Týdenní holčička pije víc UM, než je na přebalu

helenz
8. říj 2016

Zdravím maminky, chtěla bych se poradit ohledně krmení UM a dávkování. Mám holčičku, které byl ve čtvrtek týden. Bohužel jsme od porodnice plně na UM, zatím jsem se nerozkojila, ačkoliv se snažím malou pravidelně přikladát, zkouším odsávat... Už z porodnice šla na HIPPu. Krmila jsem jí 70 ml, ale je to tak dva dny, co jsem si všimla, že mi malá po jídle už nechce spát a pláče, nebo nevydrží už spát celé tři hodiny mezi krmením (v noci 4 až 5 hodin). Dnes v noci opět po krmení plakala. Kamarádka mi poradila ať jí zvýším dávku na 90 ml a malá ať si vypije, co vypije, zbytek vylít. Malá ale vypije celých 90ml. Pak je ale klidná a krásně usne. Mám však obavy, jestli jí nepřekrmuju… Dle přebalu na Hippu je dávka 90ml pro miminka 3. až 4. týdny, na druhou stranu všude píšou krmit podle individuálních potřeb. Je to moje první dítko, tak jsem hrozně nejistá a nechci něco pokazit. V pondělí jdeme k dětské lékařce, tam se určitě zeptám, ale do pondělí daleko 😀

lajla
8. říj 2016

@helenz buď si vyberete...dáte min a bude plakat hlady...nebo trochu přidáte a budete mít spokojené dítě😉 sama vidíte že ten hlad má...nepije dvojnásobné dávky, buďte ráda,ze jste zjistila proč pláče a nějaký ml navíc vůbec nereste..

helenz
autor
8. říj 2016

@lajla
děkuji za reakci 🙂 zůstaneme na těch 90 ml... Já tedy předpokládám, že pláče hlady, když plakala hned po jídle a když už usnula, tak se brzy zase vzbudila a plakala 🙂

kekulice
8. říj 2016

Moc bych to neřešila, pokud je spokojená a neblinká, tak je to v pohodě. Jinak mě taky nechtěla nastartovat laktace a spravila to laktační poradkyně a bylinkové ka0ky z pískavice řecké seno.

broucziyk
8. říj 2016

Tenhle boj jsem prozivala taky. Mam dvojcata - jeden si rekne dost alw druhy vypije jakoukolu davku snad . Hlidam to podle krabice ale mam vyzkouseno ze pokazde nepiji stejne napr 2x za sebou vypije 100ml ale treti krmeni staci malo napr sotva padesat. Takze hlidam spus celkovou denni davku. Zalezi kolikrat denne krmite.

astyna
8. říj 2016

Ono to dávkování je jen orientační - já jsem teda dle návodu vždy jela, ale dítě si vždy vypije kolik chce.... Když tak ještě třeba půl dávky dodělat 🙂

kaja2016
8. říj 2016

@helenz nene, to je v pohode. Davej ji vetsi davku, jestli ti vypije tech 90ml presne, tak bych davala jeste vic. Jako druha vec je zkouset kojit, s tim neporadim, mam dceru taky od narozeni - vicemene - na UM. Kdyztak napis soukromouv zpravu, kdyz budes chtit poradit. Casem muze prijit vic problemu, prdiky, moc tuha, moc ridka, zelena stolice, ublinkavani atd🙂 Nebo je tu skupinka - UM! 🙂 Drzim palce!

kaja2016
8. říj 2016

@helenz proste k tomu pristupuj, jako bys ji davala prso, to taky neprestane tect, jen proto, ze novorozenec ma vypit urcite mnozstvi. Obecne se ma davat do lahvicky vic nez miminko potrebuje, aby si mohla sama prestat, az bude chtit. Jako leze to do penez, ale moje dcera je teda pak spokojenejsi, nez kdyz davka proste dojde

msimankova
8. říj 2016

Mne se osvedcilo prestat koukat na krabici a dat na sebe, takze kdyz vypada 90 v poradku, bude to tak 🙂

helenz
autor
8. říj 2016

Děkuji všem za reakce 🙂 Dávám nadále 90ml a večer mi poprvé vypila jen 70 ml, pak už nechtěla, moc jsem tomu nevěřila, že si vypije jen kolik chce 😀
@kaja2016 Myslím, že nabídky využiju a až si nebudu vědět rady, tak napíšu 🙂 Z porodnice jsem se moc těšila domů a najednou ale zjišťuju, jak jsem nejistá bez zdravotnickýho personálu za zadkem, který mohl kdykoliv poradit. Prdíky už jsme taky řešily ☹ Začala jsem dávat každé ráno kapičky BioGaia, tak uvidíme.

veraga
9. říj 2016

Přesně tak - nekoukej na krabici. On je ten Hipp navíc rychle stravitelný. Moje malá (téměř od narození na Hippu) mi odjakživa pila daleko víc, než je doporučená dávka. Kdybych měla dbát dávkování na piksle, řve mi 24h nonstop. Dávej, kolik si řekne a neřeš to. 🙂

kaja2016
9. říj 2016

@helenz jo ja taky byla bezradna, ale porad lepsi beu nekterych sestricek🙂 tu biogaiu davam taky od zacatku, na prdiky nepomohlo, ale urcite je to pro dceru dobry i jinak🙂 jinak moje zase pije o pulku min, nez dle krabice a taky v pohode.

petma112
9. říj 2016

Neřeš to, dej o jednu-dvě odměrky víc.. Když bude chtít, vypije, když nevypije, vylij to.. Taky jsem z toho byla vyjukaná, ale není se čeho bát.. Přibíral naprosto normálně..

helenz
autor
9. říj 2016

Díky holky, uklidnily jste mě. 🙂 Poslední tři dny je malá evidentně spokojenější. Nechci to zakřiknout, ale v noci mi krásně spí. Po propuštění z porodnice mi řvala skoro deset hodin v kuse a já vůbec nevěděla, co se děje. Kdyžpak přestala, tak jsem zase řvala já 😀 Zítra jdeme k dětské lékařce, tak jsem zvědavá, kolik bude od propuštění z porodnice vážit.

veverka78
16. říj 2016

Máme taky Hipp a po hodině mi řve hlady. Jsou mu 2měsíce a má 100ml po 2hodinách. 😉 Bohužel náš pán jí dokud v té láhvi něco je a jestli je tam 90 nebo 120 je mu jedno. 😎 Stejně řve po hodině a ublinkává po jakémkoliv množství. Zkusila jsem po poradě s doktorem změnit mlíko-na Sunar- ale bylo to stejný. Připadá mi, že je ten Hipp nějak málo sytý. Malá měla Bebu a stačilo jí míň. Ale každý prcek je jiný. Jinak prdí, kaká, čurá a přibírá ukázkově. 😀 Akorát je zajímavý, že když usne, tak mu to stačí klidně i 3-4hodiny. Ale jak neusne-po hodině řev. 😝 Asi nuda. 😀

helenz
autor
16. říj 2016

Tak my máme dneska 2 týdny a tři dny a stále dávám 90 ml, občas vypila jen 70, ale poslední dva dny vypije 90 ml jako nic a mám pocit, že už je jí to zase málo. Ublinkává jenom vyjímečně, většinou když se nám nepodaří odříhnout. Tak si myslím, že jí Hipp celkem sednul a radši jí to měnit nebudu. Dneska od rána skoro vůbec nespala, když usnula tak max. na hodinu a pak už zase řvala. Doktorka mi řekla, že 90 je ok, ale že na víc by zatím nešla. Tak nevím, mě přijde, že malá má hlad, ale nechci jí překrmovat. 😒

somalicats
16. říj 2016

Úplně v klidu, některé děti jsou prostě hladovější... Taky mám hladovce, všechny tři hned od začátku pily víc, než je v tabulkách... Sedlo si to u všech okolo toho 4. měsíce, to už jely "dle norem". Vždycky jsem dávala a u nejmladší dávám tolik, abych měla jistotu, že to bude stačit a nehledím na tabulky. S příkrmy potom ty dávky půjdou zase dolů.

helenz
autor
16. říj 2016

Asi jí zkusím udělat víc a uvidím, co vypije. Jen se bojím, že to vypije zase všechno 😀 Mě opravdu přijde hladová. Protože brečí hodně brzy po jídle (ne-li hned) a chce si cucat rucičky. Bříško si myslím, že jí nebolí.

veverka78
17. říj 2016

@helenz to jsem ráda, že to moje dítě není jediný takhle hladový 😀 Přesně takhle se chová ten náš hladovec. A jestli mu dám víc nebo ne-vždycky vše vypije až do dna 😀 Tak holt máme doma veselo a rušno-pokud neusne-což moc nedělá 😀 😕

helenz
autor
17. říj 2016

@veverka78 Tak jsem jí udělala víc a samozřejmě to vypila všechno 😀 A konečně v noci spala 4 hodiny v kuse, takže i já jsem mohla spát 😀 Máme to stejné, jakmile neusne po krmení, tak je řev až do dalšího krmení a pak někdy ještě do dalšího... Trochu nám pomáhá dudlík, že jí to na chvíli zklidní, než ho vyplivne 😀

makyval44
17. říj 2016

@helenz a co zkusit nějaké jiné mlíčko? Dceru nejvíc zasytí kojenecké mléko od Hami, je ji rok tak dáváme 6+ a k tomu kojím, ale mají tuším i počáteční mléko 0+ pro citlivé bříško za super cenu a hodně ženských si to chválí, že opravdu zasytí. Dcera je s nim spokojená, chutná jí a spí po něm i 6h v kuse. 🙂

veverka78
17. říj 2016

@helenz joooo dudlík na 2vteřiny a pak jde ven, protože z něj nic neteče 😀 Malý naštěstí v noci spí, usíná tak v 8hod a vstává v rozpětí od 2 do 4hod a pak od půl 6 do 7hod. No ale přes den toho naspí minimálně a je řev, jídlo, ublinknutí, chvíle usmívání a hraní a pak řev, že už chce další jídlo. Já budu zkoušet ještě Bebu a uvidím, jestli to bude lepší. No a jinak budu trpět dokud nebudou příkrmy, kaše atd. 😀

broucziyk
17. říj 2016

@veverka78 hele náš Adam spí stejně jako tvoje dítko, baští co tři hodiny dávám 120ml plus 20ml vody abych ho nepřecpávala tím práškem aby tolik nekynul ...ale jinak stačí mu to na ty tři hodiny ale stejně řve , ale je to spíš tím že se nudí, nerad leží na zádech a nejraději by seděl jen na rukách - nenosím, povolila jsem držet v sedě :D teď mu ale budu trochu prášku zas přidávat, zatím jí 7x denně, ale budeme se snažit dát větší porce ale jen 6x denně...a dáváme bebu comfort

veverka78
17. říj 2016

@broucziyk to je fakt skoro to samý 😀 Akorát Filip jí po 2hod 100ml 🙂 Taky mi příjde, že se nudí a v náruči by toho přes den naspal 😀 to má ovšem blbý, protože já taky musím doma něco udělat a k tomu mám ještě 6ti letou dceru.

lajla
17. říj 2016

@veverka78 co takhle nositko,satek? Velký pomocník.. dítě nebude plakát a vy můžete pracovat a dělat co potřebujete

veverka78
17. říj 2016

@lajla ani slyšet o tom nechtěl 😀 zkusila jsem-bože, to byl řev!

lajla
17. říj 2016

@veverka78 jj to je pochopitelné...ono to tak že začátku bývá...po chvilkách pomalu jak má dítě dobrou náladu...však uvidíte, ale je to veliký pomocnik

helenz
autor
17. říj 2016

@lajla
tak to my jsme ještě nezkoušeli, ani nic takového nemám doma, pořád jsem nad koupí rozmýšlela... Naše pediatrička mi to moc nedoporučovala, že jí pak budu muset nosit pořád a nevydrží mi sama v postýlce.

lajla
17. říj 2016

@helenz to je blbost... já nosila všechny, když bylo nutno...a žádnou újmu z toho opravdu nemají, určitě lepší u mámy než plakát někde v koutě, i na uspavani.super...dostupné se ten interval zkracuje,jak začne lozit atd... každé dítě do té postýlky doroste jednou dřív druhé později..je fakt že od pediatra bych to nečekala...i když...slyšela jsem už větší hlody,aspon od té své
Jasný jsou děti které neusnou jinak,nebo jen v autě, či kočárku...ale za ten klid to stojí aspoň mi ano...a postupně se to odbourá

helenz
autor
23. říj 2016

@lajla
tak moje doktorka mi radí ve všem opak oproti radám, co mi dávají kamarádky a známé... Dávala jsem malé espumisan, to mi řekla ať nedělám, jen opravdu vyjímečně, nemám malou pevně zavinovat, ale nechat volně. Prý mám koupat každý den (v porodnici říkali, že stačí obden i méně). Zatím jí nemám dávat víc jak 90 ml, protože přibírá krásně (za 10 dní 400g) a prý bych jí zbytečně roztáhla žaludek a taky by jí bolelo bříško. Max. prý každý týden přidat 10 ml, ale to pak nevím, jak mám dávkovat, když na 30 ml je jedna odměrka...pak bude mít mlíko víc naředěné...
Teď máme tři týdny a tři dny a poslední týden je peklo. Malá mi nechce moc spát. Přes den mi usne tak na hodinu a půl a pak se budí. Ale ani v noci to není žádná sláva, max. dvě tři hodiny v kuse a to jí většinu hodinu uspávám. A navíc kolikrát i ze spaní se hrozně škube, někdy i pobrekává... Už si nevím rady. 😢

lajla
23. říj 2016

@helenz kolem dvou tří týdnů veku začínají prdiky...bohužel na um je většinou hur, mlicko nemůžete ovlivnit
Jak Kaká? Espumisan v těle nezůstává, nevím proč dr nedovolí a proč jste ji poslechla, dávala bych dál pokud jste viděla efekt a přidala probiotika
My nemohli bez pevného úvazu existovat, a věřím že spousta jiných maminek taktéž...takže zkuste, momentálně přibírá krásně, spíš víc...ale určitě nic neměnit, každopádně u UM by se měly dodržovat intervaly jídel, jinak bříško může hodně bolet
Určitě znáte polohy jak nosit...třeba tygrik? Odbrkavat je nutnost, bříško nahřívat, pecky z DM jsou super, poloha v autosedačce pecičky a zabalit, pustit lehce fen nebo vysavač...mimca se pak soustředí na ten zvuk, vyprdi a vykakaji se
Hodně nám vysavač pomáhal i.pres noc😉