Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

ijetka
10. únor 2007

Jé holky, díky za poučení 😅 to jsem taky nevěděla 😕 tak už můžu machrovat 😎

helik
10. únor 2007

macejka,

Ty jo, tak chudák malej, průjem a ještě zvracení, to ho teda něco ťaflo ☹

U nás s příkrmama taky žádná sláva. Předvčerejškem jsem mu navařila mrkev, brambor a masíčko - snědl toho dvě lžičky a už mrčel, že chce mlíko. Předtím mi ale už některý den spapal celou skleničku od Hippa mrkev s jabkem a jindy zas půlku krůtího se zeleninou od Hami. To jsou naše největší úspěchy 😒 A tak jsem myslela, že mu nechutná moje domácí kuchyně, dala jsem mu zas Hami, ale taky snědl jen dvě, tři lžičky. Připadá mi, že by potřeboval před obědem víc vyhládnout.

No a kaše absolutní neúspěch - on to asi ještě nepotřebuje. Takže zatím omezím svoji snahu na obídek se zeleninou 😉

Macejko dáváš čerstvý ovocný šťávy? Já ještě ne, ale chystám se na to.

macejka
autor
10. únor 2007

helik

já kaši zatim nezkoušela ani příkrm s masem,ale mám něco koupenýho tak to pomalu zase začnu zkoušet a uvidim.Zatim jsem nedala ani ovoce ani ty šťávičky,vlastně jedinou šťávičkou byla švestková a pak jablko s mrkví,ale to bylo kupované-Hipp.No a měl nějaký pupínky asi po tom jablko-mrkev tak jse mu tu šťávu už dát nezkoušela.Možná bych mohla zkusit jablečnou domácí,ještě uvidim.Jo a taky jsem chtěla zkusit dát mu banán,ale taky jsem to ještě nezkoušela hlavně kvůli tomu průjmu.
Helik a jaké teď dáváš mlíčko?

isacek

já dávám zatím pořád Nutr.AR,ale asi nejspíš vyzkoušim Bebu bifidus.Včera jsme byli nakoupit tak jsem na tu Bebu koukala a píšou tam,že je to dobrý na zažívání a předchází se tím tráv.obtížím,průjmu,zvracení...jelikož to obsahuje tu bifidokulturu.Tak to asi zkusim a doufám,že to nebude ublinkávat no a kdyby ublinkával tak se holt zase vrátíme k Nutr.AR
Ta Beba bif.stojí kolem tří stovek a je toho 1200g,tudíš je i levnější než ten Nutr.,ale já mám ještě půlku pixly Nutrilonu a pak ještě jeden celej takže to zkusim až tohle doděláme.
Přemýšlím o tý Bebě hlavně proto,že jsme teď měli problémy s tím průjmem a zvracením.Jestli mají i jiný mlíčka tuhle bifido strukturu nevim.

isacek
10. únor 2007

macejka,
a pořád ti Filípek tak zvrací?Mě už ten Nutrilon taky štve, i když ji dávám do každého mlíčka sabika a dávám méně odměrek tak mi přijde dost hustý!
Už se těším na příkrmy.Dělala jsem včera polévku a zkusila jsem ji dát do pusinky kousek mrkve a když to olízla tak se ksichtila jak kdyby to byl citron 🙂 !Tak jsem zvědavá jak ji pojede, ale byla to sranda!
Tak to jsem zvědavá jestli malýmu ta beba pomůže, mě malá bebu nechce ☹ .
Ale beba má taky A.R., ale to už asi zase nebude bifidus, co?
Jo, jo zlatý kojení ☹ !!!!

helik
11. únor 2007

macejka
já teď dávám Hami 2, poradila mi ho Dashak, my totiž nemáme problém s ublinkáváním, ale s příliš hustým kakáním. Ještě mu tam ale dám i dvě odměrky Beby, aby si na Hami zvykal postupně. Nevím, jestli nám to pomohlo, ale skoro bych řekla, že jo - narozdíl od Beby 2 Premium, ta nás betonovala 😠

isacek
já na kojení moc ráda nevzpomínám, byl to horor... ale zase jsem ráda, že aspoň trochu toho MM vypil. 😉 David poprvé na lžičku taky křivil pusu, ale za pár pokusů si docela zvykl, poprvé to bylo přesně, jak říkáš - citron 😀

Babička by Davídkovi pořád dávala něco olíznout - i čokoládu, ach ty babičky 😀

macejka
autor
11. únor 2007

isacek

naštěstí už Filípek nezvrací a kakajda už je taky lepší 😀 Dneska kakal zatím jednou a už hustě jako normálně předtím průjmem tak jsem ráda.Vypadá to,že nám pomohl te Biopron,dala jsem to po tři dny do mlíka a snad dobrý 😵
Tu bebu bifidus bych chtěla zkusit,máš pravdu,že je i Beba AR,ale ta není bifidus,škoda.Akorát jsem přemýšlela,že když začneme chodit koncem února plavat do bazénku tak kdyby si ublinknul tak nevim nevim,aby pak po nás nechtěli zaplatit čištění bazénu.Sice je ten bazének malej,no ale příjemný by to jistě nebylo,myslim finančně.Vůbec nevim jak tohle řešej,musim se na to ještě zeptat 😉

helik

já tu bebu asi zkusim,tu bifidus a kdyby jsme měli zase opačný problém-zácpu nebo ublinkávání tak bychom se vrátili k nutrilonu AR.
Zítra chci pomalu zase zkusit dát nějaký příkrm,asi polívku a pak i nějaké ovoce.

dashak
11. únor 2007

Macejko, to jsem taky stresovala - s tím ublinkáváním do vody, ale zatím se nic nestalo. Nesmí být najezený, ale aspoň hoďku po jídle.

mapris
11. únor 2007

ijetka,
víš že mně ani ne? Asi to tak má být. Malou koupeme už ve vaně. Bez kursů jsme to zvládli i my, a zvládne to i Terka, holt jí naučíme plavat, jako nás naučili plavat rodiče :o))

helik,
já zatím ještě převařuju a asi budu do doby, než přestane pít mlíko :o)) Nebo než mi něco o tom "řekne" doktorka.

dashak,
proto jsem ten leros čaj přestala dělat, protože to moc dlouho nevydrželo a pak zkysnul. Tohle udělám i do studený vody. Má to být v lednici, tak to tam mám a vždycky to hodím do mikrovlnky na pár vteřin a je klid :o)) Malá mi začala pít čaj teď poslední dobou dost. Jinak místo 5ti dávek máme 4, ale asi jí to stačí.

marie_m,
ten baby calm můžu doporučit, pak to je pěkná "vůně" to kakání, ale Terce to jde fakt super a jsem ráda .. Já jí ho teda dávám jen předvečerem, po koupání a ráno, jinak ne. Jaká byla kalba? :o))

vilca,
tak to má malá dobrou váhu, my máme 7 kg a 60 cm. A zrovna jsem dneska vyřadila vaničku z kočárku :o((( Už se mi tam nevejde .. Jo a s těma příspěvkama jsem to už pochopila, a víš proč? Páč nechodím přes hlavní stránky ale už mám nahozenou tady tu s těma tématama, proto jsem se tak nechápavě ptala. Ale díky, tohle je jednodušší :o))

macejka,
já jsem na to přibližně koukala, a beba 2 má h.a., ale a.r. určo nemá, jukni se sem, tady jsou stránky nestle: http://www.kojeneckavyziva.cz/content.aspx?page....

holky,
jsem zvědavá na naše příkrmy, ale to si ještě tak dva měsíce počkám ..

macejka
autor
11. únor 2007

mapris

koukala jsem na ten odkaz,ale nejde to připojit,ale to nevadí,děkuju.Já už jsem dneska koupila tu bebu bifidus a zkusim jí malýmu dát až dodělám nutrilon,což bude asi za tři dny.Pak uvidim.

helik

budu se snažit aby nebyl najedenej do toho bazénku,ale kolikrát se nám stávalo,že si ublinknul i dvě hoďky po jídle i později,ale nebudu malovat čerta na zeď snad už to s tím ublinkáváním bude lepší 🙂

mapris
12. únor 2007

macejka,
tak jednoduše najeď na www.kojeneckavyziva.cz, asi se to blbě načetlo. tak mi pak dej vědět, nás to čeká za měsíc ..

ijetka
12. únor 2007

Holky poraďte mi pro Kubištu nějaký dobrý čaj....Zatím máme Leros ale nějak mu nejede, granulovaný nechci!

dashak
12. únor 2007

Nám leros sice jel, já osobně bych ho teda nepila ani za nic, protože mi přišel hnusný, navíc kvasil, takže jsme se vrátili opět ke granuláči - pijeme buď od Hippu spokojené bříško, nebo Hami pro celkovou pohodu, Čajánek větrníček.

andik
12. únor 2007

dashak někde jsi psala,že ten granulovaný není moc vhodný?Já kupuji malému většinou granulovaný fenyklový a zkusila jsem také ten Leros ale nějak ho nezaujal 🙂

macejka
autor
12. únor 2007

tak my pijeme taky granulovaný buď Hipp maminčino pohlazení nebo Hami fenyklový.Jiný než granul.jsme zatím nezkoušeli a asi ani zkoušet nebudeme,vyhovuje mi u těch granul.,že se dají do jakkoli teplé i studené vody.

isacek
12. únor 2007

tak my pijem převařenou vodu 🙂 a když dám občas čajík kvůli kakání tak mám od hippu a hami.Ale jen slaboučký a poslední dobou mi ho nechce 😝 !

Holky máte někdo odšťavňovač já bych si ho chtěla pořídit.Už kvůli malý, ale i my máme rádi džusy a štávy z ovoce.Ale je to docela drahá záležitost tak jestli se to vůbec vyplatí??? 😖

msunny
12. únor 2007

isacek: Asi Ti moc neporadím,ale já ho mám v kompletu s robotem a tak. A celý mě stál asi 2000.
Jinak my máme čajíky od Hippu Spokojené bříško a fenyklový+fenyklový od Hami.

macejka
autor
12. únor 2007

my odšťavňovač máme a myslim,že to neni zas tak drahý,ale nevim přesně kolik stál,máme ho už docela dlouho.Mám ho u našich,ale teď si ho vezmu sem,abych mohla dělat šťávičky.

helik

ty dáváš příkrmy,zeleninu,ovoce i kašičku v jeden den nebo to nějak střídáš?

dashak

ty jsi dávala odkdy příkrmy vše v jednom dni?

isacek
12. únor 2007

koukala jsem na net a všechny byly kolem pěti šesti tisíc 😒 !
Tak se zkusim podívat jinde.

macejka
autor
12. únor 2007

cože???tolik??? tak to jsem vůbec netušila,že je to takhle drahý!!
Vim,že to kupovali naši,ale jak jsem psala,máme ho dlouho dobrejch pět,šest let tak to bude nějakej starší typ,nejsem si jistá,myslim že Moulinex,ale ještě se mrknu.Naši ho moc nepoužívali tak se mi teď bude hodit,ale fakt jsem překvapená z té ceny.Zkus se ještě mrknout normálně v elektru,El.world,datart nebo tak...

isacek
12. únor 2007

teď jsem koukala a našla jsem ho i levněji, právě moulinex 🙂 !
Tak do něj asi půjdu, ten se bude určitě hodit.Když já jsem hrozná já bych chtěla všechno, já bych chtěla i domácí pekárnu 😎 😀 !Holky to jsou dneska takový lákadla, to je hrozný!!!

msunny
13. únor 2007

isacek: To mi povídej s těma lákadlama. Jenže nejhorší je,že teď řešíme,co je všechno třeba ještě do bytu a já jen koukám,co je všelijakejch vymožeností a hned bych je všechny chtěla. No přítel už je ze mě značně na nervy 😀

ijetka
13. únor 2007

Holky díky tak jdu do těch granulátů, sice nerada, ale dobrá 😀

isacek
já mám půjčený odšťavňovač od tchýně (má takovej ten zázračnej robot), a šťávičky jsou mňam jak pro malýho tak pro nás. Ale i mu je kupuju 😉

macejka
já to dávám v jeden den: dopoledne ovoce, nebo šťávu, obídek zeleninku s masíčkem, sváču ovoce, nebo přesnídávku a na noc kaši 😀
Vím, že dotaz nebyl určený mě ale nedalo, mi to neodpovědět 😀

dashak
13. únor 2007

Andik, přešli jsme z granulovaných na sáčkový Leros, protože doktorka říkala, že v granulovaných jsou i nějaké sacharidy. Ale rychle jsme se vrátili k starým dobrým instantním - jednak kvůli chuti, pak mají mnohem jednoduchší přípravu nezávislou na teplotě vody a taky ten leros kvasil, když jsem si ho udělala ráno do termosky tak večer byl zkvašený 😝

Macejko, příkrmy se zavádějí postupně, začíná se se zeleninou na oběd, pak se po nějaké době přidává maso, ovoce se přidává až po tom co mimi papá zeleninu a mělo by se dávat jen dopoledne. Pak se můžou dávat večer kaše, ale mně se to neosvědčilo, takže papá mlíko a kaši dostává až jako ranní příkrm.
Ovocné šťávy vůbec nedávám, pijeme jenom čaj nebo koj. vodu.

ijetka
13. únor 2007

dashak
proč by se ovoce mělo dávat jen dopoledne? To slyším prvně. Mám leták a tam je jídelák: dopo ovoce a odpo ovo, nebo přesnídávku

Právě kvůli těm sacharidům se mi ho nechce dávat 😒

dashak
13. únor 2007

Ijetko, až je mimi větší, tak klidně, ale pokud se s příkrmama začíná tak jen dopoledne. Po obědě už se pak zas dává jen mlíčko. Musí to být všechno pomalu a postupně, pak je to velká zátěž pro ledviny. Navíc přesnídávky taky v žaludku "kvasí" a občas způsobují bolení bříška.

ijetka
13. únor 2007

Jo tááááák, to už se nás netýká 😀
A ty zkvašený přesnídávky taky v poho. Naštěstí 😅
Jinak naše krize s kojením asi pominula, huráááá jenom doufám, že jsem to teď nezakřikla, zítra nám bude 7 měsíců tak jsem ráda, že kojíme tak dlouho 😀

helik
13. únor 2007

macejka

ptala jsi se, kdy dávám malýmu jaký příkrmy - asi to nedělám úplně nejlíp, ale on David ještě není zvyklej, aby jedl příkrm dvakrát denně. ☹ Jsme zatím jen u oběda. To se mu snažím dávat zeleninu (nebo zeleninu a masíčko). Jenže v poslední době mi nějak míň jí, připadá mi, že největší hlad má ráno a přes den je v pohodě na troše mlíka - že by zuby? 😅 Kaši jsem jednou zkusila navečer, ale vůbec mi to nechtěl a po jedné lžičce tak mrčel, že jsem to vzdala úplně. No a pak ještě, aby mi jedl nějaký to ovoce, tak mu dám ovoc. přesnídávku k obědu (některý den místo zeleniny) - nepřipadá mi, že by ovoce preferoval před zeleninou, snad jsem ho tím teda nezkazila 😉
Pořád je to boj.

holky
s tím čajem jsem taky někde četla, že granulovanej ne, ale jak vás poslouchám, tak se k němu asi taky uteču 🙂 Já pořád vařila heřmánek, ale ono to bylo tak časově náročný, že jsme nakonec bez čaje.

ijetka
13. únor 2007

helik
já myslím, že to děláš dobře, začínat jedním jídlem. Kubík si už asi zvyknul, tak baští i tu zeleninku. Někdy jí sní víc někdy míň. Každopádně mi tu zeleninu jíst moc nechtěl, protože ochutnal dřív ovoce. Kaši taky nechtěl, vyzkoušeli jsme jich dost, ale úspěch měla jen ta banánová sunarka 😀

mapris
13. únor 2007

ijetka,
my pijeme taky ten granulovaný od hippu, spokojené bříško ..

andik, macejka
já ten leros zkoušela, akorát malá mi ho nechtěla pít, tak jsem ho trošku přislazovala glukopurem, ale pak jsem přešla na ten leros, jak píšeš ty macejko, dá se udělat i do studený vody a vydrží dlouho - dávám ho do lednice a každé ráno dělám čerstvej.

isacek,
tak já mám odšťavnovač součástí kuchyňskýho robota, co jsem dostala od rodiny jako svatební dar, ale teď ho mám v servisu na vyčištění, páč jsem si ho zas.... krémem :o( Ty jo, tak to jsou pěkně drahý. Možná by se ti vyplatilo ho koupit jako robota a nebo jako součást něčeho ... Jinak se chci zeptat, ty ještě nepřikrmuješ??

holky, vy co ještě pijete mléčko, jakou velikost mají vaše mimi dudlíky??? A jak dlouho trvá vašim prckům pití?

isacek
13. únor 2007

mapris,
ještě nepřikrmujem doktorka říkala ať ještě počkám kvuli alergii.
Ale malý bude příští týden pět měsíců tak snad už začnem.
Když já robota právě taky mám, ale není tam odšťavnovač.Kamarádka mi dnes nabídla, že mi ho pujčí a když uvidím, že ho uplatníme tak si ho koupím. 🙂
Jinak myslíš asi dudlíky na mlíčko, viď?To máme regulovatelný, je tam větší dírka.Máme hustší mlíčko tak proto.A bumbá jak kdy, někdy to vypije za 10min a někdy ji to trvá i 20min.A v noci to má vypito tak za pět minut 😀 !
Dělám ji už 180ml. ale nikdy to nedopije celé.