Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

mapris
6. pro 2006

ahoj helík,
tak už to na potničky nedávám ... potničky vysušuju a občas posypu sypkým pudrem a oblékám méňe, tak zatím se to lepší. Dělanou mastičku s rybím tukem mám na zadeček ..

mapris
7. pro 2006

Dobrý večer,
chci se zeptat, moje dcerka má teď opět problémy s tlačením a stolicí a občas se dost kroutí ve spaní, hlavně v kočárku. Jakou umělou výživu svým dětem dáváte? Já jsem u BEBA Premium 2, a nechce se mi to měnit, dávám dětský čaj s heřmánkem. Co vy?

macejka
autor
7. pro 2006

mapris,ty dáváš Bebu 2,nespletla jses,nedáváš 1? Já koukala,že máš miminko staré jeden měsíc a dvojky jsou až od ukončeného čtvrtého měsíce!Možná že ta bolest bříška je z toho.Ty dvojky jsou jinak slazený a obsahují více různých látek jako železo atd a na to asi není organyzmus takhle malého miminka připravený. Já dávám Nutrilon 1 premium a na noc AR.A na noc kapu do mlíčka Sab simplex 10-15 kapek a pokud malýho trápí prdíky přes den tak dávám feniklový čajíček od Hippu.Většinou běheh chvilky zabere a pak prdí a rovnou se i pokaká.Jinak mám ještě čajík maminčino pohlazení taky od Hippu,ten je na žízeň,ale zatím jsem ho nevařila.Koupila jsem ho nedávno. Taky občas zabírá namasírovat bříško nějakým krémíkem na prdíky např.Pupík nebo Flatulin...
Tak snad ti to nějak pomůže.Já pořád doufám,že je to tříměsíční kolika,která úderem čtvrtého měsíce vymizí.Tak uvidim. 🙂

macejka
autor
8. pro 2006

mapris,teď mě ještě napadlo,když píšeš,že se ti malá kroutí i v kočárku nepotřebuje si náhodou ještě odkrknout?Mně to filípek občas taky dělával,že se kroutil i v kočárku venku tak jsem ho na moment vyndala,dala si ho přes ramrno a on si krknul,pak už to bylo dobrý.

helik
8. pro 2006

Mapris
Souhlasim s Macejkou, na Bebu 2 je rozhodne brzo. My zacneme s dvojkou az za chvilku (v 5.mesici)a jeste ji budeme michat s Bebou 1, aby si malej privykl. Malej od moji kamosky, kdyz presla na dvojku, taky spatne kakal. No a to brknuti, to je taky veda - my si po krmeni pekne odbrknem, ale vzdy to nestaci - zvednu ho jeste za 10 minut a brkanec je na svete 🙂

Jinak mi ted na osypanej zadecek pomohla fialka (gentiana), sice jsme zmalovani jako o velikonocich, ale zabralo to 😝

helik
8. pro 2006

Macejka,

chci se zeptat, jestli uvazujes o prikrmech.

mapris
8. pro 2006

macejka,
máš pravdu, dávám 1, já se spletla. Jinak právě u těch kapek píšou, že se dávají na tu tříměsiční koliku, já jsem jí je dala teď do mlíčka, ale nechci moc často, aby si na ně nezvykla, tak k večeru před koupáním dávám dětský čajíček s heřmánkem přislazený glukopurem a po tom se mi dneska vykakala taky dobře, jinak masáže bříška dělám "na sucho" a k večeru občas používáme polohu "klubíčko", tak to nám taky pomáhá ..

macejka,
to mně nenapadlo, ale mně odkrkává po každým jídle, na tom si zas nechávám záležet ..

macejka
autor
8. pro 2006

Helik,já o příkrmech uvažuju.Tento čtvrtek jsem byla s malim na očkování a ptala jsem se doktora jestli mám od ledna(to budeme začínat 5.měsíc)začít přikrmovat a dávat mlíčko dvojku.On říkal,že dvojku můžu,ale s příkrmem ať počkám až od šestého měsíce(ukonč.pátého) Hlavně to řekl asi proto,že malej má teď nějak suchou kůži tak aby nebyl alergickej.já bych mu ale asi stejně ze začátku tu zeleninu vařila.Co doktor to jinej názor.Začátkem ledna půjdeme na druhou dávku očk.tak se s nim ještě domluvim. A ty začneš s příkrmem?

Mapris,já na odkrknutí taky dost dbám,ale je fakt,že i když si malej odkrkne i několikrát,tak se stávalo,že se třeba za půl hodinky i hodinku po tom kroutil,tlačil ho ještě vzduch v žaludku.

helik
9. pro 2006

Macejka,
ja zatim tak sonduju a jeste nejsem rozhodnuta. Rada bych malymu od 5. mesice neco malo prikrmovala. Výživu dvojku mu určitě dám, ale jeste mu ji budu chvili ředit s jedničkou, protože hůř kakáme a nechci aby se mu to zhoršilo. Jinak 19. jdu na přeočkování, tak se dr. zeptám, jaký má názor. Obávám se ale, že mně do 6. měsíce bude chtít držet jen na mlíku (posledně se tak vyjádřila sestřička), já bych ale aspoň večer chtěla něco přikrmovat....no uvidíme 😉

mapris
9. pro 2006

macejka,
děkuji za radu s tím kroucením. Malá se mi kroutila teď v kolíbce, než šla ven, a dvakrát jsem jí zvedla a pěkně si odkrkla. To víš, víc hlav víc ví, taky na všechno hned nepřijdu :o))

helik,
my špatně kakáme vždycky, když přecházíme na "větší" dávku. Když začíná pít víc, tak kakáme obden a taky jí dávám ten Sab Simplex, ale také nechci do každého pití, tak to dávám zatím objedno. Pak jí to budu dávat jen ráno a k večeru ten čajíček. Tak uvidíme ... I jí masíruju bříško, při přebalování občas vidím, jak ho má nafouklé ...

macejka
autor
9. pro 2006

Nemáš zač mapris,od toho tady je to disk.forum,abychom se mohli radit a předávat si zkušenosti 😉
Náš malej kaká většinou dvakrát denně a kolikrát se divim,že se to do té plínky vůbec vejde(i když párkrát se nevešlo 🙂) mně se taky zdá dost brzo už od začátku pátého měs.dávat příkrm,ale na druhou stranu bych to chtěla zkusit jak to malej přijme.Ale stejně mi doktor řekl ať počkám až od šestého.
Jinak to mlíčko dvojka,kamarádka dává bebu bifidus,prý je dobrá,jsou tam nějaké ty kultury a neni po ní zácpa.My jsme zatim na Nutrilonu tak se ještě budu rozhodovat jestli přejdeme na Bebu.Koukala jsem v obchodech,že jsou i různá jiná mlíčka,např.Hipp(nebo Hami?)a nějaký nový Hamilon a pak taky Sunar,ale neznám nikoho,kdo by s nimi měl zkušenost.(myslím u malinkých dětiček 0-6 měs.)Vy nemáte zkušenost?

mapris
10. pro 2006

ahoj macejko,
no, já mám bebu Premium a teď přemýšlím, jestli nezkusím tu s tím H.A., ale nevím, jestli to můžu takhle míchat. Já jí objedno krmení dávám ty kapky Sab Simplex, ale pořád kakáme obden, a to jsme to měli pravidelný, tak jsem nešťastná, navíc mi přestala zas nějak pít, musím vždycky jí krmit na etapy, najíst, odkrknout, najíst, odkrknout ... Do včerejška mi v pohodě vypila 140 ml za jedno pití, teď jsem ráda, že vypije 90-100 ml, a před chvílí si u toho blinkla. Ona měla nad obočím dost ošklivou vyrážku, i na tvářičkách. Dostali jsme na to mastičku, tak mažeme, ale když jí mažu, tak plače, asi jí to bolí, nebo svědí. Plakala mi 4 dny u pití, teď se to zlepšilo. Na tu zácpu dělám klubíčko, ty kapky, občas masáže bříška, už fakt nevím ... Příští pondělí jdeme do poradny, jestli se to nezlepší, tak změním mléko .. Ale nechce se mi, právě že ta beba je dobrá, aspoň mi to říkala sestra od naší doktorky ... Tak nevím 😢

mapris
10. pro 2006

holky, nevíte, jestli můžu přejít na jinou formuli? Máme teď BEBA Premium 1, a chtěla bych se vrátit k BEBA Start 1? Malá mi totiž toho Premiumu zase pije málo a já jsem začínala tím Startem a myslím, že je to lehčí mléko ... Nevíte??

helik
10. pro 2006

mapris,

s Bebou Start nemam zkusenost. Ja si myslim, ze prejit na jiny mliko to nevyresi, ale kdovi....to ze ti mala nepije, bude prave tim, ze je preplnena, malej mi taky pil min, kdyz nebyl vykakanej. Jo, taky parkrat zabralo, ze jsem mu pomohla teplomerem.

Ono zalezi na dr., co ti da. Ja nepouzivam Sab Simplex, ale Lactulosu a ta nam zabira. (Mozna je to ale trosku vetsi dryjak) Jeste davas ten hermanek? Ja davam fenyklovy caj, jen trosicku a dobry.

mapris
10. pro 2006

helik,
no my máme pořád BEBU, ta start je míň sytější a tahle Premium zas víc ... No, teď se mi vykakala, ale jen jeden bobeček a jen díky tomu, že jsem jí 20 minut držela v klubíčku. Ten Sab Simplex pomáhá na prdíky a říhání, ale ne moc na kakání ...
Ten dětský čaj s heřmánkem jsem vyměnila za fenyklový od hippu, dávala jsem ho dneska poprvý, tak uvidim. Jaký fenyklový dáváš ty? A jak často krmíš davídka?

helik
10. pro 2006

mapris,

momentálně ho krmím 5 X denně tak po třech hodinách. V noci ho odbydu dudlíkem a on usne. Vyjímečně ho krmím i jednou v noci. Ale celkově se dá říct, že to vždy vychází 5 krmení denně. My s prdíky velký problémy nemáme - tuk tuk tuk, to kakání se mi ted hodne spravilo. Dr. mi dal ten sirup - dávám mu 2 x denně čajovou lžičku do feniklovýho čaje (mám normální sáčkovej z lékárny, tuším možná Leros)a toho čaje moc nevypije tak 2X tu dvacítku (trochu se na to šklíbí 😝 )Ted mi kaká každej den a je to úplně jiná konzistence, nejsou to hovínka, ale kajda 🙂 Taky jsem to měla dřív do zelena, protože to prý dlouho leželo ve střívkách, teď už mám zase pěkně hořčicovou barvu....no, tak snad to vydrží, jinak zachvíli přejdu na Bebu 2, protože se mi zdá, že malej už někdy ty 3 hodiny nevydrží, je to hold jedlíček. Ahoj, musím běžet uspávat. A jak často krmíš ty? A ty Macejko?

mapris
10. pro 2006

No, mně to teď vychází taky tak 5x denně. Už jsem dělala dávku 150 ml, ale začala mi jíst míň, tak jsme zase spadli na 120 ml, a to mi jí tak 100 ml. Jinak zkouším ten fenyklový čajíček, tak uvidím, jestli zabere. No, my s prdíky taky problémy nemáme, prdíme dobře, i dobře říháme, ale to kakání, to je neřád. Tak snad to změna čaje spraví. Jinak my už taky občas spíme celou noc, teď se nám to povedlo dvakrát. Jednou se mi vzbudila o půlnoci, tak jsem jí dala čajíček a to spala až do rána ... Aspoň vytráví a pak předs den dobře jí. No, počkám, jestli zaberou ty kapky, pak zkusím něco jiného. My jdeme příští pondělí k doktorce do poradny, tak jsem zvědavá, kolik přibrala. Jak uspáváš?

macejka
autor
10. pro 2006

Ahoj holky.Já malýho krmim 5krát denně.Začínáme ve čtyři ráno a končíme večer kolem osmé.Možná by vydržel i do rána,ale poslední dobou se začal v noci nějak kroutit asi jsou to pořád ty prdíky.zakňourá třeba 4krát v noci,většinou zabere dudlíček,ale kolem té čtvrté někdy začne poplakávat tak ho přebalim a nakrmim.A to na noc kapu do mlíčka Sab simplex a většinou mažu bříško mastičkou na prdíky.Přes den vydrží tak čtyři hodiny mezi krmením.Když ho tlačí bříško přes den tak dávám ten fenikl.čajík,kolem 30-40ml,většinou to během chvíle zabere.
Helik,tobě taky kaká bobky jako mapris?My máme totiž řídkou stolici,jako míchaný vajíčka a barvu taky jakoby hořčice jak píšeš ,někdy mírně nazelenalou.Jinak malýmu dávám 150ml mlíčka.
Mapris já s bebou start taky nemám zkušenost.A prosim tě,jak provádíš s malou to klubíčko?O tom jsem neslyšela.

macejka
autor
10. pro 2006

Mapris a myslím si,že jestliže ti malá teď pije 100ml nepláče brzy po jídle tak jí to asi stačí,určitě jí netrápíš hlady.Myslim,že si sama "řekne"když bude mít hlad.Hlavně že prospívá. 🙂 Náš malej ze začátku neprospíval,musela jsem ho budit pravidelně po třech hod. a když jsem kojila tak po dvou hod.byla jsem ráda,že vypil třeba 40-50ml mého mlíka a pak jsem kojit přestala,budila ho stále po třech hod.a ze začátku pil 90ml Nutrilonu.Mně doktor vždycky v poradně vypočítal kolik má vypít, podle váhy.držela jsem se toho ,ale postupně jsem mu začala dávat víc i když doktor vypočítal míň.
Holky a jak dlouho vaše ratolesti pijou z lahvičky?Náš malej vypije 150ml asi za 7-10 min.,zdá se mi to rychle,ale zpomalit to nemůžu.Jakmile mu lahvičku vezmu s pusinky,začne brečet.

bibinka
10. pro 2006

ahojte dievčatá, nám v pôrodnici ukázali cviky, ktoré máme s dieťatkom cvičiť pri každom prebaľovaní-hlavne na podporu peristaltiky,aby pekne kakalo.Je to taký aerobik-pokrčiť pravú nožičku a kolienko dať k ľavému lakťu a opačne, ľavé kolienko k pravému lakťu, opakovať zopár krát.
náš malý mal typickú 3mesačnú koliku-vždy sme natierali bruško mastičkou na prírodnej báze-dr.hoj na vetry a pomáhali sme aj rektálnou rúrkou do konečníka-samozrejme namazanou oliv.olejom a veľmi veľmi jemne zaviesť do ritky tak na 1-2 cm-vetry sa pohli a niekedy vyšlo aj hovienko 🙂
snáď vám to pomôže.

helik
11. pro 2006

macejka,

malej mi pije od 15 do 20 minut s jednou pauzou na brknutí. Vypije někdy 200 ml, někdy 150. Dávám mu tolik, kolik chce. Taky se to krmení hoodně zrychlilo, když si vzpomenu, jak jsem ještě kojila, to jsme krmili i 2 hodiny ☹ Pak určitou dobu z lahvičky půl hodiny a teď je to už rychlovka....no 7 minut, to je rychlost...a pak když odbrknete,malej už víc nechce?

Teď kadíme kašičku - hořčicovou nebo světle zelenou. To je prý v pořádku, dělá to ta UM. Jednu dobu jsme ale kakali tmavě zelenou jak špenát, to když jsme přecházeli z kojení na Bebu. Tužší hovínka byli, když se nemohl vykakat, to jsem mu většinou pomáhala tím teploměrem. Kamoška má taky malýho a ten jí pořád kaká hovínka, ale ona to neřeší...prý aspoň neušpiní tolik plínek 😝 taky přístup.

bibinka
Dík za tip.

mapris

Uspávání to je u nás většinou trápení. Zezačátku mi usínal hned po krmení. To teď neplatí, tak ho většinou chovám. Prostě jsem ho nakrmila a chovala a chovala....pěkná dřina. No a momentálně ho nakrmím a pak si s ním ještě pohraju, ponosím ho po pokoji a teprve až vidím, že si tře ručičky o nos, tak ho začnu uspávat chováním. Jednou nebo dvakrát se mi stalo, že usnul sám v postýlce, když jsem šla uklidit lahev a byl sám....kéž by to tak bylo pořád, většinou se mu ale spát nechce. Usínáme, jak kdy - kolem 20. nebo 21. hod.

kristi
11. pro 2006

holky, videla jsem v DM drogerii tu jejich radu pro deti a dokonce meli i umelou stravu...tak nevim, co si o tom myslet...radove o 100 Kc levnejsi bez Sunar apod. Ma cenu to zkouset? ja bych rekla,ze u tehle veci vyrobci nemuzou podvadet, takze to bude asi vcelku kvalitni, ne?

helik
11. pro 2006

kristi,

já bych byla opatrná. To, že je to o 100 Kč levnější, je samo o sobě podezřelé. Já osobně bych do ničeho jinýho než do Beby nebo do Nutrilonu alespoň zezačátku nešla. Ono je to DM třeba kvalitní a zdravotně nezávadný, ale už to třeba nebude mít probiotika, který upravujou střevní mikroflóru atd.... nevím.
Ty už teď Kristi uvažuješ, že budeš krmit uměle?

kristi
11. pro 2006

ne, to neuvazuju, chtela bych kojit, ale nevim,jak to bude s mlickem...no, ono si spis stejne mimco rekne co mu chutna, co tak vim od kamosek, nektery nechtej papat to a druhy zase ono...

helik
11. pro 2006

Jo jo, kojení to je téma na romány.

helik
11. pro 2006

kristi, vidím, že máš u malé italský jméno, nebo je to náhoda?

mapris
11. pro 2006

macejka, helik

my jsme dříve pili taky 15 minut. Teď mi vypije tak 100 - 130, jak má náladu. No, my to máme teď na hodinu. Ona mi u toho usíná a když jí vyndám flašku a dám od kolíbky, tak začne plakat, tak jí zase vezmu a dokrmím. No, a někdy mi přestane pít po 10ti minutách, tak jí nehám odříhnout, to se probere a pijeme dál. V jedné knížce jsem četla, že by dítě mělo pít tak 15-20 minut. Napadlo mně, že je to tím, že má malou dírku v dudlíku, jenže když jsem jí udělala jehlou ještě jednu, tak mi to zhltla za 10 minut a půlku mi vyblinkala 😠 , takže i po poradě se sestrou u doktorky mi bylo řečeno, abych jí nechala dudlík takovek jakej je. No a nemůžu koupit jinej než Bébe Jou, protože se mi šikuje nejvíc, po jinejch mi blinkala. My dáváme taky kapky SS, ale ty jsou jen na prdíky a říhání, a to už nám jde slušně, tak jí je dávám ob jedno krmení. A teď začínám zkoušet Fenyklový čaj od Hippu místo dětskýho čaje s heřmánkem od Leroxu. V lékárně mi dneska řekla, že na kakání je lepší ten fenyklovej. No, my kakáme jak kdy, teď poslední dobou obden ... Docela ji mi jí líto, když vidím, jak tlačí, občas pomůžu teploměrem, ale rektální rourku zkoušet nechci, četla jsem, že pak můžou mít děti problém se vykakat sami. Docela zabírá to klubíčko, zkusím najít někde fotku, ale myslím, že jí má ivet ve fotoalbu, tak se tam macejko zkus podívat 🙂

helik
11. pro 2006

mapris,

ono se to pití ještě upraví až bude mít malá víc síly...a dírku nech radši malou 🙂

mapris
11. pro 2006

helik, no doufejme že jo. Zrovna dneska. Dala jsem ji najist. Vypila mi 75 ml, pak na pul hodky usnula.Pak se probudila a place mi hlady. Dala jsem ji caj a vypila mi ho 60ml. Co v takovemhle pripade?? Cekam aspon dve a pul hodky a dam ji znova ... Obcas nevyhoda umele vyzivy.

macejka,
už jsi našla to klubíčko?

macejka
autor
11. pro 2006

kribyla taky opatrná s touhle umělkou.Maximálně třeba příkrmový kaše,ale mlíčko bych asi neriskla.Ani jsem nevěděla,že to DM má.

helik,mapris,já nevim jak mám malýmu to pití zpomalit,máme tu nejmenší savičku od aventu a stejně vypije klasickej nutr.za 10min.a AR za15min.jelikož je hustší.A když mu uprostřed jídla lahvičku vezmu tak okamžitě začne plakat tak mu ji vrátim Pravda,někdy pláče i po dopití,ale krkne si a je klid.Dávala bych mu i víc,ale dost ublinkává,tak ho nechci přecpávat.Myslíte,že to ublinkávání může být tím Nutrilonem?Nebo je to reflux.Doktor říkal,že je to normální,ale třeba kdybych přešla na Bebu nebo Sunar...On malej někdy neublinkne vůbec a někdy třeba 10krát ☹

helik,kolik dáváš odměrek na 200ml vody? A kolik ti malej váží,koukala jsem,že jsou s našim Filipem jen o týden od sebe.Náš měl minulý týden v poradně 5,8 kg

mapris ještě jsem na to nekoukala,ale mrknu na to,snad to najdu 🙂