Stolice při UM

lucik1506
14. lis 2018

Maminky, prosím o radu. Malá má 8 týdnu, je jen na umělém mlíčku a trápí nás stolička. Už to jsou 4 dny a kroutí se a tlačí jako blázen chudina, ale pořád nic. Vím, že u kojených dětí je to normální, ale u UM? Už jsem zkoušela pomoct, jak jsem mohla, ale bez "výsledku" - cvičení, fenyklový čajík, teploměr do zadečku, teplé obklady, kapičky, probiotika.. máte některá zkušenost u nekojených dětí? Prdíky odcházejí, jen se ne a ne vykakat.

nikoldarb
14. lis 2018

@lucik1506 Syn měl to samé ale doktorka nám doporučila probiotika Biopron Baby

lucik1506
autor
14. lis 2018

@nikoldarb ty jsme měli, ale pak jsme přešli na bioGaia a ty se mi zdají lepší. Probiotika dávám od narození, protože malá se narodila císařem ☹

makronka222
14. lis 2018

Co ma za mleko? Nechtelo by to zkusit jinou znacku? Pokud 4 dny chudera tlaci, tak co tu rektalni trubicku at to vylitne? A netrapi se

mmmartuska
14. lis 2018

naše dcera se bez rektální rourky nevyprázdnila asi do 4 měsíců, pak pomohlo jak se začala víc hýbat, příkrmy a taky nošení v nosítku. Měla jsem strach, že si na rourku zvykne, ale všechno je v pořádku.

lucik1506
autor
14. lis 2018

měli jsme sunar premium, po tom nemohla vůbec.. ani prdíky. Pak Hipp, to taky nebyla žádná sláva a teď máme Hami a po něm pěkně prdí, i jí chutná, ale zas nekaká..

kachna001
15. lis 2018

@lucik1506 po UM musí kakat maximálně jednou za dva dny, tohle je uz zácpa, chuderka se určitě hrozně trápí 😕 zkus rektalni rourku, musí se vykakat...

cuuza
15. lis 2018

Nosit hodně v klubíčku, hodně cvičit s nozickama, davat hodně na bříško a v tomto případě bych už také použila rourku.

katkatomaskova
15. lis 2018

@lucik1506 Já to mám u malé naopak... Začínala na Hami, a když začala jíst dávky okolo 100ml, bylo to na ni moc těžké, a začala mít dřinu s vyprázdněním. Tak jsem ji převedla na Sunar Premium a ten je za nás TOP... 🙂 Když měla problém, pomohla jsem jí rourkou. Nebojte, na to dítě nenaučíte ;) A ulevíte. Podávejte fenyklový čaj (pro děti od 1. týdne života, koupíte v lékárně - doporučuji sáčkovaný, ne granulovaný od Sunárku, jsou v něm zbytečné cukry), pomůže na bolení bříška, na prdy, a jsou to další tekutiny k UM, které taky usnadní vyprazdňování. Je to stejné, jako kdybyste vy normálně jedla, a málo k tomu pila. Taky si zařídíte zácpu.

divined
15. lis 2018

Změnila bych mléko za nějaké lépe stravitelné - pro spokojená bříška, comfort...v lékárně poradí 🙂

lucik1506
autor
15. lis 2018

Dekuji vsem za prispevky.. nicmene jsem to dnes uz nevydrzela a sla k doktorce. (Nejlepsim lekem se ukazalo slovo - lekar 😄😄, mala se samozrejme vykakala, jenom jsem ji oblekla k odchodu). Ale sli jsme. A rada.. pokud miminko v noci nekrici bolesti a nema tvrde brisko, nestresovat. Meneni mlicek taky neni dobre pro brisko, ale mozno vyzkouset jeste jine. Doporucila lactulosu a ja pro jistotu prikoupila i tu rourku. Davat probiotika. Dalsi tekutiny k UM nejsou potreba pokud cura jak ma. A pokud davam fenyklivy cajik, tak jen po lzickach a jako lek, ne jako pitny rezim. Nicmene mam zase to nejspokojenejsi miminko a uvidime jak pomuze sirupek.

katkatomaskova
15. lis 2018

@lucik1506 Co se podávání čaje týče, jsou pediatři rozdělení na dva tábory - ano a ne ;) Mě v porodnici říkali, že není problém, moje pediatra to haní. Takže asi tak 🙂 Vidím to na ní. Když vypije míň čaje, je to znát i na té stolici, i na prdech, začne i trpět na bříško. Tohle mi prostě nikdo nevymluví, u nás to funguje skvěle 🙂 Stejně, jako mi nikdo nevymluví, že dítě na UM nepotřebuje tekutiny. Vždyť kojené děti si vytáhnou nejdřív přední mlíko, které je řídké, a je na žízeň, a až pak to zadní, hutné, které je na hlad. Ale hádejte se s nimi 🙂 Já vím svoje 🙂

kittyy17
15. lis 2018

@lucik1506 mého syna takhle zacpaly kapky Biogaia. Po vysazení začal zase kakat dvakrát až třikrát denně.

lucik1506
autor
15. lis 2018

No jo no.. co dítě, to unikát 🙂🙂🙂 @kittyy17 já třeba zase na bioGaia nedám dopustit. Od té doby, co je dáváme na noc, spinká krásně klidně a občas slyším v kolíbce i prdíky 😉 .
@katkatomaskova ty debaty o pitném režimu při umělém mlíčku znám všechny 😅 , stejně jako ty o existenci předního a zadního mlíka. A je asi těžké posoudit, kdo má pravdu.. spíš je to o každém mimču.

katkatomaskova
16. lis 2018

@lucik1506 Přesně. Když byly ty brutální parna (přelom července a srpna), malá byla na světě teprve pár dní... My sami dospělí jsme se potili jako koně, člověk vypil 6 litrů vody... A nikdo mi nevymluví, že ten prcek nemá taky žízeň. Mlíko je na hlad, ne na žízeň... Když jsem začala dávat ten čaj, ustaly pláče 🙂 Protože jsem do ní přestala lít jen mlíko, kterým jsem ji přecpávala, ona následně blindila z přejedení, a stejně pořád plakala. Měla prostě žízeň... To, že jí to pomohlo na bříško a prdy byl super bonus 🙂