UM při zácpě. Jaké a kolik má být mléčných výrobků?

mikulka
27. říj 2010

Ahoj holky, můj dvouletý kluk doteď nepil žádné UM mléko, kojila jsem ho do roka a půl, pak UM odmítal.
Jí teda mléčné výrobky, ale vzhledem k tomu, že si až moc snadno zlomil stehenní kost, bojím se, že má slabé kosti a málo vápníku.
Teď ochutnal sunar a chutnal mu, takže už by asi UM pil... ale...
Trpí na zácpu a sunar mu ještě více zavařil! Nevíte, jaké by pro něj bylo vhodné mléko, které by nestavělo?

A myslíte, že stačí tolik ml. výrobků:

ob den trochu tvrdého sýru
denně: jeden velký jogurt + malý, nebo pribiňáček apod.
denně: 200-250 ml mléčné kaše.
Jinak vařím dost omáčky se zakysanou či normální smetanou.

shaula
27. říj 2010

Podle mě má mléčných výrobků rozhodně dostatek, moji kluci nesní ani tolik a nehrotím to. Jestli máš pocit, že má málo vápníku, konzultovala bych to s pediatričkou, ono se v poslední době mluví o tom, že význam mléka není zas tak dramatický, využitelnost vápníku z něj prý není tak velká...
Ale UM bych nedávala, pokud mu to způsobuje problémy. Proč trváš na UM? Pokud nemáte v rodině žádné alergie nebo dispozice k nim, dala bych místo UM už normální mléko, ve dvou letech to už není problém. 😉

mikulka
autor
27. říj 2010

@shaula Jééé, tak to jsi mě moc potěšila, že myslíš, že má vápníku dost! Všichni příbuzní na mně tlačí, že není možné, že z tak malého pádu, si zlomí tak silnou kost, že mu jistě chybí vápník. Už jsem z toho zoufalá, a taky nahlodaná.
Ale říkám si, na druhou stranu, do roka a půl jsem ho kojila, tak snad za tu dobu kosti dost zpevnily, ne?

On má sklon k ekzému, ale mírnému, tak snad by tedy mohl plnutčné normální mléko, viď?
Taky jsem o tom uvažovala.

ygreen
27. říj 2010

@mikulka pokud mu UM chutná, tak je Nutrilon comfort, ale to není pro tak staré děti. Můj syn pije Nestlé bifidus junior. A určitě ho nestaví, přijde mi to divné aby stavělo mlíko. takhle velký děcko. Ale pokud máš pocit že má málo vápníku tak bych se poradila s mudrou a nasadila nějaký potravinový doplněk, nebo tak něco 😉 jinak mléčných výrobků má určitě dost

mikulka
autor
27. říj 2010

@ygreen Ten Nutrilon Comfort mi poradili na proktologii, kde se malý léčí se zácpou a ten nechce ani omylem. Nestle bifidus jsme taky zkoušeli a to taky nechtěl. Ale bylo to před půl rokem, kdy nechtěl ani ten sunar, tak teď by ho třeba pil...
Ale já asi fakt zkusím normální plnotučné, kravské...

ygreen
27. říj 2010

@mikulka moc dobré je bio amálka plnotučné - je čerstvé ve skle, prodává třeba globus, apod.

artuse
28. říj 2010

můžeš zkusit i alernativní mléka - my pijeme (celá rodina) rýžové mléko z DM Drogerie, je i obohacené o vápník - jmenuje se Reis Drink Calcium, mají i bez vápníku Natur. Jinak si myslím, že tvůj syn má mléčných věcí až dost. Já dceři denně ani mléčné nedávám, vápník je i v mnoha jiných potravinách, některé sýry jej neviděly pomalu ani z rychlíku 😀 . Kravské mléko dost zahleňuje a už se mu takový význam nepřisuzuje 😉

mikulka
autor
28. říj 2010

@ygreen Dobrý tip, zkusím. 😉
@artuse prosím tě, ale rýžové mléko, to bude asi stavět, ne? Jinak jsem o něm slyšela, že má právě vápník, ale nevím, s tím stavěním....

artuse
28. říj 2010

@mikulka to nevím, my s tím problém nemáme, ale nebála bych se toho...jinak kvůli vápníku nemusíš nutně malému dávak pít mléko, vápník je i jinde, moje dcera má ráda oříšky, mandle, tam je hodně vápníku, koukni např. "alternativní potraviny s vápníkem" : http://www.potravinova-alergie.info/clanek/vapn... nebo sem: http://www.vegetarian.cz/mineral/vapnik.html

jinak k tomu stavění bych řešila jestli má hodně vlákniny - ovoce, zelenina, příp. můžeš dávat probiotika...