Škrob v pokračovacím mléku, nebo dávat bez škrobu?

kittyh
5. bře 2013

Mému chlapečkovi teď bylo šest měsíců. Chystám se přejít na pokračovací mléko Hipp Bio Combiotic 2. Mléko kupuju v Německu a mají tam teď nově dvojku i bez škrobu. Nevím, jestli mám malému dávat tento bez škrobu a nebo normální se škrobem. Nevíte někdo, jaký je v tom rozdíl a na co tam vlastně ten škrob je ( a nebo proč vlastně začali vyrabět ten bez;)?) Malý má občas bolení bříška a občas zácpu (švestková šťáva mu to docela dobře upravila).

manasa
3. dub 2013

@kittyh zdravím, taky kupujem v Německu, koupila jsem ještě nějakou jedničku, pár dvojek a i pár krabic bezškrobových jsem na zkoušku koupila.... Koukala jsem na složení, v jedničce ty škroby nejsou, protože jsou těžší na trávení a novorozenci by to asi nezvládli, ve dvojce jsou trošku větší dávky některých minerálů a vitamínů je tam škrob pro lepší zasycení, abysme nemusely dávat mlíko častěji, nebo větší dávky, než je těch 235ml.... Některé děti mají ale i v šesti měsících problém škroby strávit a ucpává je, proto dělají dvojku bez škrobů, která má ale víc těch vitamínů.... 🙂

kittyh
autor
3. dub 2013

@manasa ahoj, tak ja nakonec koupila ten bez skrobu. A zatim tuk tuk maly ho prijal dobre. Jen doufam, ze mi budou stacit krabice co mam, nez se tam dostanu na dalsi nakup. Pochybuju, ze v CR budeme tak "svetovy" a budou to tady jednou prodavat taky;)) Kupujeme v dm a tam maji vzdycky tak 4 krabice max. Jinak k ty nemecky jednicce, uz jsem to tady nekde v jine diskuzi psala, ta je se skrobem. Bez skrobu maji to mleko PRE. Ja omylem koupila tu jednicku a malymu nesedla, tak jsem to tady prodavala v bazarku. V Cechach je jednicka bez skrobu to jo... Jinak teda nedam na hipp mleko dopustit🙂

manasa
3. dub 2013

@kittyh no jooo...ted jsem koukla a ejhle stärke..... 😨 😀 Taky, jsou pro nás nej...i kaše a příkrmy. Dokonce máme nejradši i lžičku Hipp 😀 Kupovala jsem v Žitavě v obchoďáku Toom za 7,99 EUR. Teď o víkendu jsem byla zase na severu u našich a známá mi poradila že v Kauflandu už se kartou dá platit a tyhle dětský věci tam mají nejlevnější, tak jsem tam koupila celkem 11 krabic po 6,95 EUR....a kaše které u nás stojí 150,- jsem tam koupila za 3,36... 😉

kittyh
autor
3. dub 2013

@manasa jj taky tam kupuju vsechno - mleko, kase, sklenicky atd a taky vetsinou vsechno hipp. Obcas priberu i neco od babylove a alnaturu. Taky jezdime do zitavy, mame to 30 km, takze pohoda🙂 Tak ja se asi podivam i do toho Kaufu a udelam vetsi zasoby. My jezdime jednou do mesice, tak to vystaci, ale vetsinou to je jen tak tak🙂

manasa
3. dub 2013

@kittyh nojooo Liberec, tam jsem bydlela 5 let než jsem zdrhla do Prahy.....jinak jsem z Frýdlantu 😉 Když se přijíždí do Žitavy, tak světlná křižovatka doleva ještě před mostem a pak druhá světelná přes přejezd do Toomu a když Kaufland, tak přes řeku na světlech do prava a pořád po hlavní... 😉