Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

macejka
autor
1. únor 2007

No snad,každá máme něco s těma našema dětičkama.Ale musíme to vydržet,jsou to zlatíčka 😵

isacek
1. únor 2007

macejka,
tak držíme palečky ať je očíčko i Filípek zdravej!!!

dashak
1. únor 2007

Macejko, to se určitě spraví.
A jak dopadlo tvoje pátrání po nutričním centru?

msunny
2. únor 2007

macejko určitě to bude dobrý. My máme taky pořád problém s jedním očíčkem.Já se hlavně bojím,aby neby tupozrekej jako já ☹ Jinak nám včera přišli k doktorce výsledky krve z rizikovky a máme málo železa.Takže se obávám toho,že mlaje vlastně musí mít Nutr. Comfort,aby mu to nezatěžovalo střeva a železo vlastně staví. No vyčkávám,co se bude dít. Doufám,že se mu tím ta kíla zase nezhorší,ráno už jí mívá v pohodě,ale přes den,si ji ještě vytlačí ☹

dashak
2. únor 2007

Msunny, taky jsme brali železo a musím říct, že jsme teda měli velký problém se vykadit. A na co je dobrý ten Nutrilon?

msunny
2. únor 2007

No tolik nezatěžuje střeva,máme ho kvůli tý kíle,aby Honzík nemusel tolik tlačit.

jita2
2. únor 2007

Holky,
nechce se mi číst celou diskuzi, abych to někde vypátrala, jestli jste to už zmiňovaly,ale papá vaše mimi už 5x v půl roce, nebo mu dáváte ještě 6 dávek, popř. pokud ho ještě krmíte umělým mlíčkem v noci, tak kolik mu dáváte...díky 😉

dashak
2. únor 2007

My papáme, když máme hlad, ale 6 mlík určitě nevypije, ona teď to jídlo celkem bojkotuje, asi kvůli těch zubů. Dneska jsem taky musela krmit v noci, protože malá se počůrala a byla strašně uječená, takže jsem ji musela zavřít pusu 🤐 Dělám furt stejné množství, kolem 180-190, někdy to vypije někdy ne, ale v noci ji dávám míň odměrek, místo 6 jen 4.

ijetka
2. únor 2007

Ahoj holky

macejko
my jsme taky měli trápení s očíčkama, ale dalo nám to pokoj už asi kolem třetího měsíce, držím palečky ať to máte dobrý

msunny
co vám budou dělat s tou kýlou? Zmizí to samo?

Fakt máme každá "něco" s těma našema zlatíčkama 😀

mapris
2. únor 2007

holky,
dneska je zase den. Malá mi snad poprvý řvala v kočárku jako tur, a když jsem špatně "pohnula" s kočárem, tak se rozeřvala zas. Jela jsem domů pro deku, tak to mi spala tak hodku, co jsem si stihla nakoupit a ve fotolabu, ale před barákem oči otevřený a teď si tady žvatlá ... Nevím, co s ní je. Ráno kňourala v půl 4, ale naštěstí zabral dudlík a pak spala do půl 9.

ijetka
2. únor 2007

Ty brďo, že by fakt zoubečky? A nebo je to fakt dobrej den 😒

mapris
2. únor 2007

nevim, teď jsem jí měřila teplotu, měla 37,3, zatím v pohodě, protože je tady zabavená, ale v kolíbce mi dneska docela kňourá. Zítra jedeme k našim, tak jsem zvědavá :o( jsem úplně out :o(

mapris
2. únor 2007

holky, zítra jedem k našim a je to vesnice bez lékárny? Co mám koupit sebou, kdyby to předse jen byli ty zuby?

dashak
2. únor 2007

Mapris, mě se osvědčil ten Cal gel. Jak malé pomážu dásně, tak za chvíli slyším mnam mnam a je klidek. Aspoň na chvíli. My jsme měli uřvaný den včera ☹ A dneska v noci se probudila o půl druhé a hyenila asi půl hodiny v kuse. Byli jsme dneska venku, tak usla asi po půlhodce, ale pak vydržela dlouho. Vzala jsem ji i sebou do alberta, ať tam někde neřve, měla jsem strach, že ji bude horko, ale v poho.

No, a pak jsem šla do lékárny pro tu Chamomilu, co psala Isacek - homeopatikum taky při prořezávání zubů. Nechala jsem ji venku, tak samozřejmě se vzbudila. Já nevím, jestli ona to cítí, nebo co? Ale vždycky jak zmiznu od kočáru, okamžitě je vzbuzená.

msunny
2. únor 2007

ijetka: NO v Táboře na chíře mi doktor řek,že do dvou let to buď zmizí,nebo mu to budou operovat a v Písku v rizikovce nám řekli,že když se to do tří mšsíců nezlepší,tak že asi půjdem "pod kudlu" ale prý už při tom snad ani neotvírají bříško ☹
No my máme teda dneska den! Od rána hysterickej pláč,občas jsem ho utišila v náručí,ale ani to vždycky nezabralo. Potom,když jsem mu udělala v poledne mlíčko s práškem na vstřebávání železa,tak mi ho po částech ublinkával snad dvě hodiny ☹ A navíc mám pocit,že tím železem nemůže kakat 😢

mapris
2. únor 2007

dashak,
no, to já jí beru do alberta sebou, ale tak po hodinovým ježdění, dneska jsem toho neměla moc, tak to bylo rychlý a kupodivu spala, ale většinou mi spí. Akorát dneska řvala docela fest, pak jsem dojela domů pro deku, ale jak jsme pak přijeli k baráku, tak zase spustila ... Tak doufejme, že bude spát ..

msunny,
možná to bude lepší, když ho zbaví operativně. Synovec byl ve 3 měsících na tříselný a má od tý doby klid. Sestru si v motole nechali jen na jednu noc, protože ho kojila a druhý den jí pustili domů. To železo asi zhoršuje kakáni, tak dávat kapičky a čajíček, jinak asi neporadím, nemám zkušenosti.

ijetka
2. únor 2007

msunny
to vás lituju oba ☹ hlavně aby byl malej oki 😉
Já můžu potvrdit, že železo staví 😒 😒 , nedal by ti dr pro Honzulku, nějaký neškodný slabší projímadýlko? Kdyby to nešlo po čajíčkách?

msunny
2. únor 2007

No už jsem nad tím přemýšlela,jestli se to do pondělka nezlepší,tak vystartujem k dětský ☹ Ale už se vykakal,ale teda ta barva? Bylo to skoro černý.

ijetka
2. únor 2007

Jo to je úlně normální 😅 když jsem brala antikoncepci, tak v pauze na měsíčky jsem železo taky brala.....měla jsem to úplně černý...já se lekla.....a chodila jsem špatně (myslím na záchod), na chůzi to nemá vliv 😀 😀 , ale tys to určitě pochopila 😅 viď?

msunny
2. únor 2007

To víš,že jo 😉 Ségra taky brala železo,takže vím,jaký to je...A právě proto se bojím,aby malej nezačal tlačit ☹

dashak
2. únor 2007

My jsme taky měli černé hovínka 😀 Doktor mi řekl, že projimadlo v žádném případě, ale že můžu dát glycerinové čípky - třeba jen čtvrtku, pak to pomohlo, ale musela jsem ji držet půlky u sebe, protože ona to furt tlačila ven.

Ijetko, super hláška to s tím chozením 😀

ijetka
2. únor 2007

No to jsem celá já 😀 😀 😀 😀
Ale myslím,že je projímadlo duphalac, nebo tak nějak (dashak ví, že jsem expert na zkomoleniny) 😀 a to snad v míře můžou pinďata

msunny
2. únor 2007

ijetka: Trefila ses,ale píšou,že je to pouze na doporučení lékaře. No ale stejně bych to musela doktorce říct.
Jina kty čípky...no nevim,nevim,my máme problém jen když mu dávám rektálku,že mi jí vytlačí 🙂

ijetka
2. únor 2007

No to je jasný, že by ti ho předepsala dr. 😀

Já jsem měla problémy po porodu a ustalo to tak kolem třetího měsíce. Říkala jsem že bych šla radši rodit, než....Tak jsem to projímadlo užívala a četla jsem tam právě něco o dětičkách 😀 a čípky jsem užívala taky a NIKDY VÍce 😠

msunny
2. únor 2007

ješě jsem našla nějaký sirup-Lactulosa Biomedica. No uvidim,jestli se to nezlepší a kdyžtak zajdem za dětskou

ijetka
2. únor 2007

Držím palečky 😉

macejka
autor
2. únor 2007

ahojky

s těma očičkama má problém dost dětiček,ale prý kolem šesti procent dětí na to trpí tak,že to musej proplachovat.Co jsem tak zaslechla v čekárně tak se tam bavily ženský,že jejich dětem to taky napoprvé nepomohlo.Chudinky dětičky si vytrpěj ☹
Doktor nám na to napsal kapky ,pěknej sajrajt-kortikosteroidy,v letáku píšou,že pro děti mladší než rok je to nevhodný nebo spíš je to na nich nevyzkoušený amůže to způsobit glaukom,no paráda. Ale předpokládám,že dr asi ví co předepisuje,když to dělá pořád.

dashak

dneska jsem se byla mrknout v tescu,ale tam to nutr.centr.vůbec neměli a "prolezla" jsem internet tam toho je dost,ale drahý.Mě se za to nechce dávat tři tisíce,to už je fakt dost.A ten typ jak máš ty už nikde neni,jen ten novější,ale jak řikám,ta cena je dost velká.Ještě se mrknu někde v elektru a dám vědět.

macejka
autor
2. únor 2007

jita2

malýmu je pět měsíců a krmim ho pětkrát denně(UM)a v noci ho nekrmim vůbec,musim zaklepat,že se nebudí na jídlo v noci.Přes den papá 180ml a v poledne trošku zeleninovýho příkrmu a ještě i mlíčko.

isacek
2. únor 2007

Holky,
já tu mám dnes ségru tak jsem se na net vůbec nedostala, protože tu sedí ona 😀 !

macejka,
jak Ti Filípek po tom Nutrilonu kaká?Malá už tři dny nekakala a teď večer, když ji přítel přebaloval tak ji zmáčkl bříško a začala tlačit.chudinka vůbec ji to nešlo, byl to bobek.Začala strašně, ale fakt strašně plakat vůbec jsem nevěděla jak ji mám pomoct!!!!!Nakonec ji zase zalezl a po chvíli byla v pohodě!NAŠŤESTI!!!!!
Včera mi zase hrozně zvracela, ale fakt gejzíry.Začala se mi věčěr dusit v postýlce a pak to začalo, určitě to má z toho pokračovacího Nutrilonu.Teď večer zvracela znova, tak asi zítra pojedem na pohotovost jestli se to nezlepší! ☹

dashak
3. únor 2007

Isacek, a není to prostě tím, že jí toho mlíka dáváš moc? Mně dělala malá to samé, když jsem ji přecpávala. Doktorka mi pak vysvětlila, že tahá ne proto, že má hlad, ale že ji to cucání uklidní. A takové malé dítě ještě nepozná kdy má dost.