Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

ijetka
15. led 2007

Tak pak ti snad pomůžu já, už budu snad chytrá 🙂

macejka
autor
15. led 2007

Ahoj holky,chvíli jsem se sem nekoukala a teď koukám co je tu za novinky 🙂

isacek ty jsi platila za Nutrilon A.R.přes 200.-? No to je teda strašný 😠 Nedávno zdražovali všechny Nutrilony v průměro o dvacet korun takže já ho kupuju tak za 150.-kč plus,minus 10.- Ale stejnak je to předražený,tak akorát na tom výrobci i lékárny vydělávaj nehorázný sumy.Tohle by tak drahý teda být nemělo,copak někdo může za to,že nekojí?A dětičky přeci jíst potřebujou,to je hrůza 😠
Já ho budu kupovat sice dál,když už jsme naa něm od začátku,ale po tom Nutr.premium mi malej kakal líp,tak dvakrát až třikrát denně.teď kadí jednou,někdy i dvakrát,ale většinou se stává,že jde nejdřív tvrdší bobek a až potom zbytek.A to mu mezi každým krmením dávám čajdu.
Chtěla bych se zkusit vrátit k tomu klasickýmu řídkýmu Nutrilonu,ale bojim se toho blinkání.

helik

jak tak nad tím přemýšlím tak bych už fakt chtěla začít s těma příkrmama.Možná začnu od příštího týdne,ale to už jsem říkala několikrát a stále čekám.Ale doma už mám koupenou první lžičku od hami-mrkvičku a brokolici.Taky mě překvapilo,že ta mrkev staví,většinou všechna zelenina a "prožene " střívka ovoce.já bych malýmu nechtěla moc dávat ty ovocný šťávy,spíš jen čajíky ty nejsou tak sladké,ale ještě uvidim,třeba mu nějakou dám ochutnat 😉

ijetka

a kolikpak je tvému miminku?Já jen od kdy začínáš s těma příkrmama,mě doktor řekl,že mám počkat do ukonč.pátýho měs.a né do čtvrtýho,kdy se už mohou dávat.

mapris

snad testy dopadnou dobře a nebude to ten atop.ekzém.

nutrilon taky smrdí,ještěže to dětičkám nevadí a pijou to,ale já to ani neochutnala,stačí mi to cítit 😝

helik

nám očička také stále slzí i po propláchnutí slzných kanálků.Pravda,je to lepší než to bylo,ale stejně slzí.Ještě v únoru půjdeme na další kontrolu a buď bude stačit dokapat klasický ophtalmosept.nebo mu to propláchnou znova 😨 Doufám,že se to vytratí.Teď ještě kapeme antib.do nosu.

isacek
15. led 2007

Macejka,
to máš pravdu,je fakt, že za to nemůžeme a oni na tom takhle nehorázně vydělávají!Ale co naděláme,papat musí a pro prcky to nejlepší!
Dáváš ten A.R. už tu dvojku?Malý ta jednička už asi nestačí, tak se příští týden doktorky zeptám a asi už přejdu na dvojku!Ten premium jsme měly taky jen párkrát,protože ty řidší mlíčka zvrací.Tak to máme podobný problém ☹ !
Jinak přítel teď kupuje ten Nutrilon jinde, protože tady je to opravdu předražený!Kopovala jsem tam i tu hexa vakcínu,teď mě to mrzí jinde by byla asi levnější!Ale pozdě bycha honiti 😉 !

dashak
16. led 2007

Čau holky, my přikrmujem už delší dobu, tak zkusím poradit. Začínat rozhodně jenom s mrkví a třeba brambor. Já dávám rozhodně mrkev do každého jídla a dávám ji hodně, protože je to jídlo pak sladší. Jinak jsou to strašné blivajzy, tak nechápu, že to ty děcka vůbec sní. A nemůžu říct, že by mrkev stavěla. Malá má pár hodin po jídle kokino v plínce a je pěkně oranžové 😀
Každá další zelenina se může přidávat až po 3 dnech, kvůli zjištění případných alergií na některou potravinu,takže třeba:
mrkev+brambor 3dny, mrkev+brambor+brokolice 3dny, mrkev+brambor+brokolice+hrášek3dny...
Nevím, jestli už můžete dávat i maso. U nás to bylo trošku složitější, protože malá je nedonošená.
Každopádně pokud je maso a nebo mrkev, přidávat tam trochu tuku, někdo dává pár kapek olivového oleje, mně doktorka říkala, že nejlepší je klasické máslo jen tak na špičku nože.
A nepočítejte s tím, že toho mimísci moc sní - však se podívejte jak vypadala Ivanka, když jedla poprvé polívečku.

Isacek, dívala jsem se na Natálku, je šikulka. Ale nedávej ji sedět, tím ji moc ubližuješ. Já vím, že jí se to určitě líbí, protože zase se na svět dívá z jiného úhlu, ale může mít pěkné problémy se zády - samozřejmě ne teď, ale v pubertě a později. Tak čusík.

msunny
16. led 2007

dashak:Můžu se zeptat,jak moc byla malá nedonošená? Jo jinak,jak ses tady někdy ptala,tak malej má pupeční kílu. Můžeš kouknout i do albumu,tam je to vyfocený. Ale mám pocit,žemu jde zamáčknout líp než dřív,asi to bude tím cvičením Vojty.

nilita
16. led 2007

Ahojík...můžu se zeptat...dává tady někdo svýmo miminku železo?????Na anémii,díky

jess
16. led 2007

maso a nebo žloutek,se můžou přidávat až když je dítko už zvyklé na zeleninu a nějakou dobu zeleninku papká 😉

dashak
16. led 2007

msunny, malá je v 31. týdnu, já měla preeklampsii a ona růstovou retardaci, tak byla strašně malý prďous. Vojtu jsme cvičili taky, 3xdenně ☹ , ale ona u toho tak řvala, že ta kýla ji naopak vždycky zvrdla, tak jsem měla strach, aby se neuskřinula. A s pupeční se nechodí na operaci?

msunny
16. led 2007

dashak:Honzík byl ve 36. ale taky jen kvůli tomu,že byl malej-měly jsme špatný průtoky ☹
No dětská nás poslala na chirurgii a tam mi doktor řek,že to buď zmizí a nebo pude na operaci až ve dvou letech.Chtěla jsem i,aby mi napsal alespoň kílní pás,ale on řekl,že to stejně nemá moc cenu,že je to zbytečný. My teda cvičíme 5x denně-občas taky řve,ale spíš bych řekla,že se potom i uklidní.
Je zajímavý,že když mě to učili v porodnici,tak mi sestra řekla,že na něj musím tlačit a teď co chodíme k rehabilitační,tak ta mi zase říká,že nesmím mačkat,že musím jen tak jemně tlačit,právě aby ho to nebolelo. A navíc mi řekla,že ten kílní pás samotnej mu nepomůže,ale že by mu to mohlo aspoň trošku pomáhat pasivně,že by mu ten pupík nevylejzal při ltačení.

ijetka
16. led 2007

Ahoj MACEJKO našemu budulínkovi je 6měsíců a 3dny. tak už je na čase něco přidat 🙂 Zlatý kojení, dala jsem mu kdy chtěl, teď aby člověk vymejšlel jídelák 🙂 . Mám docela kliku páč pinďous baští hezky ze lžičky. papánek

dashak
16. led 2007

Msunny, tak jsem se dívala na fotečky. Malý je ti dost podobný ne? Naše malá je celý taťka, respektive babička Irenka, taky máte babi Irenku,že? Posledně mi řekli, že jsem snad u toho ani nebyla, když se Ivanka dělala ☹ Ta kýla vypadá dost škaredě. Malá měla bouli na pindušce, taky to jde trochu vidět na fotkách z koupání nebo jak se opaluje. Tak to si dost dlouho počkáte, když má malý teprv 2 měsíce, jinak má krásné datum 🙂

helik
16. led 2007

holky, jsem ráda, že se vám moje zlatíčko líbí...jé, pro mě je to vždycky fajn odreagování, když s váma pokecám 🙂

dashak
včera jsem koupila Hami 2 a zkouším, co na to malej. Jinak jsem do něj vpravila i pár lžičenek rozvařenejch švestech, tak čekám pěknou srajdu 😉 Už začínám i s tou mrkvičkou, musí být řiďounká, pak mi dvě lžičky spapá, no ale mlíčko je pořád mlíčko 🙂 Viděla jsem, že Hami má i mlíčko Hajánek pro delší spaní, nemáš s ním zkušenost?

macejka
myslím, že jsme zbytečně úzkostlivé s tím přikrmováním, člověk teď má tolik informací, co všechno se může stát když..., ale někdy mám pocit, že by se ty chytrý knížky měly vyhodit. Jinak já zkusím vyvařovat sama, bez kupování hotovek, ale možná mi to dlouho nevydrží 😖

isacek
16. led 2007

dashak,
to máš určitě pravdu s tím sezením.Já ji nedávám často sedat, třeba jen takhle když fotíme nebo, když se hodně vzteká.Nejhorší je,že se už začíná zvedat sama a když leží tak pořád rve hlavu nahoru a pomáhá si nohama!Je hrozně aktivní, kolikrát ani nevím co s ní! ☹
Každý mi říká, že je tak o měsíc dopředu.
A od kdy jsi začala přikrmovat ty?Asi později, když je malá nedonošená,viď?
Váží stejně jako ta naše 🙂 !

macejka
autor
16. led 2007

mapris

ještě jsem ti chtěla říct,že si myslim,že ten hydrokortizon malý zabere.jsou to kortikoidy a ty zabíraj vždycky.Jsou silný,musí se snima opatrně,ale ty jseš od dr. poučená.
Já mám kontaktní alergii na kovy a když mi kožní napsal mastičku s kortikoidama tak zabrala okamžitě 😉

ijetka

tak to už máš většího klučinu.Mně doktor řekl ať počkám do ukonč.pátýho měsíce,což bude za čtrnáct dnů,ale já bych nejraději s příkrmem začla už dřív třeba zítra nebo za týden.Jsem zvědavá jak na to malej bude reagovat,na lžičku a na jiný chutě,ale vzhledem k tomu jak se třese na lahvičku tak to snad bude dobrý a bude mu chutnat 🙂

helik

taky mám takový pocit,že to trochu přeháníme,když dneska se všechno bere jinak než dřív.Já si pořád říkám s tím příkrmem mám,nemám...začít už teď 😒 🙂 🙂

isacek

já jsem dávala A.R. dvojku,ale vrátila jsem se zpátky k jedničce,protože na tý dvojce píšou,a četla jsem to i jinde,že není vhodné dávat jen tu dvojku,je dobré jí začít dávat až s příkrmem což my zatím nedáváme.takže zatím pije jedničku,180ml.

nilita

nejsem si jistá,jestli se mimčům můžou dávat nějaké vitamíny,kromě vit.K a vit. D,což ti jistě předepsala dr. v poradně.Jestli kojíš tak má mimčo vitamíny od tebe a jestli né,tak v umělce vše potřebné je obsaženo 😉
Ale raději se zeptej v poradně u doktorky jestli máte problémy s anemií.

dashak
16. led 2007

Helik, no my jsme dneska kakali tak, že jsme to měli i na bodyčku 😀 Jelikož ji nadoma dávám pampers sleep and play, kterých se potřebuju zbavit, tak to samozřejmě někudy uniklo. Naštěstí, Ivanka to zmákla na stojáka, takže toho nebyla plná postýlka 🙂 O Hami Hajaja vím, ale my už dávám večer kaši, takže jsem ho nevyzkoušela. Navíc není to tak dávno, co jsem malé na noc dělala naopak řidší mlíko, aby ji nebudila žízeň, ale teď ji stejně budí zuby, takže je to jedno. Tak doufám, že s ním budete spokojeni 🙂
Isacek, myslím, že jsme začli přikrmovat po šestém měsíci, dělám ji většinou jídlo doma, máme od philipsu takovou parní strojovnu 3v1, je to na sterilizaci lahví-vejde se tam 7 kousků, pak na ohřívání mlíka a jídla a je to super, protože si tam nastavíš podle množství mlíka a podle toho jestli je z ledničky nebo pokojová teplota a ono to ohřeje na tu správnou teplotu a pak se to vypne. No a pak je to na propařování zeleniny. Takže malé nedělám klasickou polívku, ale dělám to v tom, jednak si to zachová lepší chuť a neztratí to tolik vitamínů, pak tam jenom naliju převařenou vodu, ať je to řidší. Hlavně, je to samostatný přístroj na elektřinu, což je super,když někam cestujem, protože většina sterilizátorů je do mikrovlnky a ne všude ji mají. Myslím, když jedeš třeba někam na chatu, jako jsme byli teďko na Silvestra.

mapris
16. led 2007

macejka, isacek,

holky budte rady za ty dve stovky, ja kupovala bebu za 250 kc 800 g a ted musime davat (na radu kozni) bebu H.A. a ta stoji 750 g - 325 kc 😠 , takže se mi to pekne prodrazi, ale co, beruska jist musi.

Jinak na koznim jsme dopadli tak, ze mala ma vsechny dispozice na ten atopicky ekzem. Dostali jsme masticku - hydrocortison a ten konecne zabira - tuky, tuk. tak jsem zvedava do pristiho tydne ... Ale spis myslim, ze to ten atop bude ☹

macejka,
no, o tom jsme se bavili s mojí sestrou, taky má malou s atopem. Je pravda, že ten hydrocortison je kortikoidní mast, ale mně doktorka nic neřekla, my ani nějak velkou vrstvu nedáváme, ona je to dělaná mast z lékárny, tak jsme s mojí sestrou došli k závěru, že to doktorka nechala udělat slabý, protože je Terka ještě malá. Zabírá to účinně, tak uvidíme, na jak dlouho.

Jinak od včera jí dávám tu BEBu 1 Premium H.A. - je to pěkně hnusný a kyselý mlíko, tamto mi chutnalo a vonělo líp. Malá po tom dneska měla špenátovou stolici, ale tak páchnoucí, že jsem to musela vynést, aby mi to nezasmrdělo byt, tak jsem zvědavá, jak po tomhle mlíčku bude kakat ...

nilita,
moje kamarádka má stejně starou dceru a zjistili, že má málo železa, ale zatím to bere jenom kamarádka, protože kojí, že malé to zatím extra dávat nemusí. Takže to musíš asi podle lékaře....

isacek
16. led 2007

mapris,
tenhle Nutrilon je jen 400g mají ho jen v lékárnách.Na začátku jsme měly taky bebu a to je dvoj balení tak to vydrží déle!Sice hnusný to je, ale hlavně ať vám zabere a když to malý chutná, tak co 🙂 !

macejka
tak to se na to musím taky zeptat doktorky,protože tohle už jí nestačí!
180ml ji dávám zatim jen na noc a v noci!

dashak,
tak to věřím, že je to fajn to by mi taky vyhovovalo.Já mám parní sterilizátor a je to mnohem jednodušší a rychlejší než ten do mikrovlnky.Ten mám taky!

msunny
17. led 2007

Ahojky holky. Tak jsme byly u doktorky. Máme 4050 gramů a 50 cm.
Ale mám tak trochu zmatek. Řekla jsem doktorce,že občas dám malýmu trochu čaje a ona mě div nesprdla a že do půlů roku nemám malýmu dávat nic než mlíčko. Tak chápete to?

mapris
17. led 2007

msunny,
tak to gratuluju, to už máte docela dost. Je vidět, že malý přibývá co? 😀
Tak to máš divnou doktorku, mně zas řekla, že jí mám dávat čajíček, že heřmánkovej pomáhá na křeče na bříško, ale stejně dávám od hippu, akorát mi řekla, že mám dávat čajíček mezi jídlama, ne na úkor jídla. Vlastně mi to řekli dvě doktorky. A že čajíček se může dávat od ukončeného druhého týdne .. Fakt divný. Čajíček nedoporučují kojeným dětem, ale ty jsi přece na umělém ne? Tak to právě jo, protože tyhle umělý mlíka jsou hustý ...

msunny
17. led 2007

mapris: Taky to nechápu,ale čajík dávám dál 😀 Já ho dávám třebva když má malej hlad "moc brzo" Občas ho to totiž chytne a začne brečet kvůli hladu už třeba hodinu po krmení ☹

ijetka
18. led 2007

Holky to je blázinec co? Co Dr. to názor, pak se v tom vyznejte. Já mám doktora který se střídá s doktorkou, on starej ona mladá. Jeden řekne to a druhej tohle 😠 Ale v časopisech je to stejný, taky nejsou jednotní.

Mapris včera se nám opět vysemenil ekzém ☹ ale po namazání zazračnou mastí je pryč... jsem ráda že vám to taky zabralo i když je to svinstvo.

Macejko já myslím že když dáš malýmu pár lžiček mrkve tak se nic nestane

My jsme měli včera zážitek, malýmu jsem uvařila mrkev, krásně baštil jenom jsme byli oba jak čuňata. Pořídím pár fotek ať z toho taky něco máte 🙂

helik
18. led 2007

holky

já jsem taky z těch všech názorů zmatená jak Goro 😖 Dneska mi sestřička u Dr. řekla, ať klidně uvařím malýmu ty ovesný vločky!!! Zato jedna kamoška se dušovala, že vločky do 1 roku ne!

Jinak s tím čajem to je blbost, určitě se může dávat.

Taky jsem se u doktora dozvěděla, že už nám nabíhají dásně od zoubků a že v noci se mi může budit kvůli tomu, že ho to bolí. Mám mu dát na ochlazení trošku studeného čaje nebo pokud to snese, tak jen kojenecké vody.

Někde jsem četla, že se nemá sladit a dneska u Dr. mi bylo řečeno,že to není pravda, že mozek roste z cukru, ale nejlepší je Glukopur - Mapris máš recht.

ijetka
nám mrkev moc neleze, chceme mlíčko mlíčko a jenom mlíčko ☹

ijetka
18. led 2007

Holky, vím že můj dotaz sem nepatří, snad mi to u vás projde 🙂 , stahujete klučinům předkožku? Mě dr. řekl ať to nedělám a kamarádce, že ať to dělá, jemně že může

mapris
18. led 2007

ijetka,
bohužel neporadím. Jinak jsem taky ráda, že mastička zabrala, dokonce nám začínají zase růst vlásky :o)

msunny,
no, my máme problém tem, že malá měla dneska hlad po 3 hodinách, jak často krmíš Honzíka?

Helik,
no vidíš, už ti ty vločky doporučuje i doktor, ale Davídkovi jsou už 4,5 roku, tak proč ne. Teda pokud nemá nějaké problémy ...
Jinak my dáváme čaj Hipp, ten nám moc chutná, máme zrovna spokojené bříško, ale stejně kakáme obden, tak to nějak nehrotím. Když se vykaká obden, tak to pak stojí za to, jako dneska, dvakrát ale bylo to až na zádech :o))

Holky, byli jste dneska venku s mrňatama? Já jo, a měla jsem dost. Asi zítra nepůjdu, poslouchala jsem počasí a má být vítr 10-15 m/s a nárazky 20-25 m/s. Takže se asi budem muset obejít bez procházky a nebo na balkon, kterej máme zasklenej, ale jak se nevezeme, tak teď nějak nespíme. No co, hlavně že spí v noci 😀.

ijetka
18. led 2007

No já dneska venku byla myslela jsem že uletím i s Kubou, hrůza 😖 , malej spí hrozně rád venku a když to nejde je pěkně protivnej 😒

mapris
18. led 2007

ijetka,
no, malá taky miluje být venku,tak uvidim zítra,možná s ní jenom objedu panelák,jenže ona musí být aspoň hodinku venku,jenže do toho větru, co má být zítra, tak nevim, nevim, nerada bych, aby nastydla .. Zkusím ten balkon.

macejka
autor
18. led 2007

holky

my dneska venku taky byli jen chvilku,myslela jsem,že nás ten vítr odnese tak jsem zase honem pospíchala domů.Jestli to má být zítra to samé tak asi taky nepůjdem,ale nevim jestli mi odpoledne malej usne,zatím jsme chodili každej den odpol.ven a on hezky spinkal.

mapris

tobě malá kaká obden a my stím teď máme taky problém,zatím se stalo jen jednou,že malej přes den vůbec nekakal,ale druhej den bylo vše v pořádku.Ale teď už tři dny nic.Teda dneska jsme mu s přítelem dost tlačily nožky k bříšku a vypadli z něj tři malé tvrdé bobky,chudáček,je mi ho líto on nám tak pomáhal,tlačil a ani neplakal.Naštěstí ho nebolí bříško,protože nepláče a pěkně prdí,ale štve mě to.Dávám mu fenikl.čaj,bilinkový čaj a dala jsem mu i šveskovou šťávičku a nic ☹

ijetka

mě říkali,že určitě sama nemám předkožku stahovat,dokonce snad do roka nebo ještě dýl.Možná jen úplně malilinkato,abys malého umyla,ale jinak bych to nechala být.Nám to doktor vždy kontroluje v poradně.Když ti dr.řekla,že ne tak bych to nedělala.Já bych se bála,že bych mu to natrhla.

mapris
18. led 2007

macejka,
no, mně taky holka spí dobře v kočárku, ale co se dá dělat, zkusím jedině ten balkon ..
No, tak to ti neporadím, malý docela pomáhalo to čajíčko mlíko, dlouho jsem jí ho neudělala až dneska, chci zkusit,jestli se pomocí toho vykaká. Jinak někde jsem četla, že pomáhá máslo, udělat z něj čípek a dát ho do zadečku, a nebo to prorazit teploměrem. A co zkusit jinej čajíček, nám ten fenyklovej po čase taky přestal zabírat, máme teď od Hippu spokojené bříško, ale kaká mi obden, protože od minulýho týdne dávám to H.A. mlíko ..

macejka
autor
18. led 2007

mně doktor,když jsem mu volala řikal,ať ho dávám často na bříško a dávám mu čaj-to všechno dělám.A ať ještě počkám,čtyři dny celkem a kdyby nic tak je to zácpa a musela bych přijít.Tak zítra to bude 4.den,ale dneska pár bobků bylo tak ještě uvidim.Možná zkusim jinej čajík,kamarádka mi taky říkala,že jim fenikl.čaj přestal působit a jiná kamarádka zase,že mlíka A.R.a H.A. jsou na to kakaání blbí,jde to po nich hůř,což můžeme potvrdit obě.

isacek
18. led 2007

Holky, tak to můžu jen potvrdit.My taky kakáme obden a vždycky je chudinka rudá až za ušima!Je to hrůza, že jim ani pořádně nemůžem pomoct! ☹