snad se to upraví...děkuji za všechny rady.

kim
15. pro 2008

Bram, divila bych se, kdyby těch 270ml vychramstl najednou, to bych valila bulvy 😀 😀 ale tím, že dá 150 a za hodku 120 nebo jak to Jana psala, tak se nedivím, Ty máš holčičku, tak to asi neznáš 😀 😀 já mám kluka valibuka, kterej měl por.váhu 4,5kg takže tohle znám moc dobře, tu neustálou touhu po papů 😀 😀 😀 a v 6.měs. mi naráz vypil 200ml mlíka a myslím, že kdybych mu za hodku dala, tak by tu sedmdesátku vyžahl 😀
Jinak se neboj kvůli váze, my s váhou jeli šíleně nahoru, např.v 6.měs.měl 9,2kg 😕 dnes jsme byli u Dr a tak nám udělala roční a máme 12,1kg což je už dle tabulek 😉 😉 tak mlíku zdar 😀

kim
15. pro 2008

Bram, ale Ty asi kojíš, viď....jak vy, co kojíte poznáte, kolik si mimi nasaje za jedno kojo???A taky přikládáte určitě dřív než za 3 hodky, ne 😉 Tak proč by UM vadilo na ledviny, když se dává častěji a MM ne??? 😕

janaboris
autor
15. pro 2008

kim mockrát děkuji za to že ses mě zastala,malej toto množství nepije jednak každý večer ale fakt vyjímečně a jednak to možná ani tolik není,beru to tak že mu nachystám 150 a vypije třeba jen 100 a za hodinu chce ještě tak mu nachystám 120 a vypije třeba už jen 90...a taky dávala jsem to jako příklad,jakože jestli to nevadí že mu prostě dám mlíko dřív než po 3 hodinách,množství neřeším...vypije kolik potřebuje...bramburka se toho množství hned chytla...nemám to za zlé ale ledviny tímto malému rozhodně nezatěžuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Na to jsem až moc opatrná...o všem si hodně čtu a o všem se radím,třeba jako teď...jinak podle této tabulky http://www.nutrilon.cz/cs/imunita-a-kojenecka-m... může 6 měsíční dítě vypít 233ml takže asi tak...některé vypijí víc některé míň...

kim
15. pro 2008

Jani, neberu to jako zastávání, ono se to fakt může někomu zdát jako, že je to moc, kolik vypije...ale fakt bych řekla, že je to naprosto OK!!!!Zvlášť, když vypije 100ml, tak je jasný, že s tímhle množstvím nevydrží 3 hodky, že 😉
Jani, já taky všechno strašně řešila, byla jsem zoufalá, že mu množství nestačilo, museli jsme po měsíci přidávat a neodpovídalo to tabulce na piksle Nutroše, měla jsem z toho skoro vředy, staženej žaludek atd...dneska fakt už nic neřešim 😀 řídím se dle malýho, co mu chutná a ne např."Není Ti 9 měsíců, ještě nesmíš jogurt"...nechce to samozřejmě přehánět, všeho s mírou, ale řídit se fakt dítětem..

janaboris
autor
15. pro 2008

Děkuji Kim🙂A k těm jogurtům,dr.mi řekla že už malej od 6 měsíců může aktivii,prince,dobrou mámu.Takže mu teď každé ráno dávám jogurtek a máš vidět jak je spokojenej,zblajzne všechno a ještě by snědl i víc...
Malej teď už asi 3 hodiny spí,což je docela zázrak tak jak se probudí tak mu dám kašičku a třeba vydrží až do rána🙂

kim
15. pro 2008

Fakt už takhle brzo 😕 no vidíš, každej má stejnak jinej názor 😉 já teda začala s jogurtama v 8.měs. a to ne pravidelně, to až tak od 10.m má skoro každý den...kolik vážíte????

kacka.va
15. pro 2008

od 6 měsíců prince a dobrou mámu? vždyť by se měly ze začátku jen bílé přírodní jogurty 🙂

janaboris
autor
15. pro 2008

v 6 měsících měl 6680g a teď nevím myslím že bude mít něco přes 7 kg...
no jinak jsem to přivolala,jen co jsem odeslala předchozí zprávu tak se probudil a vypil celou 150 kaše a spí dál🙂tak zítra písnu jestli spal celou noc,ale nevěřím tomu🙂

janaboris
autor
15. pro 2008

kacka já dávám:aktivii sladkou bílou a banánovou a vanilkovou,dobrou mámu meruňkovou,vanilkovou a banánovou.Prince jsme zatím nezkoušeli.Dobrá máma vychází nejlevněji.Mívají jak aktivii tak dobrou mámu často v akcích..
Řekla mi to dětská dr.když jsme byli v 6 měsících na preventivce takže jsem to začala malému dávat a nic mu po tom není a chutnají mu a asi by mi to neřekla kdyby to nemohl,ona je zase co se týká výživy dost zásadová...

andy80
15. pro 2008

Opravdu se UM smí podávat až za 3 hodiny, protože se déle tráví a může to způsobit zažívací potíže. Pokud kojenci mlíčko nestačí, existují více sytící mlíčka, např. Nutrilon Extra, Hami Extra... atd. Sama jsem ho dceři dávala, protože měla hlad po dvou hodinách. Když jsem dala Nutrilon Extra, intervaly krmení se protáhly na 4 hodiny. A určitě se nesmí dávat mléko do lednice a opakovaně ohřívat.

Jinak, obě děti jsem měla velké (4030g a 4190g) a obě dost hladové. U syna jsem o tříhodinových pauzách nevěděla, dávala jsem mu UM dřív a měl dost velké zažívací problémy.

Jinak jogurty u dětí na UM se opravdu můžou zavést od 6. měsíce, ale rozhodně ne Pricnce nabo Dobrou mámu. Activia bílá je vhodná a taky Hollandia bílí jogurt. Může se do nich přidávat čerstvé ovoce.

zapletalovi22.3.
15. pro 2008

u nas je to to taky to same! Nekdy se taky mala budi po hodine. Vetsinou mi pije 120ml, pak se vzbudi, da jeste 90 ml a spi jak zabita vetsinou 6-7 hodin. Mne to pripada, jak kdyby si rikala, ze proste bez totalne precpanyho briska neusne. Ja jsem zkousela davat caj ( mala ma 3 mes, tak nic jineho nemuze ), ale ona je lisak, moc dobre vi, ze to neni mlicko, co v ty lahvi ma a plive ho. A to uz jsme vyzkouseli nejakych znacek 😒 a taky neni nijak zvlast tlusta, ted ve 3 mes meri 67 cm ( dlouhan) a vazi 5,7 kg. Por. váha byla 3,8 kg.

zapletalovi22.3.
15. pro 2008

u nas nutrilon extra vubec nefunguje 😖 ale je pravda, ze mi pres den pije 120 ml po cca 4 hod. Nekdy po 3,5 hod, nekdy i po 6. Strasne zalezi na tom, co dela, jestli mezitim spi, nebo jen blbne. Kdyz s sebou porad mlati, tak ma hlad driv. Nekdy se stane, ze i po 2,5 hod, ale to vyjimecne.

janaboris
autor
15. pro 2008

zapletalovi přesně jak píšeš malej pozná že to není mlíčko ale čaj 🙂 a nechce ho...

janaboris
autor
15. pro 2008

uvidíme jakou úspěšnost u nás budou mít kaše,koupila jsem mu tuto http://www.hero.cz/SUNARKA/Produkty/925/
a chutná mu i mě🙂dávám sunar tak jsme zůstala věrná značce