Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

dashak
27. led 2007

Ijetko, já jsem zkoušela sunar, ale obyč. Mlíko nesmrdělo, ale malá po něm vždycky ublinkla (neublinkává akorát po Hami) a to tak smrdělo, že mi to přišlo jako "grcka" s ponožkama dohromady 😝

ijetka
27. led 2007

No to je normální hnus...fuj.... ani na chuť teda aspoŇ na mojí chuť to neni ani dobrý jako obyč Sunar

ijetka
27. led 2007

Tak mi nevyšla moje finta: udělala jsem mu tu kaši řidší a dala do lahvičky
ani tu savičku nechtěl do pusy a když už si jí vzal tak ji hnedky vypliv 😠

Tak já nevím, začíná mě to dost deptat 😠

2hodiny mi tu kňoural, vrnkal a kňučel hlady ale kaši ne a ne. Zkusila jsem mu prso a trošku pocucal. Pak konečně usnul

Zítra mu si zkuším udělat zase tu jablečnou s feniklem a taky řidší, už teď si myslím, že to dopadne zase na "čtýru"

Ten sunar asi pojede do popelnice, ale jestli přestanu kojit, tak budu muset koupit nějakou umělou výživu. Nevím jakou 😠 ☹ 😢

macejka
autor
27. led 2007

dashak

zatím jsem měla Sab simpl.na recept,ale už ho mám jen malinkato tak kdybych ho kupovala,vím,že stojí kolem 70-80 kč,ale ty druhý kapky neznám tak mě to zajímalo 😉

ijetka,dashak

kamarádka koupikla malýmu taky Sunar a řikala,že ho musela přestat dávat,protože když si malej ublinknul tak to byl prý smrad,že i jí bylo na zvracení 😲 😝 Tak dává Bebu bifidus.

helik

jseš s tím mlíčkem Hipp spokojená,dáváš ho nebo si to pletu?

isacek

já z toho zoubku byla úplně vyplácaná a musela jsem to hned volat příteli a našim a taky jsem psala smsky kámoškám co mají taky dětičky,no prostě radost až na půdu 😀 😀 😀

macejka
autor
27. led 2007

helik

pardon,mám na mysli mlíko Hami,né Hipp

dashak

ty dáváš Hami mlíčko a předtím jsi dávala Nutr.pro nedonošený dětičky?Nic jiného mezi tím jsi nezkoušela? Ty jsi spokojená s Hami?Jen se ptám,já neznám nikoho kdo by ho dával 😉

dashak
27. led 2007

Macejko, já jsem první zub taky rozesílala smsky do celého světa. Je to marné, každá maličkost je pro nás událost. Možná že u dalších dětí už to nebudeme tak prožívat.

mapris
27. led 2007

macejka,
ty kapky Baby Calm jsou "zatím" účinný, malá se po nich pokadila až na půdu :o))

ijetka,
zkus bebu, naší malý strašně chutná :o))

ijetka
27. led 2007

Teda holky jsem pěkně zmatená jestli psát sem nebo do příkrmů 😀 hlavně že se dohodneme
mapris ty kapky jsou na prdy nebo kakýnky. A co se týče mlíka nemám ko konzultovat s dr? Nevím jak to chodí

dashak
27. led 2007

Macejko, po nutrilonu jsme dávali Bebu1 start - ta byla v poho, Bebu1 plus a Beba 2 - obě strašné, špatně se rozpouštěly a malá se nemohla vykakat, Sunar plus - dobrý, ale jak ublinkla, tak já pak málem taky, fakt hrozně smrdí. A teď jsme na Hami 2 a jsem maximálně spokojená - dobře se připravuje, malá vůbec neublinkává a kakajda je kolikrát až na zádech.

dashak
27. led 2007

Ijetko, taky pořád překlikávám mezi tématama a už jsem z toho fajnově zplantaná 😀

macejka
autor
27. led 2007

ijetka

určo se zeptej dr.za to nic nedáš.Uvidíš co ti řekne,ale myslím si,že jelikož jsi půl roku kojila nebo ještě kojíš tak na tom asi tolik potom nezáleží,teda myslim si to.Spíš to chce něco zkusit a sledovat co na to malej.Slyšela jsem,že Sunar je z těch mlíček nejsladší,Nutrilon PRÝ nejblíž mateř.mléku a Beba šetrná k střívkům.No a Dashak si moc chválí Hami.Je toho na trhu spoustu.Dokonce v DM drogerii mají nějaké jejich mlíko,je o dost levnější než třeba Nutrilon,ale nemám zkušenost.

dashak

přemýšlela jsem,že bych zkusila něco jiného než ten Nutr.,ale možná později kvůli tomu ublinkávání.Musim někdy zkusit koupit zase klasický Nutr. a jestli malej nebude ublinkávat tak uvidim.I když dr.mi řekl,že když jsem začla na Nutr.tak mam pokračovat.

mapris

jak jsi psala,že jsi viděla Bebu 3 tak všechny značky mlíček mají formuli 3.To je myslim od 8.nebo10.měsíce.Sunar má dokonce ještě více mlík i desítku a dvanáctku (jako pivo, 😀 )to je taky podle měsíců.

mapris
28. led 2007

ijetka,
tak určitě se musíš poradit s dr. to bys sama neměla. Ty kapky by měli být na prdy, ale asi je přestanu dávat :o((

macejka,
tak to je dobrý, to bude i 4? Ne? :o))

msunny,
jak jsi na tom s těma kapkama Baby calm, spí ti i jí ti malej dobře? Já jsem je dala teď malý 2x za sebou, poprvý si po nich ublinkla a pak ráno vstala v 6 a včera malá nechtěla spát, usnula v půl 12tý a vstávala před 8. Jsou nějaký větrový a nevim, jestli neurychlujou trávení :o((( Asi se vráti k Sab simplex a čajíčko mlíčku ...

msunny
28. led 2007

mapris: Já je střídám se Sabíkem. A dávám je rovnou do mlíčka. Protože sdamotný mi je malej kamufluje. Ze lžišky si je vezume a jakmile se otočím,tak už to pouští koutkama...

mapris
28. led 2007

msunny,
no, já je taky dávám do mlíčka.

Před chvílí jsem mluvila se svojí sestrou, a nějak jsme se shodli, že to můžou být klidně i zoubky, je to možný??? Ale zlobí mi takhle, co jí dávám ty kapky, tak nevim 😒

ijetka
28. led 2007

No v zítra pošlu manžela pro radu dr.
V noci to bylo opět hrozný, zase kojení po 2hoďkách

S Kubou to budou boje, on se prsa nevzdá. Chudák můj malej ☹

msunny
28. led 2007

mapris:Tak to nevim ☹ Já mu dělám jednou se Sabíkem,jednou s Baby Calm+do toho občas hodím trošičku čaje Spokojené bříško-granulovaný od Hippu. A celkem dobrý.Včera mi spal Honzík asi do půl osmí a dneska do šesti. Což je u něj div,protože většinou se budil mezi 4-5 hodinou. Ale né,že bych nebyla ráda 😉

dashak
28. led 2007

Ijetko, řekla bych, že malého budí zuby. Ivanka teď musí v noci taky jíst, jinak se nezklidní, a dřív spala 12 hodin v kuse, ani se neotočila na bok. Ty zuby je hrozně zlobí a budí je to. Věk by na to měl, a někdy to trvá strašně dlouho, než si ty zuby proklestí cestičku. Ivance vyrostly teď ty vrchní až dva měsíce po těch spodních. Já jsem ji začla čistit zuby kartáčkem, ta úplně chrochtá blahem, protože ji tam pěkně porejdím a ono to teď začlo vylízat jak houby po dešti.
A máte už nějaký zoubek? Já už se moc neorientuju 😀 , tak možná, žes to psala.

ijetka
28. led 2007

dashak
Zoubek ještě nemáme 😢 já už chci ☹ MOc závidím macejce že včera našli..
No možná to budou zoubky, hrozně dlouho slintá, vše co mu jde okolo pusy tam vrazí, a fakt je že moc kouše a miluje, když mu prstem přejíždím dásničku, tak uvidíme 😉

msunny
teda takhle brzo vsává ten tvůj čiperka, to bych byla brzo hotová ☹

Já mám taky pěknej zmatek ve vás holky. Je škoda že u toho profilu u fotky, se nemění věk mimi. Pak by jsme se nemuseli pořád ptát kolik děckám je.

dashak
28. led 2007

Ijetko, tak to jsou zuby, vydrž a myslím, že se taky brzo dočkáš.
Jinak mě se u profilu aktualizuje věk, včera jsme měli ještě 9měs. a 3 týdny a dneska už jsou tam 4 týdny.

ijetka
28. led 2007

ÁÁÁ hurá, teď jsem na nás mrkla a nám taky. Tak vidíš, mě se zdálo, že je to pořád stejné. 😀

msunny
28. led 2007

ijetka:Už jsem si zvykla. Zase lepší než když jsme přijeli domu a chtěl každý dvě hodiny. Takhle dostane flašku po koupání(mezi půl sedmou,půl osmou) a hned usne. No a vzbudí se většinou v šest,tak ho nakrmím a pak většinou spolu ještě dospáváme v posteli. Což je taky zajímavý. Nějak si navyk,že ho ráno vezmu do postele,takže v postýlce se mu moc být nechce. Ale vždycky ho nechám chvilku a buď usne v postýlce nebo následně u mě v posteli.

ijetka
28. led 2007

No oni to poznají, kde jsou. Vědí, že jsou u maminy, která je zahřeje. Jsou jako kuřátka a my holt kvočny 😀

msunny
28. led 2007

ijetka:Pěkný přirovnání 🙂 Asi je to fakt.

isacek
28. led 2007

ijetka,
my jsme taky zkoušely sunarH.A. a byl to fakt hnus, malá to vůbec nechtěla tak jsme to vyhodily.A smrdělo to příšerně 😝 !

macejka,
od včera dávám malý už tu dvojku A.R. a nevim jestli se mi to zdá, ale přijde mi to ještě hustší.Tak ji dávám méně toho prášku.Zas jak jsme změnily mlíčko tak už dva dny nekakala, to je hrozný ☹ !
A s tím zoubkem já byla to samý 😀 !Hned jsem všem volala a psala a všichni, že to je brzo jestli to je opravdu zoubek 😵 !

ijetka
28. led 2007

isacek
jaký teď dáváš mlíčko, taky HA?

isacek
28. led 2007

ijetka,
dávám Nutrilon A.R. dvojku!

ijetka
28. led 2007

isacek
to je taky hypoalergení? Vůbec se v tom nevyznám ☹
Kažopádně uvidím co na to zítra dr

isacek
28. led 2007

ijetka, ne, ne to není hypoalergení.Je to antirefluxní proti ublinkávání!
Je to zahuštené a nám to opravdu pomáhá, že už malá tolik neblinká.
sice si občas ještě ublikne, ale už to neni zvracení jak předtím, to házela opravdu šavle.
Vyzkoušely jsme hodně mlíček, malá hodně zlobila s papáním.Tak uvidíš co vám doktorka doporučí!

ijetka
28. led 2007

Díky za poučení. To jsou pořád nějaký zkratky a člověk, co to nepoužívá je mimo. S ublinkáváním jsme problémy neměli, asi 2x se přebaštil, tak krapet vyhodil, ale jenom malinko. Já myslela, že máte taky něco HA, když jste to zkoušeli. 😉

dashak
28. led 2007

Isacek, kolik malá vypije mlíka? Mně malá taky ublinkávala, ale já jsem to nějak nehrotila. A jednu dobu z ní lítaly gejzíry a pak mi doktorka řekla, že ji dávám moc mlíka. Já jsem ji říkala, že když dopije lahev, tak pořád ještě "hledá", tak že ji vždycky přidělám. A ono prý ty malé děti nepoznají kdy mají dost, ale líbí se jim to cucání. Tak cucají cucají a ono se to pak do nich ani nevejde 😀