Reklama na umělé mléko je neetická

stula007
15. srp 2013

Reklama na umělé mléko je neetická. Je velmi smutné, že Modrý koník klesl tak nízko a ještě ji na svých stránkách podporuje. Maminky by měly být podporované v kojení a s umělým mlékem se setkat pouze u odborníků lékařů, kteří jim v případě potíží nejprve pomohou s kojením a podle situace doporučí umělé mléko. Reklamu si zasluhuje kojení, jenže z toho nejsou finanční zisky. Všimla jsem si, že na koníkovi je tak pečlivě sledována reklama a příspěvky jsou blokovány, pokud obsahují linky na reklamu, tak jsem o to více překvapena touhle akcí. Ale asi každý je nakonec prodejný. 🤐 🤐 🤐 🤐

anetka1701
15. srp 2013

Tak s tímhle příspěvkem se ztotožňuju :o( Mrzí mně jako kojící matku, když na mně při každém otevření koníka svítí pixly s Nutrilonem :o( A o to víc mně mrzí, když čtu, jak plně kojící matky začínají dávat UM z různých, více či méně sobeckých důvodů :o( Tohle sem prostě nepatří :o(

mitote
16. srp 2013

Uprimne, ja mam dojem, ze je zase vsude nuceno kojeni... zenska pokud nekoji, je spatna. I kdyz kojeni nejde nebo nemuze. Nekojis, jsi spatna. Protoze UM je prece neco strasneho. Staci rozkliknout jakykoliv web s UM a hned na ni jako prvni vyskoci, ze kojeni je nejlepsi a blablabla a ona by mela jen kojit. Vzhledem k tomu, ze jsem jednu dobu take zkousela UM, tak to pro me bylo hodne frustrujici. Pripadala jsem si jako menecenna, protoze si dovoluji chtit zkusit dat dceri UM (MM odmitala a prakticky nepila ani nejedla nic). A ne vzdy kojei lze. Me se dcera od prsa odstavila. Videla ho a mela hystericky zachvat. Mela jsem doma laktacni, nevedela si rady. Nakonec musim uz 11. mesic osmkrat denne akorat odstrikavat a podavam ji MM z flasky a popravde, mam toho akorat tak plny zuby.
Pokud se vam tady reklama na Nutrilon nelibi, tak ji ignorujte. 😉

lusyy
16. srp 2013

A je to zas tady,kojeni versus nekojeni. Proboha,at si dela kazdej co chce,pokud se vam reklama nelibi,tak na ni nekoukam a hlavne o tom nepremyslim. Budte rada,ze jste kojici matka a toto hodne za hlavu,je mnoho zen,ktere to stesti nemaji. Popravde,myslim,ze je malo tech co prestanou kojit z pohodlnosti ci sobeckosti,jelikoz priprava um je mnohem casove narocnejsi naz vyndat prso,at uz v noci ci na cestach.

asimetria
16. srp 2013

@lusyy přesně tak, nedělala bych z pasušálně z rodičů nemyslící osoby, které se rozhodují podle toho, co na ně právě vyskočí za reklamu. To jak společnost tlačí do matek že normální je kojit a kdo nekojí tak sobec atd...Ještě že nutrilon existuje! 🙂 Nejdůležitějšíje spokojená a milující matka a rodina, nikoli umělý mlíko nebo prso!!!

lusyy
16. srp 2013

@asimetria ano,ano,presne tak,myslim si,ze dnesni lide nejsou uplne tak jako ovce,ted je toto nejlepsi,tak ted to budem delat. Za dob nasich rodicu,to tak rozhodne nebylo,nemeli info,verili svym rodicum,rezimu,vse bylo dane. Dnesni mladi lidi u toho premysli,nejsou tak ovlivnitelny,snaze se dostavaji k informacim,diskutuji. Alespon mluvim ze sve zkusenosti,pevne si stojim zatim,ze zadna,ale absolutne zadna reklama me neovlivnuje,pokud neco chci,hodne o tom ctu,porovnavam pro a proti,diskutuju s lidmi,je dobre ,ze hodne s lidmi delam,takze se jich ptam na nazory a zkusenosti. A pokud jsem spokojena s tim co delam a jsem presvedcena,ze je to dobre,tak me fakt reklama nemuze vytocit. Co me spise vytaci je to,ze zakladatelka v prvni vete pouzila vyraz neeticke. Ale to by byla hodne dlouha diskuze a mimo tema.

jancip
16. srp 2013

A je nějaká reklama etická? Mě štvou všechny, ale chápu, že tento web nemůže fungovat zdarma. A kojení versus UM? Být maminkou, co kojí, jsem šťastná, že to tak je a nebudu pořád vyrypovat tam, kde to nejde, když nemám ponětí o tom, jaké to je.

sariky
16. srp 2013

jestli se tady nekdo chova neeticky, tak je to zakladatelka diskuze. ja jsem si prosla peklem, kojeni se z mnoha duvodu nepovedlo a byla jsem vdecna za UM a doted je mi obcas lito, ze jsem kojit nemohla. a to nemluvim o tom, ze se na me uz v porodnici divali skrz prsty a komentovali to naprosto nevhodnymi poznamkami. z meho pohledu je tato diskuze nejen hloupa, ale zcela zbytecna a vubec nic neresi.

kamino
16. srp 2013

Jak jsem nechtela reagovat,ale neda mi to...v mem okoli nneni nikdo,kdo by se pro UM rozhodl dobrovolne ze sobeckych duvodu. Zkratka neslo to. A nez hladove a nestastne dite i matka,tak radeji vidim spokojene dite na UM. I ja,ac jsem plne kojila 6m a kojim uz 13 mes jsem mela doma krabici pro pripad nouze ve spurtu,nebo kdyz jsem malo pila a mleka zkratka nebylo dost,nebo kdybych napr.onemocnela a dostala leky,ktere se s kojenim neslucovaly. Z mrazaku mleko odmital.
Navic jak psala pisatelka vyse..co je na tom neetickeho ??? Budme stastni,ze tato moznost existuje.moje babicka take nemohla kojit a dodnes na to obdobi nerada vzpomina,jak shanela mleko po sousedkach,michala kozi s kravskym...

Prechod na UM neni ani levna zalezitost,ani pohodlna,takze jak jsem psala vyse,opravdu neznam v mem okoli nikoho,kdo by kojit nechtel a nezkousel. Rodila jsem na Vinohradech,kde se kojeni preferuje,nesetkala jsem se s zadnyl lekarem,ani sestrou,kteri by aktivne nabizeli UM. Od sve mamy vim,ze nase generace vyrustala vetsinou na UM,kojeni se neresilo a nemyslim si,ze by to na nas zanechalo stopy..pritel ani jeho sestra kojeni take nebyli a nevi co je alergie,nemoci meli bezne detske...kde bere zakladatelka jistotu,ze UM je spatne?
Omlouvam se za dlouhy prispevek,ale nedalo mi to...

monikabie
16. srp 2013

Já jsem si vždycky říkala jak nebudu kojizt a kdoví jak dlouho, bohužel skutešnost byla jiná. Byl to horor, malý by pil ale nebylo coi, takže jsem obě děti měla na UM. Takže pokud někomu vadí reklama tak at si ji nevšímá as bude klid.

japona
16. srp 2013

Proč by měla být reklama na um neetická? Je to produkt jako každý jiný. A kde jinde by měla být, než na serveru pro maminky? Pokud to někomu vadí, ať si toho nevšímá. Naopak je spoustu maminek, kterým kojení nejde, tak se alespoň informují, jaké jsou možnosti. Mně osobně vadí spíš všudypřítomná kojomasáž, kdy nemůžete pomalu vytáhnout lahvičku, jak na vás zasloužilé matky blbě koukaj🙂 Prostě ať si každý dělá co chce.

blahova_andrea
16. srp 2013

souhlasím s tebou, bohužel lékaři dnes nejsou odborníci a než by se zabývali problémy s kojením nebo dali kontakt na laktační poradkyni, tak raději doporučí přestat kojit ☹ jsou maminky, které se mohou rozhodovat mezi kojením a UM a pak si vybírat dle reklam a jsou maminky, kterým prostě nic jiného než UM nezbývá. myslím, že je super, že dnes existuje UM na takové úrovni kvality, o které se našim maminkám ani nezdálo, ale také se mi nelíbí, že ty reklamy zní skoro jako: když budeš JEN kojit a ne dávat naše UM, tak jsi špatná máma, my máme mléko lepší ☹ je fakt, že kojo masáž jak píše @japona je taky příšerná! matka, která nemůže kojit, nebo se tak z nějakého důvodu rozhodla, aby skoro chodila kanálama. všude blbé pohledy a kecy. sama to znám. já měla z nekojení celý první rok příšernou depku a to to nebyla čistě moje volba.

maladama
16. srp 2013

mně tedy přijde pěkně neetické, že stát v rámci podpory kojení tak drsně zakazuje jakékoli akce na jedničková mléka. Ani sleva na ně být nesmí. Já jsem si nekojení nevybrala, Bůh ví, že jsem pro to udělala víc, než kdokoli, koho znám - v šestinedělí jsem hodiny denně odsávala kvůli stimulaci, kojících čajů a cara vypila desítky litrů, homeopatika brala dvoje různý... a hovno z toho.
A za "odměnu" můžu vypláznout dost nekřesťanské částky za UM, protože někdo nahoře si myslí, že kdybych mohla na UM uplatnit občas nějakou tu slevu v lékárně, tak bych kvůli tomu asi přestala kojit. Fakt logika.

japona
16. srp 2013

To je vidět, jak kojofanatismus působí: mít rok depku z toho, že nejde kojit?! Mně při pochybnosti, zda dítěti neubližuji, když jsme přecházeli na nutrilon, řekl známý doktor, že ať jsem v klidu, dnešní um jsou kvalitní a že 50% dětí je na um, i když to vypadá, že všichni kojej🙂 A že na dítěti to fakt není poznat, které vyrostlo na um a které ne. Prostě to není žádná tragédie.

loafeer
16. srp 2013

Holky,co blbnete? já jsem za UM vděčná, bez něj by mi dítě asi umřelo hlady. Strašně jsem kojit chtěla a chtěla, ale prostě jsem neměla mlíko, tak člověku nezbyde než sáhnout po UM jako takovém. A na každém balení v prvních větách zní: kojení je njepřirozenější bla bla bla....
Zdá se mi, že to tu trochu ženete do extrému. Kdo kojit chce a může, ať kojí a je rád. A kdo kojit nemůže,vaří Sunary, Nutrilony atp....

maladama
16. srp 2013

@japona kojofašismus a hormony. Já to nekojení samozřejmě obrečela jak u prvního, kdy to byl šok, že to prostě nejde, tak u dvojčat, kdy jsem logicky věděla, že to pravděpodobně nepůjde a byla jsem na to připravená - a stejně jsem bulela jak želva, když jsem na neonatologii ze sebe dolovala tu usmolenou desítku a jiné ženské plnily už druhou flašku,

blahova_andrea
16. srp 2013

@japona no já děsně kojit chtěla, ale v těhotenství jsem musela řešit jiné věci než info o kojení (popravdě čím víc o tom dodnes vím, tím víc to považuji skoro za vědu), podporu a radu v okolí jsem taky nedostala a naše mudra než by se s námi zabývala nebo prostě dala telefon na laktační poradkyni, tak mi řekla: přestaňte trápit sebe i malého a přestaňte kojit. ale já mléko měla a malému chutnalo, problémy byly jinde a pomoc jsem nenašla. jelikož jsem byla psychicky dost ko, tak mi hlava nepobrala, že laktační poradkyně existuje a že si kontakt můžu najít sama. prostě to celé nevyšlo z mnoha důvodů, souhra spousty okolností a dopadlo to tak, že jsme po měsíci přešli na UM a žijeme. nutrilonu, který jsme ale používali bych reklamu já zrovna neudělala. nám prostě neseděl, ale to jsem taky tehdy nevěděla a nepoznala ☹ a zase...přežili jsme.

souhlasím už s výše napsaným...ať si každá máma dělá co chce, bez tak to většina z nich dělá jak nejlíp umí pro své maličké poklady. co vím, tak co matka, to jiná péče, jiné návyky, jiná pravidla, jiné názory a neznamená to, že některá z nás je špatná. prostě vidí svět jinak, je z jiného prostředí. moje rozhodnutí občas někdo nechápu stejně jako já rozhodnutí jiných, ale podívejme se na ty děti...copak některé vypadá, že trpí? každé se směje a objímá svou mámu, ať ho krmí čím chce 😀

japona
16. srp 2013

@maladama jj, to znám, odsavacka jela na plnej vykon a nic z toho🙂 Já se s tím vyrovnala dobře. Prostě to nešlo i když jsem prikladala a odsavala a dělala vše možné i nemožné, tak co. Svět se nezbori, pokud se na to vykaslu. No a opravdu se nic hrozneho nestalo: dítě spokojeny, ja taky a manžel taky, ze nejsem ve stresu z nevyspani z vecnyho odsávání. Jako bonus jsem mohla jit třeba večer s kamarády, abych si odpočinula🙂

japona
16. srp 2013

@blahova_andrea Otázkou je, zda by laktacni poradkyně pomohla. Mně rozhodně nespasila🙂 Stejne jako je byznys um, tak je byznys s laktacnimi poradkynemi a celou ligou.
Navíc myslím, ze doktorka určitě videla spoustu kojících matek na pokraji sil, tak ti doporucila um, aby ses dala do kupy.

zuzi82
16. srp 2013

Nebýt UM, tak si musím hledat kojnou, nebo by mé děti umřely velmi brzy. Jsem ráda, že UM existuje a jestli je na něho reklama nebo není, mi je jedno, pro mě je důležité, že mé děti díky němu přežily první půlrok života. Kdyby byly závislé na tom, co vyprodukují moje prsa, už by tu nebyly. 😨

adelka21
16. srp 2013

Kojofašismus???????? Co je to za výraz, bože, zase se tu řeší, co se řešit vůbec nemusí, akorát takovej výkřik do tmy, nic neříkající diskuze, nikomu nepomůže, neporadí, nic. 🙄 🙄 🙄 🙄
Než reklama na koníkovi je spíše smutné to, jak inteligentní,dospělé ženy, matky, jsou schopné se tady pohádat jen kvuli tomu že má každá jiný názor, to je podle mě smutné 😉 😉 😉

allisv
16. srp 2013

Neetické?! jako v čem? Taky jsem měla problémy s kojením.. Zkoušela jsem co šlo, ale po 2 měsících jsme museli přejít na UM... A doktorka rozhodně neříkala hned UM.. Dala nám čas, jestli se to nerozjede a samozřejmě doporučila laktační poradkyni.. A v porodnici? Tam to bylo ještě lepší.. tam byla dokonce sestra, která fungovala pouze pro pomoc s kojením - věnovala se nám ve dne v noci... Pak se nedivím, díky těmto příspěvkům, že maminy z toho mají depky apod.. Přesně jak se píše výše, UM není opravdu levná záležitost.. Jedna krabice za 300 vydržela cca 4-5dní... Matky, co musejí používat UM také přece nezakládají témata, jak je to kojení hrozný ☹
A že vás kojící matky mrzí, že na vás svítí reklama s UM?? Proč? co vás na tom jako mrzí?

blahova_andrea
16. srp 2013

@japona tak já co znám holky, co ji vyhledaly, tak jim fakt pomohla. ale máš pravdu. je to stejné jako doktoři. jeden kvalitní na x co si to chodí jen odsedět a dávat razítka. naši doktorku jsem hned po 3m vyměnila. ona totiž nedělala nikdy nic, nikdy se na malého pořádně ani nepodívala a to byl nedonošenej. no katastrofální důchodkyně, za kterou dělala vše sestřička. takže tomu, že to v našem případě bylo na kvalitním posouzení lékařky fakt nevěřím. nezeptala se co děláme a jak, aby zjistila kde je chyba, ani neporadila jedinou lékařskou ani babskou radu...prostě z její strany totální nezájem. uvažuju o dalším dítěti a na rozdíl od jiných žen nemám hrůzu ze zvracení, kynutí, porodu atd, ale z kojení. prostě to ve mě zůstalo, že buď to budou další nehorázné výdaje za Um a nebo to budou krvácející bradavky, rozhozené nervy, hladové dítě apod...no prostě tohle jsem nezvládla. ale zase tentokrát bych měla 9m na to, abych si vše nastudovala a měla větší šanci uspět 😀 jako kdybych věděla, že jsem zkusila co šlo a pak to teprve vzdala, tak je to jiný. ale u nás to tak nebylo.

petulka26
16. srp 2013

Osobně teda nemám dojem že by reklama na Nutrilon byla neetická jak píše zakladatelka
@stula007 . Já jsem třeba kojit chtěla, ale bohužel to nebylo možné. Kojila jsem jen 1. měsíc pak jsem musela na operaci slepého střeva a po ní jsem den odedne měla méně a méně mléka, nepomohla laktační poradkyně odsávačka prostě nic a o mléko jsem přišla. Přešli jsme tedy na UM, a můžu s naprosto s čistym svědomím říct, že mě žádná reklama neovlivnila, zkusili jsme 3 druhy UM a až ten třetí dětem vyhovoval. Mohla by být reklama na Nutrilon třeba zezlata, když dětem nevyhovoval nebu jim ho přece cpát. Takže mě neovlivnila žádná reklama ale potřeba mých dvojčat. Pokud tě ta reklama tak strašně pobuřuje, nevšímej si jí 🙂 A zároveň ti přeji aby si se nikdy nedostala do situace kdy bys UM pro své dítě potřebovala a nedej bože se pak třeba musela nechat ovlivnit nějakou tou reklamou.

evaii
16. srp 2013

Docela se bavím. Je vidět že zakladatelka této diskuze má ještě kojícími hormony zatemněný mozek, jinak by totiž takovouhle volovinu sem ani nemohla napsat. Jsem nekojící matka a co ze mě kdy vyždímala odsávačka byli cca 4 kapky mléka. Takže v tomto případě je logické, že sáhnu po UM a nebudu své dítě trápit hlady. Znám mnoho kamarádek, které když nakojili a jejich dítěti to nestačilo, tak byli rády, že mají doma pro strýčka příhodu UM a nebo že mohou skočit rychle do lékárny a koupit ji tam. Paní zakladatelce se asi určitě nestalo, že by měla doma hladem řvoucí dítě. Určitě by šla nejdříve k doktorovi a to v kteroukoliv denní či noční dobu (určitě jedou nonstop🙂) a čekají právě na takovýto případ) a čekala že se ji doktor bude věnovat (stále s tím řvoucím hladovým dítěte) a pak ji možná předepíše sunar, nutrilon či něco dalšího. No sorry, ale chtěla bych vás teda vidět, jak by jste toto absolvovala. By se vám doktoři vysmáli. Buďte ráda, že kojíte a kojte vesele dál a neserte se do ženských, které takové štěstí nemají. Určitě by jste mluvila jinak, kdyby jste dopadla tak stejně jako většina z nás co vám odpověděla

prcek91
16. srp 2013

já třeba ještě nekojím a doufám že budu moct ale ze svého okolí vím že některý maminky prostě kojit nemůžou ani kdyby se postavili na hlavu.. rekla na Nutrilon mi tedy nepřijde neestetická.. spíš mě zaráží že někdo má potřebu zakládat diskuze kde se akorát rozjede hádka o kojení či nekojení... navíc reklama na UM zde na MK mi nepřijde až tak megalomanská aby ji člověk nemohl s klidem přehlížet!!! nevidím žádnej smysl v týdle diskuzi!!!

olusenka
16. srp 2013

@lusyy jo, to je pravda. Bohužel ve svém okolí se setkávám každou chvíli s tím, že maminka přestane kojit, jelikož jí pediatr nahlodává tím, že má určitě slabé mléko (takové nesmysly) a že musí určitě přikrmovat, a při začátku přikrmování přijde i o tu trochu mléka, co měla. Spousta mých známých byla či je na UM u svého miminka skoro zbytečně.

olusenka
16. srp 2013

@evaii mě taky nikdy nešlo odstříkávat. Díky bohu kojit naštěstí ano.

maladama
16. srp 2013

@blahova_andrea to jsi měla bohužel krávu doktorku, i takové jsou ☹
mě u prvního do kojení furt doktoři (střídali se u nás dva) pošťuchovali, sice s dokrmem, ale radili horem dole, co dělat, techniku mi kontrolovaly sestry jak v porodnici, tak u pediatra, no ale kde nic není, ani čert nebere.
U dvojčat akorát neonatolog prohlásil, že kojení je věc pudová - buď to pude, nebo to nepude, někomu je s dvojčatama dáno, ale vydřít se to nedá, protože na to nebude čas. Tomu jsem nechtěla věřit a vydřít jsem to zkoušela, ale měl pravdu, ještě to nějak šlo, dokud jsme byly v nemocnici a pak když byl doma ještě týden muž, ale doma ještě s batoletem za patama, první šlo do kytek odsávání po každým kojení, no a po třech měsících jsem vzdala i to kojení jako takový, že když si holky vezmou 10g za 15 minut z obou prsou, a mezitím řve druhá, co se nekojí, a batole, co se mu nikdo nevěnuje, tak to prostě nejde.

maladama
16. srp 2013

@olusenka jenže pokud dítě neprospívá, řve hlady těsně po dokojení (což v okamžiku, kdy matka má, jak ty říkáš, jen "trošku mlíka", je asi realita), tak je to bez dokrmu opravdu o týrání dítěte i matky. A znám spoustu matek, které se s dokrmem v klidu rozkojily - stejně jako ty, které při dokrmu o mlíko přišly. Jenže ty druhé by se nerozkojily ani tak, akorát by jim dítě pošlo hlady, případně by ho řvoucího udusily polštářem.
Fakt kdo nezažil, jaký to je, když mlíko opravdu není a dítě řve hlady a frustrací ještě při kojení, tak neví, o čem mluví.
Samozřejmě pokud někomu stačí u měsíčního dítěte třicítka dokrmu na každý druhý kojení, tak to se zlomit dá, ale ne v okamžiku, kdy se třicítka nakojí a zbytek do 150 je dokrm.

blahova_andrea
16. srp 2013

@olusenka no přesně. malý byl v inkubátoru a oni ho krmili flaškou. po x dnech mi ho začali přiklídat s tím, ať si jen trošku sosne a aby se nevyčerpával, že ho zas dokrmí. když mi ho dali úplně, tak se jim taky zdálo, že pije ode mě málo a musela jsem si chodit pro flašku. a doma? samozřejmě malý cucnul a pak békal tak dlouho dokud nedostal flašku. mámino balení prostě nechtěl. když se mi povedlo něco odstříkat a dát z flašku, tak to bylo fajn, ale to mi fakt nešlo. jen jsem seděla a drtila si prsa na všechny způsoby a těch pár kapek mu pak na tu porci ani stejně nestačilo ☹ prostě když nekápne nezkušená maminka na pořádné odborníky nebo nemá někoho zkušeného ve svém okolí, tak má smůlu a často přestane kojit, jak píšeš zbytečně. u nás byla chyba už v porodnici a pokračovala i u pediatričky.