Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

kristi
30. čer 2007

Maddlo, to ja bych je zase chtela mit aspon jako v tehu. Zapomnela jsem na to, jak je fajn vedet, kolik toho zbastila... 😉

akcul
30. čer 2007

Určitě je fajn, že má člověk přehled, kolik mimčo vypije. Ale ta příprava přece jen něco zabere. A při kojení se jen vytáhne "zdroj", který je vždycky ve správné teplotě a je to. 😀 Ale samozřejmě všechno má svoje pro i proti. 😉

kristi
30. čer 2007

priprava cca 3-4 minuty... 😉 😉 😉

akcul
30. čer 2007

Jasně, mě to taky netrvá půl hodiny 😀 Jen mi to prostě v praktickým porovnání přišlo lepší. 😉

kristi
30. čer 2007

to urcite 😉

maddla
30. čer 2007

No holky nemáte nějakej rychlej návod na přípravu, jsem druhej den doma z porodnice a nějak mi to trvá docela dlouho🙂))

kristi
30. čer 2007

uvaris vodu, pridas kojeneckou z lednice,vsypes suchy mlicko, zatreses a je to

maddla
30. čer 2007

A Kristi varis teda normalni vodu z vodovodu a zchladíš jí kojeneckou z lednice?

kristi
30. čer 2007

jj, presne tak...ale ja uz muzu, maly bude 5 mesicu, tak uz neni tak citliva 😉

maddla
30. čer 2007

Tak to bych mohla uvařit kojeneckou, to by nevadilo, to víš my ještě lítáme s teploměrama, ještě nás napadlo uchovat si teplou vodu v termosce.

kristi
30. čer 2007

no to bys urcite mohla. a pak pridej tu z lednice a je to... 😉

maddla
30. čer 2007

No tak to je super, dekuju za radu🙂))

kristi
30. čer 2007

za malo 🙂 at rostete!!

maddla
30. čer 2007

Vy taky🙂

akcul
30. čer 2007

Já to dělám tak, že si přímo do lahvičky připravím mlíčko (vodu + prášek), dám si ho do ledničky a pak jen ohřeju, protřepu a je hotovo. 🙂 Ale v termosce můžeš mít vodu taky přidchystanou, pak jen smícháš s práškem, popř. schladíš a je to taky. 😉

kristi
30. čer 2007

akcul a vodu davas jako studenou??

akcul
30. čer 2007

Ju, studenou vodu smíchám s práškem a nechám v lednici. Pak se to ale po ohřátí musí ještě pořádně protřepat, protože v té studené se to úplně perfektně nerozpustí.

kristi
30. čer 2007

no,to jsem si prave myslela....vidis, ani me to nenapadlo michat rovnou se studenou, to je dalsi ulehceni 😉

akcul
30. čer 2007

Poradily mi to tady holky na umělé výživě. Je to bezva, pak je to raz dva hotovo. 😀 Jo jo, zkušenosti jsou zkušenosti. 😉

kristi
30. čer 2007

super, diky moooc 🙂

maddla
30. čer 2007

Já mám holky tu bebu a doktor mě upozorňoval, že se to prý musí připravovat těsně před že to nejde takhle dopředu

akcul
30. čer 2007

kristi:
Není vůbec zač. Ráda nasbírané zkušenosti předám dál, i když to nebyl můj nápad. 🙂

maddla:
My taky papáme Bebu. Oni to všude píšou, že by se to mělo připravovat čerstvý, ale pokud je to v lednici a před tím jsi to neohřála, tak by se tomu nic stát nemělo. Některý holky už tu psaly, že jim to tak doktoři přímo poradili - předchystávat do lednice. Ono se říká, že v tom teplým mlíčku se prý rychleji tvoří bakterie. Takže pokud to dopředu neohříváš, jen si takhle předchystáš, tak si myslím, že by se nic stát nemělo. 😉 Ale je to samozřejmě na tobě. 🙂

mapris
1. črc 2007

ahojte děvčata, tak vás tady tak čtu :o))
Mám 8mi měsíční dceru. Taky jsme na bebě - akorát na h.a., vždycky jsem to dělala studené, dala do lednice a pak ohřála v mikrovlnce. Ale musí se to ochutnávat, aby se dítě neopařilo. Já mám digitální mikrovlnku, takže optimální je tak 30-40 vteřin (ale tak 100-150 ml). Na všech mlíkách píšou, že se to musí připravovat všedem, ale už jsem leccos vystudovala na internetu - nesmí se to uchovávat teplé - kvůli bakteriím. A pokud si to předděláte studené do lednice - tak by se to mělo spotřebovat do 8 hodin. Moje dcerka už pije ráno, v noci a večer. Tak na tu noc mám prášek v lahvičce a vodu v termosce ohřátou tak, abych tam chvilku udržela prst - a v noci je to pak akorát :o)))
Jinak když měla malá obyčejnou bebu, tak měla problém s kakáním a tlačením - tak jsem to kombinovala s fenyklovým čajíčkem - občas udělala i mléko z čaje, hlavně na noc a vždycky nám to pomohlo.
Tak držím palce a ať jste zdraví a rostete 😀

vetrovka
1. črc 2007

ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat, kolik vám tak mimča přibírala... náš malý sloník se narodil 4580g a 55 cm a za poslední3 týdny přibral 750g a doktorka se na mě dívala, jako bych mu cpala ten Nutrilon co hodinu 😠 a přitom Tomášek pije míň než připadá na jeho váhu.... 😖

akcul
2. črc 2007

Ahoj vetrovka,
naše Natálka se narodila tříkilová a od té doby přibírá co měsíc to zhruba kilo. A to taky nepapá moc, spíš míň než by měla, ale asi jí to stačí, když tak pěkně roste. Naposledy (ve třech měsících) měla 5,8 kg. Dnes jdeme do poradny, tak jsem sama zvědavá, kolik zase přibrala. Pak se určitě ozvu. Na doktorku se vyprdni, holt pěkně přibírá i z mála. To mu podle ní nemáš dávat vůbec nebo co? 😠 Každý mimčo je jiný, hlavně když je zdravý a pěkně roste. 😉

kristi
2. črc 2007

Nase se narodila s 2940 gr a tedka ve 4,5 mesiich mela presne 6 kg..

akcul
2. črc 2007

Jé Kristi, to my určitě budeme mít víc. 😀 No to jsem fakt zvědavá. A kolikátýho se Miuška narodila? My jsme 17.2., to budou určitě kousek od sebe, co?

akcul
2. črc 2007

Holky,
tak jsme doma z poradny. Tentokrát to nebylo moc veselé - dostali jsme píchanec a rovnou nám nastřelili i naušničky. Malá křičela jak pavián, děs a hrůza. 😢 Ale jak jsme vyšli z ordinace, tak se uklidnila. Dle rady doktorky jsem jí dala hned půlku čípku Panadolu Baby a teď spinká, tak snad to bude dobrý. ☹ Jinak máme 6450g a 61cm, tzn. za poslední měsíc a půl jsme přibrali necelýho třičtvrtě kila a vyrostli o 4 cm. 🙂 Jinak v mlíčku neustále pokračujeme v Bebě I a za 14 dní už začneme i s příkrmama. Tak jsem zvědavá, jak nám budou šmakovat. 😀

vetrovka
2. črc 2007

Akcul: já jak vidím ty vaše míry, tak už chápu, že se na nás dívali na kyčlích jak na obra 🙂 protože jsme malého měřili na délku a ve dvou měsících má 61 cm, asi budeme mít doma dlouhána, ale kde mu pak seženu 14ky boty, to teda nevím 😀

kristi
2. črc 2007

akcul, Mia je 7.2.....tak vidis, my zacneme s prikrmama az tak za 2-3 tydny, jeste uzivam tu pohodicku bez lzicek..