Reklama na umělé mléko je neetická

stula007
15. srp 2013

Reklama na umělé mléko je neetická. Je velmi smutné, že Modrý koník klesl tak nízko a ještě ji na svých stránkách podporuje. Maminky by měly být podporované v kojení a s umělým mlékem se setkat pouze u odborníků lékařů, kteří jim v případě potíží nejprve pomohou s kojením a podle situace doporučí umělé mléko. Reklamu si zasluhuje kojení, jenže z toho nejsou finanční zisky. Všimla jsem si, že na koníkovi je tak pečlivě sledována reklama a příspěvky jsou blokovány, pokud obsahují linky na reklamu, tak jsem o to více překvapena touhle akcí. Ale asi každý je nakonec prodejný. 🤐 🤐 🤐 🤐

elvira
16. srp 2013

No, všeobecně nesnáším 99 procent reklam - na cokoliv, ale na věci spojené s dětmi obzvlášť.
Na druhou stranu... po porodu se mi nalila prsa, ale mléko se nechtělo spustit, do toho ploché bradavky, s kloboučkem se malý přisával špatně... Mléko se pomalinku začalo spouštět až 7. den - to už byl malý přikrmovaný z láhve, protože hodně zhubnul.
Bylo mi v rámci hormonální smrště nanic, když jsem procházela chodbou a všude četla:" kojte, dáváte dítěti to nejlepší.... kojení není složité, je to to nejpřirozenější na světě, v časopise jsem se zase dozvěděla, že problémy s kojením si dělají maminky samy, však na tom přece vůbec nic není.
Neříkám, že toto všechno není pravda, ale chápu, že jsou situace, kdy kojení prostě možné není, ač někdo tvrdí opak.
Nakonec moje dítě "kojené" je - několik měsíců jsem odstříkávala mléko a to mu dávala v láhvi. Bylo to několika týdnech pokusů o kojení, byla jsem vyčerpaná, vynervovaná a téměř nespala.

Na straně druhé si uvědomuju, že ani propagace umělých mlék taky není nic moc - ale jsou to soukromé firmy, tak se snaží...
Mnohem víc mi vadilo, že nám vehementně doporučovali právě nutrilon přímo v porodnici. A to nejsme alergici, malý byl naprosto zdravé miminko...

akaczenkaa
16. srp 2013

😕 Nerozumím tomu, co chceš říct? Chceš být pochválena za to, že kojíš, či co? Ok, chválím Tě, jsi supermatka, protože kojíš...
Nechápu co Vás všechny tak strašně děsí na UM, někdy prostě kojit nelze i kdyby se člověk na hlavu stavěl, tak to prostě je, no tak naše malá je na UM od narození, jiná možnost nebyla a pohledy supermatek jako jsi Ty, když jsem jí krmila z lahve asi nemusím popisovat...
Co je vůbec komu do toho, jestli ženská kojí nebo ne a proč? A reklama... no ty jsou všude a na všechno.. Vadí? Tak ji ignoruj.... 🤐 😉

japona
16. srp 2013

Kojit je stejně "normální" jako nekojit. Nemá smysl vyzdvihovat jedno nebo druhé. Prostě když jde kojit, tak ok, a když ne, tak taky ok🙂 Troufám si tvrdit, že dítěti je to jedno. Nejdůležitější je milující rodič, ať už s prsem nebo lahvičkou🙂

editah222
16. srp 2013

Bože to je zas debata 😝
Já jsem obě děti kojila, no a co? Kdybych mléko neměla tak bych jim dala UM, no a co? Kdo kojit může a chce tak kojí, kdo nemůže nebo nechce tak nekojí. A kojení nebo nekojení nikoho dobrou či zlou matkou neudělá.
A reklama na UM? Nutrilon stejně všichni znají a tahle reklama je dosti blbá 😀

michaela_2
16. srp 2013

Modrý koník je místo, kam si nastávající i současné maminky chodí pro rady. Rady, které jakkoliv souvisí s čímkoliv ohledně mateřství. A mezi to, problémy s kojením a možnost UM prostě patří.
Já sama jsem s kojením problém neměla. Dcera se krásně přisála, mlíčka jsme měly dost. Na nezkušenou prvorodičku jsem prostě měla štěstí, protože ač jsem dělala zezačátku chyby ( špatné držení miminka apod.), tak jsme kojily. Znám ale případy, kdy miminko prostě sát nechtělo. Jedna známá zkoušela asi tři laktační poradkyně a nakonec dělala do cca 7. měsíce to, že mu odsávala svoje mlíčko a dávala mu je z flaštičky, déle už to ale nezvládla. A v žádném případě bych ji neodsuzovala.

Mě osobně se zase třeba příčí diskuze o dlouhodobém kojení - a tedy to, že některé maminky propagují kojení snad ještě ve školkovém věku.
To zase nepřijde úplně normální ani etické mě - ale nezakládám na toto téma diskuze, kde bych se nad tím veřejně pohoršovala 🙂.

Nadruhou stranu zase souhlasím s tím, že přehnaná propagace čehokoliv dokáže člověka otrávit. Také nemám moc ráda televizní reklamu, ale mnohem více než na UM mi vadí třeba reklamy na očkování ( to rozjelo poslední dobou úplnou kampaň a narozdíl od UM může miminku neuvážený a přehnaný výběr očkovacích látek skutečně ublížit!). Nebo třeba nikdy neutuchající reklama na viagru a podobně, kterou člověk vidí v televizi v jakoukoliv část dne - podle mě nevhodné 😎

marketajuppova
16. srp 2013

@stula007 A z ceho si myslite, ze modrykonik zije? Kazda socialni sit zije skoro jen z reklam. A myslim, ze je lepsi sem dat reklamu na Nutrilon, nebo na cokliv, co je spojeneho s detmi, nez treba trapnou reklamu na vlozky nebo dokonce na Jacka Danielse. Je jasny, ze kdyz si sem da reklamu, kterakoliv z nas, tak to stopnou, protoze jen blbec by siril reklamu zdarma. To je proste dnesni byznys, tak je to vsude se vsim. A co se tyce kojeni...matka sice zatim nejsem a nevim jak na tom budu, ale verte, ze je hodne maminek, ktere by kojily rady, ale nejde to ☹ V tu chvili je myslim, kazda z nas rada, ze miminko vubec neco ji a je jedno jestli je to umele nebo materske. Veci nejsou pouze cernobile. Hezky den.

marketajuppova
16. srp 2013

@michaela_2 Naprosty souhlas. Tuhle na me vybafl Uzel s viagrou asi v 5h odpoledne. Jako nastavajici matka jsem si prehravala v hlave vetu, kterou budu rikat svymu decku az se me zepta, co to ten pan v televizi rika 😀
No a pohled na trilete dite, ktere žužlá rohlík a jde ho zapít maminčinym mlíkem z prsu mě taky dost irituje, ale at si kazdy dela prece co chce... 🙂

dzejnab
16. srp 2013

Tomuhle nerozumím. Vždyť se jedná o pouhou reklamu, nikdo nikomu nic nevnucuje, nic nenutí.
Ukažte mi maminu, která by nechtěla kojit? Pravděpobně s ní nebude všechno v pořádku.

Nevím, asi jsem jiná, ale v reklamě opravdu nevidím problém, hlavně né v takovéto.

@marketajuppova Ten Uzel, to je peka. Na druhou stranu, v kolika se vás na to dítě zeptá? A víte co všechno vás čeká za otázky až začne chodit do školky? Ty děti jsou dnes mnohem napřed proti tomu co to bývalo za nás

evaii
16. srp 2013

@olusenka Pardón jsem se nevyjádřila přesně. Dítě ze mě v porodnici nevysálo ani pět, váha byla i po 20min stále stejná jak před kojením tak po. Abych se na vlastní oči přesvědčila, jestli nějaké mléko mám, tak jsem si koupila elektrickou odsavačku a vysála jak už jsem psala cca 4 kapky. Takto pro upřesnění. Je mi líto, že existují ženský, který se do nekojících naváží. Ty ženský si sami prožili peklo a ještě místo podpory vy do nich rýpáte.... Styďte se a ani sem nelezte. Nervy mají nebo měli i bez vašich úžasných poznámek

marketajuppova
16. srp 2013

@dzejnab To je mi jasny..ale moc nestraste 😀

dzejnab
16. srp 2013

@marketajuppova No nechci vás strašit, ale náš Luky se mě ve 3 letech zeptal, jaký je rozdíl mezi souložením a sexem 🙂 Přinesl si to ze školky 🙂 A to je jen jedna z perel

ivajaro
16. srp 2013

@editah222 ctu zde vaší debatu a musím s Vám souhlasit. Já jsem třeba dceru kojit nemohla. A byla od narození na UM a tedy v žádném případě si nepripadam ako zla matka 😀

petrusew
16. srp 2013

Já měla to štěstí a kojila jsem aspoň dva měsíce, potom moje tělo řeklo dost a lékaři souhlasili. Musím říct, že každý se ptá, zda kojíte, když ne, tak jste automaticky špatnou matkou. A víte co? Já si jako špatná matka nepřipadala a nepřipadám. Pro svou dceru jsem ta nejlepší máma jakou má a tím to pro mě hasne. A teď k tomu, coje v nadpisu, smutné mi to nepřipadá a jestli je etická nebo ne? Proboha, proberte se! Je to stejné jako reklama na jakékoliv jiné "jídlo" (bombony, čokoládky, dítka s brumíkama a sladkýma pitíčkama...) nevhodných reklam je hodně, ale tahle mi přijde v pořádku!

rory_g
16. srp 2013

Kdyby se v reklamě na UM říkalo, že kojit je špatné a naopak v UM je víc prospěšných látek, než v MM, potom by neetická byla. Já třeba kojit nemohla, bohužel...a ani to UM jsem si podle reklamy nevybrala, snad se paní Lucie neurazí, ale Nutrilon, ač má reklamy krásné, rozhodně nebyl mou volbou (teda spíš malého), i když nám ho v porodnici dávali. Takže za mě ne, reklamy na UM neetické nejsou.
A ještě chci dodat, aby se řešily důležitější věci a ne to, že nesmí být akce na UM 1, protože by to mohlo ovlivnit kojení...snad má každá matka svůj rozum, je svéprávná...a my, kterým nebylo kojení dopřáno, bychom tolik nekrvácely...

zuzik24
16. srp 2013

Zajímalo by mě, co je na reklamě na UM neetického 😀 Já jedno dítko krmila deset měsíců, druhé jen měsíc, protože pak MM blinkal, viděl prso a měl záchvat řevu, po hodině měl hlad, v prsou nic, opět řev... Proto jsem se rozhodla dát UM - ne ovšem toto, reklamě jsem nepodlehla 😀. A světe div se, málem snědl i flašku, jak mu chutnalo. Mě mrzelo, že jsem ho kojila tak krátce, příprava UM je zbytečně zdlouhavá, kojení je snadnější. A nechápu, opravdu nechápu, proč jsou kojící matky tak rozhořčeny tím, že jiná matka dává UM!!! Hlavně, že jsou dítka najedená a spokojená, ne????

kahinae
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivanka8485
16. srp 2013

já moc do diskuzí nepřispívám, ale tahle mne nadzvedla a tak jsem ji otevřela... Přijde mi naopak velmi psychicky tyranizující, jak všude propagují kojení a kojení a kojení a kojení a kojení...... Pro matku, která mléko nemá, je to po porodu ta nejtěžší a nehůř psychicky snesitelná věc, kterou kolem sebe vidí.... Já si naštěstí dokázala udržet selský rozum a nepodlehla tolik hormonům po porodu, ale můžu vám říct, že když za mnou přišla laktační poradkyně v den odjezdu z porodnice a řekla, ať se netrápím, že dnešní výživa je na vysoké úrovni a jde hlavně o štěstí matky i dítěte... ulevilo se mi a měla jsem i slzy na krajíčku... první člověk co přiznal, že kojení je taky trošku dědičné, když nekojila maminka, ani babička, asi ani já toho moc nenakojím. Mléko pak bylo, ale bradavky špatné a malý prostě nechtěl sát, vztekal se atd... nechci to rozpatlávat. Ale kdybych v televizi viděla v té době reklamu na kojení, tak tu televizi asi v té době rozflákám. Kdežto, když vidíte reklamu na UM, tak ti co kojíte, si můžete říct, jejda, ještě, že to nepotřebujeme, ještě že tolik neutratíme a být rády, že kojíte a ty co nemůžou kojit, jsou za to rády. PRotože já vůbec o UM nevěděla nic a počítala s tím, že přece budu kojit, proč ne.... nebylo tomu tak. Kdo kojit chce a může, kojit bude, bez propagací, protože finanční stránka je podle mne ta hlavní, která většinu matek u kojení drží do více jak roku. A jinak malý nestrádal, nemocný nebyl téměř vůbec, vše proběhlo bez problémů, mlíčko má rád dodnes, láskou taky neutrpěl, mazlili jsme se i tak... takže prosím Vás, běžte s takovým názorem do pr....

lucenek
16. srp 2013

bože můj kojeníXUm, očkováníX neočko, klascká stravaX bioXskleničky..a furt dokola....si dejte sraz na stadioně, zmlaťte se a bude klid.....už je to fakt mazec toto
Furt aby jedna skupina obhajovala svůj názor před druhou, druhá pranýřuje třetí....
Ať si každá mám děla a dává co chce ne? jestli chce paírovky tak at je kupuje, jestli chce prát látkovky at si pere, jestli chce UM tak ať si dává...etika neetika, co takové EQ milé uživatelky????
jak děcka na písečku..... 😝 😝 😝

dadaklada
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
seximamma
16. srp 2013

@kahinae a nezastaví to laktaci?

lucenek
16. srp 2013

@dadaklada anebo ty co nemohou, mají vpáčené bradavky..ne každým chybí cigáro, vínko..někomu třeba chybí mozek 😀

dadaklada
16. srp 2013

@lucenek ano nemají mozek proto nekojí.

marketajuppova
16. srp 2013

@ivanka8485 Dobře!

marketajuppova
16. srp 2013

@lucenek
@dadaklada
@seximamma Vy si jdete spamovat jinam!!!!

lucenek
16. srp 2013

@dadaklada nebo ho vykojily že?

ivanka8485
16. srp 2013

@dadaklada vy jste mne pobavila 🙂 No, ještě, že kojíte... 🙂 ... jinak bych snad řekla, že nemáte mozek vůbec :D Asi nevíte nic o vpáčených bradavkách... ani o tom, když mlíko prostě není.... A upřímně... je nechutné kojit 3,5 leté dítě... přijde mi, že tyto matky musí mít nějakou psychickou poruchu, přijde mi to už opravdu úchylné. Nezlobte se na mne...

dadaklada
16. srp 2013

@lucenek to jsou jen výmluvy, hormony, těhu demence, vykojený mozek atd. některé ženy by neměly mít děti,. když se nedokážou chovat.

zvalentova
16. srp 2013

Hurá, další debilní diskuse, hlavně že něco napíšu, internet snese všechno.

To se tady vážně najde ženská, která se rozhodne kojit/nekojit jen na základě reklamy na "sunar"? Trošku stádo slepic, ne?

lucenek
16. srp 2013

@dadaklada proboha pochopíáš že to někdy prostě nejde???Spoutu lék.diagnoz kdy to prostě nejde, to zas nevyslvětlím tobě že...no....ale co lidi jsou už takoví

lucenek
16. srp 2013

@marketajuppova spamuju???čím jako?