Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

zuzka1000
28. kvě 2007

Akcul
Přes den papá, ale když jsou vedra tak jí míň. Jinak přesně jako vy, u koupání smích a dobrý a jakmile si ho vezmu na ruku, že budeme papkat už začíná 😲 chvilku řve a prská to a pak to tedy spapá a hned usne. Nutrilon jí už 2 měsíce a nikdy problém nebyl tak ho měnit nebudu. Jinak všem děkuji za rady.

erunka
29. kvě 2007

ahojky holky, chtela jsem vas pozadat o radu, kvuli opakovanym zanetum prsu, mi vcera dokotr naridil zastaveni laktace, takze beru leky a davam obklady, ale o to nejde. Chtela jsem se zeptat, jake davky a jak casto podavat male. Mame koupenu Bebu 1 a to davkovani na krabici se mi zda nejake podivne

mapris
29. kvě 2007

Ahojte maminy, omlouvám se za svojí absenci :o))

akcul,
promin, neměla jsem čásek se tu zastavit. To pije Natálka dost. Mně Terka vždycky pila různě, jak chtěla. No a nikdy jsem se nedržela podle krabice. Je fakt, že třeba před dvěma měsíci jsme spadli zase na 180 a teď pije tak 180-210. Oni si to děti řeknou :o))) Všechny příspěvky nečti. Já to u příkrmech taky nedělala :o))) Jinak já jsem na nutrilon přešla včera, protože už jí Beba 2 nestačila.

pavlis,
to je u každého dítěte různé. Já měla Bebu1 do 5ti měsíců, protože jak jsem chtěla po 4tým přejít na Bebu 2, tak Terka měla průjem a musela jsem nasadit speciální mlíko al 110, abych jí toho průjmu zbavila. Prostě přejdeš na 2, ale nech si v zásobě nějakou jedničku, kdyby jí to nechutnalo, tak ať jí to můžeš zase vyměnit.

zuzka1000,
je možné, že jí to mlíčko nechutná. Zkus to vyměnit. Jinak Beba je dobrá, ale špatně po ní Terka kakala. Zlepšílo se to, jak jsme museli přejít na h.a. A nebo jak píše macejka, Terka vypila hodně čaje. Dávala jsem jí ho tak 2x denně mezi pitím. Tak to taky zkus.

macejka,
ahojky, taky nějak nemám část odpovídat. Dávkovač? Neznám ale poznám :o))) To mně zajímá.

erunka,
zkus jí dát dávku podle krabice a uvidíš, kolik toho vypije. Dej si takový zkušební den. buď bude mít málo a nebo hodně :o))) Taky jsem to tak dělala. A v profilu si nezapomeň zaškrtnout, že už jsi porodila, ať ti to tam nehází, že čekáte natálku :o)) Nebo jsi podruhé těhotná? :o)))

zuzka1000
29. kvě 2007

Pavlis
Já dávám malému čaj přes skoro pořád, když jsou taková vedra, jaká teď byla tak musej mít taky žížu, jako my dospělí. A hlavně po Nutrilonu mívají žízeň to mi alespoň říkala Dr. Dávám mu od Hippu Spokojené bříško.

akcul
30. kvě 2007

pavlis:
Ahojky, my jsme taky na umělým mlíčku, ale doktorka nám řekla, že není kam spěchat. Že do 6. měsíce jim to mlíčko a čajík stačí. Takže opravdu, co doktor, to jiný názor.
Jinak my dáváme čajíky od Čajánku - teď zrovna fenyklový s prebiotiky, protože malá špatně kaká, ale to prý po Bebě bývá (psala to i mapris). Hipp jsme taky zkoušeli, ale zdál se mi moc sladkej. Čaje od Čajánku jsou slazený pouze laktózou, což je cukr, který je i v mateřském mléce, takže ho mimča nejlíp tráví.

zuzka100:
Malá mi teď taky pije hodně čajíku. Někdy ani nechce mlíčko, jen čaj. V takových šílených vedrech se není čemu divit. Nejdřiv jsem měla strach, že moc nepapá, ale co, až bude mít hlad, tak se přihlásí. 😉

akcul
30. kvě 2007

erunka:
Hlavně dodržuj, že na 30ml má být jedna odměrka a jinak se těma tabulkama vůbec neřiď. Kolik spapá, tolik spapá. Někdy to třeba bude míň, někdy víc. Však ona si Natálka řekne, až bude mít hlad. My jsme se taky ještě neustálili na určité dávce, prostě vždycky vypije tolik, kolik chce. Takže žádný stresy. 😀 😀 😀

akcul
30. kvě 2007

mapris:
Ahojky, už jsem to pročítání vzdala - není čas. 😠 My jsme teď taky s mlíčkem trochu spadli - na 90ml. V těch vedrech někdy nevypila ani to, jen čajík. Jinak jsme zpátky u Beby, s tím Nutrilonem to byla jen chvilková záležitost. 😠 Ale zatím je to v pohodě, tak snad už to tak zůstane. A vy teď teda papáte Nutrilon Forte nebo normální? Že by byl sytější než Beba?

mapris
30. kvě 2007

akcul,
no, abych ti pravdu řekla, tak váhám. Nutrilon má od včera a nevím co s tím. Jestli mám jít zpátky na bebu. Je pravda, že po něm vydrží dýl, ale brečela teď půl hodky, než usla. Nevím, jestli bříško .... Ještě koupím jedno balení a uvidim. Proč ty jsi zase na bebě? Jak dlouho jsi ten nutrilon dávala?

akcul
30. kvě 2007

mapris:
My jsme Nutrilon dávali necelý dva dny. Začala nám ho strašně zvracet a pak už ho taky nechtěla. Tak jsme zase zkusili Bebu a v pohodě ji pila. Ale musím říct, že po něm nádherně kakala - krásný míchaný vajíčka. 😀 Teď u Beby už to jsou zase nazelenalý bobečky. Ale aspoň vím, že je to opravdu mlíčkem. Mě se zdá, že Nutrilon je o trochu hustější než Beba, tak je možný, že malou po tom bolí bříško. ☹

erunka
30. kvě 2007

akcul - jakou Bebu malinke davas? a od kdy ji ji davas?

akcul
30. kvě 2007

erunka:
Dáváme Bebu I Premium. Kojila jsem jen prvních 6 týdnů (a to jen částečně), takže od té doby jsme na umělým mlíčku. Nejdřív jsme dávali Nutrilon a Nutrilon Comfort, ale ten malé neseděl, takže jsme pak na radu doktorky asi ve dvou měsících přešli na tu Bebu.

pavlis
30. kvě 2007

🙂 Jak se tak dívám, tak máte všichni Bebu. Nám teda Nutrilon pasuje, ale Comfort.
Akcul: Dvojku papáme úplně v pohodě, chutná jí to taky, je to chuťově stejný jak jednička. Příkrmy jsme taky zavedli a taky celkem pohoda. Dneska jsme byli u dr., na druhou hexavakcínu a taky na kontrolu po 4. měsíci. Vika je šikovná holka, váhu máme dobrou (6 120g a 66,5 cm), takže snad to tak půjde dál.
A taky se musím podělit o zkušenost, dala jsem jednou na noc kaši, mléčnou, která se připravuje do vody a Vika řvala jak tur. Je tam asi nějaká bílkovina, kterou mi nemůžeme, takže jelikož má speciální Nutrilon, tak budeme zkoušet kaši, která se připravuje do Nutrilonu - nemléčnou. Jsem zvědavá, jestli jí taky neudělá zle. Jinak jsem to chutnala a je to mňam, to jí asi bude mamka ujídat 😀
Zatím papa.

erunka
30. kvě 2007

akcul - tak to jsme na tom podobne, ja skoncila presne po 6 tydnech, jak casto ma malinka stolici, od te doby co ma Bebu?

akcul
30. kvě 2007

pavlis:
A kolik malé je? Nechceš si to přidat do pasu, ať všichni víme, jak starý máš miminko? 😉 My jsme byli před týdnem na 3-měsíční kontrole a Natálka má 5,8 kg a 57 cm. Na délku zatím moc neroste, tak je to takovej správnej baculáč. 😀 Akorát na mazlení.... 😅
Nevím, jak s těma kašema, ještě se o to moc nezajímá, ale myslím, že mléčný by se tak brzo dávat něměly. Zatím jen nemléčný. Třeba ti tu poradí holky, co mají starší mimča, ty už se v tom určitě vyznají. 😉

erunka:
Kakáme tak jednou za 2 dny, pak je toho ale ranec! 😀 😀 😀 Většinou vidím, když tlačí, tak ji rozbalím a ona kaká rozbalená. Kolikrát mi ani plínka nestačí. 🙂 Teď už se mi ale i párkrát stalo, že každej den upustila nějakej ten bobeček.

erunka
30. kvě 2007

akcul - tak to se moc tesim 🙂 muzu te jeste trochu vyzpovidat? kolik vody se prevaris dopredu a jak ji uskladnujes? mlicko delas vzdy cerstve nebo v noci si ho nejak predpripravis?

akcul
30. kvě 2007

erunka:
Jasně. Koj. vodu kupuju Horský pramen ve dvoulitrovkách, takže si vždycky převařím ty dva litry, naliju je zpátky do PET láhve a tam ji mám dokud ji nespotřebujeme. S mlíčkem mi poradily tady holky, takže si ho předchystávám. Dělám to i přes den. Vždycky si do flašky nachystám určitou dávku (vodu+prášek dohromady), protřepu, dám na to víčko a strčím do lednice. Pak jen vytáhnu, strčím do mikrovlnky, ještě jednou pořádně protřepu (protože studený se to úplně nerozpustí) a můžeme papat. 🙂

zuzka1000
30. kvě 2007

Erunka
Jen příspěvek k těm kojeneckým vodám - je kojenecká voda Fromin a ta se nemusí převařovat.

erunka
30. kvě 2007

zuzka1000 - ja fromin pouzivam, opravdu se nemusi prevaret?

erunka
30. kvě 2007

akcul - dekuji za rady, jeste jsem se u tebe docetla, ze mas davkovac na mlicko, copak to je???

akcul
30. kvě 2007

zuzka1000:
Opravdu se nepřevařuje (neber to prosím, jako že ti nevěřím)? To jsem nevěděla, myslela jsem, že převařovat se musí všechny.

erunka:
Není vůbec za co. Od toho jsme tu. I já byla moc ráda, když mi tu holky poradily. A teď jsem zase ráda, že už se s někým můžu podělit o svoje zkušenosti. 😉
Já mám dávkovač od Aventu, ale jak psala macejka, dělají ho i jiné firmy. Je to taková nádobka rozdělená na tři komůrky, kde si můžeš dopředu nachystat dávku prášku na mlíčko. A nemusíš potom počítat odměrky. Prostě jen vysypeš do odpovídajícího množství vody a je to. Mrkni třeba na tu firmu Avent, určitě to mezi jejich výrobky najdeš, ať máš představu jak to vypadá. 🙂

temnapani
30. kvě 2007

Ahuj, kojili sme do půl roka, přez den moc mlíka nemam a ani mě nechce... Můžu mít udělanej sunar dopředu, když du ven?- jak ho přepravovat? Normálně už papá i příkrmy... Dík🙂

akcul
30. kvě 2007

temnapani:
Mlíčko mít dopředu udělaný můžeš, ale musí být v lednici. Pokud chceš jít ven, je lepší nasypat si do lahvičky prášek a vzít si do termosky teplou koj. vodu a potom prášek jen zalít a papání je hotovo. 😉

mapris
31. kvě 2007

akcul,
no, tak asi u nutrilonu zůstanu, malá po něm spala od 20 do 6ti do rána. Jinak co se týče toho blinkání, tak i beba i nutrilon mají mlíka A.R - proti ublinkávání. Na kakání je dobrý Baby calm - kapky do mlíčka :o)

holky, jestli vám do toho tady můžu mluvit - Fromin je sice voda, že se nemusí převařovat, ale já jí nekupuju, protože se mi nelíbí, že po převaření zanechává takové matné stopy. Jinak vodu bys měla převařovat do půl roku dítěte, ať je to jakákoliv. Mně kamarádka řekla, že jí převařovala do roku - tak jí taky ještě převařuju. A mám takový necelý litrový skleněný džbán, a uvařím vodu akorát aby se vešla do toho džbánu a nechám to odkryté. A jestli můžu ještě poradit, co se týče předdělávání - vyvařila jsem si jednu třetinkovou sklenici na zavařování s uzavíratelným uzávěrem a je to fajn.

akcul
31. kvě 2007

mapris:
Tak to Terezka spinkala krásně. To je bezva. A s tím bříškem už je to dobrý? O A.R. mlíčkách vím, ale jelikož jí ten Nutrilon pak stejně přestal chutnat, tak jsme se vrátili k Bebě a po té neblinká. Baby Calm jsme už zkoušeli a nepomohlo. Zkoušeli jsme i přidat čajík do mlíčka, jak jsi tu radila a taky nic. 😒
Když jsme u té vody: na konci června jedeme na týden na dovolenou (jen tady na jižní Moravu). Nevím, jak tam budu mít možnost převařovat vodu. Myslíš, že když si převařím dopředu třeba 3 láhve a vezmu je s sebou, že se té vodě nic nemůže stát?

erunka
31. kvě 2007

akcul - jeste prosimte, jak vypada stolicka po Bebe? Natynka dneska poprve kakala Bebu a dalo ji to celkem zabrat a bylo to o dost hustsi nez po mem mlicku a jeste k ublinkavani, mala si trosku ublikne, myslis, ze to muze byt tim, ze ji ta Beba nevyhovuje?

akcul
31. kvě 2007

erunka:
U každýho miminka to může být jiný. Neříkám, že všechny děti kakají po Bebě stejně. Ale naše malá má takový nazelenalý bobečky, ty lezou vždycky ze začátku a když končí, tak už jsou hovínka spíš do žluta. Řídký to nemá, ale ani tvrdý, ty bobky jsou asi jako plastelína. A jak dlouho už Bebu dáváš? Chvilku, že? Ono při tom přechodu z mateřskýho mlíčka na umělý to může dělat neplechu, než si to tělíčko zvykne. Mateřský mlíko se líp traví, proto ho děti i líp kakají. Naše Natálka měla ze začátku i zácpu. Ale to bylo myslím jen jednou nebo dvakrát. Pak to přešlo na ty bobečky.
K tomu ublinkávání - my občas ublinkneme trošku i teď. Ale to většinou, když se přejí. Pokud je to trošku, tak to nevadí, myslím, že to se časem taky srovná. Chce to určitě pár dnů vydržet a uvidíš. Tomu tělíčku to chvilku trvá, než se srovná s tím, že teď malá papá něco jinýho. Takže vydržte, holky! Držím palce. 😉 😀

ewa27
31. kvě 2007

ahojky, už vás tak týden čtu a asi se tady teď budu radit pečená vařená.., přecházím z kojení na UM z takových os. důvodů, nechce se mi o tom moc bavit, tady mě ale neukamenujete, ne? zajímají mě spíš ty praktické věci, malá má 2 měsíce přesně, 3 dny jsem jí nahrazovala umělým jedno kojení, dneska poprvé 2 a spí jak dudek. ale po tom nakojení co bylo mezi tím se svíjela a měla křeče v bříšku, mohlo to být ještě z toho UM (dávám nutrilon ha 1) před šesti hodinama? za jak dlouho to stráví? já myslím, že spíš z toho mateřského, nikdy neodhadnu z čeho co jím já jí je blbě a z čeho ne...
na hovínkách se to "střídání" zatím neprojevuje, kaká pořád 6 krát denně hořčici, jako plně kojená.
myslíte že mám odstavovat rychleji (případně úplně naráz), nebo takhle postupně třeba 14 dní?? jak jste to dělaly vy, jestli jste odstavovaly "dobrovolně"?
jo a ještě: z lahvičky od avonu se savičkou 1 jenom žužlá a nepije, asi jí to nejde, po přelití do jiné obyč. lahvičky s takovým úzkým dudlem vypila 90 hned. je to malou dírkou? nebo ten tvar savičky?
dík, ostatní užitečné rady si tady zkusím vypátrat, na každé stránce je něco, co jsem nevěděla, nebo nějaký dobrý tip 😉

erunka
31. kvě 2007

jeste jsem se chtela zeptat jak s cajem, kdyz je mala na umele vyzive. muze se davat nebo musi

zuzka1000
31. kvě 2007

Akcul
Na etiketě je psáno cituji : Kojenecká voda z podzemního jezera určená k přímé spotřebě a přípravě kojenecké stravy i bez tepelné úpravy. Tak nevim 🙂

akcul
31. kvě 2007

ewa27:
Já jsem neodstavovala - mlíčko jsem neměla, takže v tomhle ti bohužel neporadím. Ale určitě bych to dělala pozvolna, ať si na to mimčo pomalu zvyká. A k těm lahvičkám, asi jsi myslela Avent ne Avon, ne? 🙂 Každýmu mimču vyhovuje něco jinýho, takže je možný, že se jí pije líp z obyčejné savičky. Určitě používej tu, z které mimčo bumbá.

erunka:
Toť otázka. Někteří doktoři tvrdí, že se k UM čajík má dávat, naše doktorka třeba říká, že nemusí, že mlíčko jí stačí. My ale čajík dáváme. Malé moc chutná a teď v těch vedrech pila hlavně čaj. Na žízeň je asi lepší, než mlíčko. Teda aspoň u nás to tak funguje. 🙂

zuzka1000:
Díky za info. 😉 Ale jak psala mapris, pro tak malý mimča jako máme my bych raději asi stejně převařovala. Pro jistotu. 😒