Sunar complex. Nechápu dávkování

andy001
21. led 2010

ahoj holky, prosím Vás můžete mi poradit ohledně Sunaru complex od 12m.?
Nechápu to dávkování je tam tabulka a je tam psáno: 3 odměrky 90ml vody a množství obnoveného mléka v ml 165
My jsme byly na Sunaru original dávali jsme 6 odměrek a 180 voda měl toho cca 200 ml,
a u toho banánového complex když bych měla dát 6 odměrek a 180 vody tak tam je psané
to množství toho mlíka dokonce 330 ml zdá se mi to divné 🙄 😖

andy001
autor
21. led 2010

a je to psané i u čokoládového fakt to nechápu 😖

moda08
21. led 2010

Ahoj andy,
já dávám taky sunar,ale pořád dávám Sunar original od 10M a zatím to asi měnit nebudu nebo myslíš že by se mělo? Ten dávám večer 140ml vody a 5 odměrek a ráno dávám Sunar banánový 180ml vody a 6 odměrek a má toho tak 200ml. To dávkování jak píšeš je teda fakt divný, přece to nemůže dát 330ml????
Možná jukni na ty jejich www stránky třeba tam něco bude.

tytyta
21. led 2010

Taky dávám sunar a koukala jsem na to taky divně. Ale neřešim to 🙂

andy001
autor
21. led 2010

Holky no já nevím ach joooo... dneska sem mu dala ten complex a ublinkával tak já nevím zda je přepitý nebo mu to nesedí... Taky mám i ten čokoládový a tam to je podobné 🙄
Kdo se v tom ma jako vyznat???

moda: a ta poslední třetí dávka je psaná 8 odměrek + 240 voda a množství obnoveného mléka 660 ml 🙄
co je toto za kravina???

tytyta a ty dáváš kolik.. no já jen aby ho břicho nebolelo 😖 😠

andy001
autor
21. led 2010

jo a ten complex právě lépe zasytí, mudr říkala že je dobrý 😉

andy001
autor
21. led 2010

a koukala sem tam a nenašla jsem 😒

hary
21. led 2010

Andy, vidíš, ani mě nenapadlo studovat dávkování, když jen změnily krabici. Každopádně jsem dávkovala jako obvykle a ok, žádné bolení, nic. U dávkování nejspíš zůstanu 😀 a nebo si zavolej, je tam po straně té krabice myslím si Sunarová linka 😎 , tak se tam přeptej 😉

sylvka
21. led 2010

andy,my ho taky používáme a 330 je tam psané kvůli tak nenažraným dětem,jako je to naše které pije v noci tři flašky 😉

tytyta
21. led 2010

Já dávám 150 ml vody. A žádný potíže nemáme. A nejde mi do hlavy jak by z 240 vody mohlo být 660ml mlíka,takže to neřešim, protože mi to přijde jako blbost 🙂 A nebo to jsou nějaký jejich záhadný počty.

andy001
autor
21. led 2010

sylvka: ty jo 3 flašky??? otesáááánek 😅

já dávám 180 teda dala sem a 6 odměrek toho,, tak tedy asi u toho zůstanu když vy taky 😀

tytyta: já to taky nepochopila, jakože jak se může z takové trošky stát tolik toho mlíka,

ještě jsem uvažovala
že to tak jakoby zasytí??????? jakože je to do téhle porce tak sytééé??? 🙄

fleer
21. led 2010

Ahoj holky, taky jsem z toho sunaru zmatená, dávkuju ho teda pořád stejně. Akorát jsem si všimla, že ten Sunar complex od 12 měsíců má jinou barvu uplně bílou a nedělá takovou pěnu, jako Sunar complex premium ten měl prášek uplně žlutý, dělal větší pěnu a zdálo se mi to mléko i hustší. Včera jsem poprvé načala ten nový complex, a malý se mně v noci vzbudil už v 23hod. a trochu si ublinknul, to se nám ještě nikdy nestalo, tak nevím asi to bylo tím sunarem nebo mu nesedlo jídlo během dne, tak uvídíme dneska v noci.
A ještě, když jsem byla nakupovat o víkendu, tak jsem koukala na Sunar original, že změnil hmotnost z 800g na 600g a cena zůstala stejná. Třeba už to mají takhle dýl, ale když jsem ho naposled kupovala někdy v prosinci, tak měl těch 800g.

andy001
autor
21. led 2010

fleer ahojky já mám no ted jsem koukala Sunar complex(12m) obyč. pak ten banánovy je complex (12m)
ale ten čokoládový je complex premium... hmmm tak v tom je jako jaký ten rozdíl??? čokoládový mu
chci dát až doberem ten banán... no mě ho taky práve ublil no a několikrát sem zvědavá na zítra
malý ma Sunar jen ráno, přes den mi spí celou noc...

soanpe
21. led 2010

a není to myšlený tak, že těch 660ml má dát dítě jako denní dávku? ne jednorázovou,ale za celej den?
jinak já kupuju sunary už skoro rok a zhruba v únoru udělali 600g balení

fleer
21. led 2010

Ahoj Andy, jsem koukala po netu na sunary a jen přejmenovali Sunar complex premium na Sunar complex a zmenili barvu na krabici. Jen jsem zmatená, že ten Sunar complex má bílou barvu, ten předtím měl žlutou i manžel si toho všimnul, že mléko má jinou barvu. Já si to sušené mléko z pytlíku přesypávám do obalu od Nutrilonu, aby se mně to líp dávkovalo, tak už při tom jsem si všimla, že ten prášek vypadá jinak. Se už v tom nebudu šťourat, lumpové něco změnily a u Originalu množství, aby ušetřily a ceny nechali stejný.

kinsen
21. led 2010

Ahoj holky, já malému dávám dvakrát denně cca 27O ml obnoveného mléka, vody asi 250ml a je to osm odměrek. To dávkování neřeším

andy001
autor
22. led 2010

ahojky, kinsen tolik vypije? jedlík 😉

dneska jsem dala 180 vody a 5 odměrek a neublil nic, zítra zkusím těch 6 ... ptala sem se známé na to dávkováni a taky nechápe, ale myslí si spíš že ho to tak asi do těch 330 ml nasytí, hm tak nevím 🙄

fleer: jojo změnili to celé jako.. 🙄

smajlik
24. led 2010

holky kdy jste dětem dávaly ten sunar čokoládový? Píšou od 12. měsíce , tak mě jen zajímá váš názor

andy001
autor
25. led 2010

smajlik: ahojky já ho dám ted behem týdne 😉
Známá dala ten čokoládový už ukon.11 měsíc 😉

smajlik
25. led 2010

andy001: díky

akorát u nás není kakaový moc k dostání, koukala jsem na stránky sunaru a přestávají ho zřejmě vyrábět

pipet
28. led 2010

No tak důležité je podle mě dávkování - 1 odměrka na 30ml vody. Že blbě spočítali, kolik mlíka z toho nakonec bude je jedno... (Jasně, že by to být nemělo!!!)
Já dávám 210ml vody a 7odměrek.

andy001
autor
28. led 2010

pipet: diky 😉 no m to přišlo divné 🙄

lafli
10. únor 2010

😉 Ahojky holky.Také dávám sunárek. Dcerce bude v březnu rok,a sunar dávám nyní už jen před spaním a v noci,když se malá zbudí.dávám 210ml a 7 odměrek, nebo 180ml a 6 odměrek. Přesně jak už jsme tady četla já se řídím toho,že dávám na 30ml vody 1 odměrku. a na dávkování na krabici jsem koukala jen ze začátku.Jinak od 6 měsíce jsem začala dávat sunar od ukončeného 6měsíce,nyní dávám od ukončeného 10měsíce,a zachviličku přejedu na 12. Vyzkoušela jsem i banán,od 6měsíce,kupovala jsme ho pravidelně až Alence přestal chutnat.Akorád jsem nepochopila to,že na některých krabicích je napsáno,komplex,originál,premium...Je v tom nějaký rozdíl? nebo jak to vnímáte vy? 😒 já to nějak nechápu. 😀 😀

delfina2209
17. únor 2014

Ahoj holky, tak já se u dávkování řídím 1 odměrka na 30ml. My pijeme 180ml takže dávám 6 odměrek a máme tam tak 210ml po smíchání. Nikdy jsme neřešili kolik tam bude po smíchání. 🙂

michaelka1234
7. kvě 2014

Zdravím můžu se zeptat taky na ten sunar??Malej ještě toho tolik nevypije a když chci třeba jen 160ml Um tak kolik vody a odměrek?jako chápu -na 30ml 1odměrka ale já jsem asi blbá ale prostě to nedokážu spočítat...díky...

ffiinnkkaa
7. kvě 2014

@michaelka1234 3 odměrky na 150 ml vody 😉

pusolamy
7. kvě 2014

@michaelka1234 : 150ml - 5 odměrek

jija
7. kvě 2014

@michaelka1234 30 ml - 1 odmerka/ 60 ml - 2 odmerky/ 90 ml - 3 odmerky / 120 ml - 4 odmerky/ 150 ml - 5 odmerek🙂

mmlenka
9. kvě 2014

@michaelka1234 Jak píšou holky, dej 150ml a 5 odměrek. Bude z toho cca 165ml mléka. Ostatní poměry máš tady:
90ml vody + 3 odměrky = 100ml mléka
120ml vody + 4 odměrky = 135ml mléka
150ml vody + 5 odměrek = 165ml mléka
180ml vody + 6 odměrek = 200ml mléka
210ml vody + 7 odměrek = 233ml mléka

michaelka1234
9. kvě 2014

@mmlenka děkuju moc!!!! 🙂 moc mi to pomohlo.-)

mecoun
28. črc 2014

Maminky a myslíte, že když dám někdy toho Sunaru víc než je podle předpisu, že to nějak "uškodí"? Moje holčička pije v roce UM už jen k ránu když se probudí, a tak, abych do ní dostala co nejvíce výživy dávám i o půl odměrky víc než je psáno v návodu, ale to by snad kromě toho, že je mlíčko hutnější nemělo vadit, že?