Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

isacek
7. únor 2007

mapris,
přes den mi vypije 150ml po čtyřech hodinách a večer ji dávám 180ml.Takže mi to vychází, že má 3krát po 150ml a tak 2krát po 180ml.Ale neni to vždy stejné někdy má hlad dřív a tak nám to vyjde i šestkrát.Ale dneska mi ráno vypila jen 100ml.Má některé dny kdy papá krásně a někdy skoro vůbec! 🙂
Jinak helika jsem zaznamenala na bezplenkové metodě takže tady určitě je 🙂 !

Jinak ta holčička od kamarádky má popáleniny druhého stupně na celém tělíčku na krku na bradě a na ručičkách.Museli ji oholit vlásky a v nemocnici bude několik týdnů.Je to hrůza a to si človék řekne, že to byl "jen" čaj!!!
Celou noc jsem z toho nespala!! ☹

ijetka
7. únor 2007

isacek už to nepiš je mi z toho mizerně a mám na krajíčku 😢 jsem hrozná hned si představuju sebe a Kubíčka brrrr ☹ kor když je to náš věk ☹

msunny
ty jeden kuřáku 😠 já jsem asi nejhorší páč jsem odnaučený kuřák, v srpnu to budou 2 roky a jsem moc ráda 😀

isacek
7. únor 2007

Je to hrůza jak se během vteřiny může změnit člověku život.
Dneska jsem si pořádně uvědomila jak jsem ráda, že je malá zdravá.Tak se s ní celý den mazlím, hrajem si, děláme blbosti a ona je štastná jak blecha, pořád se směje a slintá na mě a kouše mě a dává pusinky! 🙂

msunny
7. únor 2007

isacek: Je to šílený. Jako sestřenky Kubík,je mu teda už rok a půl,ale jen běžel v bytě po chodbě upadl,ajko padne každý dítko,a má zlomenou klíční kost a musí nosit snad měsíc nějaký kšíry ve dne v noci.

mapris
7. únor 2007

no co, já si taky občas dám jednu cigaretku, ale nikdy ne u kočárku, ale zase s tím hodlám přestat. Byla jsem spíš takový rekreační kuřák - jednu denně a nebo u vína.

Holky, nedramatizujte, asi se to stát mělo a je možné, že ten čaj byl na nevhodném místě, na to je třeba si dávat pozor. Mýho bratrance holka na sebe taky strhla hrnec s vodou a doteď má "flek" pod bradou ... Já když tu je návštěva, jako minulý týden přišla kamarádka s 1,5 roční holčičkou, tak jsem té kamarádce dala čaj až někam nahoru, kam ta malá nedošáhne a nebo to nechám na kuchyňské lince, když není možnost si to třeba na stole hlídat. A víte co? Co se má stát, to se stane a vždycky je to z nějakého důvodu, bohužiel ...

mapris
7. únor 2007

no, a teď si malá po 14ti dnech zas řekla o jídlo teď v pět a to měla ve 3 .. Chjo, fakt někdy asi tomu svýmu dítěti nerozumim.

dashak,
jak jsi mi psala, že ta večerní dávka je moc, myslíš, že jí dávám hodně? Ona má většinou 4 dávky a takhle mi spí celou noc, dneska bude mít dávek pět, takže jí na noc dám jen 180. Po jaký době krmíte? Mně to vychází po 3 hodinách, akorát když jsem venku, tak jak kdy, někdy i po 4,5 hodinách. Asi se na to ptám furt, co? Ale mně nebaví to hledat 😀 😀

helik
7. únor 2007

Ahoj Mapris, už jsem tu 😀
Nějak nestíhám a ta bezplenková metoda mě taky vyčerpala, ale přežila jsem 😅

Tak jsem přelítla jen pár příspěvků, co dodat? Já nekouřím a ani nikdo doma, takže vzdoušek vcelku čistej.(Akorát když vaříme pajšl psovi, tak to je cejtit v celym baráku) Taky vám Dr. řekl ať rozprašujete kolem postýlky Vincentku, že se pak mimčům líp spinká? (Ale to asi hlavně v těch prvních týdnech)

Už několik dní jsme měli s Davídkem fajn režim, usínali jsme kolem osmé a budili se kolem 6. (ale někdy i v půl paté) A dneska zase bum bác, vrátili jsme se z procházky a spí mi tahem od 17. hod a spí jak poleno - vypadá to, že už má noc a probudí se mi někdy ve tři v noci hlady 😠 Já ho totiž zásadně nebudím, když spí - nanejvýš dělám kolem kočárku trochu šrumec, jestli se sám probere. Ach jo, já se těšila, že už se mu to ustálilo.

macejka
autor
7. únor 2007

isacek

ty popáleniny jsou hrozivý a kor,když se jedná o dítě.Já se toho taky bojim,různejch úrazů.Je fakt,že oči musej bejt všude.

dashak,isacek

s tim sab simplexem do mlíka jsem to zkoušela už několikrát,večer tam ty kapky dávám pravidelně a přes den jak kdy.Ale stejnak je to blbě vymyšlený,že to tak pění.Už ani nevim jestli tak pění i normální mlíčko,myslim ne antirefluxní.

Dneska malej ještě kadil asi sedmkrát,pořád se nás to drží,mlíko přes den taky nevypil vždy celé až teď večer,to jsem mu dala omylem jen pět odměrek místo šesti,protože to bylo nějak moc řídký,ale jsem ráda,že to spapal.

mapris

když sterilizuješ lahvičky a savičky,dáváš do toho sterilizátoru kojen.vodu nebo normální?Já dávám kojeneckou,ale přemýšlela jsem,že bych začala dávat normální převařenou,ale až se zbavíme toho průjmu.

mapris
8. únor 2007

jéééžiši, jsem si to zase neskopírovala a mi to vypadlo :o(((

helik,
no koukám, jak nás flákáš? Copak, bezplenková metoda tě taky vzala? :o)) S tím režimem si nic nedělej, my měli teď 14 dní takovej, že mi jedla jen 3 dávky po 180 a večer 240, jinak řve hlady. No a dneska se madame vzbudila v pět, tak si asi zase dělá novej režim a nebo se vrací k tomu, co měla v 1 měsíci, taky tomu vážně někdy přestávám rozumět ..

macejka,
chudák malej ... jinak já jsem přišla na to, že mně to něpění, když to dělám ve studený vodě (když si to teda předdlávám), asi to pění tou teplou vodou .. Já už lahvičky nesterilizuju, jinak jsem tam dávala vodu z vodovodu, není tak závadná. Teď tu flašku a sklenici (co v ní dělám to mlíko) vyplachuju teplou vodou a občas vymeju houbičkou s jarem a pořádně vypláchnu. Terka je už trošku větší, a některé ty "bakterie" tam mít musí, ať není pak nemocná ze všeho ..

Jinak my plavání mít nebudem. Kožní to nedoporučila tak do 2-3 let věku, kvůli tý Terky citlivý pokožce 😢 😠 , tak holt nic ..

ijetka
8. únor 2007

Ahoj
to plavání mě mrzí ☹ no já taky ještě jak na tom budeme ještě jsme se do Ltm nedostali

helik
8. únor 2007

mapris

Ta "metoda" mě úplně dostala 😀 😠 😖 😀
S těma bakteriema máš recht.
já nevím, ale víc než bakterií bych se bála toho Jaru. Ono stačí trošku octa a mastnota taky zmizí...

Já jsem vůbec nesterilizovala, jen vyplachuju horkou vodou a občas s tím octem a dobrý.

Taky by mě zajímalo, do kdy je potřeba převařovat kojeneckou vodu - holky, převařujete všechny?

macejka
tak už je to lepší s tím průjmem?

msunny
8. únor 2007

Tak já jsem asi macecha,jak to tady pročítám. Normálně převařim obyč vodu a je to. Flašky vyplachuju horkou vodou a jednou za tejden to hodim do sterilizátoru do mikrovlnky.

isacek
8. únor 2007

msunny,
ty nedáváš malýmu kojeneckou vodu??To by jsi do půl roku měla!

macejka,
já dávám taky do sterilizátoru ještě kojeneckou vodu.
Holky tak to jsem asi divná, ale já zatím sterilizuju po každém jídle.
Mám šest flaštiček a když ji použiju tak ji taky omyju jarem pořádně spláchnu a dám do sterilizátoru a večer, když je plný ho zapnu.Mám parní a tam se vejde i těch šest lahviček!Ale sterilizuju hlavne kvuli tomu, že používám ten jar.Přijde mi, že po tom A.R. jsou ty flaštičky mastné.
Jinak já malé dávala i jiné mlíčka a třeba Nutrilon Forte nepěni vůbec a Sunar taky ne, takže to je hlavně ten A.R.

helik,
vincentku kolem postýlky??To slyšim poprvé 🙂 !
Ty jo jestli to, ale zabírá tak ji tam budu lít třeba celý litr 😀 !
Mě malá totiž poslední dny strašně špatně spí, je vzhůru co hodinu a hodně pláče za spaní ☹ !

ijetka
8. únor 2007

helik
taky mě napadlo to samé, holky tak dík za odpověď 😀

isacek
lituju tě za to nespaní... ☹ asi ty zoubky, viď? Ty si to fakt uživáš a Natálka taky

mapris
8. únor 2007

helik,
nedavam ho tam moc, jen kdyz myju nadobi, tak to tou houbickou vymeju a poradne vyplachnu.

Jinak vodu prevaruju furt, vzdycky si ji prevarim, necham vychladit. Mam takovou sklenenou pullitrovou nadobu - konev, a tam to mam vzdycky cely den, dokud to nespotrebuju, samozrejmne to prikryvam alobalem, aby tam nepadali vselijaky potvory ..

isacek,
ta sterilizace je kazdyho vec, ale myslim, ze kdyz to poradne vyplachnu horkou vodou, tak je to v poho. No, ja mela sterilizator na 6 lahvicek, ale ted, co mam ty avent, tak ty se dobre vymyvaji a vyplachuji a tu sadu jsem uz odvezla k nasim segre, co kdyby to potrebovala .. A zase, trosku bakterii tam prijit musi ne? :o)) vzdyt my je mame v tele taky :o))

macejka
autor
8. únor 2007

isacek,mapris

já každej den sterilizovala dřív,teď jsem ten sterilizátor vytáhla kvůli tomu průjmu.Jinak já taky pokaždé lahvičky vymývám horkou vodou a jarem,ošudlám to pořádně kartáčem a pak vyplachnu horkou vodou a dudlíky na lahvičky taky tak.A tak jednou za týden nahážu lahvičky i dudlíky do toho steril.roztoku.

isacek

já pořád přemejšlim jestli nezkusit jiný mlíko,ale teď určitě ne,když ještě máme průjem.Jsem zvědavá,kdy se toho zbavíme,zítra půjdem zase k dr.Akorát ten Nutrilon je AR a já se ještě bojim,že bude ublinkávat.
Včera malej taky moc nechtěl spát,když jsem si šla kolem jedenácté lehnout tak byl vzhůru tak dostal čaj a zase chrněl a pak se vzbudil v půl čtvrtý tak zase dostal čajdu.Možná to bylo tím,že jsem mu dávala v rámci diety slabej černej čaj,tak měl víc elánu 😀

helík

stále kadíme,zítra budou výsledky výtěru tak jsem zvědavá

Jinak nevim jak s tou vincentkou,ale každopádně je dobré vzduch zvlhčovat,my máme zvlhčovač vzduchu,ale použili jsme ho asi třikrát na chvíli.Ale prý stačí dát mokrý hadr přes topení.Ale to platí hlavně v zimě,když je hodně suchej vzduch z toho jak se doma topí,tahle zima je asi mírná.

dashak
8. únor 2007

Mapris, ohledně té dávky, pokud to malá vypije a neublinkává, tak je to asi v poho. Mě to jen přišlo, že musí mít v žaludku z toho rybník, ale beztak je větší než moje 10měs Ivanka. Ta si řekne sama, já ji dělám 200 a ona když nechce tak flašku odstrčí. Jinak prý, když mimi vypije celou lahev, tak další dávka může být o něco vyšší.

Se sterilizací jsme na tom tak, že to dělám stále. Já mám flašek 7 a mám kopr to hned umývat, tak to jen vypláchnu a až jsou všechny špinavé, tak je najednou vydrbu kartáčem a naskládám do toho steril. kontejneru. My těch mlík tolik nevypijeme, takže většinou to vychází jednou za dva dny a to už se v těch flaškách můžou udělat nějaké breberky. Jinak vodu převařuju a pak nechávám v konvici, vydrží tam dlouho teplá a když už je studená, tak stačí ťapnout po vypínači a za pár vteřin to má zas optimální teplotku.

isacek
8. únor 2007

macejka,
taky už jsem přemýšlela, že zkusím jiný Nurilon.Protože teď má fakt neustále problémy s kakáním i když ji to více ředím a nebo ji dělám to mlíčko slabší!
Mám tu ještě jedno balení Nutrilonu forte tak ji ho zkusím dát až dojedem zásoby co máme.Já si totiž vždycky kupuju těch krabic víc. 🙂
A ty teď malýmu nedáváš příkrm, když má ten průjem, viď?
To probouzení bude možná tím černým čajíkem, kamarádka měla to samé 😵 !

ijetka,
no sice je to otrava, když každou hoďku musím vstávat, ale vadí mi to hlavně kvůli malý.Protože je pak málo vyspalá a je protivná ☹ !
Dneska jsme ji zkoušeli cinknout lžičkou nahoře jestli jí tam nerostou zoubky a nic 😉 !Už to jde těžko ty dva dole už má veliké a hrozně to bolí, protože mě neustále kouše 😀 !

dashak
9. únor 2007

Isacek, my jsme na vrchní zoubky čekali dva měsíce 😒 , které byly celkem prořvané.
To buzení u Macejky může být klidně fakt z toho čaje. Já jsem jinak zklamaná z čaje Leros. Jak jsem tu psala asi před týdnem, doktorka mi říkala, že je lepší než ty granulované, protože obsahují sacharidy a tenhle je sáčkový.
No, ale abych pokaždé převařovala vodu, abych ho mohla zalít a pak 10 minut vyluhovala a pak ještě chladila, tak to je oproti těm sypaným docela zdlouhavé. Tak jsem si ho udělala vždycky více a nalila do termosky a on pokaždé zkvasil. Tak dávám zase starý dobrý práškový, protože ten je hotový hned a do jakkoli teplé vody, navíc ho můžu udělat i ve studené a pak třeba v ohřívačce ohřát.
Však z něčeho tu energii mimi musí brát, navíc jste tu někdo psal, že mozek roste z cukru 🙂

vilca
9. únor 2007

Ahoj holky, už jsem se na to ptala v jiném tématu, ale vidím, že tady byste mi taky mohly poradit. Chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s kašičkami. Já dávám malé na noc Hami instantní rýžovou kašičku. Když jsem jí na noc dávala jen Nutrilon Forte, tak mi spinkala do rána, ale co jí dávám kašičku, tak se mi budí třeba ve dvě, ve tři v noci. Myslela jsem, že kašička víc zasytí, ale spíš mi připadá, že je to naopak... Máte s tím nějakou zkušenost? Jakou kašičku dáváte vy a která je podle vás nejlepší? A myslíte, že jí tu nemléčnou kašičku můžu dávat do Nutrilonu Forte? (Ten líp zasytí, ale bojím se, jestli už to nebude moc.) Díky moc za rady 🙂

marie_m
9. únor 2007

isacku, ja davam do kazdyho mlicka baby calm, 10 kapek, a vetsinou se hnedka po papu vysrandi 🙂 kdyz jsme jedli omneo, kakal 1 za 2 dny, ted urcite min 1 denne...kdyz vidim, ze fakt tlaci,ale nejde mu to, dam mu trisku hermankovyho caje a je po problemu...tak zkus a uvidis 🙂

vilco, ahojky, dlouho jsem te tu nevidela, jak se dari male? kasicku davas sama od sebe a nebo ti rekla mudra?..

jinak, off topic, jdu dneska poprve na poradnou kalbu
🙂 tak z toho mam trosku strach, manzel bude delat chuvu 🙂

marie_m
9. únor 2007

trisku = trosku 😀
holky, jak to mam udelat, aby se mi zobrazovaly nejnovejsi prispevky misto nejstarsich? vzdycky musim prekliknout ze stranky 1...a neba me to :/

dashak
9. únor 2007

Vilca, my taky papáme hami kaše, ale jak říkáš - v noci se budí. Takže ji nedávám večer a nebo když už, tak kolem 18h a pak po koupání ještě jí, a to už jen mlíčko, někdy i řidší, aby ji nebudila žízeň. Kaši pak dávám raději ráno třeba kolem 8 a ona pak ještě usne. Myslím si, že je to tím, že na žaludek je to těžší a musí pracovat i během spánku a pak rychleji vytráví a má hlad, mě se malá běžně budila kolem 2hodin v noci.

vilca
9. únor 2007

marie_m: ahojky, moc jsem sem nechodila...neměla jsem problém, kterej by vyžadoval konzultaci se zkušenějšími kolegyněmi 😀 Evičce se daří skvěle, už má 6,5 kg, pořád se směje, je to zlatíčko 😅 Kašičku dávám sama od sebe. Nekojím, tak jsem si myslela, že je to na noc dobrý...
dashak: jenže ta naše kolem šesté večer taky papá, ale vypije jen tak 80 mlíčka, asi ještě nemá až tak velkej hlad. Bojím se, že by té kašičky snědla taky jen trošku, a pak mi to tudíž připadá skoro zbytečný... 😕

vilca
9. únor 2007

marie_m: normálně klikni na jméno té, která sem dala poslední příspěvek, ne? 😵

vilca
9. únor 2007

teda na čas, kdy ho sem dala 😅

helik
9. únor 2007

vilca

k tén kaši, v poradně mi říkali, že kaše je hladová. Něco na tom asi je 😨

macejka
autor
9. únor 2007

marie-m

dělala jsem to přesně jako ty,také jsem musela překliknout na nejnovější stránku s příspěvky,takže jsem teď o něco chytřejší 😀 😀 😀

helik

jak jste na tom s příkrmama?Už malej baští nějakou kaši,zeleninu nebo ovoce?Filip je stále mlíkovej,dneska jsem mu dala příkrm zeleninu s rýží,vypadalo to,že průjem je na ústupu,ale byl to omyl,stále kadí a navíc mi ten příkrm vyzvracel.Tentokrát né hned po jídle,ale za dvě hodiny ☹
jsem v koncííííích!!!

mapris
10. únor 2007

nazdar holky,
tak to s tím vaším klikáním nějak nechápu ... ☹

dashak
10. únor 2007

Mapris, když si chceš přečíst nejčerstvější příspěvek, tak neklikneš na název tématu, ale ve sloupci poslední příspěvek např. Mapris, dnes 8.44 - konkrétně klikneš na ten čas a dostaneš se přímo na poslední odpověď. Akorát ty už tam teď nebudeš, pač teď zas budu poslední já.