UM a čajíčkování. Dáváte oboje?

elzik
7. pro 2009

Maminky, které nekojíte a máte děti na UM, prosím Vás, dáváte jim čajíček? Pokud ano, tak kolik ho asi tak vypijí? Dcerka se mi bez čajíčku nevykadí. Slyším na toto téma různé názory odborníků, tak by mne zajímal názor maminek. Moc děkuji.

rimmel
7. pro 2009

ja by som absolutne nedavala cajik..maminky ti hadam nieco poradia co sa tyka toho kakania 😉

rioko
7. pro 2009

elzik můžeš zkusit trošku feniklového,ale počítej že ho vypije trošku, můžeš zkusit i po lžičkách, já jsem to tak dělala když byl Vojtíšek úplně malinky

janulla84
7. pro 2009

Ja davala od 3 tydne feniklovy caj,jelikoz Emi mela porad hlad a chtela jist a jist a dr.stanovil pouze urcitoiu davku mlka na den tak jse ji ''dolivala''cajem a vypili jsme tak 100ml za den nekdy i vice,ale to bylo leto.A do ted jej pijeme a cca 150ml/den.Ted pridavam i stavicky a po tech kadikujem mnohem lepe 😀

soanpe
8. pro 2009

já bych v první řadě změnila UM 😉 2 měsíce jsem malou trápila Nutrilonem. Měla chuděra zácpy ave 3m jsem přešla na Sunar a kaká do dneška 2x denně 😎
čaj jsem začala dávat až v létě,kdy malé bylo 7-8m

jajina.c
8. pro 2009

Ahojky maminy, já jsem čajík dávala už v jednom měsíci. Při porodu jsem měla velkou chřipku a mlíčko se mi nerozjelo ani v porodnici a ani doma, takže malý byl na UM. Měli jsme Nutrilon, klasika - naučený z porodnice, ale měli jsme s ním problém, malý byl hrozně ubrečený, změnila jsem jídlo na Bebu a jsme spokojení oba. Čajík jsme dávali fenyklový od Hippu a cca 10 ml denně, ale klidně bych se nebála dát mu víc. Přišlo mi, že se čajíkem zklidnil a podle mě uhasil žízeň. Teď když je zima, malý čajík moc nechce, tak mu zase nenutím, ale v létě ho pil. Doktor mi řekl, že v mléce je vše. Ale já si myslím, že pokud je mimi na UM, pít potřebuje - kojené děti mají " přední a zadní mlíčko ", ale děti na Um mají jen klasické mlíčko. Takže já jsem pro čajík, náš prcek taky a doktorovi nic neříkáme 🙂 . Mějte se maminy a ať Vám prckové pěkně rostou.

zajdla
8. pro 2009

Dávám čajíku.Někdy vypije 20 někdy 40 ml za den.Víc nechce.Máme spokojené bříško,fenyklový.Střídám to.

evinkaa
9. pro 2009

Mně dr hned při přechodu na UM řekla, že hooodně zacpává, ať začnu dávat čaj - fenyklový, kupovala jsem ho v lékárně. S postupem věku jsem přidávala další a další čaje a kakání bylo super. Teď denně vypijeme tak 200 ml čaje, protože mlíčko už malá nechce, jen tak 150 ml ráno a tak 90 ml večer před spaním. Čaj by Ti měl každopádně pomoct, maminky, co kojí, ho dávat nemusí, ale UM je hodně něco jiného. 😉

misule82
9. pro 2009

Holky my jsme jen na UM, ale malá mi žádný čaj pít nechce. Tak to dělám tak, že dávám při přípravě UM více vody. Ale sliní pořád, tak snad dehydrovaná není.

misule82
9. pro 2009

Ještě bych přidala, že do UM dáváme tak jednu nebo dvě odměrky nutritonu a kakáme 2x denně, zácpu nemá.

momin
9. pro 2009

elzik me doktorka rekla ze dite do 6 mesicu(nez se zacnou davat prikrmy) i kdyz je na UM cajik mit nemusi!! Ale ja sem mu stejne davala. Nekdy vypil za den s didou 30ml nekdy 100ml. Podle toho jak chtel,nenutila sem ho..

radka.m.
9. pro 2009

misule 82-nemusíš mít strach,děti nemusí čaj ani když jsou kojené,ani když jsou na um,ted se mezi tím rozdíl už nedělá,i um je z velké části totiž jenom voda,první tekutiny se mají zavádět s prvními příkrmy,pouze při teplotách.nebo v létě,když jsou horka tak je vhodné podávat třeba koj.vodu a to i dětem na um,i kojeným 😉 😉

rimmel
9. pro 2009

evinkaa mozno ti nechce mliecko lebo pije privela cajiku..ze si nan zvykol a viac mu chuti.....nakolko fakt dost malo toho mliecka pije.

evinkaa
9. pro 2009

rimmel: Mně samotné to dělá starosti, ale snažím se jí na svačinky často dělat třeba ovesné vločky vařené v UM a taky miluje jogurty, tak snad nějakou dávku mléka do sebe přece jen dostane. Večer mi sní asi 170 ml kaše Nutrilon, takže taky dobrý. Ráno, to jí fakt čaj nedám, hned jak se vzbudí, dostane mlíčko, ale vypije opravdu max 150 ml, víc ani ťuk. Je to lump. 🙂

soanpe
9. pro 2009

evinkaa
některé děti opravdu nejsou tzv.mlíkový, ale jestli ti jí jogurty,tak nevidím problém.denní dávka je 550ml, a jogurty se přepočítávají jinak.mám pocit, že 100ml jogurtu je nutričně jako cca200ml mléka, ale nevím to přesně. někdo tu na MK uváděl ten převod.
jinak UM není záruka zácpy 😉 je to spíš druhem UM.každému sedne jiná značka

evinkaa
9. pro 2009

soanpe: Děkuji moc za info. Malá sní 200 ml jogurtu na odpol. svačinku a ještě jí to občas nestačí, tak jí dám třeba kousek ovoce nebo přesnídávku. Ona jí na odpolední svačinku prostě hodně. 🙂 A s mlíčkem jsme měly problémy od začátku... bohužel. Jinak nám sedl Nutrilon, ono každému miminku opravdu vyhovuje něco jiného.

rimmel
9. pro 2009

evinkaa aha tak to ano, to je potom v poho som zabudla na jogurty a podobne 🙂

momin
9. pro 2009

evinka kamaradka ma malou a ta ji neji mliko od pul roku. 😒 Zacla ji uz tenkrat davat jogurty,syry atd....
Porad ji ale jedla v noci a ani v noci to mliko nechtela.Musela ji krmit treba o pulnoci lzickou..samozrejme s brekem... Ted ma 2 roky a porad si mleka ani necucne..