Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

mapris
1. čer 2007

akcul,
tak v tomhle ti neporadim. Sama jsem to nezkoušela, ale podle mně by to vadit nemělo. Tak to zkus a uvidíš.

ewa27,
neboj, neukamenujeme, spíš jsme párkrát byli kamenovány my vždy nějakou individuální maminou, která nám vyčítala, že nekojím. Těžko říct. Možná je to tím přechodem z kojení na UM. Pokud dáváš ha mléko, tak by měla kakat líp, já jsem dávala bebu ha a to bylo lepší než obyčejná beba. Co se týče toho pití, je to možný, že to je malou savičkou. Malý když to neteklo, tak brečela. Nejlepší jsou flašky od aventu, tam jsou regulovatelný dudlíky.

erunka,
když jsou děti na umělý výživě, tak se čaj dávat může, protože je to mléko sytější, ale záleží na dítěti. Mně Terka jako malá vypila vždycky tak 150 ml čaje. Teď co máme tu Bebu ha - a teď vlastně třetí den Nutrilon ha, tak čaj vůbec nechce. Vyjímečně v noci a nebo když jsou horka.

erunka
1. čer 2007

mapris - proc davas HA? mala ma sklony k alergiim nebo preventivne?

mapris
1. čer 2007

erunka,
protože nám to řekla kožní. Malá má od mala pořád nějaké ekzémy a kožní měla podezření na atop. Navíc u nás v rodině býval a top a manžel má pylovou alergii a astma. Takže také z tohoto důvodu.

ewa27
1. čer 2007

akcul: dik, jasně že jsem myslela avent 😉
včera jsem nakonec dala 3krát nutrilon, nakonec navečer, vypila jenom 50 a dososala se z prsa a spala perfektních 7 hodin a ráno pěkné plastelínové hovínko 😀 vypadá to že jí UM vyloženě sedí a to tempo teda nechám na ní.
ještě bych chtěla vědět jak ohříváte mlíko z ledničky když ne v mikrovlnce (to se prý nemá a navíc ji ani nemáme 😀 😀 ) ve vodní lázni na sporáku a nebo jenom postavit do horké vody? a jak má být to mlíčko vlastně optimálně teplé? nemám to ještě v oku a včera jsem se trochu bála, aby jí to nepálilo, tak jsem to nechala vychladnout skoro na pokojovou...

akcul
1. čer 2007

ewa27:
Já teda v mikrovlnce ohřívám, ale na etapy, aby se mlíčko nepřipálilo. Takže trochu ohřeju, protřepu a zase ohřeju a zase protřepu. Ale když mikrovlnku nemáte, tak podle mě můžeš klidně ohřívat jak ve vodní lázni, tak i jen postavit do horké vody. My jsme si koupili i ohřívačku od Aventu, takže teď spíš používám tu. A ta vlastně pracuje na tom principu, že tam napustíš vodu, ta se postupně ohřívá a do ní vložíš láhev - takže jako vodní lázeň.
Teplotu zkoušej na zápěstí - před krmením si vždycky zkus kápnout, nesmí tě to pálit. 🙂

mapris
1. čer 2007

ewa27,
já ohřívám v mikrovlnce i mlíko, ale to jen, když ho mám předdělané na noc. Jinak tam ohřívám vodu a pak dělám z té teplé mlíko. No, více méně by to mělo mít pokojovou teplotu, zkrátka ani horké ani studené. Když si kapneš na zápěstí (jak píše akcul) tak te to nesmí pálit, a já to z toho zápěstí ochutnám. A když jsem to ohřívala u kamarádky, která taky neměla mikrovlnku, tak jsem uvařila v konvici vodu, nalila do nějaké misky a na chvíli postavil do té vody a pak hlídala :o))

macejka
autor
1. čer 2007

Ahojky

holky mám takovej dotaz,malej pije Nutrilon 2 a mně se zdá,že nějak moc smrdí železem,myslim když je to mlíko ještě v prášku.Tak jsem se vás chtěla zeptat jestli vy co ho používáte máte taky ten pocit a nebo jestli i jiná mlíčka takhle divně "voní". Asi je to normální,ale mě mně se to zdá divný.

Jinak ještě k tomu čaji při UM mlíku,mně bylo řečeno,že u prvního mlíka-jedničky se čaj dávat nemusí až u dvijky,ale zase když nějaký děti pijou dýl tu jedničku než do ukonč,čtvrtýho měs.tak podle mě budou mít žízeň,aůe to je můj názor.Já osobně jsem malýmu dávala čaj asi od dvou měsíců hlavně kvůli prdíkům a teď už ho pije víc a častěji. 😉

mapris
3. čer 2007

macejka,
já jsem teď na chvíli přešla na nutrilon 2 ha, protože se mi zdálo, že jí beba 2 ha nestačí, ale zase jsem se k bebě vrátila, protože mi přišlo, že po tom nutrilonu má častěji a víc hlad.

Já jsem čaj od 1týdne kvůli prdíkům a kakání. Teď už měsíc mi ho vůbec nepije, nechce ani zeleninovou ředěnou šťávu, ani vodu, ani bylinkový čaj. Vyjííímečně, když jsou horka, tak vypije něco v noci. Tak nevim ...

akcul
5. čer 2007

Ahoj holky,
musím se s váma podělit o zážitek. Manžel v sobotu poprvé přebaloval malou, když se pokakala. Já jsem byla na nákupu, takže jsem u toho nebyla, ale když mi to popisoval, byla jsem mrtvá.... Prý se mu z té "vůně" dělalo tak zle, že to nemohl vydržet. Tak zjistil, že když si stoupne k hlavičce, tak to tolik nesmrdí. Takže stál u přebalovacího pultíku obráceně, malé u hlavy a tak ji přebaloval. Natálka prej z toho byla pěkně vykulená. 😀 Doteď jsem nepochopila, jak to tak obráceně zvládnul, ale když jsem malou zkontrolovala, tak bylo vše OK. No každopádně jsme se doma pěkně pobavili.... 😀 😀 😀

mapris
6. čer 2007

akcul,
jo, tak to jsem zažila taky. Když jí taťka poprvé přebaloval pokakanou. Sice jí u hlavy nepřebaloval, ale taky prý měl co dělat. Je to pro ně dobrá škola. Teď mu ji můžu kdykoliv nechat pohlídat a jít si něco vyřídit. Jen ať se učí 😀 😀

macejka
autor
6. čer 2007

mapris

mně se zase zdá,že malýho ještě občas v noci bolí bříško,asi zase prdy 😲
Tak nevim,nevim jestli ten Nutrilon neni nějakej těžší na trávení,ale malej ho pije v pohodě tak fakt nevim.Už jsem si říkala,že bych třeba přešla na sunar,ale teď jsem zkoušela nový mlíko Hero baby lactum a to se mi zdálo zase víc ublinkával,nutrilon už si skoro neublinkne a to už nedávám AR,ale normální dvojku 😖

mapris
8. čer 2007

macejka,
no, já se zas vrátila k bebě, protože ten s tím nutrilonem nebyla extra změna a navíc mi přišlo, že jí po tom bolí bříško, protože je sytější. Takže tak.

akcul
8. čer 2007

Ahoj holky,
jelikož jsme vyzkoušeli Nutrilon i Bebu, tak mám možnost porovnat a řekla bych, že Nutrilon je opravdu o něco sytější, jak píše mapris. Beba se mi zdá i o trošku řidší než Nutrilon. Ale zase pokud dáváte macejko Nutrilon od začátku, tak by na něj měl být malej zvyklej, ne? Třeba je to jen nějaký špatný období. ☹ Snad se to brzo zlepší. Držím palce! 😉

matlahon
10. čer 2007

Ahoj holky, chtěla bych poradit. Mám měsíční princeznu a jelikož nekojíme tak papáme BEBU premium, podle krabice by měla papat 5x denně 12Oml, ale občas to rozhodně nestačí, budí se někdy i po 3 hodinách, někdy po 12Oml řve dál hlady, někdy vypije jen 9Oml... ptala jsem se dr. a ta mne odkázala na internet☹( Taky jsem se chtěla zeptat na fenyklový čajíček?? Poradte mi prosím jak to mužu dělat s tou bebou?? Je tu někdo kdo už taky tak brzo nekojil??? Díky moooooc

mikca
10. čer 2007

ahoj mattahon, ikdyž jsem kojila mnohem dýl, než ty tak můžu říct že takle malí prckové mají hlad pokaždé jinkak, takže bych si s tim nedělala hlavu jestli jednou tvá mala chce po třech ajednou zase vypije víc či méně mléka. takle malé dětičky jako máš ty tak si budou postupně nějaký ten režim vytvářet. a fenyklový čaj si myslím že je dobrý, ale dávala bych jí tak jednu dvě lžičky po jídle

mori
10. čer 2007

Dotaz na holky, které nikdy nekojily - kdy jste začaly dávat příkrm? A co jste dávaly?

akcul
10. čer 2007

Ahoj matlahon,
my jsme plně na Bebě od šesti týdnů a můžu říct, že ze začátku to bylo taky divoký. Malá taky pořád řvala hlady a pila hodně. Najedla se a za hodinu mi třeba zase plakala hlady. Doktorka mi tenkrát řekla, že to nevadí, že miminka, který přejdou z mateřskýho mlíčka na umělý, tak potom mají potřebu se dojídat. Ono se to upraví, neboj. Těma tabulkama na krabici se vůbec neřiď. Naše Natálka teď bude mít 4 měsíce a vypije tak 90, max. 120ml. Každý miminko je jiný, některý potřebuje víc, některý míň, postupně se to upraví. Prostě dej malé tolik, kolik bude chtít. 🙂
Čajík klidně dávej, zvlášť teď v těch vedrech. My dáváme mezi jídlem vždycky napít. Někdy ani nechce mlíčko, jen čajík. V těch horkách má malá hodně žízeň. 😉

myslik
10. čer 2007

Ahoj Mori, my jsme na umělým od narození. Malý ale v 3,5 měs. přestal přibírat a tak Dr. doporučila příkrmy. Začli jsme mrkvičkou, brokolicí, bramborem...a postupně jablíčko atd... Ale všechno jsem dávala 4-5 dní kvůli alergie! Na večer dávám rýžovou kašičku. Zatím je to Ok...

mori
10. čer 2007

myslik - rozumím tomu dobře, že jsi dávala týden mrkev, další týden brokolici, ... abys poznala zda na to není malej alergickej?
My jdeme ve středu do poradny, tak si o tom s dr. taky promluvím. Zatím malá přibírala akorát, tak uvidím, co mi řekne. A děkuju za odpověď! Zas se určitě přijdu zeptat.

pavlis
10. čer 2007

Ahoj mori, já jsem dávala Nutrilon, později Nutrilon Comfort, je na drobné zažívací potíže. Jsme s Nutrilonem spokojení, ale jak to tady čtu, tak holky krmí skoro všechny Bebou. Já teda měla Nutrilon, protože ho malé daly už sestry v porodnici, tak jsem to nechtěla měnit.

Akcul : 😲 Natálka bude mít 4 měsíce a pije tak málo mlíčka???? Teda ta chce být kočka, drží linii, teda 🙂
Naše Vikuška taky jí míň než ostatní mimča, ale teď se nějak rozjedla, po tom, co jsme zavedly příkrmy... 😉

Holkyy tak chci dát upozornění, měly jsme Dětský čaj s heřmánkem a naše malá je nejspíš z toho osypaná, protože jinou příčinu jsme nenašly. Takže pozor na čaj s heřmánkem!! 😒

akcul
10. čer 2007

pavlis:
No jo, no, víc nějak nechce. ☹ Ale zatím to teda na štíhlou linii nevypadá (mrkni do alba). Malá už má 5,8kg a je to správnej cvalda. 😀 😀 😀 Asi jí to takhle stačí. 😉
K tomu heřmánku: naše dětská doktorka nás na to upozorňovala, že je to silný alergen, že se po tom osype dost dětiček. Takže fakt bacha. 😖

mori
11. čer 2007

pavlis - já dávám od narození taky Nutrilon Premium - taky ho dostávala už v porodnici, tak jsem to nechtěla měnit. Dodělám balení a pak už snad budu dávat "2" - uvidím ve středu po poradně.

akcul - opravdu nevydá, že by strádala 😉 Je hezky baculaťoučká 🙂 Kájince jsou 4 měsíce a baští 5x denně 150 ml. No ale myslím, že už začnem dávat ty příkrmy.

kristi
11. čer 2007

My krmime teda Hami, furt 1, jak rikala Danielka, 2 se muze davat i dyl, kdyz jim to zatim staci..mala ji tak 5x denne neco mezi 130-150. Vecer davam i Hami Hajaja a super, spinka celou noc..

mori
11. čer 2007

kristi - no Kája právě někdy vydrží sotva 3 hoďky a už má hlad. Ale dá si tu svojí dávku a dobrý. No ale nevím jak dlouho to ještě vydrží, že.

kristi
11. čer 2007

Mori, to Mia taky..3,5 hodky a basti, jenze ja ji radsi dam min a vickrat, pac jinak mi furt ublinkava...

matlahon
11. čer 2007

Holky kolik je prosím muže dát toho čajíčku Fenyklového denně?? Malá mi včera vypila celkově 65Oml tak nevím jeslti to není moc☹ Mj a na krabici je napsáno 3-4 týden věku 12Oml a pak hned 2 měsíc 15Oml, tak bere se to jako ukončený 2 měsíc nebo už mužu třeba dát na noc víc??? Jsem z toho zblblá.

dashak
11. čer 2007

matlahon, 2 měsíce se bere jako ukončený, tzn. 2měs + 1 den a více.
650 ml je docela hodně, spapá pak tolik mlíčka kolik má? Být tebou, tak ji dám jen těch 120ml čaje a zbytek tekutin doplň radši převařenou kojeneckou vodou.
Moje malá už pije víceméně jenom vodu, protože ona je taky hrozný chlastometr 😀 , ale ona si to může dovolit, protože má 14 měsíců. Ale má už zuby a v těch čajích jsou sacharidy, takže jsem s nima fakt opatrná

matlahon
11. čer 2007

DASHAK: podle te tabulky by měla vypít 5x12Oml což je 6OOml.... ach joooo ona je taky chlastometřík☹

akcul
11. čer 2007

mori, kristi:
Holky, a prcci vám tak pěkně papají i teď v těch vedrech? Natálka teď někdy nevypije ani tu devadesátku. 😒 Ale k večeru, když se ochladí, tak už jí zase chutná víc.
Jinak doktorka nám říkala, že na Bebu II přecházet nemusíme. Když to mimčům stačí, tak není potřeba. Jsou prý i děti, který pijou jedničku do roka.

kristi
11. čer 2007

akcul, v tech vedrech pije min....nebo stejne, ale o jednu davku mene..