Ukončení kojení - jak na to?

verionka
20. zář 2018

Ahoj všem. V nejbližší době bych ráda přestala kojit, synovi je rok a půl a stále v noci dost špatně spí, i já už jsem z toho vyčerpaná a má to ještě pár dalších důvodů, ale to vlastně není tak důležité. Spíše mě zajímá, jak na to. Kojim uz jen pres noc, vyjimecne pres den, kdyz ho tak potrebuju uspat doma, jinak spi v kocarku. Kdyz mu vecer odmitnu prso dát, tak samozřejmě pláče, nevím, jestli to nahrazovat flaškou s mlíkem (které přes den pije, ale když má k dispozici i prso, tak odmítá, takže si flašku možná stejně nevezme) nebo jestli ho uspávat třeba jen mazlenim, povidanim...? Co vám zabralo nebo co byste mi doporučily? 😉

ivis_b
20. zář 2018

Zkus večer zmizet a ať malého uspí tatínek, v noci ať k němu vstává také on. Flašku může zkusit, pokud to pomůže, ale jinak rok a půl staré dítě bych na UM nezvykala, je to zbytečné. Držím palce, syn se taky v noci hodně budil a doufala jsem, že po ukončení kojení se to zlepší, ale bohužel je to pořád stejný. Jsou mu dva roky a měsíc a pořád tak 2x-5x vstávám :-/

verionka
autor
20. zář 2018

@ivis_b Děkuju za odpověď. S tatínkem nevím, jestli to vyjde. Je k tomu sice částečně svolný, ale pres den je 10 - 11 hodin v praci, pracuje fyzicky a ještě i o víkendech, tak bych radši, kdyby se vyspal...uspat možná, ale v noci asi nevstane 😐. Můžu se zeptat, jak tedy uspavas nyní, když se v noci vzbudí? Bojím se, abych s ním pak pětkrát za noc nebyla hodinu vzhůru a nevěděla, jak ho utisit... 😐😁

suromana
20. zář 2018

Moc neporadím, my to měli celkem v klidu. Taky jsem přestala s kojením v roce a půl, musela jsem na operaci, tak nebylo na výběr. Syna už jsem v té době kojila jen dvakrát, večer před spaním a ráno, v noci už se na kojení nebudil. Celkem jsem se toho bála, syn byl od začátku velký prsomil, ale bylo to v pohodě, žádné scény, večer jsem si k němu lehla, hladila ho, držela za ruku, dokud neusnul, a v pohodě, většinou spal až do rána, ale ze začátku usínání trvalo i hodinu, než si zvykl, sice neplakal, ale asi chudák nevěděl, jak má usnout. Flašku bych mu už rozhodně nedávala, pak budeš akorát za rok řešit zkažené zuby a způsob, jak jí odnaučit.

radkahradec
20. zář 2018

Ukoncovala jsem ze dne na den ve 22 mesicich, manzel odjel s dcerou na pet dni na chalupu, abych u toho nebyla a nedozadovala se kojeni. Byla velky prsomil ve dne v noci. Kupodivu hned pochopila,ze tam nejsem a spala celou noc. Akorát nekolik tydnu odmitala bez prsa spat v posteli, takze spala v kocarku a pokud se v noci vzbudila,tak jsme museli chvili podrncat kocarem. Sama od sebe pak zas zacala chtit do postele, spi teda s nama,zatim presun do jeji postele se nepodaril. Vzbudi se obcas jednou za noc,ze chce napit,mam připravenou lahev s vodou,napije se a spi dal.

ivis_b
20. zář 2018

@verionka no já když končila s kojením, tak měl ještě na spaní dudlík. Teď když už ho nemá, tak si lehnu k němu (asi na 22m dostal velkou postel), někdy mu zpívám (on na spaní vyžaduje Černé oči😀). Když měl malou postýlku, tak to bylo těžký, chovala jsem ho a když klimbnul, tak jsem ho položila zpátky do postele. Když to nešlo, tak jsem ho holt šupla k nám.

ivuska1986
29. zář 2018

@verionka ahojky, nase mala usinala tez u prsa, obcas delala blbiny, tak jsem ji prso sebrala a hladila po brisku a zadech az usnula. Po odstavu usina do peti minut tim samym zpusobem. Treti moc spala celou od osmi do osmi 😇🙃 vstavala i 15x za noc, kojeni jsem vzdala v roce. Jiz skoro tyden spinka celou noc a ja od peti cumim a v noci se stale budim - uz jsem zapomněla, jaké to je spat😂