Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

mori
11. čer 2007

akcul - Karolínka baští dobře i ve vedrech. V těch vedrech teda ani nechodíme ven - maximálně dopoledne na chvilku. Po celý den pije čajík "HIPP Spokojené bříško" nebo vodu.

pavlis
11. čer 2007

Akcul: No jste takový akorát, ale fakt asi v těch vedrech holt mimča nepotřebují, ani nemají chuť tolik baštit. Viktorka teda bude mít 23.6. 5 měsíců, když jsme byly v poradně na prohlídku ve 4. měsíci, měla 66,5 cm a 6120 gramů. Pije teda 150 ml, někdy i 180 a na obídek papáme zeleninku a to má potom dřív hlad, asi jí ta zelenina dobře tráví. Jinak teď pije vodu, protože ten čajík nám nedělá dobře - skrz to osypání, ale tak jí chutnal ☹ ! Takže vodu a vodu a vodu, pije hodně. Pořád jí nabízím, aby se naučila se pořádně napít. Ještě jdu mrknout na net, pro jak starý mimi můžu dát HIPP Spokojené bříško. Píšou tady, že to miminkům dávají, tak bych to zkusila. Ale mám doma už větrníček, a ten jsme zkusili 3x a taky to nešlo - kakání.

akcul
11. čer 2007

Holky,
mi taky teď moc ven nechodíme. Snažím se s malou na chvíli vypadnout ven hned z rána, než začnou ty hrůzy a pak už jsme zabedněný doma. 😒 To se fakt nedá. 😖

pavlis:
Malá se zatím moc nevytahuje na délku - má jen 57cm. Takže jí to jde spíš do šířky, když ne do délky. 😀
A po té zelenině už to Viktorka mlíčkem nezapíjí? A kolik tak toho spapá? My se na příkrmy teprve chystáme, tak musím načerpat informace. 😉 Celkem už se na to těším, bude to asi ze začátku celkem sranda. 🙂
Pokud jí chutná i voda, tak to je fajn, horší by bylo, kdyby ji nechtěla. My teď taky bumbáme o stošest (pijeme čajíky od Čajánku, nejsou tak slazený). V těch vedrech je to určitě dobře.
Jinak jsem se dívala a to Spokojené bříško je od ukončenýho 3.měsíce, takže ten už určitě můžete. 😉

pavlis
11. čer 2007

Akcul: Ahojky, no kamarádka mi říkala, že mají na pití ještě od Hippu ovocné šťávy, tak možná zkusíme i to.
Vikuška už zeleninu nezapíjí mlíčkem, to se dělá tak týden co začnete, pak se to musí odbourávat, takže jí třeba dáš zeleninku kolik sní a dopijete mlíkem. Potom jí přidáváš zeleniny a mlíko třeba až za hodinku, potom třeba až za dvě, pokud vypadá, že by pila... Tak na to nějak dojdete holky. Já Vikušce už dám celou skleničku zeleniny - 125 gramů, a mlíko tak za 3 hodinky. Ale mimčo toho bude chtít víc a víc, protože dneska třeba snědla mrkev a kukuřici (kupujeme Hipp, HAMI má prý lepek!!) a za 2 hodinky smlsla 180 ml mlíka!! 😲 Takže si myslím, že už toho budeme dávat víc a víc. Pak se dává zelenina s masem, pak se najede na žloutek - 1x týdně a nakonec se dává ovoce. A od začátku nám teda doktorka "dovolila" večer dát kaši. My papáme občas, protože Vikuška perfektně spí i po mlíku, tak jí kaši moc necpu. Ale jestli můžu poradit, začnětě nemléčnou kaší, ta se připravuje do mlíka, který normálně mimi pije. Já jsme jí to tak musela udělat, protože máme upravený mlíko, kaše do vody (mléčná) jí dělala problémy - řvala, asi měla křeče v bříšku...
Ale to se všechno poradíte s doktorkou, každá řekne jinak... však to známe 😉
A kolik měla Natálka když se narodila výšku a váhu? Jestli se můžu zeptat. Vika měla 50 cm a 3 250 gramů. My jsme ale oba vysocí, proto má už těch 66 cm. Podědila 😀

matlahon
11. čer 2007

Holky kdo papáte NUTRILON 1 jaké je tam dávkování pro 4 týdenní mimi?? Mj jaký je rozdíl mezi Nutrilon Omneo a Nutrilon 1??? A když chci přejít na jiný typ musí se to nějak postupně nebo ne?? Omlouvám se pořád za hloupý otázky, ale jsem zoufalá z toho, že máme občas velký hlad.

macejka
autor
11. čer 2007

matlahon

Nutrilon Omneo (teď už se to jmenuje Comfort) má lépe naštěpenou bílkovinu krav.mléka tudíš je lépe stravitelný a nepůsobí tolik potíže(prdíky,bolesti bříška...),nám to teda moc nepomáhalo tak jsem ho nedávala,ale dost holek si ho pochvaluje.No a klasickej nutrilon 1 nemá tolik naštěpené bílkoviny(aspoň myslim,že to tak je 😉 )Ale jestli má tvoje malá často hlad tak se v lékárnách i supermarketech a drogériích prodává Nutrilon forte a ten je právě pro větší jedlíky 😀 ,je totiž sytější.
Už si přesně nepamatuju to dávkování,protože papáme dvojku,ale myslim,že to začíná na 60ml vody a dvou odměrkách mlíčka a pak to pokračuje 90ml vody a 3 odměrky....

holky

ty šťávičky jak tady píšete jsou různý,od Hippu,Hami,Hamé i Sunárky.Většinou jsou od ukonč.6.měsíce,ale nějaké jsou i od ukonč.4.měsíce,myslim např.švestková šťáva od Hippu,ale snad i jiné.Hami má i šťávuičku jablečnou s meduňkou a heřmánkem nebo i s feniklem.Taky občas malýmu nějakou šťávu koupim nebo mu udělám doma v odšťavňovači.Ale jinak nejčastěji pijeme čaje od Hippu,dřív mi pil i Čajánek,ale teď už ho moc nechce.

A s těma příkrmama je to taky různý,co doktor to názor,klasika 😉
Nám například dr řekl,že ukonč.4.měsíc je na příkrmy ještě brzo takže jsme začínali od ukonč.pátýho měs. Nejdřív zelenina pak zel.s masem pak ovoce a teď už baští delší dobu masozeleninový šestkrát týdně a jednou týdně bez masa se žloutkem 😝 😀 😉

akcul
11. čer 2007

pavlis:
Když se malá narodila, tak měla 3030g a 49 cm. My teda nejsme žádní obři, ale ani žádní prťavci. 😉 No, uvidíme, třeba to ještě všechno dožene. Díky za rady s příkrmama, budou se určitě brzo hodit. 🙂

matlahon:
Být tebou, tak ještě chvíli vydržím. Nám to trvalo snad 14 dní, než si malá na umělý mlíčko zvykla. Pak se všechno srovnalo. A těma tabulkama se fakt neřiď, každý mimi je jiný, ty tabulky jsou jen přibližný.
Jinak postupně přecházet nemusíš, prostě jen začneš dávat jiný mlíčko. 😉

macejka:
Nám taky doktorka řekla, že na příkrmy je ještě brzo. Prý mi řekne co a jak až v pátým měsíci, takže předpokládám, že taky začneme od ukončenýho pátýho měsíce. Ale asi je fakt, že pokud těm prckům mlíčko stačí, tak není kam spěchat, normální stravu přece budou jíst celej život. 😉

pavlis
12. čer 2007

matlahon: Přesně jak píše macejka, pokud jste hladoví, tak je dobrý Nutrilon Forte, dávkování odměrek je napsaný na každé krabičce, ale tabulkou kolik má mimi sníst se řídit nedá. Prostě kolik mimi vypije, tolik vypije, jednou má víc hlad, podruhé ne, tak jako my dospěláci. z toho bych si nedělala hlavu, mimčo si řekne, neboj!! 😉

pavlis
12. čer 2007

Akcul: Aha, tak to jste byli drobnější už při narození, no ale třeba taky Natálka nebude nic dohánět, prostě bude drobnější. My jsem oba rodičové vysocí, takže Vikuška bude taky eifelovka. A jakou má nohu!! - jako chodidlo, a dlouhatánský prsty na rukách, no uvidíme 🙂 Dám nějakou fotečku do alba, tak mrkni!! 🙂

akcul
12. čer 2007

pavlis:
Vikinka je moc krásná! A těch vlásků... S tou sponečkou je prostě rozkošná! 😀 Fakt krasavice.

akcul
12. čer 2007

pavlis:
Ještě jsem ti chtěla napsat, že nám na kakáni celkem pomohl Fenyklový čaj s prebiotiky od Čajánku. Malá kakala tak jednou za dva dny, ale pak toho byl fakt kopec. A teď chodí každý den a někdy i dvakrát. Jsou to teda pořád plastelínový bobečky a není už toho tolik, ale aspoň chodí častěji. 😉

pavlis
12. čer 2007

Akcul: Jo to my máme taky tak, s tím kakáním. Ono to bylo ze začátku takový problémový, když jsme měli obyč. Nutrilon, co máme Comfort, tak je to OK, taky kaká takovou plastelínu, tlačí teda jak o život, ale ať si zatlačí. Kamarádka zase musí malé pořád pomáhat, říkala, že se jí sama vůbec nevykadí, tak myslím, že to taky není moc dobře! Mimčo si musí samo pomoct, naučit se to..
Vikuška má dobrý háro, že?? To je prčovní, jak se narodila, tak to měla kratší a tmavý a teď jí to světlá, ale má to opravdu do očí tu afinku! 🙂
Ale vy máte taky pěknou kočenku, mrkala jsem na fotečky. Jak je nastrojená na to gauči 😉

mapris
12. čer 2007

mathalon,
tenhle problem jsem mela taky. Terka mi po hodine rvala hlady. Nekdy se stalo, ze jsem ji davala vic a doktorka mi pak rekla, ze ji prekrmuju a zadelavam na obezitu. Mam pry udelat davku podle krabice a kdyz to nevypije vsechno - a za hodinku bude chtit zase, tak ze ji mam dat ten nedopity zbytek. Pak jsem se s par holkama bavila tady na konikovi a nejak jsem diky nim dosla k tomu, ze jsem malou proste naucila na nejaky davky a ona si pak zvykla. Zkus ji davat mezi pitim (pokud bude mit hlad) cajicek, tim se trosku zaplni. Mala mi ho vypila kdysi hodne. Ted ho nechce pit vubec. My jsme meli taky obyc bebu - a po ty mala hladovela. Tak jsme presli ze Startu na Premium. Zlepsilo se to, co jsme zacali pit bebu h.a. z duvodu dispozice na alergie. S tim cajem - jak pise dashak, je to opravdu moc. Mne Terka vypila denne tak 150 ml mleka. Pediatricka mi kdysi rikala, at ji nedavam caj na ukor mleka. Takze zkus naucit na vodu :o)

Holky,
s tim cajem se pripojuju k pavlis. Nektere deti hermanek nesnesou. Nasi jel hodne granulovany fenyklovy od hippu. Ja ted davam vodu. Mne posledni dobou vubec nepije ani fenyklovy, ani ovocny caj. Vody jsem rada, kdyz vypije tak 30 ml denne.
Co se tyce Beby 1, my ji meli asi do 6teho mesice, protoze mala tu 2 snazela hur. Az kdyz jsme sli na prikrmy, tak jsem sla na 2ku. Po Bebe 1 mi vydrzela dyl a spala celu noc, ale v lekarne mi rekli, ze Beba 2 je sytejsi, tak jsem uz u ni zustala.
Co se tyce prikrmu. My prikrmujeme od pulky 6teho mesice z duvodu dispozice na alergii. Mala sni 200 g zeleniny, ale za hodinu stejne vypija 125 ml mlicka.

mori
12. čer 2007

pavlis - já dávám čajík Hipp Spokojené bříško asi od 2 měsíců, možná později (přesně si nepamatuju) - radila jsem se v lékarně. V 5 měsících ho určo můžete.

mathalon - malá ve 4 týdnech baštila tak 70 - 90 ml 6x - 7x denně. Od narození máme Nutrilon Premium.

Zítra odpoledne jdeme do poradny, tak jsem zvědavá co nám dr. řekne ohledně mlíčka a příkrmů.

akcul
13. čer 2007

pavlis:
No jo, to je teď takovej můj koníček, nakupovat věci na malou. 😀 Dnes jsem třeba objevila novej perfektní dětskej bazar. Mají tam úžasný věcičky a vypadají jako nový. Tak jsem za 300 Kč nakoupila: 2x tepláčky, 1x overálek, 1x tričenko a nádhernou riflovou sukýnku. 🙂

mori:
Tak jak se vrátíte z poradny, tak dej určitě vědět, jak jste dopadli a co vám doktorka řekla. A už jste po očkování? My jdeme až 2.7., malá měla rozbouřený to očkování po TBC, tak nám to doktorka odložila.

s.arik
13. čer 2007

Tip:

právě vyšlo červnové číslo Uzlíčku (časopis zdarma na internetu, www.uzlicek.cz) a je tam další dloooouhý článek o speciálních UM (proti průjmu, hypoalergenní, antirefluxové aj.). Připomínám že v dřívějším čísle byl důkladný rozbor "obyčejných" UM.

pavlis
13. čer 2007

Akcul: No jo, na mimčo když něco vidím, taky těžko odolávám. Taky jsme nakupovali přes bazary, je to tak OK, mimčo stejně rychle vyroste a kolikrát tam opravdu jsou věci jako nové. Já jsem našla hodně na www.mimibazar.cz, má odsuď krásný šatičky pro Vikušku atd... A ty riflový věci jsou srandovní, že?? To je tak pěkný pro ty slečinky. 😉
Ještě jsem se chtěla zeptat, není náhodou ten heřmánek, po kterým se Vika osypala taky v tom čaji Spokojené bříško? Já myslím, že pro nás bude asi pořád teď nejlepší ta voda vodička...

mori
13. čer 2007

akcuů - tak zatím máme zůstat u Nutrilonu Premium, když jí to stačí. Přibírá prý dobře. S příkrmama začnem prý tak po 5. ukončeném měsíci, možná až koncem 6. - podle toho jak bude přibírat a jak jí to bude nebo nebude stačit.
Očkovaní taky ještě nejsme, protože to ramínko po TBC ještě nemá úplně zahojené. Zas tam máme jít za 4 týdny a uvidíme, zda už ji naočkuje.

akcul
14. čer 2007

mori:
Tak to jsme na tom obdobně. 🙂 Už bych chtěla, aby to očkování bylo ale za náma. ☹ Kámoška byla s malou včera a prý ani nepípla. Je to statečná holka. 😉 To jsem zvědavá, jaký to bude u nás.

pavlis:
Co je v tom Spokojeným bříšku nevím. Zkus se kdyžtak zeptat v lékárně a nebo třeba ti mori poradí, když ho dává Karolínce. 😉

mori
14. čer 2007

pavlis - v čajíku Spokojené bříško je extrakt z heřmánku. Je na té dóze i vyfoený.

pavlis
16. čer 2007

Mori: No já jsem si to myslela, protože jsem ten čajík viděla na fotce. Proto si myslím, že bysme ho taky neměli mít, jestli se teda Vikuška osypala z heřmánku.

erunka
18. čer 2007

Holky k tem cajickum - davate jim do toho cukr? Tchyne mi porad rika, at ji to osladim, ale ja nevim....

akcul
18. čer 2007

erunka:
Ty granulovaný už slazený jsou. A pokud vaříš jinej a malá ti ho pije i hořkej, tak je to podle mě jedině dobře. Čím míň se sladí, tím líp. Ale pokud chceš doslazovat, tak jedině Glukopurem nebo jiným ovocným cukrem, normálním určitě ne. A na tchýni nedej. 😉 Já mám taky takovou chytrou, všechno ví, všechno zná..... 😠

mori
18. čer 2007

erunka - přesně jak píše akcul. Taky to nesladím, sladký už je. Někdy jí dávám pít jen vodu, aby nepila jen sladké - kvůli zoubkům.

mikca
18. čer 2007

arunka neslad a už vůbec ne cukrem kort takovému malému prckovi jako máš ty jestli teda mu to chceš osladit tak si kup mléčný cukr ten není tak hroznej na zoubky, ale na slazení je dost času a jak si ho naučíš tak už ho jen tak neodnaučíš kort takle malé

erunka
20. čer 2007

dneska jsme byli u doktora a to byl teda zahul, caj nedavat, za zadnou cenu, pry neni duvod, zacit davat mrkvovou stavu - neni to brzy na dvou mesicich? stolici musi mit pry kazdy den, tak ji mam davat vic jist, jak, kdyz vic nechce.... to byl teda den

akcul
20. čer 2007

erunka:
No to nemyslíš vážně? Co to máte za doktora? 😠 To je teda přístup. A vysvětlil ti, proč je odpůrcem čajů? Zajímavý je, že šťávičky ti doporučil. Ty já třeba nedávám doteď. Jsou přece i sladší než čajík, což není dobrý. 😒 Stoličku mít určitě každý den nemusí, nedělej si z toho hlavu. Mě třeba doktorka řekla, že nemusí kakat až týden a kojený děti i 10 dní, prý to všechno stráví. Myslím si, že tím, že jí budeš dávat víc jíst se to určitě nezlepší. Spíš bude mít bolení a bude přejezená. A pak ti ještě beztak doktor vynadá, že ji přejídáš. Oni taky mluví podle toho, "jak se jim to hodí do krámu". Někteří doktoři jsou fakt hrozní, místo aby pomohli, tak tě ještě dorazí. Už jsem tu holkám dřív psala, že když měla naše Natálka problémy, tak mi jeden starej nahluchlej doktor na ultrazvuku vynadal, že nekojím, že za všechny problémy malé můžu já, když jí dávám umělý mlíko. Brečela jsem pak celý odpoledne. 😢 Jako kdybych nekojila schválně. To jí mám podle něj jako nechat umřít hlady nebo co? Ty chlapi jsou fakt chytří. Já bych jim to přála zkusit. 😠

akcul
20. čer 2007

erunka:
Hlavu vzhůru! Doktoři se musí brát s nadhledem. 😉 Na tom už jsme se tu s holkama shodli. 😎

kristi
20. čer 2007

Erunko: co to je za magora? ve 2 mesicich mrkvovou stavu? se asi zblaznila ne? caj a vodu v klidku davej, si predstav,jakou musi mit zizen v tomhle vedru. My kadime obden a je nam fajn...kdyz by nekadila dyl, tak taky v pohode atd..

ty jo,to bych na ni snad i napsala stiznost.. 😠

mori
21. čer 2007

erunka - souhlasím s tím co píšou holy. Čajík a vodu dávat - v těch vedrech mají prckové žízeň jako my. A s mrkvovou šťávou bych určitě počkala. Káje jsou 4 a půl měsíce a jí pouze Nutrilon Premium a pije čaj a vodu. A o kakaní jsem někde četla, že je normální u miminek, když nekadí 4 dny - až pak se to má řešit.
Být Tebou, dr. bych asi změnila, prötože takový přístup ohledně stravy slyším poprvé 😲 😒