Umělé mléko bez laktózy

teetee
6. zář 2017

Ahoj. Doktorkou mi bylo doporučeno momentálně používat UM bez laktózy (lactose free). Třeba toto:
https://www.nutriklub.cz/produkt/nutrilon-1-low...
Věděli byste ještě o jiných podobných mlékách? Případně i v Německu - pod jakým názvem? Naše holčička je vybíravá, tak ať mám co zkoušet. Děkuju.

kaja2016
6. zář 2017

@teetee Zijes v Nemecku? Dcerka dostavala Nutrilon Alergy Care, nevim, jestli je to uplne bez laktozy,mam pocit, ze tam je, ale nejak upravena. Dcera mela alergii na kravsky mleko. Je to do nejakeho veku na pojistovnu v neomezenem mnozstvi a potom pet baleni mesicne, nam to stacilo. Normalne jsem kupovala v lekarne, bud na recept nebo i bez.

kaja2016
6. zář 2017

Jinak neni to tak sladky jako normalni UM, chut podobne jako HA, nase treba zase pak nechtela tu normalni, kdyz uz alergii nemela, ale zvykla si...kdyz bude mit hlad, zvykne si🙂

teetee
autor
6. zář 2017

@kaja2016 Do Německa máme blízko, takže pro nákupy zde i tam.
Už nemohu kojit. Takže jsem zkoušela klasická um, ale do toho dcera brala antibiotika. Takže teď nevím, zda je tam nějaká alergie nebo jen rozházená střeva z ATB. Proto Dr. doporučila ty bez laktózy, lépe se prý snášejí.

betelgeuzz
6. zář 2017

Nutrilon Alergy Care není bez laktozy, používá se při alergii na bílkovinu kravského mléka. Ale otázka je, jestli UM bez laktozy pomůže. Intolerance laktozy je u kojenců velmi vzácná, naopak častá je právě alergie na BKM. Tak jestli radši nezkusit to.

kaja2016
6. zář 2017

@teetee Aha, no podle me by ti ho mela napsat na recept, ale nase prvni pediatricka se tomu taky branila. Druhy pediatr napsal automaticky. Ale muzes ho koupit i v lekarne. Dcerka mela asi od druheho mesice exem. Po tom Alergy Caru to vymizelo. Cena odpovida klasicke UM, krabicka je mensi, ale davkovani je take mensi. Ji se to sklidnilo do peti dnu. Oproti tomu alergie na KM se ji objevovala az za tri tydny (zkousely jsme cas od casu vysadit, musi se to kvuli proplaceni pojistovnou) a je to pro dite mensi zatez nez nabirat krev

martyina
6. zář 2017

Mi měli Nutrilon alergie care na předpis od lékaře a je 5 bál na měsíc hrazeno. Ale teď zkoušíme dávat normální mlíčko a zatím dobry

teetee
autor
6. zář 2017

@betelgeuzz
@kaja2016
Holky děkuji za info. Zatím chce doktorka zkusit to bez laktózy, aby se srovnala střeva, pak se vrátit zpět ke klasickému um. Pokud by potíže nastaly znovu, tak pak zkusit pravě již mléko na alergii. S cenou není problém, i když i to je vítané info, že se dá předepsat.

pucmelinka
6. zář 2017

Bez laktozy je Beba All 110

teetee
autor
6. zář 2017

@pucmelinka děkuju

pucmelinka
6. zář 2017

@teetee neni zac...taky jsme zkouseli...

marrrtinna
6. zář 2017

Jestly si prcek vybira v mlikach tak chutove nejlepsi je beba lactoze free tu jedinou mi mala pila nutrilon vubec nechtela hodne plakala kdyz jsem ji ho dala a hned to plivala

marrrtinna
6. zář 2017

To je ta all 110

teetee
autor
6. zář 2017

@marrrtinna děkuju

tristizia
6. zář 2017

My pouzivali Bebu All 110 ;)

teetee
autor
7. zář 2017

@tristizia děkuju

katrin04
11. říj 2019

Moje Bebu nemůže ani cítí a Nutrilon je schopná pít na litry. Bez laktózy.

adela98
20. zář 2023

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat , já sama mám nesnášenlivost laktozy.
Bohužel po porodu jsem kojila jen 2,5 měsíce pak jsem o mléko přišla , tak měl syn nutrilon
Poté měl vyrážku na obličeji a stolici měl pouze hleny. Doktor řekl ze má asi taky intoleranci laktozy a ze mu mám dat mléko bez laktozy, nevím zda se to píše na recept ale nic takoveho nám nedal. Malý je od te doby bez vyrážky, stolici bez hlenu ale zelenou, lékař mi na to řekl ze zelená stolice je hladová stolice a ze mám začít s prikrmy, malému je 10 měsíců , není to žádný velký jedlík a mléko má více než normální stravu a stolice je stále zelená . Když jsem se ptala lékaře zda to není ABMK, řekl ze ne, ze to by měl krev ve stolici.
Takže se ptám jesrli jste se některá setkala se zelenou stolici po UM bez laktozy, a jestli jste z teto UM přešli zpět na normální a bylo vše v pořádku ? Manžel totiž pořad říká ze jsem mu tu nemoc diagnostikovala sama a ze to určitě nemá 😤 Dekuju