Průjem u miminka a umělé mléko

luciepatrm
25. čer 2018

Ahoj holky,
Chci se zeptat dcera 8 měsíců uz od cca 5 měsíce jedla mléčné kase vsechno bylo v poradku , ale ted minuly tyden jsme byli na svatbě a dotáhli jsme si střevní chřipku mala ji nejspis chytla taky volala jsem doktrovi a ten řekl at tam nechodime, ze mame dat jen dietu tak jsme ji dali dietu 5 dni jen mrkev , brambory, rYze, banán, a takhle jsme jeli 5 dni uz byla dobra po 7 dnech jsem ji dala um a ma zase prujem, doktor mi nezveda telefon a ja se chci zeptat kdyz by mela alergii na laktozu projevilo by se to uz driv nebo az ted? Muze to byt jeste důsledek střevní chřipky? A koukala jsem ze by mohla mléko Al 110 ale je do 6 měsíce myslíte ze i přesto ho muze kdyz ma 8 měsíců? Nebo jsou jeste nejake přímo mléka při prujmech které ji jakž takz pomuzou? Diky za odpovedi 🙂

lucie01
25. čer 2018

Prcek měl neceky rok, když chytl taky nějaký střevní moribundus, Dr. nám poradil Enterol a lactobacily. Průjem přestal, ale četnost stolice zůstala, tak nám řekl, že může mít dočasnou přecitlivělost na laktozu. Koupili jsme v lékárně mléko Nutrilon bez laktózy (přesný název už bohužel nevím) a to jedno balení stačilo, aby se vše upravilo. Pak jsme najedli zpět na puvodni UM

lida9
25. čer 2018

meli jsme neco obdobneho taky, uz byl ok (a to se s nama ta cetnost a konzistence tahla dost dlouho) a po mleku se znovu objevil prujem... jenze ja uz UM davat nemusim, maly uz je vetsi, tak jsem nedavala nejakou dobu a vse si sedlo, ted mleko opet muze... myslim, ze to je proste rozhozenym travenim a ne alergii🙂 kazdopadne kdyz se ti neco nezda, nenech se doktorem odbit jakoze chodit nemusis! vzdyt prckovi jeste neni ani rok☹ drzim palce at je lip!