Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Půlročnímu miminku nestačí MM, ale UM striktně odmítá

xb111
18. pro 2014

Maminky poraďte. Máme od doktorky naordinované přikrmování umělým mlékem po každém kojení, protože malá nepřibírá, moje mléko jí už nestačí a je stále hladová.
Zkusila jsem NUTRILON PROFUTURA 2, ale absolutně jí nechutná, ošívá se, nechce otevřít pusinku, dělá ksichty, šije sebou jako kapr před porážkou. Jsem docela zoufalá, protože včera mi probrečela čtyři hodiny vkuse (20:00-0:00), než se uklidnila a usnula - a to jsem celou dobu jen nosila, dělala příkrm, míchala Nutrilon nebo se snažila kojit ☹ Mrzí mě to taky z toho důvodu, že myslím, že jsem zvolila jedno z nejlepších umělých mlék na trhu. Samozřejmě jí může sednout něco jiného, ale těch druhů je milion, ani je všechny nevím, a přece nemůžu koupit od každého jednu pixlu o 800g a zkoušet, jestli to bude chtít nebo ne. Máte podobnou zkušenost a jak to nakonec dopadlo? S jakým UM máte nejlepší zkušenost? Podávala jsem prozatímně stříkačkou než k nám dorazí Medela Calma a míchala jsem to jedna odměrka na 30ml. Kde může být chyba? Děkuji moc za Vaše příspěvky! Jana

me79
18. pro 2014

Zkus se zeptat na vzorky různých UM v lékárně. A vyzkoušej, co bude vyhovovat. A nepremyslela jsi uz o prikrmech? Mam 4,5 měsíční mimino, velkého jedlika. Krmím kazde 2-3 hodiny, v noci i 1h. Lékař doporučil 1prikrm denne. Po 2 měsících zvýšit na 2 denne.

hojda
18. pro 2014

Je zvyklá na kojení a um nechce. Měla jsem to samé, po operaci byla malá jen na MM, ale bohužel v 8 měsících už jsem neměla dost MM, aby mohla být jen na něm bez jiné stravy, kterou po operaci nemohla. Příkrmy ti jí dobře? Zkusila bych dát příkrm a po každém příkrmu dokojit, aby se hodně najedla a měla i MM. Jinak s UM, to chce zkusit i jinou značku, hodně maminky píšou, že se děti chytí na sunar, nebo babylove z dm. Nejlépe nastavit podmínky jako při kojení, aby mělo dítě stejný pocit, takže pokud kojíte v posteli v leže, tak jít do postele připravit prso, ale místo prsa dát UM. Nejdříve bych, ale šla cestou příkrmů a dokrmením MM.

zubecek
18. pro 2014

znám hodně maminek, kterým děli po nutrilonu plakaly, bolelo je bříško, po přejití na sunar nebo nestlé bebu se to uklidnilo, radikální obrat. Mým dětem taky nutrilon nechutnal ( a nikdo ho nechtěl, takže letěl do koše), na sunar se postupně naučily, ale jde to po trošičkách pomalu, chce to trpělivost, jako i s jinými příkrmy. Jinak pokud má mimi půl roku, zkusila bych přikrmovat něčím jiným než mlíkem, mrkvičku a na noc kašičku a tak...já to dávala s prvním ke kojení už od 4. měsíce, protože měl hlad, ale jiné než moje mlíko nechtěl...ono to fakt někdy dlouho trvá, než něco drobečci přijmou a taky vypozorovat co...přeju ať se vám daří

lucinacka
18. pro 2014

Jestli je ji pul roku, tak bych se snazila co nejvic navysit prikrmy - zeleninove, masozeleninove pri soucasnem kojeni. Na UM bych se v tomto veku vykaslala

tifanyt
18. pro 2014

Já bych zůstala jen u mateřského mléka. Nepřikrmovala bych umělým. Podle mě je důležité, že dítko neubírá na váze.
Hon za přibíráním dle tabulek a neustále dokrmování se mi moc nelíbí...
Každopádně bych na noc zkusila kaši, dát více příkrmů.

Ale nesváděla bych ihned nespavost na hlad. Moje obě děti krásně přibírali, první jsem plně kojila do 6ti měsíců, druhé do 7mi měsíců. A stejně v noci nespali, plakali. I když jsme začali s příkrmy, s kaší na noc...prostě jsou to nespavci, byli ukňouraní, pořád jsme choval, moc jsme se nevyspali...ale nebylo to hladem.
Čím - to nevím 🙂 Možná prdíky, pak zuby, pak prostě tesk po mamince, zvyk na prso...jen né hlad 🙂

petule12
18. pro 2014

dcerka také odmítla UM, nic jsem do ní nedostala. Nepomohla změna druhu ani různé typy lahviček a saviček. Prostě začala jíst příkrmy a jogurt. Mléko vzala trochu na milost až v 18 měsících.

thesun
18. pro 2014

ahoj dcerka mi taky plivala Nutrilon, taky ji nechutnal. Pokud není alergická, zkus koupit obyč Sunar - po něm se mohla umlátit 🙂

katyxq
18. pro 2014

Úplně nechápu, proč dávat UM, když jde dát normální mnohem zdravější a neumělé příkrmy - zeleninové, masozeleninové a pracovat na kojení. Rady najdeš i ve Wiki MK https://www.modrykonik.cz/jak-kojit a taky ve skupině Laktační poradna https://www.modrykonik.cz/group/2356/ 😉 ... pokud už UM, tak dokrmovat do prsu suplementorem, tak se nekazí technika kojení a stimulují se zároveň prsa. Ale když může nemléčné příkrmy, tak není důvod dávat UM (obzvlášť, když sama projevila dost rozumu a nechce to 😉).

Mimochodem Calma je prostě jen další flaška, akorát s velmi dobrým (a zavádějícím) marketingem, jen to z ní teče pomaleji, co se týče zapojení svalů a negativního vlivu na přisátí, tak to je stejný jako u jiných lahviček (kvůli Calmě s Medelou rozvázala spousta organizací laktačních poradkyň spolupráci, včetně velké mezinárodní La leche league).

romantika
18. pro 2014

no nejspis mate co jsme měli my s holcickou, doktorka mne taky porad natahovala vydrzet do pul roka je z kojenim, ale male požadavky na jidlo byli vetsi, takze jsme se od 4 mesicu dostali do faze ani deka nahoru. Narodila se skoro 4 kilova, v 2,5 mesiicich mela 7 kilo, v pul roce 7,3 kilo a pak stezi 8,9 v roce a i prestala rust. Ja to spis vidim zeje to chyba vyzivy. Najedte co nejrychleji na prikrmovani, ale urco bych ji zkusila UM. Nicmene moje také zadne nechtěla. Bud jen prso nebo jidlo. Takze uvidíte, třeba na jidlo bude sikovna. Ale nejspis proste s tim ted moc rychle nepohnete, protože to tak mesic dva trva nez se dite trosku rozji. Pokud UM nehce tak jen budete vyhazovat peníze vzduchem. Prodavaji se sice vzorky, ale i tak.Nutrilon je obecne horky. Zalezi hodne na ditetei. Mala mi nepribirala pote asi az do roka a pul, pak se to nejak zaclo srovnávat jak vyskove tak vahove. když uz to pani doktorka tak zapinkala, tak to nehonte, zacnete prikrmovat, pokud mate chut zkousejte UM jestli se chytne, ale zázraky bych nepocitala. Ale spousta deti vazi v roce malo tak i tak, Nebojte, zacnete rmit, snad bude jedlik, davejte prso. Jinak obecne od pul roka uz se pribira hodne malo, obzvlast kojene deti byvaji hubenejsi. Obe deti jsem mela v roce 9 kilove ikdyz starsi se narodila poradna a mladsi hubenour.

marecekavendulka
18. pro 2014

hlavní chyba je v tvojí pediatře,která ti doporučila UM místo normálních příkrmů.

sara84
18. pro 2014

Malému chutnal Hipp bio, a nebo taky Bebevita, u nás na trhu nové, a je levné a velmi dobré i chuťově.A myslím, že mlicko bude potrebovat i dále , tak bych zkoušela syn byl do 2 let klient i um pil, samostatně um do 3 let..

terezas4
18. pro 2014

Jak dlouho to trvá? Může to být spurt, bývá v půl roce, dítko neustále hladové a nepřibírá, vydrž, přikládej klidně co půl hodinu, ono se to srovná. Na UM se vykašli, malá ji stejně nechce a kojení by šlo brzy do kelu, a to nemluvím o tom kolik do toho nacpeš peněz a zbytečně 😉 . Zaved příkrmy. Ale myslím že se to srovná, při spurtu má dítko větší spotřebu mléka a než si prsa zvyknou a najedou na nový odběr, může to chvíli trvat. Určitě to nevzdávej a za ušetřené peníze si kup boty 😝 .

tamarila
18. pro 2014

@xb111 Já si taky myslím že dítě mléko potřebuje. Zkus Sunar, ten většině dětí chutná. A taky se dá použít v případě že by to neklaplo do kafe 😀

miska322
19. pro 2014

Já dávám malému od malička Hipp, předtím jsem zkoušela více značek, ale až Hipp mu seděl a vyhovuje nám doteď, už máme Hipp junior 3 a malému hodně chutná. UM je dobrá varianta ke kojení, je tam hodně vitamínů a je určitě vhodnější než kravské mléko.

Sem začni psát odpověď...

Odešli