Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

isacek
22. únor 2007

Vilca,
a to ji dáváš jen na noc?Kolik ji děláš?Já mám taky už koupenou od Nutrilonu tu rýžovou.Mě malá i v noci papá po čtyřech hodinách ☹ !Tak doufám, že ji kaše trochu víc zasytí.

vilca
22. únor 2007

isacek: taky máme rýžovou. Dávám jí to jen na noc, po koupání, po osmé hodině. A dělám jí 150 ml a stačí jí to. Té Hami jsem dělala 180 ml, celý to vypila a budila se. Ten Nutrilon je sice o něco dražší a moc toho tam není, ale asi je to fakt lepší... 😉

mapris
22. únor 2007

isacek,
díky za ten včerejší odkaz, jsem psala tý doktorce ... A ta mi odepsala, že 6 dávek je v pořádku, že by dítě mělo vypít 1,20 l mléka a že mám zůstat u jedničky ... Tak mi teda řekněte, proč jsou na krabici 5 dávek 😠

Jinak malá se mi dneska vzbudila ve čtvrt a třičtvrtě na dvě, ale zaspala na dudlíka ... Pak spala zas do devíti do rána, asi to byli nějaký její "výkyvy" že by zuby???

isacek
22. únor 2007

mapris,
neni zač, já ji tam občas taky píšu 🙂 !To víš, že jo, když to malá vyžaduje tak ji to dávej já dávám malé taky někdy pět někdy šest!Ale od doby co jí dávám zeleninku mi začíná bojkotovat mlíčko!

Vilca,

a dáváš už taky nějaký příkrm?Já jen jestli náhodou nebude toho moc najednou, když jsem ji dneska k odpolednímu mlíčku dala brambor s mrkvičkou a na večer místo mlíčka bych jí dala tu kaši??

mapris, je to možný, že jsou to zuby nám se první vyklubal ve vašem věku 🙂 !

msunny
22. únor 2007

Ahojky holky. Sice to sem vůbec nepatří,ale snad mi to prominete.Chci se zeptat,cestovali jste některá s mimčem třeba vlakem nebo dálkovym budem? Přítel chce,abysme za ním přijeli na víkend,ale já z toho mám celkem strach. A taky si nedokážu představit,jak se s autosedačkou srovnáme v busu 😒

vilca
22. únor 2007

isacek: malá není od druhého měsíce kojená, takže jsme začaly s příkrmama ve čtyřech měsících. Hned ten den, kdy jsem jí dala v poledne první zeleninový příkrm, jsem jí dala večer kašičku... Vylupla ji jedna dvě, takže s tím neměla vůbec problém 😉

isacek
23. únor 2007

msunny,
my cestujem jen autem tak já Ti moc neporadím 😒 !

Vilca,
tak jsem včera malé dala tu kaši, snědla sice asi jen 40ml a zbytek mlíčka, ale usla v jedenáct a probudila se až v šest na mlíčko 🙂 !TAKŽE SUPER!!!!!!
Akorát se mi jednou vzbudila na čajík a v šest jsem jí dala mlíčko a spala až do devíti.

Holky mám zážitek z dnešní noci.Poprvé mě vzbudil monitor dechu!!!Ještě, že ho máme a to jsem ho už chtěla prodat!!Malá se ve spaní převrací na bříško a asi si lehla nějak blbě na nosánek a přestala dýchat!A jak ten monitor začal řvát tak se lekla a převrátila se zpátky na bok a spokojeně pokračovala ve spaní, akorát hodně rychle dýchala!! ☹ Seděla jsem u postýlky a nemohla spát!!!!Pak jsem usla a když jsem se vzbudila tak byla zase na bříšku!!!! 😢 Ale ležela už dobře.

dashak
23. únor 2007

Isacek, vidíš a mně říkala doktorka, že si lehají na bříško, protože se jim lépe dýchá 🙂

Není to spíš tím, že ležela na kolínkách a tudiž se nedotýkala hrudníkem podložky?

Msunny, kamarádka jela ve 4 týdnech s miminkem v sedačce vlakem a prý v pohodě. Kdyžtak ji napiš, jmenuje se adamek

macejka
autor
23. únor 2007

Ahojky

mapris

mám brožurku od hami a hypoalergenní mlíko tam neni takže ho nejspíš nedělaj,ale je fakt,že mlíčka dvojky nejsou sytější ale mají více vitamínů atd.Zkus se zeptat jestli má beba nějaké sytější mlíčko.A nebo ještě chviličku vydrž a pak od ukonč.šestého měs.zkus také tu kaši,ale podle toho co ti poví dr. 😉

vilca,isacek

já jsem dneska poprvé dala malýmu na noc kaši-nutrilon rýžovou a zblajznul jí raz dva.Chutnala jsem jí a musim říct,že vůbec není špatná 😀 Jsem zvědavá jaká bude noc,protože poslední dobou dávám v noci čajdu někdy jednou někdy dvakrát,pro jistotu mám čaj připravený u postele.
Dávám malýmu ještě přes den dopoledne trochu ovoce a pak mlíčko,k obědu zeleninu nebo zel.s masem,střídám to a sní už celou malou skleničku-150g (teda dneska jsem mu dala k obědu brokolici s rýží a to fakt neprošlo,mračil se,pllival to a nakonec se rozkřičel tak jsem mu dala mlíko),potom odpol.mlíčko a na noc bych chtěla dávat kaši,uvidim jak se to dnes osvědčí.No a ráno také mlíko.Akorát na té bebě je v 6.měsíci 4 dávky mlíka za 24hod a to by musel jíst pořád takže se tím asi řídit nebudu,abych mu mohla dávat ovoce i zeleninu a pak kaši tak to by pak měl mlíko jen 2-3krát.A nebo jsem přemýšlela dát mu v poledne zeleninu a potom i trochu ovoce jako dezert 😀 Jak to děláte vy?

isacek

malej se taky často v noci přetáčí na bříško tak jsem se taky bála,ale naštěstí dobrý a máme také ten monitor to jsem fakt ráda 😵

mapris
23. únor 2007

isacek,
tak zoubek to není, zase se nějak potvorka srovnala :o)) Chudák malá, ten monitor je omezuje :o)) do kolika ho chcete mít? Mně manže řekl, že tak do půl roka .. No, to víš, na bříšku se jim spí nejlíp :o))

msunny,
zkušenost zatím nemám, měli jsme vždy půjčené auto a teď hodláme nějaké koupit. Ale docela by mně to zajímalo, zkus založit na to téma, určitě se ti tam někdo přihlásí :o))

macejka,
no, taky jsem koukala, hami nic hypoalergenního nic nemá .. Koukala jsem na nestlé, ti mají nějakou hypoalergenní kaši sinlac, tak se poradím s doktorkou .. Jinak ty některý kaše se už můžou dávat od ukončeného 4.měsíce, ale jak mi radila mamka, dokud mi bude Terka spát celou noc po mlíčku, tak abych jí kaši necpala, v čemž má trošku pravdu ..

Ten monitor je dobrá věc, nám zatím ještě nepípal - jen když jsem ho zapoměla vypnout, a jsem ráda, že ho mám, máme klidnější spaní.

dashak,
teď si zrovna tak promítám, co jsi mi psala o tý bebě. Ona ta jednička obyč premium byla dobrá, teď jak jí dávám to h.a., tak po tom líp kaká a to docela smrdí, takže formule 2 na tom bude asi podobně, ale zase jsou tam vitamíny, což mi zase známá radila, abych to Terce kvůli nim dávala, takže uvidím u dr. zatím budu dávat 1 h.a. a 12týho jdem na očkování, tak se pak poradim s dr., do tý doby to vydrží .. Ale každý dítě je jiný.

isacek
23. únor 2007

macejka,
to jo ta kaše je výborná 😵 !Včera jsem ji jí dala lžičkou a moc jí nesnědla, ale dneska jsem jí to dala do flašky a vytáhla to ůplně do mrťě 😀 !!Já ještě ovoce nedávám, ale už začnu asi jablíčkem a banánem.Poprvé jsem malé dala skleničku a krásně baštila a pak jsem ji uvařila brambůrek s mrkvičkou domácí a to ji nejelo.Tak jsem jí zas pak dala skleničku a spapala ji skoro celou, potvůrka 🙂 !

macejka
autor
23. únor 2007

isacek

asi ještě na lžičku není Natálka tak zvyklá tak proto kaši nesnědla,ale hlavně že jí chutná,když jí "dudlá".Dneska,když jsem jí kupovala tak jsem koukala,že je asi nejdražší ta nutrilon,protože sunarka stojí kolem 50.- zato nutrilon stála 75.- to je dost rozdíl.Chtěla bych zkusit i jiné,ale zatím budu dávat tuhle nutrilonku.
Já mám v plánu teď o víkendu něco malýmu uvařit třeba nějaký vývar se zeleninou a masem nebo tak něco a šoupnu to do mrazáku.Sice jsem mu jednou zkoušela dát mrkev s rýží co jsem udělala doma a nejelo mu to,ale bylo to v době.kdy měl tu virózu tak to bylo asi tím.No nechám se překvapit 🙂 😀
Jak to vypadá s blinkáním,už je to dobré?

isacek
23. únor 2007

macejka,
to asi je nejdražší, ale když jim chutná, tak co by jsme pro ně neudělaly 🙂 !Taky až budu zeleninu více míchat tak si budu zamražovat.
Ublinkává pořád, ale zatím je to v mezích.A tobě Filípek ještě ublinkává?

mapris
24. únor 2007

No holky,
koukám tady, jak už dáváte kašičky .. Napadá mně jedna věc - když Terka pije H.A. mlíčko, tak jestli jí budu moci dávat obyč kaše, a nebo jestli taky budu muset kupovat něco speciálního. Koukala jsem, Nestlé má pak kaši Sinlac, ale o tom se asi budu muset poradit s dr.

holky, vím, že to sem nepatří, jak jste na tom se stříháním nehtů na nožičkách?? Já jsem si zatím netroufla, ale měla bych 😒

msunny
24. únor 2007

mapris: Já mám problémy i na ručičkách. Ale zrovna dneska jsem na nožičky koukala a mám pocit,že mu skoro ani nerostou 🙂

isacek
24. únor 2007

mapris,
já mám kamarádku a ta taky musí mít mlíčka jedině H.A. a ani malej nesmí uplně všeschno, ale co říkala tak kaši dáva normální.Říkala, že dávala tu co my od toho Nutrilonu rýžovou.Je fakt výborná!!!
Já ji už dlouho stříhám nehty na nohou, rostou ji celkově strašně rychle nehty.Na ručičkách stříhám jednou týdně a na nahou tak jednou za tři neděle.

macejka,
kdy jsi dala malýmu poprvé ovoce?Chtěla bych malý dát zítra banán, ale nevím jestli neni brzo ☹ !

hana
24. únor 2007

Ahoj holky!jsem tu nova a taky nekojim uz od narozeni maleho.Mame 4mesice a neco je to kluk a vazi uz 7,69.Chtela jsem se zeptat na tu DM radu?Ja pozkousela vsechno mozne.No ja uz musim davat 170ml a caj nedavam jen par lzicek kojenecke vody.drive jsem resila take to ze ma porat hlad tak jem se ptala doktorky a precetla spoustu brozur.A pokazde jsem se dovjedela to,ze jednickou mlekem mam krmit dle potreb miminka a to kolik chce a kdy chce a necekat az zase podle tabulky ma jist.Kdyz ma hlad dam jist.Kdyz to chce tak ho nebudu trapit to mleko je podobne materskemu tak to pisou.Jedl tak casto,ze jsem dala mleko forte a je to lepsi.No je to tak jak pisou na baleni.Taky maji mimiska tak zvana obdobi rustu a to ji vice nebo vickrat.Jelikoz mu mnozstvi urcujes sama tak ma drive chut a pak se prihlasi drive a nebo ma tak naucene brisko a ozvese driv.

vilca
24. únor 2007

mapris: já dávám taky HA mlíčko, takže když jsem začala dávat kašičku, tak jsem koupila nemléčnou, která se nedělá do vody, ale do mlíčka... Takže normálně uděláš HA mlíčko a do něj zamícháš kašičku. 😉
Doktorka mi řekla, že to HA mlíčko bych měla dávat asi tak do 6. měsíce (je to jen proto, že já jsem alergik), tak už jsem jí teď začala dávat normální kaši Nutrilon mléčnou, a jak mi teď dojde poslední koupené HA mlíčko, tak už jí dám normální Nutrilon. Uvidím, jestli bude v pohodě... 😉

macejka
autor
24. únor 2007

isacek

Filípek bohužel také ještě občas ublinkává,teď dávám tu bebu bif.a zrovna dneska jsem řikala příteli,že mu budeme asi muset zase kupovat ten nutrilon AR.Ale štve mě ,že se musí čekat těch 10min.na zhoustnutí už jsem si zvykla,že se ta beba dá pít hned to je lepší.Nebo jsem ještě přemýšlela,že bych zkusila klasický nutr.dvojku,ještě uvidim.
Ovoce jsem začala dávat asi tři týdny po zelenině,ale asi můžeš i dřív.spíš poradí někdo "zkušenější" 😀

hana
24. únor 2007

No nic ja zaspala dobu.psala jsem na dotaz na strane 2 a vy uz jse na strance 30.No nebudu se vam do toho motat.zatim neprikrmuju,ale je cas tak se necham poucit a budu sledovat co a jak resite.

mapris
24. únor 2007

hana,
ahojky, tak to máte taky dost, to my budeme mít taky :o)) Terce budou v pátek 4 měsíce a už má přes 7 kg. Ja se až zas tak podle tabulky neřídím, dávám dceři kolik si řekne. Pije mi 180 ml, vychází mi to zhruba 5x denně, a večer jí dávám 21 ml a spí mi celou noc. Jedla mi po 3,5 hodinách, poslední dobou mám pocit, že mi nevydrží ani ty tři hodiny, ale větší dávku mi zas nevypije. Chci jí od zítra zkusit dávat těch 210 ml, které se mají dávat od 5.měsíce, hodlám ale co nejdřív přejít na formuli 2, kvůli vitamínům ..

vilca,
dík za radu, aspoň jsem zas o něco moudřejší, počkám, co mi řekne dr. u nás v rodině je atopický ekzém, manžel má pylovou alergii a astma, proto pije h.a. mléčko. Pijeme Bebu, takže budem v ní pokračovat .. Moje kamarádka dává už od 3tího měsíce vývar z ovesných vloček, aby jí malá spala celou noc. Mně zatím spí celou noc po mlíku, ťuky, ťuk, takže jí kaši zatím cpát nebudu, ale zajímalo by mně, když pije to h.a. mléko,jestli bych jí ten odvar mohla dělat taky ... Víš, myslím kvůli alergii.

hana,
neboj se, ono se to podle mně vloží na poslední stranu ne? :o))

isacek
24. únor 2007

holky já ji do té kaše taky ještě přidávám dvě odměrky mlíčka.

macejka,
to je hrozný s tim ublinkáváním, viď??Já už ji taky chtěla dát jiné mlíčko, ale prostě, když to není zahuštený tak mi to blinká ☹ !!Beba má taky A.R., ale jen společně s H.A. a to není moc dobré.Taky jsme ho měly!
Malý na kakání teď zabírá ta kaše a dávám ji každý den čtyři lžičky švestkové štávičky a dnes po týdnu měla zas řídkou!!Hurááá!!!! 🙂

hana,
já taky malý dávám podle toho jak si řekne!!!Někdy papá víc a někdy zas míň, prostě podle potřeby!S DM řadou zkušenosti nemám 🙂 !

hana
25. únor 2007

Ahoj mapris! Ja jsem koncem ctvrteho m. taky davala vice mleka na davce.pil 200ml.Ale jen nekolik dni a pak to nedopil a ja to vylivala.Zatim mu to staci mozna proto,ze davam to forte.Chtela jsem se zeptat na tu kasi co davate na noc mame uz davat taky, ale malej neji lzickou.tak jak to delate do te lahve?mam to delat ritsi nebo jiny cumel.Malej pije mleko pres dvojku dirku.Poradite?

isacek
25. únor 2007

hana,
já myslím, že už kaši dávat můžeš.My máme od Nutrilonu rýžovou a ta je od ukončeného čtvrtého měsíce.Já mám regulovatelné dudlíky na kaši od aventu a chhicca.Dělám ji tu kaši trochu ridší, to si namícháš sama.Ale z dudlíku s dvěma dírkama by ji asi nevytáhl.

vilca
25. únor 2007

hana: já dávám od ukončeného 4. měsíce taky Nutrilon rýžovou kašičku (teda dávala jsem Hami, ale po té měla dřív hlad, tak jsme přešly na Nutrilon). A protože jí to dávám po koupání a se lžičkou bych mohla hned koupat znova, tak jí to dávám do lahvičky a jen jsem jí zvětšila dírku v dudlíku (máme takový ten s křížkem, který se dá prostě víc nastřihnout). A kaši nedělám řidší, ale normálně podle návodu na krabičce a je hustá tak akorát, že to malá normálně vytáhne 😉

mapris
25. únor 2007

holky,
ty kaše dáváte sami od sebe, nebo jste se radili s mudr?

ijetka
25. únor 2007

Snad nebude vadit, když se zapojím 😉
Mě to řekla dr.na půlroční, kddyž jsem řekla, že se mi malej v noci často budí, ale i když mu jí dám nemá to vliv, budí se stejně co 1,5-2hod 😢

isacek
25. únor 2007

mapris,
kě to teď doktorka taky neřekla, ale kaše se můžou začít dávat, když se Ti dítě v noci často budí.A mě se malá taky budí po hodině a půl tak jsem to zkusila a první dvy dny hajala krásně, ale dneska to byla zase katastrofa!V půl desátý jsem ji dala kaši a to snědla asi 100ml a pak jedla ve dvě a pak v půl sedmý!Ale do tohose mi ješte tak pětkrát vzbudila na čaj nebo dudlík! ☹

ijetka
25. únor 2007

isacek
to my zažíváme už přes měsíc 😠 akorát ty dáš čaj já cecinu 😅

Co ta popálená holčička?

isacek
25. únor 2007

ijetka,
malá taky takhle blbne už přes měsíc, je to fakt hrůza!!!

No ta už je naštestí doma.Nejdřív ji vyhrožovali, že takovýhle případy řeší sociálka, ale naštěstí už ji pustili do domácí péče.Akorát tam chytla nějakou virozu tak je do toho ještě chudinka nemocná ☹ !