Prosím o radu v dávkování umělého mléka 2měs. holčičce

danda3
11. led 2017

Dobrý večer maminky, mám 2 měsíční holčičku od narození jen na UM - Nutrilon. Nevím si rady s dávkováním. Podle dávkování na obalu by měla mít 120 ml vody + 4 odměrky = 133 ml mléka. Náš lékař mi tvrdí, že jí musí stačit 90 ml na jednu dávku. Nevím jak jí to mám dávat, ptž mi to zvrací. Mezi jídly má pauzu 3 hodiny přes den, v noci ale vydrží pravidelně spát od 19:00 a poprvé se budí ve 3. Když jí dám ale ráno zase 120 ml, tak mi to zvrací a to vstává pravidelně v 8:00 hod. Takže mezi jídly je pauza 5 hodin. Také se mi často stává, že ublinkává třeba 2 hodiny po jídle, je to normální? Někdy zase během dne nevydrží ani 2,5 hodiny a pláče mi hlady. Dávám málo když jí dám jen 90 ml podle lékaře, když je mezi jídly menší pauza nebo zase dávám moc, když má 120 ml? Mám zkusit Nutrilon proti ublinkávání nebo změnit UM? Nevím....

medvide30
11. led 2017

A když jí dáš těch 90ml tak taky zvrací?

soleilll
11. led 2017

@danda3 Vyprdni se na to, co píšou na návodu - tedy celkovou denní dávku. Důležitý je, že na každých 30 ml vody je 1 odměrka UM. Malé udělalej dávku z 90 ml vody a uvidíš, kolik toho vypije a jestli (a jak dlouho po jídle) se poblije. Když vysosne tu dávku najednou a bude tahat i prázdnou savičku, tak jí klidně dalších 30 ml příště přidej. Naopak, pokud to nedopije a vyplivne dřív, než se lahvička vyprázdní, tak jí příště udělej o něco míň. Holka asi bude mít lehký reflux, může se stávat, že dítě blije i 2 hodiny po krmení, ale pokud je to jen "ublinknutí" a není to šavle přes půl pokoje (blití "obloukem"), pak to není nic vážnýho. Hlavně, aby přibývala.

treighton
11. led 2017

Ahoj, já něco podobného taky už nějakou dobu řeším, jen s tím rozdílem, že jsem k tomu i kojila. Takže trochu kojení a pak otázka, kolik Nutrilonu, aby moje tříměsíční holčička nebyla hladová nebo přejezená. S doktorkou jsem to neřešila, ale dělám to tak, že malé dám třeba těch 90 ml, a ke konci krmení sleduju, jestli ještě pije ''hladově'' a kdyžtak ji přidám ještě jednu dávku. Když už ji trochu nutím, nikdy to nedopadne dobře a blinká. Už neřeším, jestli pije po třech nebo dvou a půl hodinách, to jsem dělala u staršího syna a měla z toho jen nervy. Dokonce někdy vypije jen půlku a za půl hodinky to dopise. V noci ji nebudim, to se budí tak zhruba podobně, jako tvoje malá. Někdy mám pocit, že toho vypije za den vlastně strašně málo, ale prospívá výborně, takže jsem se rozhodla respektovat její potřeby a ne plnit tabulky z obalu UM. Nevím, jestli to dělám dobře, ale tento systém mi zatím funguje. Starší syn někdy měl velké přírůstky na hmotnosti a dcerka pribira pěkně postupně.Já být tebou, tak ten Nutrilon nemenim, spíš přizpůsobím dávky.

danda3
autor
11. led 2017

problém je v tom, že mi ještě nikdy láhev neodmítla, saje do úplného vypití a to jak 90 ml, tak těch 120ml. Jak kdyby neměla pocit, že už má dost. Prostě vše vypije at už má jakoukoli dávku a pak mi to vše blinká. Když je to ublinkávání třeba po těch 2 hodinách, tak je to jen, že jí to teče po tváři ale stalo se mi i že to docela hodila hned po jídle. Kdybych jí dala 150 tak mi snad vypije taky vše a pak mi to vyblije. Teď poslední dva dny má i jinou stolici. Do teď měla "žlutá míchaná vajíčka" a ted 2 dny má zelené bobky, ale ne tvrdé, ale také ne ty vajíčka.

mikilenka
11. led 2017

Ahoj, já řešila to samé u dvojčat a nakonec zabralo jen změnit UM. Domluv se s lékařem. Evidentně ji to nedělá dobře. Když jsem u mých kluků změnila UM (přešla jsem z Nutrilonu na Bebu), hned byl klid a už mi nikdy neblinkali! Byl to velký rozdíl. Spokojená miminka...
a dávkování? Dospělý taky přece nesní každý den stejné množství jídla přesně na gramy. Moji kluci taky nejedli podle tabulek. Vždycky chtěli více.
Máš zlatou holčičku, že Ti takhle v noci spí, to u nás nebylo. Držím palce, abyste byly obě spokojené😉

danda3
autor
11. led 2017

jinak mi manů a váží 4 kg. Žádné jiné problémy nemáme. lá prospívá dobře. má 9 týdnů

lynnuska
11. led 2017

Taky doporučuji změnit UM, po Nutrilonu malá plakala a bolelo jí bříško a vykakat se nemohla, bylo to tuhé. Změnili jsme UM a je spokojená a kaká krásně.

kacireksro
11. led 2017

taky mi po nutrilonu blinkala,a mela zacpu.po zmeneni UM na Hipp combiotik 1,bylo po problemech,obsahuje i probiotika.

misinnka
11. led 2017

Asi bych zkusila jiné mlicko. Zelenou stolici měli obě deti na um taky . Jinak nikdy jsem Nekoukala na tabulky .

properjoey
11. led 2017

Moje zkušenost,neřeš kolik toho vypije a krmení,když si řekne. Spíš bych řekla,že bude blici, tj. má asi reflux.s tím nic moc neuděláš.muzes zkusit AR mlíko,u nás dělalo zácpu.nebo sirup

properjoey
11. led 2017

Sorry,zlobí to dneska...Sirup gastroentetolog.ten synovi taky nesedl,takže na řadu lékaře jsme ho holt nechali ublinkavat.pokud dítě prospívá,žádná traga to není,spíš je to neprijemne...

soyevita
11. led 2017

Reflux vypadá úúúplně jinak,to že si ublinkne hned po jídle a mezi jídli není absolutně nic divného.
Až bude zvracet do oblouku a velké množství ,pak je to reflux.
Pokud svému dr.věříš,tak se řiď jeho radami a pobav se s ním o přechodu na jiné mléko.

danda3
autor
11. led 2017

dm a změnit mléko. ěkuji všem za reakce a rady. Zkusím se pobavit s lékařem