Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

msunny
9. led 2007

helik:Koukám že v těch porodnicích maj stejný praktiky 🙂

nilita
9. led 2007

tAK TO MŮŽU JEN A JEN POTVRDIT!!!!!!!!!!!!

helik
9. led 2007

No jo, berou je tam jako kusy 😠

mapris
9. led 2007

tak to je pravda, taky se mi nelíbilo zacházení s miminama. Když přišla doktorka na vážení a s ní jedna sestra, tak jsem říkala, že přišlo vojenský komando. Mimina rychle vysvlíkli, prudkýma pohybama jí dávali na váhu, malá z toho byla vždycky vyjukaná. Mně jí v porodnici naštěstí nekoupali, koupala jsem si jí tam jednou sama, takže se vody nebojí. Ale manžel zrovna říká, že když je ve vodě, tak je vážná a vůbec se neusmívá, nožkama zatím kope jen občas, ještě neví, co s nima může dělat :o))

macejka
autor
9. led 2007

helik

na Nutrilonu píšou taky,že to není vhodný samotný.A v tabulce je 5-8 měsíců 3-4 dávky/24hod.Já dávám 5 dávek po 180ml.Ale dneska jsem zase koupila jedničku a už jsem mu jí odpoledne a večer dala a budu v tom pokračovat.Tu dvojku mu dám třeba jen jednou nebo dvakrát za den.
Dneska jsme byli na druhém očkování a ptala jsem se na příkrmy,ale doktor stále trvá na ukonč.pátém měsíci.Já už jsem mu to chtěla od zítřka dávat ty příkrmy,ale asi nakonec ještě chvilku počkám,kdyby měl malej náhodou alerg.reakci a já musela k doktorovi tak by mě asi sprdnul,že jsem mu to způsobila já,když on řekl,že mám ještě s přikrmováním počkat.Ach jo,ale já už fakt chtěla ☹ Ale jestli by to ublížilo ledvinám atd tak samozdřejmě,že počkám.

Ale zase jak píše isacek,malej má 6650g a denně vypije 1000ml mléka, plus čaj.No nebudu nad tím přemýšlet a počkám do toho ukonč.pátýho,co se dá dělat.

mapris

já malýho taky už koupu ve velký vaně,dávám mu tam jen trochu vody,kope nožičkama a smějese tak se mu to líbí.Do uší se mu voda dostane,já mu je po koupání vysušuju bunič.čtverečkem.

isacek

náš malej si taky neustále strká ruce do pusy a dost slintá tak jsem zvědavá,ale myslim,že si na zoubek ještě počkáme 😉

mapris
9. led 2007

macejka,
nebuď smutná kvůli těm příkrmům, vždyť to máš za pár 😉.
No, já bych chtěla už taky koupat ve velký vaně, protože tahle umělá začne bejt za chvíli malá a teď už tam musíme dávat víc vody a nosit to pak do koupelny vylejvat je docela tíha. A máte mimíska na lehátku nebo ho držíte? Jo, a začínám zjišťovat, že nám bude asi za měsíc malá korbička u kočárku, tak budu muset řešit, co s tím, nebo jak pak vypodložit sporťák ...
Asi jí zítra zkusíme vykoupat ve vaně :o)) A mejete tu vanu nějak před tím?

helík,
hele seš tady pořád bez tý fotky nějaká anonymní a záhadná 😠. Dej si tam už konečně nějakou.

Jo a četla jsem v tý knížce co mám, o těch šťávách a příkrmech, tak to sem zítra hodím, dneska jsme trajdali po chodově, vypadli jsme před 11tou a přišli v půl pátý, dobrý ne? :o)) Byli jsme u taťky v práci, samozřejmně středem pozornosti, ale když si jí už chovala asi třetí kolegyně, tak začala bulet a razantně dávala najevo, že chce do kočárku a spát. No, asi společenská nebude... Ale za to teď večer usínala přes hodinu a začíná pěkně vymejšlet. Dávali jsme jí tam furt dudlíka, vždycky ho vyplivla, chvíli počkala a pak spustila, a když tam manžel přišel, tak prý pusu od ucha k uchu, tak jí asi nechám pak zítra řvát, potvorku jednu malou 😀. Jak usínají vám? Jinak my jsme spali 22-9.30 hod.

helik
10. led 2007

mapris

já bych si tam tu fotku už dávno dala, akorát mi ji to tam nechce vzít, že je moc velká nebo co.... a zatím jsem neměla čas se tím zabývat. Tobě to vezme fotku v pohodě nebo ji nějak komprimuješ? No nic, až přijde brácha tak mi s tím poradí. I to album bych si založila, mám spoustu fotek jen u sebe ve složce a je fakt, že by se na ně mohli podívat i známí. Ty moje fotky mají vždycky přes jeden mega, tak nevím ☹

mapris
10. led 2007

helik,
já je zmenšuju, mám tady program Adobe Photoshop - nebo něco, v čem se dají upravovat fotky a zmenším je na polovinu, jinak by ti to taky nebralo .. Kdybys potřebovala poradit, tak stačí říct :o))

Tak holky, teď mám čast napsat pár úrývků z té knížky (vzhledem k tomu, že jsem zapisovatelka, tak mi to půjde rychle 😀 )

Není pžádný přesně stanovený věk, kdy byste měli začít s pevnou stravou. Na počátku 20 stol. se začínalo se smíšenou výživou do 1 roku dítěte. Jak šly roky, lékaři začali experimentovat s podáváním pevné stravy dříve, dokonce v jednom, dvou měsících. Zavedení smíšené váživy v prvním půlroce má dvě jasné výhody. Jednak si na ní děti zvyknou snadněji a také dříve, než začnou být tvrdohlavé. Jedkan pestrost smíšené výživy přidává do stravy některé látky, především železo, na které je mléko chudé. Dnes lékaři doporučují začít s pevnou stravou někdy mezi 4 - 6 tměsícem. Příšli brzké podávání smíšené výživy není zrovna výhodně. V našich kojeneckých poradnách dostanete trochu odlišná doporučení: v zásadě zavádět ovocné šťávy od 3.-4. měsíce, ovocné kaše od 4. měsíce, obilné kaše od 6. měsíce. Kukuřičné a další kaše, které zde autoři uvádějí již od 4. měsíce, u nás zatím nejsou.) Prvních 6 měsíců totiž dítě obvykle získává všechny kalorie, které potřebuje, z mateřského mléka nebo z umělého mléka. Ještě nevyvinuté trávicí ústrojí není několik měsíců schopnno zužitkovat škroby, většina jich vychází ze stolicí.
Existuje-li v rodině nějaká aleergie, lékař může počkat se zavedením smíšené výživy poněkud déle, protože čím je dítě starší, tím je méně náchylné k vývoji alergie ..

takže asi takhle, omlouvám se předem za chyby, ale musím jít malou nakrmit, tak to nemám čas číst :o))

mapris
10. led 2007

Jo a ještě něco, dneska jsme byli v poradně, máme 5,8 kg a 57 cm. Jsme "tlustí". Zadělávám jí prý na obezitu. Takže mám zakázáno dávat odměrku navíc. Takže zase dělám normální dávky, tak čekám, jak si na to malá zvykne a hlavně co v noci, ale na tu noc jí asi tu jedno odměrku dávat navíc budu, ještě uvidim ... 😒

macejka
autor
10. led 2007

mapris

vim,máme to za chvíli ty příkrmy tak už to vydržíme 😉
Jinak koupeme ve velké vaně a malej leží na lehátku,ale kope nožičkama tak,že se z něj sesouvá tak ho musíme hlídat.Sice je ve vaně málo vody,ale kdyby sklouzl,tak hlavičku by si potopil a to bych fakt nechtěla 😲

helik

co se týká těch fotek tak mě to taky nešlo,taky maj fotky přes mega.Musel mi to zkomprimovat kamarád,já se v tom moc nevyznám 😀

Nášemu malýmu se taky líbí,když je nahatej.Nechám ho jen tak nahýho vždycky chvilku před koupáním a připadá mi,že je úplně šťastnej.

msunny
11. led 2007

Ahojky holky. Mamina vyhrabala nějakou starší knížko a výchově dítěte a tam píšou,že se mají dávat šťávičky už od 2.měsíce. Tak nevim. No za týden jdeme do poradny,tak se zeptám a uvidim.

helik
11. led 2007

mapris, macejka
díky, snad to zvládnu ☹ nebo počkám na počítačovýho experta 🙂 Ten Adobe nemám, ale cosi jinýho.

mapris

Davídek je taky pěknej bucláček! No jo, já mu taky přidávám kvůli kakání trošku másílka, to se pak přibírá 😀

msunny
já bych mu chtěla dát švestkovou šťávičku, aby se mu víc zlepšilo kakání. No, ale stejně jako Macejka to mám za pár, za týden jdu do poradny tak uvidím.

macejka
jo, když jsme nahulatí, tak jsme juchajda 😵
Nějak nám to mlíčko na noc nestačí, už druhý den se mi vzbudil ve čtyři a chtěl papu 😖 (Ale zase usnul večer ve 20.00, takže žádná katastrofa) Stejně to vypadá, že kašičku do mlíčka až od 6. měsíce....no jo, to je vlastně po ukončeným pátým, tak to je fajn.

isacek
11. led 2007

macejka,helik,
dáváte už některá kaše?Nutrilon má dvě kaše od 4.měsíců tak jestli už dáváte aspon to?Macejka,koukám,že už jsi asi malýmu zvedla dávky na 180ml.Děláš už to dlouho?Asi taky malý už začnu dávat víc,mám pocit,že jí to někdy nestačí.Teď má 6.200g a 69cm a dávám ji 150ml pětkrát denně,ale někdy nám to vyjde i šestkrát.

Holky,jak jste dopadly s očkováním proti TBC?My musíme na přeočkování,malá tu reakci neměla nic moc a nemá dost těch obraných látek,či co 😒 !
Na zoubky jsme dostaly homeopatika,ale to trošku trvá než zaberou tak se někdy trápíme ☹ !

mapris
11. led 2007

helik,
tak to jsme na tom stejně, mně usne v 10 a dneska se vzbudila v půl 4, takže mi kamarádka řekla, ať dělám na noc tu odměrku navíc, že mi pak bude spát. Malá je totiž dneska pořádně okňouraná, protože je nevyspalá ... Myslela jsem si, že to je kvůli tomu jídlu, tak uvidíme.

Dneska jsem koupila lahvičku a dudlíky od Aventu. Máte to některá? Kterej typ savičky máte? Myslím jakou velikost? Malý dávám od včerejška normální dávky, ale vypije mi někdy už těch 180, tak čekám, až se srovná ... Furt jsou nějaký problémy. Jinak jsme poslaní na kožní. Ne kvůli těm strupům - ty už jdou zase po kouskách dolů, ale máme vyrážku na těle a suchou pokožku ... Nesnáším lítání po doktorech, ještě že to mám 10 min. od baráku.

Očkování zatím nemáme, na to jdem 9.2.

msunny
11. led 2007

mapris:Já mám lahvičku od Aventu savičku 1,ale používám nejvíc od Nuku.
Dneska malej taky celej den kňourá a vůbec nechce pít. Vždycky vypil těch 120 a dneska mám problém dostat do něj 90 ☹
Z toho,že musíš ke kožní se netrap. My musíme 2x týdně jezdit přes celý město městskou na rehábko.

helik
11. led 2007

mapris
já mám od Aventu akorát dudlík, dostala jsem ho na Vánoce. Savičky mám český od firmy Boček, jedničky, ale přemýšlím o změně. Zdá se mi totiž, že jaksi divně voní, když je vyvařím 😠

isacek
kaši ještě nedávám, uvidím co na to Dr. za týden, pak poreferuju 😉 Očkování TBC jsme měli dobrý, ale od kamarádky malej to dobrý neměl, tak pořád jezdil na kontroly. Ale bylo to v pohodě po nějakym čase, akorát má prostě posunutý ostatní očkování, jinak nic.

macejka
autor
12. led 2007

isacek

já kaše taky zatim nedávám,pořád jenom mlíčko jedničku.
Ještě nám nepřišla pozvánka na kontrolu tbc,ale už jsme dostali druhou dávku hexavakcíny tak předpokládám,že je vše v pořádku

mapris

máme lahvičky i savičky od Aventu,používám savičky dvojky,ale jen proto,že ten Nutrilon A.R.je hustší,jinak bych používala stále jedničky.

helik

tak mi vlastně budeme moc dávat příkrmy od ukonč.4.měs. i 5. měs.takže to bude pestřejší,ale asi se musí postupně,abycom jim neudělali něco špatně

helik
12. led 2007

macejka

taky mám strach, abych něco nezkazila, ale těším se. Už jsem zkoušela mrkev rozředěnou vývarem a mlíkem, pár lžičenek spapal. Taky vařenou švestkovou šťávičku na kakajdu - no a dobrý, chutnala mu. Myslím, že to půjde. Ještě se tomu ale nedá říct přikrmování, je to spíš takové zvykání si.

ijetka
12. led 2007

Holky jak je to s příkrmem? Včera jsem malýmu koupila mrkev od hami a on spapkal asi půlku skleničky (měla 110g). Občas mu dávám jablíčko, banán. Někde jsem ale četla, že se má dávat třeba jen jedna lžička? K dr. jdeme v úterý. 🙂

mapris
12. led 2007

msunny,
já se netrápím, spíš se potřebuju vykecat :o)), tak to je mi líto, že máte takové starosti, doufejme, že se to zlepší. Pomáhá mu nějaké to cvičení, co s ním děláš?

helik,
já jsem včera koupila flašku od aventu i s dudlíkem a přijde mi, že malá z toho pije líp. Byla včera okňouraná ale taky nevyspalá. Tak jsem mí na noc udělala tu silnější dávku, co jsem dělala dřív a vstala dneska v 9. Hele, ty máš myslím BEBU viď? Co za 2 mu dáváš? Já jsem včera v droxi viděla BEBA 2 bifidus, tak jí to chci pak od 4tého měsíce dávat. Jinak jsem se zrovna ptala na netu, ohledně toho dávkování. Když je na tý krabici 2.měsíc (a počet odměrek), tak je to od začátku měsíce nebo od konce?

macejka,
no já byla poučená, že dirky jsou podle měsíců, mám teď dvojky, ale pak přejdu na 3. Chtěla jsem koupit s jednou dírkou uprostřed na ty vločky, co bych jí chtěla dávat večer, ale počkám aspoň 3 dny, jak mi bude spát po tom silnějším mlíku..

holky, já vám docela závidim, už bych chtěla přikrmovat taky 😠 . Ale to si ještě počkám....

isacek
12. led 2007

mapris,
tak jestli jsou dirky podle měsíců tak my jsme fakt nějak dopředu.
My už máme dudlík na kaše,malá mi malé dirky nevezme kor teď 🙂 !

helik a macejka,
už dávate už klukům už ten hrníček s uchytama?
Malá si chce držet flašku sama,ale ještě ji neudrží.Koupila jsem ji od chicca flašku kterou si může držet sama a neni tam pítko,ale dudlík.Tak ji to pr.týden zkusim dát.Je to od čtyř měsíců.

macejka,
my jsme taky nedostaly pozvánku na kontrolu na to TBC.
V porodnici mi dali kartu a řekli kdy si tam máme dojít.
Taky tim máme posunutý očkování,první očkování už měla mít,ale bude ho mít až za 14dní.Vakcínu jsem už koupila a teď mi leží v lednici 🙂 !

isacek
12. led 2007

macejka,
když máte ten A.R. nezdá se Ti,že je čím dál dražší?
Minulý týden jsem ho tady u nás kupovala za 150,- a teď za 207,-!
To mě už fakt omývali,to je o dost!Ale taky je fakt,že co lékárna to jiná cenu!To je jak s tou hexa vakcínou!Je rozdíl i 200,-!! 😒

helik
12. led 2007

Mapris

dávám Beba 2 Bifidus - myslím, že ani jiná dvojka od Beby není! Pořád to ale ředím jedničkou. Je zajímavý, že ta dvojka má úplně stejně kalorií jako jednička 😕 No ale jsou v ní nějaký jiný kyseliny, který se asi netráví tak rychle, takže je mimčo zasycenější...i když mi to moc nepřipadá.
Jinak 2. měsíc to je od začátku, ne? Prostě po ukončeným prvním.

Isacek
dávám mu pořád z flašky, mamča mi říkala, ať mu žádný speciální hrníčky nekupuju a ať ho rovnou naučím, až povyroste, pít z normálního hrníčku, abych ho jako nějak neschoulostivěla...no nevím. Jinak příkrmy na lžičku. Třeba napiš, jak to malé jde s tou lahvičkou, já si ale myslím, že je na to ještě brzo, ale každý mimi je jiný, že? 😉 Ještě poznámka : mám jednu knížku, napsala ji francouzská pediatrička a ta mluví o tom, abychom nechali mimi pít samotné pod dohledem někdy ve 24. týdnu.

mapris
12. led 2007

helik,
díky, no já v lékárně viděla beba 2 premium, tak proto se ptám.

Jo jo, co lékárna to jiné ceny, můžu potvrdit. Máme tu dvě, jednu takovou obyčejnou - asi státní a druhou takovou lepší, u metra. Jenže jezdím do tý u metra, protože do tý malý (levnější) musím manévrovat kočárkem jako magor. Oni tam mají dvoje dveře, ale asi kvůli průvanu nemají otevřený na jedný straně, ale jedny napravo a druhý nalevo, naví schody :o((( takže tak, ale je to rozdíl tak 5-10 kč, tak mně to nevytrhne.

helik
12. led 2007

mapris
já teda nevím, zdá se mi, že jsem někde četla, že už Beba dělá jen Beba Premium 2 s bifidusem. Třeba to, co jsi viděla, jsou jen staré zásoby té Beby Bifidus 2.
Já mám Bebu Premium 2 s bifidusem. (bifidus je v tom kolečku vpravo dole, není to název té Beby) No nic, račdši se na to přeptej v lékárně 😉

mapris
12. led 2007

helik,
to se na to přeptám, v tý droxi totiž bylo BEBA 2 BIFIDUS, tak třeba to jsou opravdu staré zásoby, ale zatím to pro mně není aktuální, až tak za dva měsíce. Ale jen jsem to viděla, tak jsem se chtěla zeptat 😉

dashak
13. led 2007

Ahoj holky, asi už jdu s křížkem po funuse, ale nedá mi to. Malá se narodila předčasně, takže dostávala Nutrilon Nenatal, speciální pro nedonošené děti. Byl strašný, nemohla se po něm vůbec vykakat a strašně špatně se připravoval - nešlo to pořádně rozmíchat, pořád tam zůstávaly hrudky. Malá pak ublinkávala doslova tvaroh. No, brali jsme ho dokud neměla 3kg a pak jsme přešli na Bebu 1 start. Zkoušeli jsme i Bebu 1 plus (údajně zasytí, ale spíš střevo, opět jsme nemohli kakat) Koliky jsme měli samozřejmě taky, ale na to pomohly jedině kapky SAB SIMPLEX, jsou na recept i volně za 70,-. Ze začátku se zdá, že je to ještě horší, ale to proto, že se ty střeva nejdřív musí pořádně pročistit, ale pak je to paráda. Když to nakapete rovnou do mlíka, tak uvidíte jak se z toho ztrácí ta pěna, která se při míchání udělá. Teď máme Hami, protože Beba 2 mi prudce připomíná ten Nenatal - taky se špatně rozmíchává. Takže co máme Hami, kakáme tak, že kolikrát musíme jít osprchovat i záda 😀. Jo a tabulkama se neřídíme. Malá byla po porodu 1,5 měsíce v nemocnici a tam jsem viděla, že jim dávky zvyšují každý den o 1-2ml, takže jsem každý týden přidala 10ml. Teď jsme se zastavili na 180ml, protože už papáme všechno možné

msunny
13. led 2007

dashak:Můžu se zeptat,po jak dlouhé době "zabral" ten Sab Simplex? My ho máme už asi 3. týden a nic moc,občas trošku pomůže,ale spíš ne ☹

helik
13. led 2007

dashak
Beba 2 se mi taky moc nelíbí, asi se vrátím k jedničce a dvojky dám jen pár odměrek. Za chvíli začneme s příkrmama, tak si myslím, že se to kakání upraví ovocnýma šťávama. Sab Simplex nemám, Dr. mi dal projímadýlko Laktulosa, asi to bude něco podobnýho, akorát je blbé, že se to nekape do mlíka. Jinak já malýmu dávám tolik mlíka, kolik chce, neomezuju ho v tom. Dokud má chuť, tak pije.

msunny
13. led 2007

Nevím jestli jsem to už nepsala,ale v jedný knížce o výživě mimísku jsem četla,že by se šťávičky(jablíčko,mrkvička) měli dávat už od ukončeného 2.měsíce,kvůli vitamínům.