Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

mapris
18. led 2007

macejka, isacek,
no, malá kadí úplnej špenát, je to kaše, že to má až na zádech. No, my měli problémy ze začátku, to kakala každej 4tej den, ale mojí sestry 7mi měsíční syn, kterej je kojenej, tak kaká jednou týdně .. No, my dělali klubíčko a občas dávali heřmánkovej čajíček - ten prý je na křeče v bříšku, proto jí dávám ten Sab Simplex. Já to na ní poznám, když tlačí, většinou je to při jídle, to je úplně rudá, ale aspoň u toho neplače jako dřív, ty kapky jí pomáhají. Aspoň netlačí celej den, což taky dřív bylo ..No co, musíme počkat, až budou jít zeleninku, to jim půjde líp.

dashak
18. led 2007

Holky, tak to my už si na kakání nemůžeme stěžovat. Ale když byla malá menší a jedla Nutrilon nenatal a potom Bebu, tak jsem normálně psala deník a značila si stoličku, tak jak to dělají v nemocnici 😀 Protože nekakala tolik dnů, že už jsem ztrácela přehled. Vycházelo to vždycky každý 4.den, takže to byl takový malý svátek a taky vždycky u toho zfialověla a dělala ďáblův škleb 😠 Navíc jsme museli jíst železo a to pěkně zatvrzuje. A když jsme přešli na Bebu2, tak to jsme s ní tlačili celá rodina, ale kolikrát to bylo tak tvrdé, že to přes tu malou prcinu nemohla protlačit, jinak by se asi roztrhla, tak bobek zajel zase dovnitř. Ale to jsem už někde psala, nevím jestli zrovna tady. Teď papáme skoro všechno a máme dobré mlíčko, takže každý den sprchujem ze zad hořčici 😀
Jinak venku jsme dneska nebyli, nevím jak u vás, ale tady kromě větru taky pršelo a teď mám pocit, že nám to snad odnese okna.

mapris
19. led 2007

dashak,
no, já jí udělala včera čajíčkomlíček - návod jsem tu holkám psala. A před chvílí jsem musela jít špenát umejt do umyvadla, snad podruhý, co je malá na světě. My jsme museli změnit mlíko na h.a. a po tom jí to nešlo, teď zas jde, ale vzbudila se o půl 3, takže zase začnu dělat silnější mlíčko na noc. Jinak v noci byl tady v Praze taky hnusnej vítr se slejvákem, ale teď je to dobrý, takže asi ven předse jen vylezeme 😀

ijetka
19. led 2007

Ahoj holky, ten náš malej šmudla je pěkně vyčůranej. Včera jsem mu dala k obídku mrkev s bramborem a krásně papal, dneska že mu to dám zase ale tentokrát jsem to ohřála... a co myslíte? Prskal to tak že jsem od toho byla celá 😀 takže uvidím zítra, ale asi mu to ohřátý nebude šmakovat. 🙂

Jinak, taky nějak málo kadíme a tady jste radili švestkovou šťávičku tak jsem zvědavá. Moc mu nechutnala.

mapris
19. led 2007

nazdárek holky. Byli jste dneska venku? Já jo, ale jen asi hodku a půl, radila mi jedna maminka, že od 3 se má vítr zhoršit. Nevím co s malou dneska bylo. Vyjímečně spala v kočárku jako dudek a i dospávala na balkoně, vyřídila jsem si s ní poštu, alberta, pečivo v metru i jsem jí koupila kaťata :o)) Dneska se mi 2x tak vykadila, že jsem jí jednou musela nýst do umyvadla, a normálně jsem to neuměla a hlavně byla těžká, jsem zvyklá na ubrousky😀 . Ale s jídlem to byla dneska katastrofa 😠 . Vzbudila se mi v půl 3, po neúspěšném dudlíkování a přebalení jsme jí dali najíst, pak jedla před 9, před 12, ve 3, pak v 5 (!!), zbytek dojídala v půl 7 a v půl 9 stáhla 150 jen to švihlo, udělala jsem jí teď na večer silnější mlíko, tak jsem zvědavá na dnešní noc. Jdu uklidit a chrupat, zítra si bere šichtu manža 😀 .

ijetka,
tím líp ne? :o)) Tak mu to ohřívej tak, ať to má jen trošku vlažný a postupně přidávej na teplotě :o)) třeba si na to pak časem zvykne :o))

msunny
19. led 2007

Ahojky holky. Tak my se na zítra chystáme na výlet do Plzně. Tak jsem na HOnzíka zvědavá,protože tam budeme i spát. Tak mám docela strach,že se asi nevyspíme.
Jinak mapris,jak ses mě tady nedávno ptala-ráno se Honzík vzbudí,většinou kolem 5-6,pak se budí po třech hodinách,ale odpoledne mi vydrží i pět hodin bez jídla(a to mi pije spíš míň než dopoledne).Většinou máme těch5-6 jídel za den. A jak to máš ty?
Jinak mi jak máme teď Nutrilon Omneo-tolik nezatěžuje střeva-tak má malej taky kakajdu,tak ob den a taky je taková "krásně" špenátová a voňavá 🙂 ¨Takže i když za mě naši nebo ségra občas vezmou přebalování,tak na tohle si ještě nikdo netroufl 😀
Jo a ijetko s tím přetahováním ti určitě tvoje dětská poradí až na to bude čas. Ptala jsem se maminy a ta říkala,že bráchovi přetahovala taky až jí to doktorka řekla přibližně v půl roce. Ale určitě Tě na to upozorní až bude ten pravý čas

mapris
19. led 2007

msunny,
tak držím palce, ať to zvládnete v Plzni.
No, my co dáváme teď tu BEBU H.A., tak to má celé rozházené, tak jsem čekala, až se srovná. Jinak mi vstávala obden v 6 a obden v 9 - podle toho, kolik měla dávek. Když měla za ten den 5 tak spala do 9ti do rána. A když měla 4, tak spala do 6ti a většinou jsme krmili tak po těch 3,5 hodinách. Jen když jsem šli ven, tak mi vydržela 4 hodiny, ale dneska mi jedla po třech hodinách a odpo jsem jí musela dát za dvě hodinky - jak jsem psala v příspěvku výše .. Tak jsem jí udělala silnější mlíčko, tak uvidim. Jinak s tou její kakajdou mám problém i já :o)) (to přebalit), zítra se o ní bude starat taťka, tak jsem na něj zvědavá 😀 😀.

dashak
19. led 2007

Holky, a jak se staví taťuldové k přebalování? Náš taťka teda přebalí, ale nesmí být malá pokaděná. Za skoro 10 měsíců ani jednou nelikvidoval hořčici 😝 . Prý by jí tam ještě přidal.
A minulý týden? - když jsem měla svůj den, jak jsem problila a pro... noc na záchodě, takže druhý den jsem byla totálně vyřízená a sotva mě nohy nesly, tak se taťka stejně neslitoval, Ivanka naložila do plínky a já ji musela přebalovat na zemi, protože jsem nebyla schopná ani stát.
Jinak venku jsme dneska taky chvilku byly, dopoledne u nás svítilo sluníčko a ani moc nefoukalo. Šla jsem do hraček koupit čepky do vody na zítra do plavání a stálo mě to zase 3 kilča, protože jsem zas malé koupila hračku. Já jsem jako malá měla takovou panenku, co se bimbala ze strany na stranu nebo se dala i roztočit a vevnitř jsou zvonečky, tak dneska jsem ji koupila takového hrošíka. Jé, ta se s ním vyřádila 😀

helik
20. led 2007

Ahoj holky,

tak mi konečně po pěti měsících přijel tata a vidí poprvý malýho 🙂 😢 Je z něj úplně vedle🙂

Mně teď David dobře spí, když mu dělám večer ten odvar z vloček a taky to trošku zlepšuje kakání. No a heřmánek je taky dobrej.

ijetka
Nám dr. zezačátku přikázal stahovat předkožku po každým koupání, tak jsem to dělala a není žádnej problém, dr. to posledně prohlídl a řekl, že to máme perfektní 😝

dashak
20. led 2007

Helik, přijel tata od Davídka nebo tvůj?

msunny
20. led 2007

dashak:U nás se ktomu nikdo nehrne,kidyž je plínka počůraná,tak eště,ale jakmile je tam špenát tak ne. i když tey´d,když jsme přijeli do Plzně,tak jsem šla malýmu dělat jídlo a Honza ho přebalil,i když měl kakajdu snad úplně všude 🙂

ijetka
20. led 2007

helik.
Jde vám ta předkožka stáhnout celá, nám asi do poloviny ☹ doufám že budeme oki

dashak.
Tatka přebaloval až do chvíle než to měl malej na zádech a chodidlech od tý doby, když je hodně káklej přebaluju já. Holt chlapi 🙂

dashak
20. led 2007

No, tak aspoň to zkusili. Náš taťka by do toho nešel ☹ Ale třeba můj brácha byl statečný a párkrát přebalil.

ijetka
20. led 2007

Jo můj brácha je taky šikula, ale nevím jak by si poradil kdybych jednou nebyla doma a malej by TO spáchal 😀 😀 😀

mapris
20. led 2007

dashak,
tak náš tatínek s tím nemá problém. On mi jí přebaloval vždycky v noci, než jsem jí udělala jídlo a teď jí přebaluje o víkendu, a i likvidoval kakání, ale teď co má ten špenát po h.a. mlíku, tak na to štěstí ještě neměl :o) Tak doufám, že bude, ať si to taky užije :o))

helik,
táta davídka nebo tvůj?

macejka
autor
20. led 2007

dashak

tak náš taťka (přítel) kupodivu někdy sám řekne,že chce malýho přebalit a třeba připravit na koupání.Přes den si ho moc neužije tak aspoň večer,ale jinak ho do toho nenutim,většinou přebaluju já.Jednou měl taky " na mále ",když byl Filípek pokaděnej skoro až zy ušima.

helik

jakej odvar z vloček?Přidáváš to do mlíka nebo jak to děláš?Asi to malýho víc zasytí,viď?
Já jsem dneska poprvé dala pár lžiček mrkvičky.Nejdřív malej brečel,už měl hlad a on jakmile vidí lahvičku tak je jak u vytržení.Ale pak přestal a papal,ale vypadalo to,jako by to nechtěl,ale nakonec dobrý.Potom jsem mu dala ještě mlíko normálně jako vždy 180ml a zblajznul to všechno.Uvidim zítra jak se bude tvářit.
Dneska byl malej vůbec nějakej mrzutej,pořád by se choval.

ijetka

já se schválně příště v poradně ještě jednou zeptám na to stahování,ale myslim,že se nic nezmění a zůstane to u toho nepřetahovat.
Tady je vidět jak je to,co doktor to názor.

eiffela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dashak
20. led 2007

Mapris, tak to čučím. V noci přebaloval??? To náš taťka ten se ani neprobral. Ze začátku se malá budila snad co 2 hoďky, ale taťulda spinkal jak "nemluvňátko".
My si taťku taky moc neužijem, chodí z práce kolem sedmi. Teď už občas malou okoupe a někdy i nakrmí. Ale když byla malinká, a ona byla hooodně malinká, protože domů jsme si ji přivezli, když měla 2,130g, tak to ji ani nekoupal, krmit měl strach, protože ona se u toho zakuckávala a o přebalování nemůže být vůbec řeč. Navíc ona má zvýšené svalové napětí a je dost aktivní, takže to bylo a je umění i pro mě.
A pak jsem si bouchla do stolu, že už nemůžu, že mi musí pomoct. Já nevěděla co dřív, on přišel v sedm, honem mu dát jídlo, rychle jít malou koupat, nakrmit ji, no maraton. Tak teď se musí hošánek taky trochu snažit.

Mimochodem dneska jsme byli plavat a konečně mám z toho dobrý pocit. Nevím, jestli to bylo tím, že tam taťka s náma nebyl, ale Ivanka konečně spolupracovala a honila i hračky ve vodě. A nebo si konečně zvykla na mamku v koupací čepce, včera jsem v ní nějakou dobu doma strašila 🙂 Budem teď trénovat polívání vodou na signál, aby se naučila nadechnout a vydržet pod vodou. Tak jsem zvědavá, jestli ji to půjde.
Jinak vidím, že stále řešíte předkožky 😅 , tak jsem ráda, že s holkama tenhle problém odpadá.

mapris
21. led 2007

dashak,
dneska taťka likvidoval i špenát,a to tak, že jsme jí nesli pod umyvadlo 😀 , ale ona mu stihla i počurat sedačku, protože chtěl vyměnit podložku na stole, tak si jí odložil :o)) a takhle to dopadlo. Jinak manžel právě chodí domů na to koupání. Já jí teda omývám a okoupu a on jí osuší a "namaže" a všechny tyhle procedury, ale krmit jí krmím já, teď jí krmil o víkendu a nějak mu nechtěla jíst ... Ale jinak s ní o víkendu chodí ven na procházku. No a co se týká večeře, tak tu si dáváme, než jdeme malou koupat a nebo pak :o))

macejka,
však on si zvykne, se nemůžu dočkat, až budu přikrmovat i já, hlavně, až jí budou 4 měsíce a přejdeme na tu bebu 2ku.

msunny
21. led 2007

Holky chci se zeptat. Má BEBA nějakou šetrnější řadu jako je od Nutrilonu Omneo?

mapris
21. led 2007

msunny,
jak šetrnější? BEBA toho bohužel moc nemá, protože je šetrná sama o sobě. Bohužel Nutrilon Omneo neznám, takže nevím, co myslíš.

dashak
chodíte už plavat dlouho? Já bych chtěla začít s dcerou chodit taky, ale čekám, až se dá dohromady s tím atopem. Nepřijde mi rozumný ji brát někam do bazenu.

eiffela,
tak BEBA je opravdu dobrá, ale nevýhoda je, že má málo "formulí", jinak mojí dceři chutná, ale mám pocit, že jí nestačí, protože jí poslední dobou krmím po 3,5 hodinách, někdy po 2 :o(

ijetka
21. led 2007

Ahoj holky,
mapris, taky by jsem chodili s malým plavat, ale s skzémem se prý nesmůže, což mě hodně mrzí, v pátek jdeme opět na kožní tak se tam pozeptám, ale vidím to bledě ☹
macejka, z předkožky jsem taky vedle, občas jí stáhnu nenásilně kam to jde 😖

Dneska měl mladej k obídku brokolici od hami a krásně papal, mám z něj radost 😀

mapris
21. led 2007

ijetka,
no, malý budou v únoru 3 měsíce, takže máme ještě čas. Chci, aby se dala malá do pořádku, a když to nepůjde, tak se nedá nic dělat.

ijetka
21. led 2007

mapris,
už teď se na to kožní netěším, že mi věříš viď? 🙂 co vím od kamarádek, tak měli u mrňat tahle problémy třeba do roka, dvou. Fakt jsem se na to plavčo těšila...a hnusnej ekzém 😠 😠 😠

isacek
21. led 2007

eiffela,
já byla zase s Bebou nespokojená.Hrozně se cuckovala a malá mi ji vůbec nechtěla.Každé mimčo je jiné a každému sedí něco jiného.Teď máme Nutrilon a malá krásně přibívá!

mapris,
jak často a po kolika dáváš malý papat?Malá mi taky někdy nespapá celou dávku a pak už chce třeba po dvou hodinách.Ale někdy naopak papá třeba až po pěti hodinách, nevím proč to má tak pomíchané. ☹

dashak,
přítel malou taky přebaluje a o víkendu i koupe.Je s námi docela málo, tak když je doma se věnuje jenom malé!Takže dělá všechno sám a přebaluje,i když se mala vykaká 😉 !
Ale ze začátku mu to dělalo dost problém 😵 !

mapris
21. led 2007

ijetka,
víš, já to tak neberu. Radši půjdu ke kožní, než abych musela chodit často třeba k ortopedovi, jako já, protože jsem kvůli svým zdravotním problémům neměla skoro žádné dětství, a ten atop má i moje neteř a sestra mně uklidnila, že to není nic vážného, takže asi tak. Na to plavání chci taky chodit, ale když to nepůjde, tak to nepůjde, jsou i horší věci v životě, hlavně že jsou naši prckové zdraví jinak , ne? 😉

isacek,
no, teď co pijeme to h.a. mléko, tak to má taky dost přeházené, vzbudí se tak v půl 9 (teda pokud spí celou noc), jinak mi celej den jí po 3, dávám jí 180, někdy vypije všechno, někdy nechá 30ml - tak to použiju pro příště, no a po dvou hodinách mi jí v podvečer, to znamená, že mi dneska jedla v 15.15 a jedla v 17.30, tak jsem jí udělala jenom 150, vypila 100, tak jí nechávám, aby mi vydržela do 8 na koupání a pak jí udělám 210 a o odměrku víc a vypije mi všechno a spí celou noc. Taky nevím, proč to má tak pomíchané, ale říkám si, že pak až bude mít příkrmy, tak že se to srovná a budeme koupat dřív. Jako moje kamarádka, ta už dává příkrmy a malá jí jí v 8 mlíko, pak v polednde příkrm, pak ve 3 svačinu a pak až kolem 7 mlíko, a to jí udělá s těma vločkama a malá jí spí celou noc. Tak doufám, že se to povede i nám. Jinak teď co máme tu h.a., tak se malé zase srovnalo kakání, teď je špenát denně - zrovna ho tatínek dneska poprvé likvidoval a byl docela překvapenej, ale zvládl to na jedničku. Jinak jsem zjistila, že když se mi nevykaká dopoledne a pak jdem odpo ven, tak mi venku vůbec nespí :o((
Jinak manžel se snaží chodit denně tak na půl 8 domů, aby stihnul koupání a přes víkend se o ní stará. Jako například tenhle víkend, kdy jsem si byla včera a dneska zaplavat, tak jí i nakrmil. Prostě super taťka .o))

jinak holky, s tím přikrmováním, to jste čekali, až vám řekne doktor?? A odkdy??

ijetka
21. led 2007

maprisku
to jsi napsala moc krásně... 😉 a máš pravdu, ale kdyby ho neměli bylo by líp, né? Zdraví je fakt nejdůležitější 🙂 . Je mi líto, že máš zdr. problémy ☹ a taky jsi mě trochu uklidnila, dík 😉

S tím příkrmem, mi řekla dr. mamina by ho cpala vším možným, páč za jejich éry to bylo normální. 🙂 Mě nacpali knedlíkem s omáčkou už ve čtyřech měsících a byla jsem spokojená....znáte to! Na to přikrmování jsem se moc těšila, je to paráda akorát jsme jak čuňata oba (až bude foto, dám do alba) 🙂

isacek
21. led 2007

ijetka,
zrovna mi máma dneska taky říkala jak nám dřív dávali už od mala všechno možný.Jenže dřív to bylo trochu jiné.Dneska se skoro každé páté dítě rodí s atop.ekzémem.Je to ze všech tě sr....co přidávaj do jídla a hlavně ty proklaté éčka! ☹ Ty jsou skoro ve všem.
Já se taky strašně těším už na příkrmy, ale celkem se bojim právě těch alergických reakcí.Třeba můj malej bráška nesměl skoro vůbec nic,ten měl a má alergie skoro na všechno 😒 !

mapris,
to už papá celkem dost, viď?Já dávám malé 150ml. a když mi to celé vypije tak ji potom udělám 180ml., ale to mi nevypije.Těch 30ml. mi tam nechá.Jen v noci!Mě se malá v noci budí co tři hodiny na jídlo, už je to fakt hrůza.Taky doufám, že až budou příkrmy bude spinkání lepší! 😒

ijetka
21. led 2007

isacek
třeba to bude oki. Ale když už je to v rodině, tak člověk má strach viď?

isacek
21. led 2007

ijetka, právě můj bráška to má hodně a přítel také!Chodí i do sanatoria na ozařování a různé koupele a to naštěstí pomáhá.Mít to dvakrát tak nevím ☹ !Já naštěstí žádné alergie nemám, jen na kovy.Tak snad bude malá po mě!
A ty ještě kojíš nebo taky dáváš umělý mlíčko?