Syn pije málo umělého mléka, co s tím?

michaelka1234
12. srp 2014

Dobrý den maminky poraďte prosím...Syn začal hrozně málo pít UM...pil vždy tak 180ml 2x denně a k tomu nějaká ta kaše ale teď mi nevypije po celé noci ani 120ml,jogurt sní ale taky žádná sláva,odpo. si jen tak UM cucne....ani 100ml nedá a večer má kaši tak 190ml to sní v pohodě ale pořád je té mléčné dávky málo...bude 9 měsíců...jinak jí všechno normálně ale to mlíko mě trochu štve...nevíte někdo co s tím nebo proč najednou nechce???

abalajda
12. srp 2014

Dcera měla taky menší výkyvy v jídle,má je vlastně čas od času do teď... Třeba mě některé maminky budou kamenovat,ale občas jsem v téhle chvíli ve věku vašeho syna dala dceři malého Pribinacka a koupila jiné mlíko,fialový Sunar nebo banánové Hami obvykle slavilo větší úspěch,myslím,že i děti maji občas rádi změnu chutě jídla. Na noc jsem dělala i krupicovou kaši,stačilo krupicku namočit na cca 10-15 minut do trochu vody,aby nabobtnala a byla lépe stravitelna a pak dokola Sunar a vařila jako klasickou krupicku. Bez cukru a kakaa samozřejmě... Zkuste,nikomu to nenutim,u nás to fungovalo a doktorka mi taky nevynadala...🙂

lv
12. srp 2014

Nerostou mu zoubky? Každopádně i tak to stačí, vápník a bílkoviny už ma z bezne stravy..

katyxq
12. srp 2014

Co s tím - nic, dávat pestrou stravu, však buď ráda, že jí normální jídlo místo UM 😉 - https://www.modrykonik.cz/umele-mleko a https://www.modrykonik.cz/vapnik

lenkazdenek
13. srp 2014

S tím asi nic neuděláš,já to teď řešila s dr,protože mladší dcerika už um taky nechce ...přitom kaši zdlábne,zkusily jsme už i přidat do zeleninky a výsledek byl,´že jídlo odmítla-podle dr to nemá cenu řešit,beztak to do ní trychtýřem rvát nebudu,zkusily jsme už i chutnější mlíko,ale i tak,vypije max. 300ml za celý den + večer 190 kaše 😒

pavlusa01
15. srp 2014

Jestli pak v tom nebudou zoubky,malá to měla jeden čas také,a myslím,že to bylo zoubky.Trvalo to tak deset dní,tak jsem do ní více nenutila a ona se pak sama srovnala...Ale také záleží,jestli by Um mléko malému nepřestalo chutnat a nechtělo by to změnu.Já dávám sunar complex a stále mi ho pije,a zase jí moc chutná... 🙂