UM-příkrm, podle mě má syn hlad, podle Dr. je přejedený

pisch
4. dub 2014

Ahojky, chtěla jsme se zetat na přikrmování. Máme doma 3týdenní miminko a už od porodnice dokrmujeme. Koupili jsme Nutrilon HA. Něco málo se snažíme kojit,ale co jsem byla v porodnici, tak jsme vážili před a po kojení a vždy to bylo tak 20-30. Dnes nevím kolik nakojim,ale malý vždy ještě tak 80 vypil z příkrmu. Teď jsem byli na kontrole a doktorka na nás, že moc přibírá, tak jsem zkusia ubrat na 60,ale malý se děsně vztká. Příjde mi že hlady. Ona zase tvrdí, že je přejezený a bolí ho břicho,ale zase když sem ubrala dávky, tak nechápu proč by se vztekal ještě víc. Dokáže třeba celé dopoledne probrečet...nevím už jak ho zabavit. Doktorka a´t si s ním hraju, povídám mu,ale což se to dá, když jen pláče a konejšíme.

lv
4. dub 2014

je toho spousta, co můžeš dělat, jestli chceš udržet kojení, tak kontaktuj laktační poradkyni, přikládej často, i v noci..a hlavně se neboj, já šla taky zp orodnice s dokrmem, v 6 týdnech jsem se obě naučily pořádně kojit a dokrm být nemusel a šlo to jedna báseň..hodně pij, pij kojící čaje..řvát dítě nenechávej, ještě se v životě nabrečí..když má hlad dej, ale ta porada, jak přesně na to, s laktační je jistě na místě..

katyxq
4. dub 2014

@pisch koukni na https://www.modrykonik.cz/jak-kojit 😉 ... poslala jsem ti i pozvánku do skupiny Kojení přirozeně a intuitivně, máme tam také laktační poradkyně a mezi označenými příspěvky najdeš i odbourání umělého mléka, kvalitních rad je tam hodně 🙂.

zuzka_b2
5. dub 2014

@pisch kolik přibral? Mně doktorka taky říkala, že moc přibral, a to plně kojíme. Prý ať nekojím tak často. Ale na to jsem se vykašlala a kojila jsem, jak malý chtěl, a teď se to srovnalo a už tolik nepřibírá. Asi bych víc poslouchala svoje dítě a svůj instinkt než doktorku. Ale samozřejmě záleží na tom, kolik přibral, jestli to není opravdu moc..... zkus to třeba pravidelně vážit, stačí i přesnější kuchyňská váha, nebo půjčit kojeneckou. Jinak já si s třítýdenním miminkem hrát neuměla...Taky bych radila stimulovat to kojení.

pisch
autor
9. dub 2014

ahoj, za týden přibral 360, což chápu, že je hodně. Už jsem dva dny jen na příkrmu, dávám Nutrilon HA. Snažila jsem se ho držet, ale pak pořád kňourá a pláče. Včera jsem musela dát 110 (ve dvanáct) pak spal asi do 4 a znova rachot dokud nedostal, to vypil 90 a ještě nebyl spokojený. Prdíky to nejspíš nejsu docela pěkně prdí, dáváme espumisan....na měsíční mimčo mi to příjdou vysoké dávky,ale když poslechnu instinkt a dám mu, tak to dopadá vždy min. na 90 a to se ho snažím držet aspoň po 3 hodinách. Neublinkává.

lenkazdenek
14. dub 2014

@pisch tak jsem se mrkala na to kolk toho vypila naše princezna-je teda čistě na um a ta si ve 3 týdnech dávala 80ky a 1-2x denně i 100ml a nják extrémě teda nepřibrala a popravdě já bych za to byla ráda,protože nepatřila zrovna k nejmenším miminkům....já bych to srovával třeba po týdnku-kolik přibírá jestly hondě nebo málo....oni některá miminka občas jedí třeba týden hodně a pak se jim to samo zas srovná...naše minulý týden tahla skoro 180ky a teď už vypije zas jen okolo 130-150 ml takže já bych řekla,že ty děti si to korigují sami a pokud ho nebolí bříško,neublinkává a potom co se hezky napucne je spokojený,tak bych po týdnu převážila kolik ti přibere...
Ono je to asi i co dr to názor,kamarádka má chlapečka co se narodil s váhou 2,900 -je pleně kojenej a po 6 nedělích měl přes 5 kg a její dr neřkla ani popel....

assentra
26. dub 2014

Ještě můžete zkusit dát méně odměrek, udělat třeba 90 ml vody a 2 odměrky mléka, aby se víc zaplácl vodou a ne kalorickým mlékem 😉

janiju
26. dub 2014

@pisch máme podobného otesánka 🙂 přibral za tyden 480g, ale doktorka nic neříkala, že by to bylo moc...krmíme podle potřeby......a i kdybych chtěla ubrat...tak si to stejně vyřve

nonnni
26. dub 2014

@pisch pokud neprekracujete denni davkovani s ohledem na jeho vahu a vek, tak bych to neresila. Prekracovani denni davky je prilisny zaprah na ledviny a v tom pripade bych to stahla na maximalni doporucenou davku, ale ne pres...

lenus202
27. dub 2014

Pokud má mimčo hlad a neřvě ti bolením a po jídle se uklidní, tak bych mu dávala to co chce...důležitý je, že přibírá, jak říká naše doktroka, když přibírá, je to zdravý dítě 😉

brsh
27. dub 2014

@pisch - přesně, jak píše @nonnni - pokud nepřekračujete denní dávku, tak krmte, jak si žádá. Mně malá řvala hlady a udělala jsem si to podle svýho a od tý doby jsme spokojený obě dvě. Doktorku si vždycky vyslechnu, porovnám si to v hlavě a udělám podle sebe 🙂

zuny
27. dub 2014

@pisch já jsem u prvního syna taky odcházela z porodnice z dokrmem - a to mi řekli, že max 30-40 ml, bylo to málo. Nevím, kolik vypil ve 3 týdnech,ale ze začátku pil asi 60 ml a určitě později víc, takže bych dávala klidně těch 90 ml, jak si řekne, třeba to bude držet několik týdnů a potom bude chtít víc, podle potřeby, když mu dáváš po 3 hodinách, tak by to mělo být v pořádku. Váha se srovná 😉

pisch
autor
27. dub 2014

to se může dělat ten nutrilon s méně odměrkama, píšou tam, že se to nesmí...doktorka nám vypočítala denní dávku mezi 638-766 ml, ale pije mi tak 810-850 denně jak kdy a to ho fakt držím, že po jídle brečí, zkusila jsem čaj,ale ten mi zatím odmítá nechce ho a občas si vezme pár lžiček kojenecké vody

nonnni
27. dub 2014

@pisch to je tam napsane vice z duvodu, ze bys "setrila" a myslela si, ze se to neprojevi.

Pokud si spocitas, kolik odmerek mu mas dat na tech maximalnich 766ml a rozvrhnes mu to to 900ml za 24 hodin, tak je to jedno, pokud to on bude ochoten vypit. Ale zase bys nemela spadnout pod mnozstvi odmerek na 638ml. Je jedno, zda ti ty odmerky vypije v mlice a pak se dorazi 200m vody, nebo mu to rozredis, ale nedavala bych mu nad limit, protoze to ma skodlivy dopad na ledviny, pretezuje je to.

nonnni
27. dub 2014

@pisch jo a ne vzdy miminko breci hlady a to ani v pripade, ze se dalsi davkou uklidni. A jeste bych zapremyslela nad nejakou hodne restriktivni savickou, aby si musel opravdu zamakat a pil pomalu a nevyzahnul celou davku tak rychle, ze si ani nevsiml, ze byl vlastne nakrmeny.

kajalka
27. dub 2014

@pisch Mně teda nepřije 360g/týden moc. Naše dítě chvíli přibíralo 1kg za 10 dní, byl jen kojenej. Přimlouvám se za odbourání UM a rozjetí kojení.

pisch
autor
27. dub 2014

@nonnni a kolik by mělo tedy vypít mimčo ať se nepřetěžují ledviny? v úterý budeme končit 7 týden, Nosím ho, povídáme si, teplo mu snad je také akorát, občas tedy zlobí prdíky,ale to řve jinak...nevm, co by mu ještě chybělo, lahvičky máme mam se savičkou 1, koupila jsem i madelu calmu,ale z té strašně bryndá a jak kdyby neumí pít...

nonnni
27. dub 2014

@pisch ridila bych se radou lekarky, co se mnozstvi UM tyce.

prcccek
29. dub 2014

@pisch Nás prďola taky už v porodnici potřeboval větší dávky, řval mi tam celé noci a sestřičky mi nevěřily, když dostal více, tak krásně spinkal. Nic si z toho nedělej, mám pocit, že jak měl malý 3 týdny tak taky pil tolik, dneska už se to osrovnalo a pijeme kolik máme. Víš ono někdo radí řiď se doktorem a podle tabulek, ale myslím, že matka vycítí,kdy děťátko pláče hlady a nebo něčím jiným. Každý je jiný, tak jako dospělý, každé má jiný apetit. Taky jsem z toho byla mimo, taky mi bylo řečeno, že překrmuji, ale poté od jiných matek, které mají děti na UM vím, že prostě každý je jiný. Přece nebudeš mimčo trápit hlady ne. Pokuď ti neublinkává tak bych to neřešila a dávala tolik kolik chce. Držím palce 🙂

jesjaja
29. dub 2014

@pisch moc nerozumím tomu přikrmování, možná jen nemá sílu si tolik vytáhnout, tak po nakojení ještě dokrmit dostříkaným mlékem pomocí stříkačky. Sestra to tak dělala asi tři měsíce u své dcerky

somalicats
23. kvě 2014

Každé dítě je jiné a časem se srovnají všechny. Moje děti byly obě 'hladovky',kojení jim nestačilo ani náhodou,navíc se mi tvoří málo mlíka,takže po 14 dnech byly obě na um. Obě braly vyšší dávky,obě po nich ale ublinkávaly,takže jsem u obou musela mlíko zahušťovat první měsíc. I pak pily víc,ale jen do určitého období. Zkusila bych do Nutrilonu Nutriton,pokud by ublinkával,pokud ne,nechala bych to být,ono se to srovná. Btw. mladší měla porodní váhu 2,96,na šesti týdnech 4,1,na 4 měsících 6,3 a teď už stagnuje s množstvím vypitého mléka.