Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

dashak
31. led 2007

Ijetka, my teda chodíme plavat pravidelně každou sobotu ráno.
Taky jsme museli čekat, až bude Ivanka starší a až bude mít nějaké očkování.
Msunny já mám dasha.matouskova, tak mi můžeš napsat (i ostatní samozřejmě)

isacek
31. led 2007

macejka,
taky mám kamarádku která ješte rok a půl starýmu prckovi dělá v noci mlíčko 🙂 .Já jsme rodila na Vinohradech 😠 ☹

dashak, my taky berem ty hom.chamomilla, ale nevím jestli ji to pomáhá.
Dneska jsem ji v DM drogerii koupila ty tři kartáčky, jeden je na pořezávání, druhý už na ty malé prořezané a ten třetí už je klasický kartáček.A malá ho drtí v pusince a je spokojená 🙂 !My jsme měly brzo zoubky,první ve třech a půl.Doktorka říkala, že je malá celkově asi tak o měsíc dopředu.

Ijetka,
mě když malá nechtěla papat tak jsem jí to musela dávat přes stříkačku nebo po lžičkách, ale to se moc nenajedla.Taky mi nechtěla dudlík, ale takhle si aspoň trošku vzala.

ijetka
31. led 2007

Dneska večer jsem mu udělala kašičku z Beby a zase nic, lahvičku nechtěl a lžičkama .... sněd 3 a pak neotevřel pusu ☹
Tak snad si na to pomalu zvykne takhle 😢 já už jsem si představovala, že se vzbudí v noci jenom jednou na kojení a zase to bude po dvou hoďkách 😢

msunny
neboj to uteče a budete plavčit, aspoň vás netrápí ekzémy a budete chodit neomezeně 😅

isacek
držím palečky při čištění zoubků 😉 , malá byla velká při porodu viď? Kubík měl 3620g a 50cm a dal mi zabrat 😨

macejka
autor
31. led 2007

dashak

s těma cenama za to plavčo,jsem se divila já,možná ještě někdo.V Praze je to fakt přehnaně drahý,přitom ty kurzy budou hodně podobný.Prostě je to pro děti tak proč by to mělo být levný,to je logika 😠

ijetka

já jsem kojila jen šestinedělí a pak jsem byla úplně zoufalá,protože malej nechtěl lahvičku nebo z ní spíš neuměl pít a brečel hlady a já už nevěděla co mám dělat.Tak jsem ještě poslední týden šestinedělí zkoušela odstříkávat mlíko a dávala jsem mu alespoň tu trochu co jsem ze sebe dostala.Naštěstí se to brzo naučil a pak se konečně pořádně napapal.
Tak si myslim,že Kubík se to určitě naučí,zkoušej to třeba každej den.Já malýmu ze začátku trošku mačkala tu savičku,aby věděl,že z toho teče mlíko.A naštěstí jsem neměla problém s tím,že by nechtěl prso,akorát mu z toho prsa skoro nic neteklo.

mapris,isacek

já rodila u Apolináře a asi jsem měla štěstí na dobrou směnu jak na sále tak na oddělení.Nemůžu si stěžovat,sestry mi dokonce sami daly pro malýho Bebu.Teda nejdřív to řekla dr.

ijetka
31. led 2007

Asi budu mít být trpělivá, ale to neumím 😠 mapris taky radila odstříkávat mlíčko a dát mu ho lahvičkou, asi to budu muset zkusit. Ale to odstříkávání.... 😒

O porodnici u Apolináře jsem toho hodně slyšela a samou chválu 🙂

dashak
31. led 2007

Ijetko, co ti poradit? Možná drastické, ale co ho nechat trošku vyhladovět? Pamatuju, že malá ze začátku taky kaši nechtěla z lahve. Nechtěla původně ani čaj a to je teď na něm závislá

dashak
31. led 2007

Macejko, máš ty odkazy na tom mailu 😀

mapris
31. led 2007

macejka,
ale jo, já si taky nemůžu stěžovat, občas měli službu hodný sestry a pak mi taky dávali pro malou bebu, ale až když to jedna sestra zařídila u dr. ...

ijetka,
to plavání je divný, ještě si zjisti, že kdyby jste nemohli, jestli vás omluví, protože tady co známí říkali, tak omluvili jenom někdy, a to byl kurs třeba za 3 tisíce.

macejka
autor
31. led 2007

dashak

hned tam mrknu,děkujůůů

dashak
31. led 2007

Holky u nás je plavání tak, že se chodí vždycky v sobotu. 3 lekce vám můžou nahradit, pokud se omluvíte aspoň 24 hodin předem.

isacek
31. led 2007

macejka,mapris,
u Apolináře vám dali pro prcky už umělou?
To malá dostávala cizí mateřské mlíčko a začali ji přikrmovat aniž by mi někdo něco řekl!A nedostala jsem na to ani ohřívačku takže mi sestra řekla, že to musím ohřívat pod tekoucí vodou, hustý ne?? 😠
Ale od dvanácti do šesti teplá voda netekla a tak malá papala mlíčko studené!Takže se možná ani neni čemu divit, že má teď takové potíže!Jo a musela jsem jí to dávat přes stříkačku a malíček.

ijetka,
byla veliká měla 54cm a vážila 3.900g 🙂 !

isacek
31. led 2007

Koukám, že jsem napsala, že jsem rodila na Vinohradech, ale ne u Apolináře, ale ve Vinohradský!!!!UŽ NIKDY!!!!!!!! 😉

dashak
1. únor 2007

Isacek, tak to je teda fakt hustý!!!! Určitě ji z toho studeného mléka muselo bolet bříško a střeba. Chuderka ☹

dashak
1. únor 2007

... myslela jsem střeva 😅

ijetka
1. únor 2007

Ty brďo isacek jo je fakt síla, myslela jsem si že tohle v dnešní době nehrozí, fakt čumim 😕

dashak, budu muset nastolit "tvrdou" metodu, uvidíme kdo dřív ustoupí, stejně si myslím, že já 😢

dashak
1. únor 2007

Já mám zas problém s hrnečkem. Ze začátku ji to šlo a teď ani ránu. Vypije za den snad litr čaje, ale jedině přes cumel. Jak ji tam dám to pítko, tak se vzteká jak opica. Ale taky ji asi nechám potrápit, však ona na to přijde, že si všechno nemůže vyřvat.

Ijetka, zjistila jsi jak jste na tom s online komunikací?

ijetka
1. únor 2007

No to já hrneček teprve koupím, už se těším jak se bude tvářit 😀

K tý komunikaci.....manželovi to nainstaloval kámoš, ale má za úkol se zeptat jak na to....už se těším 😉

milca111
1. únor 2007

Ahoj holky,hele čtu tady,jak bojujete s hrníčkama 😉 a já zatím se synem bojujeme,aby vůbec něco pil.Teda kromě mlíčka.Vůbec nechce čaj.Nezabral ani broskvový který je vážně skvělí.Sama bych si ho dala hned. 😅

msunny
1. únor 2007

ijetko:takže vy už to na počítači nainstalovaný máte?

isacek
1. únor 2007

Holky,já dala hrníček malý¨už před týdnem a to ji samozřejmě nešlo 🙂 .Dávala jsem jí ho každý den, třeba když se nudila a tím se zabavila jak s tím bojovala.A dneska už z něj bumbá krásně 🙂 .Akorát když ji dávám napít v noci taky ji dávám flašku, aby se mi nezakuckala, protože to jenom přeci víc teče.

ijetka,
když si najedeš normálně www.skype.cz tak tam to jde taky stáhnout!
Jinak skype i icq je fajn, ale využívá to čím dál tím víc lidí a tak se to někdy seká.Volám si takhle s kamarádkama, třeba se spojíme čtyři, ale je to hrozně sekaný a špatně slyšet.Stává se vám to taky?

Holky tak to plavání je u vás fakt levné, tady v Praze stojí 10lekcí zhruba 3.500,-.Sice nechápu co je na tom tak drahého, ale co by člověk pro ty prcky neobětoval, co 😵 ?Když jsme si tohle nemohly užít my tak ať si to užijou aspoň naše děti.

isacek
1. únor 2007

Oprava je to www.skype.com

msunny
1. únor 2007

isacek:Vždyť je to jedno,je to i na www.skype.cz v sekci stáhnout.

mapris
1. únor 2007

isacek,
To je to ve Vinohradský tak hrozný? Sem myslela, že je to nemocnice na úrovni. No to je teda hustý :o(. No, mně se narodila ve čtvrtek, a tak do neděle jsem jí zkoušela přikládat, myslím že pak od neděle dostávala stříkačku, protože dost ubývala na váze (ale to asi všechny děti) a mně se furt nědělalo mlíko, tak jsem jí krmila stříkačkou, no a pak jí těch 25 ml přestalo stačit. A když mi pak tři hodiny v noci proplakala, tak mi zkusili dát v lahvičce 50 ml, a když viděli, že spokojeně spala, tak usoudili, že má hlad a pak jsem tam vždycky přišla, měli v konvici připravenou vodu a pak to jen zalili, čekala jsem tam vždycky tak tři minuty a bylo to. Když měla ze začátku tu stříkačku, tak mi jí po každých 3 hodinách vždycky přinesli, když tam jedný mamině nosili mimino na kojení a taky tam bylo jedno na umělým, no a pro těch 50 ml jsem si pak chodila sama. Ale když byla jednou pod světlem kvůli žloutence, tak mi jí v noci vůbec nepřinesli, že prý jí nakrmili a chtěli mně něchat vyspat, a taky mi to udělali, když jsem byla na návštěvě, protože přišel manžel, ale to neřešim, zacházeli tam s nima dobře.
No, tak to se asi není čemu divit, když to pila chudinka studený, tak je na to zvyklá. I když jsem četla v jendý knížce, co mám tady doma, že prý teplota vůbec neovlivňuje to, jak dítě pije, prý pijou i studený, i když je fakt, že Terka to musí mít tak akorát, jinak řve :o)) Manžel když se jí koukal na dásně, jestli tam náhodou není zoubek, tak byl překvapenej, jak saje :o))
Už jsem jí koupila dudlíky se 3 dirkama, budou jí zítra tři měsíce. Ona totiž jak tahá, tak někdy ty s těma 2 dirkama pěkně pískají :o))

dashak,
měla jsem tu dneska kamarádku s 1,5 letou holčičkou. Ptala jsem se jí na různé věci a tak, no a malá prý dudlík vždycky ukousala, tak jí koupili takovou lahvičku, co tam má na pití takové jakoby brčko, ale chudák malá ještě nepochopila, že to neteče, když to má nahnutý, právě naopak :o)) Jinak jsem koukala, jak je šikovná, už se zbavili i dudlíka :o))

ijetka,
hele, kdybys potřebovala, tak ti můžu poradit :o)) Já jsem si ho instalovala sama. - Ted pisu o icq. Když ho má manžel, tak si můžeš "založit" svojí přezdívku a vždycky se jenom "přehlásíte", jako my s manželem, ale občas na to zapomenem, takže když mluvíme s jeho rodičema, tak mají zmatek v tom, kdo to vlastně z nás dvou píše :o)) Manžel totiž občas kecá z mýho a já z jeho přezdívky :o)))

milca111
Mně teď malá taky přestala nějak pít čaj, tak jí ho občas dávám do mlíčka.

isacek,
co se tyce toho skype, tak nam se to seka, kdyz mame zapnuty webkamery, ale ty poustime jen kdyz manzelovo rodice chteji videt malou :o)) a nebo my je, a pak kecame "na slepo", je fakt, ze mame oboje, a s manzelem jsme docela prekvapeni, kolik lidi prechazi na skype - protoze tam se da taky psat jako pres icq. Jinak ty konference mame taky, ale jen zatim dva ucastniky a zatim se to neseka. Asi taky zalezi, jak mas vykonej pocitac nebo net.

mapris
1. únor 2007

ještě se chci zeptat,
holky, když si předděláváte jídlo, děláte ho ze studené vody a nebo to také ohříváte? Já to dělám ze studené a pak to dám do lednice a pak ohřeju, ale manžel mi do toho začal včera "kecat", že prý bych tu vodu měla ohřát.

msunny
1. únor 2007

mapris:Já mlíčko dělám tak,že si ohřeju vodu a pak až tam nasypu prášek,takže i když si ho předdělávám,tak to dávám do té ohřáté vody.

mapris
1. únor 2007

msunny,
aha, tak to asi budu ohřívat tu vodu dál ...

isacek
1. únor 2007

mapris,
když si děláš mlíčko dopředu tak to dělej jedině do studené vody, v tom teplém se pak tvoří rychle bakterie.Já si to dělám jen na noc a to tak, že si převařím vodu a když vychladne tak ji dám do flaštičky a rovnou i prášek a pak rychle do lednice.A ohřeju to až, když to jdu dávat malý!
A nebo, když dávám malý mlíčko a ona to vůbec nechce tak to dám rychle vychladit pod studenou vodu a pak to dám do lednice!A do lednice by se to mělo dávat bez dudlíku.Radila mi to doktorka.

Jinak skoro všechny mé kamarádky rodily u Apolináře a byly taky moc spokojené, rodila tam mamka i všechny mé mladší sourozence a taky jsem tam chtěla rodit.Jenže bohužel už mě nechtěli vzít, tak jsem se musela zaregistrovat do motola a tam mě nakonec taky nevzali ☹ !Měla jsem holt smůlu, že ve stejný termín rodila půlka Prahy.

dashak
1. únor 2007

Ahoj holky, já dělám už 8,5 měsíců mlíko, ale úplně jinak než vy.
Jednak vodu vždycky převařím, pak mám na to takovou nádobku, na které jsou vyznačené mililitry. Nechám to vychladnout, aby to nebylo horké, protože v horkém mlíku se udělají hrudky. Když mi to vychladne úplně, tak mi to taky nejde udělat, protože se to nechce rozpustit. Musí to mít prostě 30-50.

Naliju vždycky vodu, abych mohla udělat 3 dávky, přidám prášek a jenom jemně pomíchám. Když kvedlám mlíko ve flašce, tak strašně napění a musí se tam dát sab simplex.

Pak vytáhnu velký hrnec, do kterého napustím ledovou vodu a postavím do toho ty flašky. Za 10 minut je to studené a dám to do ledničky.
Pak už to akorát ohřeju v chytrém parním centru 😀

Co se týče hrnečku - u nás je to složitější, Ivanka z něho naopak pít umí a to už asi od listopadu. Máme od canpolu balonek - to je lahev, na kterou se dá dát savička i nekapající pítko. Ale ta potvůrka je zhnilá to z toho pít a má radši cumel. Dneska jsem udělala utrum, řvala jak tur, dokud nepochopila, že ji ten cumel na to prostě nedám a pak začla pít.

macejka
autor
1. únor 2007

Ahojky holky

tak jsme dneska byli opět na kontrole na očnim a jelikož malýmu stále slzelo jedno oko tak mu to znova proplachovali ☹ Řikali,že to dělaj max.do půl roka a jestli se to do další kontroly nezlepší tak pak se to dělá operativně v celkové anestezii.Doufám,že nás to nečeká ☹

mapris
1. únor 2007

macej,a
chudinka malej ... ☹. Neboj, určo se to zlepší, jako nám ty strupy :o)